+2 oy
1,296 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Geçen bu olay benmde başıma geldi o yüzden yazmak istedim Kızlar Şimdi ben de üst katta oturuyorum zaten Pencereden bir şey silkelenmez bunu herkes biliyor bir balkonum var Orada da Halılarımı örtüleri mi silkeleyemiyorsam o Balkanun orada ne işi var ve ben Halılarımı Nasıl silkeleyeceğim. Balkonum kirleniyor ne düşüncesiz insanlar var falan yazmışsınız Allah aşkına ne yapılabilir ki bu durumda bir şey silkelediğiniz zaman alt komşuya söylersiniz kapıyı pencereyi Kapatın diye Üst komşunun yapacağı da bu kadar olur. Balkonu yıkarsınız zaten üst komşu bir şey silkelemese bile iki günde bir o balkon yıkanması gerekiyor dışarının pisliği tozu zaten giriyor. üst katlarda oturanlar ne yapsın o zaman bir şey çıkarmasın mı silkeleme sin mi temizlik almasın mı.

Kendinizi onların yerine koyun. Haber vermeden yapıyorlarsa zaten ona diyeceğim yok tepkinizi koyun. Mesela ben bir gün olsun bile habersiz bir şey silkelemedim. Ararım yada iner haber veririm kapı pencerelerini kapatır alt komşum. Ben işimi temizliğimi bitirdikten sonra Balkonunu tekrar yıkar bunda Ne olmuş sanki benim de üst komşum böyle yapıyor haber veriyor kapatıyorum İşi bittikten sonra ben de balkonumu yıkıyorum bu işler böyle olur bu böyle bir döngü Biz birbirimizi anlamazsak birbirimize karşı anlayışlı olmazsak komşuculuk diye bir şey kalmaz ki yanlış düşünüyor böyle düşünenler. Neyse başıma böyle bir şey geldiği için açıklama yapmak istedim Çünkü ben de bu konuda çok sinirleniyorum.. 

32 Cevaplar

+12 oy
(5,953 puan) tarafından

Konunen sirkelemek yasak  sirkeleme nedir sen temizmi oluyorsun alt katta toz pislkk ucsun senin icin neden cami kapatsın ki sirkelemek normalde yasal olarak yönetici noter defterinde yazan kanun sen demek kuralsız binada yaşıyorsun 

(7,768 puan) tarafından
Helal kız valla bazısı sopayı hak ediyo nette de bi video vardı kadın yukardan halı gelince şak aşağı çekiyodu o biraz riskli kadın neyim düşer ama kesmek olur lekelemek olur güzel ceza ;)
(4,492 puan) tarafından
Haha benim aklima gelmedi degil aşağıdan cekivereyim diye sonra acaba yaksammi dedim hahaha
(7,768 puan) tarafından
Bişey dökeceksn o zaman belki anlar pislik neymiş
(4,492 puan) tarafından
Valla en sonunda bundan sonra bende silkeledigin herseyin pisliği supurup kapinin onune dokecegjm dedim yaparim da =)))
(7,768 puan) tarafından
Hak edene yapacaksn inşallah anlar
-Reklam-
+5 oy
(7,254 puan) tarafından
Ay koca haliyida silkelemeyin ust komsumu boğasım geliyor artik siyah kısa killar doluyor resmen onun saci ben mecburmuyum banyo paspasindan carşafina koca halisina kadar silkeliyor uyarmama rağmen biz niye silkelemiyoruz acaba zaten süpürgeler misler gibi temizliyor ne gerek yani
(7,254 puan) tarafından
Aynen valla yakalayabilsem silkeledigi şeyi asagi cekecem az kaldi
(7,768 puan) tarafından
Çekme çekme bişey dök bide kadın iner aşağı:D halıyla
(7,254 puan) tarafından
Ahaha manyak kari iner valla birakmaz halisini bi ara su tabancasiyla pencerelerine meyve suyu sikmayi bile dusundum kız :))
(7,768 puan) tarafından
Kötü ruhuna hayran kaldım :D
(7,254 puan) tarafından
Dimi :))
+5 oy
(1,580 puan) tarafından

Bir şeyleri silkelemeniz şart değil, silkelemeden de temizlik mümkün. 21. yydayız artık balkondan bir şey silkelemek mi kaldı ? 

Siz birbirinize anlayış gösteriyor olabilirsiniz, 2 günde bir balkon yıkıyor da olabilirsiniz ama herkes 2 günde bir balkon yıkamak zorunda değil ayrıca açık balkonum yok ama diyelim ki var ve üst katta biri silkelemiş ve tozu saçı benim balkonumda görsem çok tiksinirim, kimsenin saçını başını temizlemek zorunda değil kimse. 

Büyük sitelerde zaten bu tarz şeyler yasak. Bizde de yasak ve yapan yok olsaydı sıkıntı çıkardı eminim.
+3 oy
(3,830 puan) tarafından
Benimde annem üst katta oturuyor komşulara haber veriyor ona göre silkeliyor burda kimse zaten buna tepki vermiyor haber vermeden silkeleyenlere tepki veriyor. Benim ev bahçe katı peki ben ne yapayım tepki vermesem tüm pisliğini benim bahçeye döküyorlar bahçeyi 2 günde bir milletin pisliği yüzünden hem çalışıp hemde hamile halimle temizleyeyim mi niye enayi miyim ben ?? 
tarafından
Çokça ++++++
+2 oy
tarafından
Peki üst komşunun südyenine varana kadar camimin korkulugundan toplasan bu kadar anlayışlı olurmuydun bazı şeyler karşılıklı oluyor 
tarafından
Yani insanların birazcık anlayışlı olmaları gerekiyor. Biz hiçbirsey cirpmasin demiyoruz ki zaten ama edepli ve haberli cirpsin...
(7,254 puan) tarafından
Ayy bizim ust katta oglunun boxer i dusmus bide kapima gelmis oglumun sortu dustu diyor rezil asagi atmak icin cama yoneldim allahin isi bi ruzgar cikti asagi dustu dokunmadim bile
tarafından
Ben şahsen iç çamaşırlarımi hayatta kapıya balkona aşmak. Petek yani kucuk askılık aldı eşim oraya seriyorum. Milletteki genişliğe hayranim
tarafından
Valla bende hep banyoya asarım ama astımı emin değilim bebeği ne bulsa aşağı atıyor oda atmış olabilir
tarafından
Oda olabilir. Çamaşırlarımi balkona serdim yeni taşındığımizda çamaşırları topluyorum hep erkek kılı Allah Allah diyorum eşimin böyle kılı yok... Meğer bizim üst kattaki adam tras ol havluyu getir benim başımdan aşağı çırp al buyur burdan yak. Zeytin çekirdekleri ekmek kırıntıları saç herşey. Taşındılar da kurtuldum şükür
+1 oy
(3,862 puan) tarafından
haberli habersiz asla hali carsaf silkelenmemeli balkondan ya da pencereden 
(1,580 puan) tarafından
Aynen öyle, silkeleme mi kaldı. Silkeleyince daha temiz mi olunuyor ?
+1 oy
(833 puan) tarafından
Bacım 19 katlı bina hangi birine haber verilsin. 
+1 oy
(695 puan) tarafından
Halı sirkelemeden komşu olunmuyor mu dökersin halıya karbonati 1 saat beklet supurgeyle çek gorunmeyen bakteriler deriler temizlensin ben halı cirpcam die komşunun balkonu kirlensin istemem
+1 oy
(2,474 puan) tarafından
Binalarda yasak canim hem hicte etik bir davranış  degil  halıları zaten şilkelemiyoruz sofra bezi ni ben balkonda bir leğenin içine çırpıyorum kimseye kırıntı gitmiyo isteyen çözüm bulabilir başkasının pisliğini kimse çekmek zorunda değil düşün kadin camini balkonunu temizlemiş sen hali silkeleyince geri batacak sen olsan istermisin 
+1 oy
(1,872 puan) tarafından
ben silkelemem silkelensin de istemem açıkçası sadece alt komşuya değil diğer komşulara da toz toprak giriyor ben hoş bulmuyorum açıkçası. evi süpürür silerim silkelemeye de gerek kalmaz. zaten kuralları olan apartmanlar yasaklar bunu. 
+1 oy
(1,831 puan) tarafından
Halılarımı silkelemem süpürürüm bugun sanmıyorum ki kimsenin evinde elektrikli süpürge olmasın bir şeyi illa silkelemem gerekiyorsa kendi balkonuma silkelerim altımda kaç balkon var ve bahçe var mis gibi oraya kirletmeye gönlüm el vermez kimse yeni yıkadığı balkonunu yeni sildiği camını benim pisliğimle kirlendiğinde saygı duyup yeniden yıkamak silmek zorunda değil herkesin balkonu yaptırılmış kapalı olmak zorunda değil belki ben yaptıramıyorum param yok veya açık hava enerjisi istiyorum çıkınca yaptırmıyorum bu kimseyi ilgilendirmez ayrıca bina duvarına değecek uzunlukta çırptıgınız şeyler temizlenmiyor binanın bin yıllık tozuna değerek iyice kirleniyor bu konuda kimseye saygı duyamam her şeyden önce yasal bile değil şikayet etme durumunda cezası var 
0 oy
tarafından

Ya ben müstakil evde yaşıyorum fakat şu hali silkeledi sofra bezi yok cart curt diyenler De napsin bu insanlar bilemiyorum :ermm:

tarafından
Sen sus sen rahatsin sjsj
Apartmanı bilmiyon
tarafından
Demi bencede susayim:)))
tarafından
Sus suss çünkü çok nalet birşey apartman
tarafından
O derece de:///
0 oy
(218 puan) tarafından
Herkes böyle haber vererek yapsa sorun çıkmaz bence ama herkes sizin gibi yapmıyor malesef 
0 oy
tarafından
Canm örtü silkelersin ama içinde kemik peçete flan varsa onladi da alsin öyle silkelesinler bi zahmet toz aman aman olmadığı sürece sorun olmaz ama eve girecek kadar da tozlu olmasın yani
0 oy
tarafından
Hergun bisey silkeleyen ayri haftada 1 yapan ayridir asla buyuk halilarimi cikarip silkelemem haftada1 balkondaki kucuk yollugumus silkelerim oda sadece tozdur kil yada baska pislik varsa once balkona cirparim ssonrada disariya cirparim 
tarafından
++++++
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Hiç deme onu canım üsttkinden bıkmıştım ne bulsa çıtpardı saç kılı,tırnak bile bulurdum balkondan öbek öbek çamaşır varmı yokmu,kapısı açıkmı düşünmezdi 

Güya temiz oluyo dakka başı çırpınca, milletin tepesine
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Bak bunda haklısın bende üst kattayım balkonum kapalı alttakilerinde kapalı üstekine bin defa dediki mutfağın  camından silkeleme mahvoluyo camı açamıyorum içeri kıl tüy ne ararsan giriyor kendi balkonu açık üşüyo diye inat ediyor camlarımı sildim içeri girdim eşimde camın oradaki koltuğa uzandı bir an yağmur yağıyor sandım birde baktım canlarının önünü yıkamış suyla bu iki kez geldi bu yaz belki benim fark etmediğim evde olmadığım zamanlarda yapmıştır çocuk odasının camını bir açtım küçücük kıllar bir şey diyincede ses gürültü yapıyorlar eşi sinirli döver felan diye eşine diyemedik ama bu sene eşim dedi bir daha görürsem eşine söyliyicem o kadar sıkıldım ki bu konudan  
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Yani ya temizlik günü olmalı böyle büyük temizlik silkelemeler için herkes önlemini alır camını kapısını kapatir
0 oy
tarafından
Bizim kirada ve şuan oturduğumuz yerde halı çırpma günleri oluyor. Mesela toplanıyoruz ev hanimlarinin temizlik yapacağı günleri baz alıyoruz haftada bir ya da iki gün oluyor. Saat ikindi 4 e kadar. Sonra herkes balkonu yıkıyor temizliyor. Ama onun haricinde sofra altını çırpilmasi ya da baska bişey evime misafri gelecek ben heran cam silemem balkon yikiyamam... O yüzden bilinçli bir şekilde ortak bir şekilde yönetmek gerekir bu olayları
0 oy
tarafından
Ben terasimda silkeliyom carsaflarida pencereden silkeliyom kimse yok altta mecbur silkeliyo insan

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 627 göst.
14 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Kuzunun annesi (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,056 göst.
28 Aralık 2020 Diğer kategorisinde ASENA40 (17,796 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap 100 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde mys62 (1,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.