0 oy
223 göst.
Aile kategorisinde (105 puan) tarafından
Kızlar ikiz bebeklerim var 5 aylıklar ama 2 buçuk ay erken doğdular 5 aydir annem bizimle kalıyor ama onunda bı hayatı var eşi var kardeşim var Kaynanamlar anca sevmeye gelip gidiyorlqr toplasan 3 gun anca kalmistir yani ben istiyorum ki kimseye yük olmayayım geçen denemedim bu gün çok yoruldum ikisi aynı anda agladi kucağıma aldım aynı anda fekan ama tabi 5 dk anca durabildim ben ne zaman yalnız bakabilirim acaba bu cocuklara aşka şikayetim yok zatne evde biri olsa bile ağlayani hep alıyorum ben aynı anda agladiklqrinda coo üzülüyorum biri kucagimda diğeri de istiyor bakıyor bize içim gidiyor 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah kolaylık versin canım zor olabilir bakımı ama zamanla alışırsın bi süre sonra rutinin oluşur büyür giderler
(105 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yani inşallah 5 ay geçti ama tabi gekisimleri 5 aylık gibi değil ama yani insnalarin hayatı da değişti kimseye yük olmak istemiykrum tek bakayım diyorum ama yani daha şimdilik olmuyor otururlardı fekan insalah diyorum o zaman bakarım ama tabi daha diş çıkarırken felan nasıl olacak o zamanlar da korkutuyor
tarafından
Hiç korkma zamanla alışılır şimdi gözünde büyüyordur nasıl yapıcam edicem diye emin ol yalnız daha güzel bakarsın rutinin olur çünkü ne zaman ne yapacağını bilip planlı davranırsın
(105 puan) tarafından
Yani belli de 1 gün denedim mecbur kalsam illaki düzen olur diye de düşünüyorum ama o bir gün sonunda pertim çıktı agkamakari da aklıma gelince üzülüyorum
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Annen gidince kaynanan yardım eder mecbur canım
(105 puan) tarafından
Eşim annesi için annem böyle hep bencildir diyor kal 1 hafta 10 gün dedi geldi 2 gün kalıp geri gitti kalmasına gerek yok gündüz bı kaç saat gelse onu da geçtim bı nasiksin iyi misin diye arayıp sormak bile yok ama sevmeye gelince annen annem diyor çocuklara
(14,428 puan) tarafından
Çağır gelsin canım ağlayınca kucağında tutsa yeter tavla biraz,tek başına çok zor olur alışana kadar idare et
(105 puan) tarafından
Bence de ama işte daha bugün 2 gibi geldiler biraz önce sevip gittiler hiç kalayim edeyim yok herkes halinden memnun rol yapmaya devam
(14,428 puan) tarafından
İş başa düşünce dayanamaz gelir bakar bence kız
(105 puan) tarafından
Keşke ben tek bakabilsem muhtaç olmasam ama iyiki varlar bebislerim onların gülüşü yetiyor
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Allah yardcin olsun gececek illa ki canim bebeklerin ne kadar kuvezde kaldi bende 2 bucuk ay erken dogum yaptim kuvezde 1 ay olacak senim surec nasil gecti musaitsen anlatirmisin biraz
(105 puan) tarafından
Bende Niğdeliyim Çamardı ama Adana'da yaşıyorum Allah yardımcın olsun canım yani oncekikle sütünü 2 saate bir sağ iki cocugun daha varmış müsait oldigun her fırsatta sağ ki bitmesin sütün. yani biberonla emdigi zaman çıkarıyorlar zaten ben giidyorduk güya emzirmeye ama hep uyuyorlardi kucağımda kanguru deniyor diğerini de hissetsin beni diye kucağıma veriyorlardı ama inanıyorum buna öyle seni hissettiğinde daha güçlü oluyorlar bı dahaki gidişine en azindan kucağına versinler söyle rica et emzir derlerse de emmese bile korkma çıkınca zaten seninke illaki emer
(1,921 puan) tarafından
Surekli sagiyorum zaten her firsatta bazen hic cikmiyor bile gecen esim gitti tek bu sefer gittigimde diyecem bakalim bigun doktor yavas yavas turuyor diyir yarin baska bi doktor yutamiyir falan filan diyor hic anlamadim ben bu isten ya burda bi kac kisi dedi ten tamasi yaptirdilar bize bebegin durumu okadar kotu deyil bize hic yaptirtmiyorlar ikincim basamaga gecti 10 gun falan once sence daha yatar mi ki
(105 puan) tarafından
Benim ikinci cikanda hep boru ile besliyirlardi inan bir günde biberon vermişler ve emmiş çıkardılar yani hiç belli olmaz bol bol dua edin  hem olumlu düşünün inşallah bir an önce kavuşursunuz ama dediğim gibi bu daha ki gidisinize mutlaka emzirtmiyorlarsa bile kanguru dedigim ten tene teması isteyin daha çabuk iyilesecektir.
(1,921 puan) tarafından
Diyecem insallah giderim hafta ici Allah izin verirse dokuna biliyoruz kuvezden yani mikrop vs derlerse oylede olurdu bi kucagima aliyim hic olmadi i beni bilmiyor ben onu rabbim kimseye vermesin
(105 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından

Yaparsın canım görümcemin gelini ikiz bebekleri var daha 2 aylıkken kocası düştü çatıdan 37 gün yatakta kaldı ve 5 yaşında da bir kızı vardı baktı şükür şimdi kocası da iyi bebekleri de 7 aylık oldu Allah veriyor o gücü yapacak bisry yok kuzum üzülme bebek bu bazen birlikte ağlarlar bazen ayrı ayrı :)

(105 puan) tarafından
Maşallah darısı benim başıma inşallah
0 oy
tarafından
Ben hep tek baktım kayınvalidem kalicakti yanımda yapamadım onunla çocuklarımı istediğim gibi yetiştirmeyecwgimi fark ettim her şeye karışiyor uyuyan çocuğu salliyor falan 10 gün kaldı dedim eşime ben bakarım tek başıma ben baktım yani 

Zorlandı mi dersen fazla değil eşim destekcimde gece beraber bakardık falan hala oyle 

Şuan 20 aylıklar şuan çok zorlanıyorum istekleri bitmiyor 2 yaş sendromu falan bitirdi beni inan bebekken çok kolay oluyor aslında biraz yalnız kalsan basarabilirsjn 

Kendine güvenmen gerekiyor
(105 puan) tarafından
Yani inanın bu cevabınız beni motive etti ama bı yandan da ben biraz buyusunler daha iyi olur diye düşünüyordum şimdi öyle bı dediniz ki :) benimde eşim yardimci oluyor hiç olmuyor değil ama bı yere kadar işten gekiyor yorgun argın o da istiyor ki biri olsun yanımda yorulmayalim çok fazla
tarafından
Büyüdükçe sorumlulukları artıyor gözünü korkutmak için demedim yanlış anlamayın aklı eriyor bebeklerin büyüdükçe istekleri oluyor hareketli oluyorlar ben hiç zorlanmadım son 1 aya kadar oda 2 yaş sendromuna girdiler geçici bir süreç iyi kötü idare ediyorum şuan yapicak bisiy yok birini cagirsam annem yada kayınvalidem dediğiniz gibi onların da sorumlulukları kendi evleri var nereye kadar zaten evde biri olunca daha çok simariyorlar ☺️
(105 puan) tarafından
Anladım canım yani bende kendilerini kurtardılar idare ederim diye düşünüyorum şimdiden de öyle olsun istiyorum da bakalım  çok teşekkür ederim yorumumuz için
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Annene yük oluyomuş gibi canına sıkma lütfen elbet alışırsın 6. aydan sonra iyice düzene girerler
(105 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(4,492 puan) tarafından
Valla etrafimda 2 tane ikizi olan arkadasim var birinin hergun annesi geliyor 1 yasindalar oteki ise yanina yardimci aldi canim onlarda 13 aylik
(105 puan) tarafından
İllaki yardıma ihtiyaç duyuluyor desenize

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 518 göst.
10 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Arzumm (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 352 göst.
14 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 260 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mh. 2606mt (80 puan) tarafından soruldu