0 oy
864 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kaynanam evlendim evleneli böyle yemeğe cagiriyo gelin diye ama her gittiğimde yemek ortada yok ki hadi yap diyor dayısı çaya çağırıyor eşimin çay yok diyo gelin çay demle artık çok bunaldım yemek yetismezse gelip laf yapıyorlar mesela daha dün yemeğe çağırdı kaynanam baktım yemek yok gene eşim çay istedi çay koydum kendime ve eşime bişey demeden çayımı yudumlamadan kaynım bı yere gidicekmis hadi yemek yap dedi yaptım kalktım bişey demeden yemek yaparken ne zaman pisicek yemek diye 4 kere yanıma gelip hesap sordu bugünde arkadaşıma gidiyorum diye hesap verdim arayıp niye gidiyorsun gel bize hengel yapicaz diye gitme dedi gittim diye bin surat aştı ben gitmedim hengel yapmaya diye eşime bunları söylüyorum kendi goruyorda bana sen gelinsin ondan diyor eltimde gelinleri ama ona bişey yaptıran yok yada hesap soramiyor ağzını acamiyor bana gelince farklı eşimde anlamıyor annem saftır benim temiz kalplidir diyip duruyor çok yoruldum artık bu durumdan ki daha çok fazla anlatmadiklarim var ne yapsam bu durumdan kurtulurum kızlar yoruldum artık eşimin korumamasi ailesine karşı ben bişey desem kötü ben olurum napicam bilmiyorum 

56 Cevaplar

0 oy
(180 puan) tarafından
Benim kayınvalidem erken gitmememi ister kendisine yardım edeyim ister bende ne erken giderim ne geç zaten bulaşığa yardım ediyorum. Ama çayı ya görğmcem demler ya ben kayınvalideme zaten bırakmam. Senin kayınvaliden biraz kaynanalık yapıyor ama eşinle ara bozmadan anlatmaya çalış canım millet  zatn kendi evinde yapıyor  kimse evinde aç değil ki ne diye kayınvalidenin evinde de yapasın ki? Kayınvalidelerde zannediyor ki gelinler akşama kadar yan gelip yatıyor kendi evlerinde
tarafından
Dinlemiyor ki eşim anlamıyor annem saf kalplidir sen hep böyle dusunuyosun falan diyor annesi hep tatlı dille yapar söyler herseyi saf ayağına yatar ki kendi bile söylüyor bana ben çok fenayimdir saf gibi görünüm ama diyor eşim anlamıyor annemde annem diyor
(180 puan) tarafından
Kaynanandan yürüme eltinden yürü o zaman canm ben yaparken ona bak yardım etmiyor glan filan
tarafından
Onu da diyorum hep sevmiyorlar zaten onu diyip duruyor eşimde sen yap n'olacak diyor
(180 puan) tarafından
Valla canm o zaman yap yap diyorsa haftada 1 git seni de aevmwsinler boşver saf ayağına seni kullanıyorlar bir tek kayınvaliden olsa neyse herkese hizmet etmek zorunda değilsin
tarafından
Evet öyle hizmetçi buldular resmen beni
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla benimki hazırlayıp çağırıyor
tarafından
Ya hadi hazırlamamasına da bişey demiyorum neyse diyorum ben yapıyorum ama sürekli hadi acıktık hadi kaynın açıkmış kayniminda karısı var kayinpederim açıkmış hadi diyip duruyolar
tarafından
Sende de hadi herkes aç hadiii☺️
0 oy
(308 puan) tarafından
İnanırmısın aynı bende de vardı, yemek yapardım bulaşık sofra vs.. Baktım olmuyor, eşime hiç bişey demedim, her oraya gittiğimizde geç gidiyordum ve çocuğum okula gidiyor diye bahanem var artık, iki haftada bir falan giderim. Gittiğimde yine yapıyorum tabi ama çok zoruma gitmiyor çünkü görümcem üniye gitti diğerinde çalışıyor kaynanam bel ağrısı var diye kalkmaz o yğzden kendim yapıyorum yiyoruz çıkıyorum fazla yüz göz olmuşsun sende benim yaptığım gibi :(
tarafından
Evet öyle çok fazla yüz göz olduk
0 oy
(765 puan) tarafından
kaunanan yemege cagirinca laf carpardim geliyorum ben yapiyorum derdim ve gitmezdim bir daha 
tarafından
Gitmesem evimin huzuru kaçıyor eşim sürekli annemde annem der bizi düşünmez annesi olduktan sonra ben derim şuraya gidelim götürmez annesi der hemen hadi der götürür benim eksiklerimi yapmaz annesininkini yapar
(765 puan) tarafından
ayni benim koca canim kocan bir hafta küser sonra barisr merak etme benimkisi de ayniydi tavrimi koydum simdi alisti bna
tarafından
İnşallah benimkide alışır yoksa böyle gitmez bu durum ya ben kötü olucam iyice yada annesi
0 oy
(3,831 puan) tarafından
Evin ayrı değil mi yapmayacaksın. Başka yolu yok eltin demek ki tavrını baştan koymuş yapmamış ki ona bir şey diyemiyor ayrıca bir yere gidiceksen kaynanandan neden izin alıyorsun anlamadım 
(3,831 puan) tarafından
Valla bıkmadan gerekirse her gün söyleyeceksin rahatsız olduğunu başka türlü düzelmez
tarafından
1bucuk yıldır aynı şeyler dinlemiyor bile eşim artık takmiyor beni annemde annem diyor o kadar annesi derse gezeriz annesi derse kıyafet alırız annesi derse herşeyi yapar canım ama ben bişey dersem yapmazda hep bahane bulur
(3,831 puan) tarafından
Ne diyim canım inşallah zamanla değişir eşin
tarafından
İnşallah canım inşallah
(63 puan) tarafından
Esine söylersen bi sonuc alamazsin sonucta annesi en sevmeyen insan bile ailesi kotulendiginde direkt korumaya geciyor kendi ipini kendin keseceksin kaynanana söyle laflari  yemege cagirdiginda ne yemek var de yok derse e ne fark etti evdede ben yapiyorum zaten de laf carp seni ogluna kotuleyecek olursa kocanda seni savunur ona karsi sen kocanla iyi olursun annesi hakkinda kötü yorum yapmamis olursun kaynanan bu sefer seni kotuluyor gibi olur ;)
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Benimki ben gidene kadar yemek birakmiyoki hepsini hazır ediyo ben sadece salata yapıyorum aksama
tarafından
Valla iyiymiş sizinki keşke benimkide öyle olsa
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Yemeği yapmış olur yemeğe gidiceksek ben sofrayı toparlarim ama o bırak ben sonra yaparım der yinede toparlarim bırakmam o zaman oda yardım eder 
tarafından
Ya yapmakta sıkıntı değil tek bana böyle davranıyor eltime yapamıyor böyle bana sürekli hadi pismedimi herkez aç diyip duruyor
(1,465 puan) tarafından
Sizden hizmet bekliyor sanırım küçük gelin misiniz genelde öyle yaparlar ya
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Yooo giderim hersey hazır.  Ben sadece yerim. 

Mutfağı toplamaya kalksam kaynnacuum hemen otur der ama ben durmam toplarm ☺
tarafından
Bizimkide yapmadık mı kötü davranir
0 oy
(677 puan) tarafından
Ya kendi yapar yada beraber yaparız bana öylede bişey bırakmaz yani ama seninkiler hazırci gibiler önüme gelsinler diyorlar ama öylede olmaz seninde canın var 
tarafından
Evet öyle sürekli boyleler yoruldum artık tek bana yapıyorlar bide bunu
(677 puan) tarafından
Haksızlık yapıyorlar ozaman sen yoksun ki o evde
tarafından
Evet öyle canım hizmetçi buldular resmen beni
(677 puan) tarafından
Sanırım sende bişey demiyorsun gibi desen böyle olmaz belki canım kendini bu şekilde kullandırma eşinin ailesi bile olsa yaptırma
0 oy
(507 puan) tarafından
Her gittiğimde yemek hazır olur direk masaya otururum :) toplamama bile izin vermez ben zorla topluyorum
tarafından
İyiymiş valla sizinki bizimkilerde nerede
(507 puan) tarafından
Allah razı olsun kayınvalidemden, kızı yok kızı olsa bu kadar sever, Allah herkese iyi kaynanalar nasip etsin inşallah
tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(1,068 puan) tarafından
10yıl beraber yaşadım 4 yıl oldu ayrılalı hiç bir gün hazır yemeğe gitmedim çokta çağırmaz zaten
tarafından
Keşke benimkide çağırmasa huzurumu bozmasa sürekli gidip geliyoruz benim evde huzurum kalmiyor
(1,068 puan) tarafından
Gitme canım yemeğim var benim de yada  madem hazır değildi niye çağırdın de artık susma sende laf söyle sözde yemeğe çağrıldık diye kaynın terbiyesiz bide hesap soruyo niye cevap vermiyorsun senin huzurun kaçıyorsa sende onların huzurunu boz
0 oy
tarafından
Konuyla alakasız ama nerelisin canım hengel deyince bizim doğu yöresi olur diye tahmin ettm
tarafından
Canım yapıyor işte bende buna çare arıyorum her yolu denedim hamileyim belim ağrıyor dedim sinirli sinirli evime gelip hani noldu niye gelmedin diye laf söyleyip çekip gitti hamile halimle hizmet ettim eltim oturdu ben yaptım şimdi de öyle herşeye alıştılar yapmasam yemiyolar bekliyolar resmen geleyimde yapayım diye eltimde kaçarak evlenmiş ama ona böyle davranan yok ki aramızda bı sene yok evlenmemizin arasında 5 ay önce evlendi o 5 ay sonra ben
tarafından
İstediğini söyleyip çekip gitsin. Anladığım kadarıyla sesszsin karşılık vermiyosun o yüzden eziyolar. Nasıl gelirse öyle gider. Her gün kötü olacağına bir gün kötü ol . Yapmıyorum yapamam de. En fazla tartışırsnz araya mesafe girer.o sayede sende kurtulursun
tarafından
Galiba öyle olucak canım ben dişimi gostericem başka çare yok çünkü ben sustukça büyüktur diye diye hep ezmeye calisicaklar
tarafından
O yüzden baştan bir kere kötü ol onlarda anlasın nasılsa saf anlamıyor demesinler
tarafından
Öyle yapicam canım kötü olucam tek çare bu kaldı artık
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Eşine sakın sikayet etme canim sana tavsiyem yemege gelin diye aradigindada sende yemek yapmak zor oluyor anne nasil olsa ben yapıcam yine bize gelin de laf carpıt 
tarafından
Canım onu da yaptım kalkıp geldiler tamam diyip
(7,266 puan) tarafından
Ayy iyice yüzsüzmus yani o zaman acik acik soyle yemeği ben yapinca size yemege gelmis olmuyoruz de yapma cocugunla ilgilen tamam yardim bende ediyorum da tamamini asla bana yaptirmaz ben kendiminkine sikayetleniyordum ortalik topla bulasiklari hallet kahve cay yap benimki en azindan yrmegini kendi yapar
tarafından
Rabbim sabır versin bana canım ne diyim bı çare bulmam lazım ama ne bulicam bilmiyorum bende buraya yazıyorum anca o yüzden
0 oy
tarafından
Kusura bakmada bacii nerelisin orda tek hengel dikkatimi çekti çook çoook severim deee sjsj:)
tarafından
aynn tavrini koy yoksa daha cok ezerler seni nede olsa yapiyor bizde yaptiralim diyorlar onlarla aranda hallet esinle aran bozulmasin
tarafından
Eşimle bozulucak zaten canım bu durum yüzünden o kesinde annesiyle tartisttim diye annesini tutucak gene
tarafından
Eşine iyice izzah et o eve hizmetçi olarak gitmedin orda eltinde var oda yaparsa sende yaparsın niye senin canını yerde mi buldular eşinle kisa süreli bozuk olucaksın
tarafından
Eşimle bozuk olmam eşimin umurunda olsa neyse dicem ama gene kendi kendime biseylere cabalicam canım galiba tek çarem kötü olmak dişimi göstermek insanlara iyilik yaramıyor gercekten
tarafından
Aynn öyle yap
0 oy
tarafından
Yeni gelinsin.Dur bi bunu deniyelim kafasındalar.Her dediğimize tamam derse kolay lokma olucak diye düsünüyorlar kesin.
tarafından
1bucuk yıl oldu canım artık çocuğum bile var herşeye tamam dedim düğün yapmadılar kaçarak evlendim neyse dedim altın takılmadı takicaz dediler neyse dedim çocuğum doğdu bişey takmadilar yapmadılar bişey demedim her dediklerini yapıyorum ses cikartmiyorum dışarıya çok güzel hava atıyorlar bozmuyorum ama sürekli ben yapıyorum herşeyi ben kötü oluyorum suratını bana asiyor bana laf söylüyorlar bana iş yaptırıyorlar bende insanım
tarafından
Restini çekmen lazım.Ama kocanla kötü olucaksan alttan al yavaş yavaş mesafe koy.
tarafından
Canım eşimle aram bozulmasa şimdiye kadar çoktan kavga etmiştik zaten kaynanamla ama işte eşim anneci
0 oy
(1,274 puan) tarafından

Biz ayni sehirde degiliz gittgimz zaman kaliriz bi kac hafta. Yemekleri kayinvalidem yapar ben sadece salata yaparm normalde salata yapmiyomus evdekiler cok sevmesine ragmen useniyo sanrm. Ben salata yapnca ooo leylanin geldigi belli oldu salata yiyeblcz nihayet derler:) kahvaltiyi falan da hazirlar esim bi de abartiyor leyla sabahlari 10 gibi kahvalti yapar ona gore der ;) ben ne fark ederm uyarm size diyorm ama onlari bana uyduruyo

tarafından
Keşke benimkide öyle olsa kahvaltıya çağırır ama kahvaltıyı ben hazırlarım herşeyi yaptığım gibi
(1,274 puan) tarafından
Bana öyle davransa ben de zorlanırım ne kdr onlari da kendi ailem kendi evim gibi gormeye calissam olmuyor rahat rahat is yapamam mutfağında
0 oy
tarafından
Ben kaynanamlarla konuşmuyorum çok şükür o yuzden rahatım Allah yardımcın olsun 
tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(1,878 puan) tarafından
kayınvalidem genelde yemek yapmış olur ben sadece yardım olsun diye varsa bi çorba yaparım salata filan yapılacaksa yaparım. ama çoğu işi o yapar toplarken ben toplarım ama 
tarafından
Benimki hiç birini yapmıyor onları yapsa şükür edicem hadi yapmaması da bişey değil yaparken hadi ne zaman olucak acıktık açlıktan kırılıyoz falan der sürekli gelir laf söyler gider
(1,878 puan) tarafından
hoş değil canım ya gerçekten inşallah düzelir yani eşin de buna müsade etmemesi lazım inşallah anlarlar durumu
tarafından
Görüyor durumu canım ama annesi hep haklı onun için bişey demiyor oda
(1,878 puan) tarafından
çok zor bir durum canım Allah yardımcın olsun ne diyim bilemedim valla
0 oy
(143 puan) tarafından
Fn iyisi hic gitme hem yemeğe çağırıyor hem sen yapiyorsun
tarafından
Gitmedim mi eşimle aram bozuluyor canım
0 oy
(264 puan) tarafından
Gitmiyorum de yapmıyorum de eltin de gelin değil mi?Sen gelinsin ondan ne demek ya kaynın kim oluyor bir de evlensin karısına yaptırsn yemeğini de hesap sorsun ver cevaplarını neyden korkuyorsun tam olarak susma sebebin ne?
(264 puan) tarafından
Tek taraflı huzurum kaçmasın çabası bu kaç yıl sürer? Bu gidişle sen kaç yıl daha katlanabilirsin? Ailesini benimsememesi bir insanın en kötü şey o zaman tavrını koyacaksın huzurum kaçar diye uğraşan hep sen olursan eşin uğraşmaz benden söylemesi bırak biraz o düşünsün.
tarafından
Baştan hata yaptım canım ben en başında tavrımı net göstermem lazımdı eşime karşı farkındayım bu durumun şimdi 1hafta kus kalalım umrunda olmaz onun için nasılsa yemeğim önüme geliyo çocuğa bakiliyo ben işten evime geliyorum keyfime bakiyorum diyor resmen davranışları şuan hiç bsiey olmamış gibi devam ediyor sonra o konuşuyor ben konuşmuyorum genede umursamıyo
(264 puan) tarafından
Yapma yemeğini sen de al karşına konuş böyleyken böyle kendini düzelt yoksa gitmez de hayırdır o kendini ne sanıyor benim eşim de öyleydi gerekirse bir ay suratına bakmadım önüne çay bile koymadım şimdi yine huysuz ama iki kere düşünüyor çekiniyor anne baba olaylarindan çok onun kendi çekilmez huylariydi ama yine de kötü huy düzeltilmeli yani canım sana da yazık....
tarafından
İnşallah düzelir canım ne diyim ben yoruldum bu durumdan artık 21 yaşındayım ama hayattan soguttular gerçekten bu yaşımda yoruldum
(264 puan) tarafından
Bak daha yaşın çok genç şimdiden koy tepkilerini ileri de istemesen de tahammülsüz olursun al karşına konuş gerekirse Korkut canım

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 494 göst.
28 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 339 göst.
25 Aralık 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 985 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 386 göst.