0 oy
465 göst.
Aile kategorisinde (507 puan) tarafından
Kızlar bunlardan bıktım artık. Ne eşimi ne beni ne çocuğumu insan yerine koymazlar ama hala ******** eşim her hafta her hafta annemlere gidelim diye tutturur. Dün yine gittik cumartesi akşam eltimin ailesi köyden buraya hastaneye gelmiş de onları yemeğe çaya çağırıp ağırlamislar onu duyurdu anlattı kaynanam. Benim ailem düğünden önce de sonra da bir defa aranmadi bile ne söylenecekse eşimle haber gönderdiler. Biz eltimle konuştuğumuzda ona da yapılmadığını kaynimin ağzıyla söyleyip yaptırdığını söyledi mesela covid olduk eltimlerle biz kaynanam telefonda yalandan eşime soruyodu beni hiç aramadı filan eltime de aynıymış kaynım birgün o da senin gelinin ara sor bana sorma demiş 10 dakika sonra kaynanam eltimi aramış yani kaynım sert uyarıp söyleyerek yaptırıyor gerekeni ama eşimde öyle potansiyel yok bizi sadece borç isteyecekleri zaman yada bı hastalıkları varsa insan yerine koyuyorlar. Bende ailemden çekiniyorum artık yani milletin dünürü arıyor soruyor araları 10 dakika bile değil benim ailem nişanlıyken evlendiğimiz ilk yıl hep yaptı ama sonra onlar da bıraktı tabiki. Mesela benim dedem ameliyat oldu kayinbabam o gün akşam annemi aramış hastanede çalıştığı için bize yarın sıra al demiş annem almadı tabiki ama dedemin ameliyatını bildikleri halde geçmiş olsun demek çok mu zor ya. Her konuda çekiyorum habersiz Cat kapı gelmeleri, durmadan borç istemeleri, onlar varken eşime sessizce bişey bile söyleyemem kim ne olmuş niye diye hemen dahil olurlar, çocuğuma giydirdigim çoraba bile karışırlar offf gerçekten çok yoruldum bunlardan. Eşim herşeyin farkında dün kaynanam öyle geldiler filan anlatınca astım suratımı elimde telefonla oturdum öyle normalde eşim yemek filan yemeden kalkmaz 1 saat oturdu hadi kalkalım yaptı çıkınca gönlümü almak icin biseyler yaptı filan ama onların ruhu duymuyor ki ben içime attigimla kalıyorum biz 10 kavga ediyorsak 9 u bunlar yüzünden yemin ederim ve artık eşimden de vazgeçmeyi düşünüyorum bende huzurlu karisilmayan değer gördüğüm bir hayat istiyorum napcam bilmiyorum çok uzun oldu hakkınızı helal edin okursanız ama çok doluyum :(

6 Cevaplar

+1 oy
(1,076 puan) tarafından
Aynı beni anlattın canım eşimle gün aşırı sabah akşam sürekli kaynanam yüzünden tartisirdik.surekli evliligime bir müdahale eşimle olan muhabbetime müdahale çocuğuma müdahale yaptığıma ettiğime tuttuğuna müdahale ......

Eşimden vazgeçtim.gidiyorum dedim.artij yoruldum ya senin ailenin kuklası değilim ben diye.cocugum var al çocuğunu dedim hiç bir şey istemiyorum senden Uzak ol sen ve ailen diye.topladum eşyalarımı gideceğim umrumda değil. Eşim ailesini Melek sanıyor.ya onlar ya ben dedim.toplandim giyindim.esim işten geldi.guduyirun ben hoşçakal diye çocuğum sana emanet diye çıktım kapıdan engel olmaya çalıştı.bavulumu aldı.senin aldıklarına ihtiyacım yok diye çıktım evden arkamdan geldi.gitme falan diye.ben de öyle birşey ki yoruldum artık eşimden bile soğudum bu yüzden gidiyorum arıyor arkamdan.sokagin başını döndüm.

Bırak yoruldum artık soğudum senden sıkıldım bu mevzulardn diye çıktım.dedim eve git gitti.ekmek alıp eve döndüm.cidden benimki salya sümük ağlıyor.
(1,076 puan) tarafından
Oturduk uzun uzun konuştuk.dedim ya kendine ya kendine gel.yoksa artık hayatında durmayacağım.cozduk bir şekilde psikologa gittik beraber... Çok konuştuk..
En son konuşmuyorum artık.sogufum çünkü...
Ailesi farkında yaptığı şeylerin şu an evliligime zerre müdahale ettirmiyorum.butti.tirunlari 4,5 dakika görürler sonra kapanır o telefon.ohhh misss rahatım..
Hayatıma özel hayatima sınır koydum onlara karşı önceden çok afedersin oto boka karisirkardi.simdi el gibi rahatım...

Söylemek istediğim canım hayatına sınır koy onlara karşı... Hayır demeyi öğrenmeliyiz yoksa iyi ses etmiyor birşey demiyor diye üstüne üstüne geliyorlar insanın bu arada eşinde mesafesini koymalı ona da iş düşüyor canım konuşursunuz güzelce h
(507 puan) tarafından
Hep hayır diyen uyaran benim zaten canım o yüzden beni daha da sevip saymıyorlar yokmuşum gibi davraniyorlar ama eşim hala yalakalik yapar. Arkalarından demediği kalmaz yüzlerine karşı ağzını açmaz bize yıllarca Cat kapı geldiler ne haber verme ne arama hicbisey olmadan eşime hep uyar dedim yapmadı birgün ben patladım söyledim artık gelirken arayın diye eşimle 2 gün kavga ettik torunu görmeye gelmişler de zehir etmişim her konuda böyleyiz kendisi halletmez ben hallerince de kavga ediyoruz artik konuşmaktan bile yoruldum
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Eşinin suçu ne herkes bir olmaz ki uzak durun canım o zaman biraz
(507 puan) tarafından
Uzak durmuyoruz işte canım eşimin suçu bu hem hiçbir şey için uyarmiyor ben uyarınca benimle kavga ediyor hemde durmadan gitmek onları çağırmak zorundayım gibi davranıyor keşke uzak kalsak görmesek ne halleri varsa görsünler umrumda değil derim
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Kız sabah sabah içini mi dökmek istedin şöyle birşey olması lazım onların senin esinden çekinmeleri lazım yoksa herşeyi yaparlar söylerler yani eşini larsina al konuş p kendine çeki düzen versin yoksa kaynanan gül insanlıktır nasibini almazlar sende üzülmeye devam edersij
(507 puan) tarafından
Valla dünden beri basım catliyor buraya yazabildim sadece işte esimden vazgeçme sebebim bu hiçbir şeyi halletmiyor söylemiyor ben söyleyince kavga ediyoruz bıktım artık
(2,671 puan) tarafından
Sabır canım yuva kolay kurulmuyor yıkılması da kolay olmamalı eşinle güzelce konuş yani umarım herşey duzelir
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Canım benim kaynanamda çok fenaydı bende eşimden  soğumuştum artık. Çok kötü kavga ettik eşimle sonrada kaynanamla ettim kaynanam şuan benden çekinir artık bişey demeye önceden olsa varya neler neler insan yerine bile koymuyordu şimdi yapsın bakalım önceki gibi asla değilim 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
En iyisini kaynin yapiyo kaynindan rica etsen eltin ve sen onla konussaniz oda esinle konussa daha dikkatli olur belki. 

Yada artik bosanma noktasına geldigini belirt.
0 oy
tarafından
Off off kaynanalar ana değil anakonda resmen

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 708 göst.
0 oy
72 cevap 2,323 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Nurnisamm (881 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 360 göst.
30 Mart 2024 Aile kategorisinde iki bebek (80 puan) tarafından soruldu