0 oy
90 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (510 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Doktor saydı patates yumurta sarısı havuç bal kabağı sarımsak zeytin yağı kabak vs birşeyler saydı hepsini yazamıcam  . Yoğurt ile başla dedi . Tuzsuz peynir lor peyniri vs verebilirsisin tuzsuz ve şekersiz herşeyi verebelirsin dedi sonradan böyle diyince kafam karıştı sadece saydığı sebzeleri mi vericem örnek olarak mı saydı bana bunları  yoksa tuzsuz olarak herşeyi verebilir miyim .tabi dediki önce tattır arttırarak alerjisi var mı bak dedi arttırdığını çay bardağı kadar verebilirisin tek öğün olarak emzirme yerine 1 öğün dedi  Meyve 8. Aya kadar  vermeye dedi içindeki şeker oranı yüksek oluyor dedi. Yoğurdu kendin öayala dedi ama küçük kaplarda mayala dedi mayayı küçücük nasıl yapıcam ölçü verebilir misiniz .

2 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Neden küçük kablarda bende bunu anlamıyorum, bilen aydınlaatabilir mi ? 

Bende dün mayaladım her zamanki yaptığım tencerede. 

Bizde ek gıdaya geçiş yapacağız şimdi ben o yoğurttan veremez miyim kızıma ? 

Canım yorumumu üste sabitler misin bilenler yorumlar belki 
(1,250 puan) tarafından
Bende tencerede mayalı yorum ne oluyo ki şurda bekliyorum bilen yazsın lütfen
(510 puan) tarafından
Zannedersem onun için taze yesin diye küçük kaplarda diyor benim düşüncem büyük mayalarım bizde tüketiriz oda tüketir ama. Küçük demesine bakarsak galiba yeni mayalanmış beklememiş yoğurt olması için olabilir
tarafından
Taze olsun taze taze yesin anlaminda demistir ben evdeki yogurttan veriyorum ekşidigi bile oluyo ama oglum bayila bayila yiyo hazir yogurt cok vermemeye calisiyorm ama bazen ev yogurdu olmuyo evde onu da veriyorum
(11,266 puan) tarafından
Cok olduğunda eksime olabiliyor ya ondan demiş olabilir kuzum en küçük tencerede mayalayip haftalık tuketebilirsiniz bence ben bi bardak ayranla mayaliyorum ve loru da kendim yapıyorum azıcık sütü kaynatıp sirke koyarsanız sut kesilir süzunce de peynir olur hatta sigara boregine vs. Kullanıyorum erimedigi için de içinden fışkırmiyor
tarafından
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için benim 2 kg tencerem de mayaliyorum eşim de çok severek yediği için her hafta yeniden mayaliyorum kızıma henüz vermedim vermeyi düşünüyorum şu günlerde:)
-Reklam-
0 oy
(547 puan) tarafından

Canım ben yoğurtla başlamıştım. Verdiğim herşeyde 3 gün kuralını uyguladım. İlk gün 1 çay kaşığı,ikinci gün 1 tatlı kaşığı,3 gün 1 yemek kaşığı şeklinde. Herhangi bir alerjisi yoksa arttırabilirsin ve denediğin şeyleri karıştırabilirsin. Yoğurttan sonra sebzelere başladım ve sonra meyve verdim. Ay ay hangi sebze ve meyveleri verdigimi istersen yazabilirim :) 

Yoğurt konusunda da mayalamaya çalıştım bir kaç kez,bazen tuttu bazen tutmadı. öyle olunca ikinci el az kullanılmış uygun bir fiyata yoğurt mayalama makinesi aldım. 
Yaklaşık 1.5 yaşına kadar yoğurt,lor peyniri,bebek salçası,bebek ekmeği,bebe bisküvisi,bebek keki vs vs vs hepsini kendimi yaptım 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 107 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde Ruyam98 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
12 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 104 göst.
28 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Beyza34 (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 40 göst.
6 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...