0 oy
316 göst.
Diğer kategorisinde (5 puan) tarafından

Merhaba kizlar 32 haftalık doğum yaptım bebeğim kuvezden bı kaç güne çıkacak kayinvaldemler gorumcemler eltim ve akrabalar herkes bebek çıkınca gelecez diyor bebeğim prameture olduğu için enfeksiyona çok açık malum pandemi dönemindeyiz herkes kucağına alıp sevmek istiyecek kimseyide kırmak istemiyorum zaten bebeği ayrı odaya koyacam ama illa getir gorecez diyecekler eşimde ailesine çok düşkün biseyde diyemiyorum şimdiden strese girdim ne yapacam bilmiyorum yardımcı olun siz olsanız naparsiniz ne yapmam lazım kimseye de bebeği göstermemek kucağına alamazsın diyememde kimseyi kırmak istemiyorum etrafındakilere çok anlayışsız kara kara düşünüyorum:(((

20 Cevaplar

+1 oy
(1,297 puan) tarafından
Valla eşim demeli. Az bekleyin diye. Sen dersen baya olay olur. Herkes çok anlayışsız ya. Bu konuda ders almalıyız. Yeni doğum yapana yeni hastaneden çıkana gidilmez kardeisn. Bebekler opulmez uzaktan sevilir. Offf annenin yaptığına karisilmaz. Offf offf
(5 puan) tarafından
Hiç sormayın ya strese girdim benimkilerdede zerre anlayış yok ne yapacam bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(218 puan) tarafından
Açık açık konuşmaktan başka çare yok. Bebekler zaten enfeksiyona çok açıklar. Diyeceksin kusura bakmayın kimseyi kırmak üzmek istemiyorum ama bebeğim biraz daha kendini toplasın ondan sonra gelin. Ha illa geliyorlarsa da herkes elini yüzünü iyşce yıkayarak dezenfekte edecek ama yine diyeceksin enfeksiyona çok açık şu an ve ben çocuğumun tekrar küveze alınmasını hastalanmasını istemiyorum kusura bakmayın 
(5 puan) tarafından
İşte soylerimde eşim izin vermez ailesine çok düşkün ben böyle dersem ailesi kıyameti koprir bilerek yapıyorsun diye
(218 puan) tarafından
Eşini ikna edeceksin önce
0 oy
tarafından
Kabul etme kesin bir tavırla havalar iyice ısınınca gelirsiniz bebeğim toparlanana kadar misafir alamıyorum de. 
(5 puan) tarafından
Keşke elimde olsa
tarafından
Senin elinde canım bebeğini sen korumazsan kimse umursamaz sever geçer anca eşin demiyorsa sen diyeceksin eşine de aynı bu şekilde diyeceksin ayrım yapmıyorum benim ailemde gelecek olsa aynı şeyi derim diyeceksin
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Rabbim bağışlasın inşallah ❤️ Valla canim benim oğlum 35 haftalık doğdu ,9 gün kuvezde kaldı ben o süreçte arayan herkese söyledim misafir kabul edemiyorum ben bile maske ile alıyorum kucağına diye aynı zaman eşimde dedii kimse kusura bakmasın yavrumdan önemli değil...
(5 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun eşimin ailesi o konuda anlayışı sıfır oda ne olursa olsun ailesine gelmeyin demez aşırı duskun
(601 puan) tarafından
O düşkünlük degim canım sonuçta sizde onun ailesiniz ortada küçücük bir bebek var önce onu düşünmesi lazım yada doktora söyleyin eşini arasın desin bir iki hafta çok dikat edin tehlike var diye
(5 puan) tarafından
Ah bilmediğiniz için anlayamazsınız canını isteseler al der onlara
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Bunda kirilicak bı şey yok canım bebeginin rahatsız olmasındansa bırak kiriliyolarsa kirilsinlar kendini toparlasin bebeğim sonra gelirsiniz de 
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Bence hastahanede ki doktorla bi konuş ya da hemşire eşine desin bebeğin yanına yaklaşmasın kimse diye. Belki o şekilde ikna olabilirler. 
(5 puan) tarafından
Öyle yapmayı düşünüyorum defalardair söylüyorum çok hasas hemen enfeksiyon kapabilir diye anlamıyor babasına bebek gelince kulağına ezan oku diyor
(1,361 puan) tarafından
Ay valla böyle insanlarla uğraşmak zor
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kırman lazım senin evladını senden başka kimse dusunemez onlara sevdirirsin Rabbim korusun bi enfeksiyon kapsa etrafında kimseyi bulamazsın gelsinler görmek isterlerse bebeğim henüz küçük ve gelişimini tamamlama aşamasında lütfen anlayış gösterin de yada kucağına al senin kucağında baksınlar veya odadan kapıdan baksınlar sen birilerini kırmıcaksin diye el kadar bebek milletin elinde heba olmasn biraz sivri dilli olun bosver kim kırılırsa kırılsın Rabbim sizlere bağışlasın inşallah 
(5 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun keşke sivri dilli olabilsem çok cekingenim
(9,626 puan) tarafından
Hastaneden çıkardılar ama evde gözetim altında olması lazım kimseyle temas etmesin dedi dersin..işte malesef sivri dilli olmaya yöneltiyolar aslında benim yazdığımda anormal bise yok ama bunu onlara söylesen cok bilmişlik derler bunun adına
(5 puan) tarafından
Aynen kendi uyduruyor derler bide
(9,626 puan) tarafından
Bosver istediklerini desinler gerekirse doktora bi şekilde mesaj at kalabalığa girebilir mi diye (yani giriceginden değilde mesajı gelenlere gösterirsin) oda yok falan yazar belki öyle ikna olurlar..eşi ailesine düşkün ama oturup ona durumu anlatsan anlayış göstermez mi o karşı çıksın annesine,erkekler bu kadar ince düşünemez o yüzden alsınlar nolur derler ama konuşup anlatırsan belki ikna olur
(5 puan) tarafından
Aynen dediğiniz gibi erkekler bizim gibi dunemiyor bişey olmaz abartma annem babam onlara nasıl vermezsin çocuğu geçen babasina bebek gelince kulağına ezan oku dedi babası dışarda çalışıyor nerden ne kaptığı belli değil of bilmiyorum ya
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Doktora at topu. Doktor .... Hafta kimseyle görüşmeyin, çok tehlikeli dedi dersin. Gerekirse eşine de böyle söyle canım 
(5 puan) tarafından
Öyle yapacam ise yararmi bilmiyorum çünkü gelecez deseler onlara asla hayır demez
(2,132 puan) tarafından
Ben bebek doğduğunda nasılsın diye soran herkese söyledim iyiyiz ama doktor virüsten ötürü çok riskli, dikkatli olun vs dedi diye. Gelelim dediklerinden sonra söylersen bahane olduğu belli olur :) gelme muhabbeti olmadan söylemek lazım ha çok düşüncesizlerse illa gelmek isterler ama bir ümit dene bence
0 oy
(507 puan) tarafından
Doktor kalabalık ortama öpülmeye sevilmeye kesinlikle yasak koydu de gelenlere
0 oy
(42 puan) tarafından
Gelenlere doktor anne babadan başka hiçbir kimse temas etmesin enfeksiyon kapar dedi de 
(5 puan) tarafından
doktora soyleyecem
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Valla bende 32 haftalık doğum yaomıltım gelip gördüler ama uzaktan zaten onun bilincindelerdi ve sırayla geldiler kalabalık olmasın diye şimdi 8 aylık çok şükür bişey olmadı sakınan göze çöp batar gerilmeyin zaten minicik bir bebek premature olunca daha küçük oluyor cesaret edip alamazlar kucaklarına ve onlarda düşünür bunu merak etme
(5 puan) tarafından
Doğduğunda solunumun da sıkıntı yokmuydu bide kaç kilo dogdu
(7,447 puan) tarafından
2100 gram doğdu bir gün entübe kaldı yorulmasın diye ertesi gün extübe edildi normale aldılar yani sizinki kaç kilo doğdu
(5 puan) tarafından
2 kilo dogdu bı hafta entube kaldı sonra burnundan verdiler oksijen çadırı derken bı kaç gündür normal nefes aliyir daha
(7,447 puan) tarafından
Çok şükür şimdi taburcu olma vakti geldi desene Allah ayırmasın bir daha
(5 puan) tarafından
Amin amin Allah razı olsun
0 oy
(451 puan) tarafından
Kendimi gördüm sende, bende doğum yaptım 20 gün sonra kayınvalidemler, eltimler, görümcemler bile yatıya geldi. O da yetmedi akrabaları yemeğe geldi canımdan bezdirdiler beni. Şimdi yüzlerini görmek istemiyorum lohusa psikolojisinden gıcık kaptım şimdi düzelemiyorum. Bebeğimle bile ilgilenemedim 
(5 puan) tarafından
Çok zor ya anlayışsız insanlarla yaşıyorsanız çok çok zor herşeyde tartışma cikarila biliyor çok zor bir gebelik geçirdim son ayında riskli olduğu için stresli geçti onu üstümden atamadım bebegimden ayriyim 25 gündür bunların stresi üzüntüsü yetmezmiş gibi bide misafiri dusunecem of of
0 oy
(8,325 puan) tarafından
Korumacı olman cok normal annelık hormonlarının etkısıyle ılk aylarda cok oluyor bu durum ama bırak sevgının ıcıne gelsın o bebek.Ilk saydıgın kısıler aıleden hassasıyetlerıne saygı gosterebılırler en azından anne ıste abla ben bıraz endıselıyım bebegım hakkında kucagımdayken yada besıgındeyken bakın de yada ver kucaklarına de kı dualar okuyun bebegıme kuvvet olsun ona de ve duaya yonelt kayınvalıdene de anne akrabalar bıraz buyuyunce gelsın de uygun bı dılle Gelen giden olunca bebegın olmadıgı odayı havalandır duada bulun Allaha emanet et yavrunu.Ha bakma bende ıkı ay kımselerı almadım evıme komsularımdan cok sıkıntılı bı surec gecırdım senın gibi ama sımdı kızım Allah bagıslarsa 32 33aylık o hallerıme guluyorum şimdi 
(5 puan) tarafından
Rabbime tevekkül ettim zaten ama tedbirde almak lazım dizindeki erken doğdu
(8,325 puan) tarafından
Ya bu cok hassas bır mesele bılıyomusun her halukarda kalp kırmanı gerektırır sen dogruyu soylesende ınsanlar anlamayacak gelsınler de o zaman bakın duruma sımdıden stres olma :)
(5 puan) tarafından
Lohusalıkta sanırım çok sıkıntılı geçti bebegimdende ayriyim 25 gündür aşırı stresli  üzgünum
(8,325 puan) tarafından
Ya senin adına çok uzgunum ama bı arkadas demıs topu doktora at diye doktor bı süre daha izole olsun diyor de gelecek kısıler sana yardımcı olmayıp bı de senden hızmet bekleyecek kişilerse ertelemende fayda var canım ama degıllerse sana yardımcı olmaları acısından gelebılırler ılk zaman bebekle ugrasması zordur alısana kadar ayrıca soylede bısey var bebegını cok ıyı beslemelısın ılk zamanları aslında her halukarda ertelense gelıslerı iyi olur.Saglıkla al bebegını kucagına gececek bu gunler inşallah üzülme ☺️
(5 puan) tarafından
Valla hizmet bekleyenlerden doğum yaptım sadece yarım saat uğrayıp geçmiş olsun dediler hiç yardımcı olmadı ne kayınvalidem ne gorumcelerim
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Eşinden gizli doktorunla konuş doktor kesinlikle misafir kabul etmeyin desin. Ama kaynananları kabul etmeyip kendi anneni kardeşini falanda çağırma sakın
(5 puan) tarafından
Yok annem bu konuda çok anlayisli
0 oy
(450 puan) tarafından
Şöyle yap bebeği hastahanede çıkarınca hemsiyle konuş deki gelip opucekler korkuyorum hemşire hanım siz eşime söyler misiniz kimseye opturmeyin enfeksiyonu kapar tehlikeli diye eşinde ailesine söyler en azından bence hemşireye rica etsen söyler 
(5 puan) tarafından
Öyle yapicam başka yolu yok
0 oy
(119,321 puan) tarafından
senin esinin ailesimi onemli yoksa pranature dogan bebeginun sagligimi bisey diyemiyom diye bisi olamaz onemli olan bi bebek gelmeyin diyceksin olay biticek
(5 puan) tarafından
Tabiki bebeğim ama kimseye de evime gelme diyecek yüzüm yok
(119,321 puan) tarafından
o yuzun olmazsa o bebek mikrof kapar enfeksiyon kapar bazen yuzsuz olmak farz oluyo
(5 puan) tarafından
:))) denemek lazım bebeğim için n
0 oy
(1,039 puan) tarafından
Küsen küssün alınan alınsın darılan darılsın... bebegimden ben ayrı kaldım onlar değil

Uzaktan geçmiş olsun deneyle geçmiyor her şeyden ve herkesten önce bebeğiniz önemli kimseyi kabul etmeyin

7 ay önce doğum yaptim kimse gelmedi herkes hediyesini vermeye bebeği görmeye doğum gününü bekliyor açık alanda yapicam gelmek isteyen oraya gelir
(5 puan) tarafından
Benim umurunda olmazda eşim bana çok sıkıntı çıkarır
(1,039 puan) tarafından
Sen annesin sıkıntı nasıl çıkarılır eşine sen göster bence
(5 puan) tarafından
:)))) öyle yapicam bebeğim için bişey olsa tekrar ayrı kalamam saatleri sayıyorum çıkması icin
0 oy
(13,062 puan) tarafından
Doktordan rica et enfeksiyon riski var desin öpmeyin bünyesi şu an hassas desin taburcu olurken veya hemşire en iyisi o ben rica ettim eşime demişler eşim bile ilk bir hafta öpmedi kuvezde kaldığı için esinde tedirgin olur koymaz kimseyi 
(5 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(134 puan) tarafından
Doktorun ile aran nasıl bilmiyorum ama samimi bir şekilde eşini uyarmasını isteyebilirsin
(5 puan) tarafından
Doktorda rica edeceğim tşk ederim
0 oy
(2,357 puan) tarafından
Aynı durumdaydim ben. Orada hemşireye dedim ki kocam gelecek şimdi lütfen ona deyin kimse kucağına almasın enfeksiyon kapabilir falan filan söyledi hemşire. Sonra eşim kimseye elltemedi doktor söyledi filan deyin kimse ellemeyecek Allah yardımcın olsun valla aynı sorundan geçtim çok stres oluyor insan
(5 puan) tarafından
Evet ya bende öyle yapacam bebeğin erkenmi doğdu seninde
(2,357 puan) tarafından
37+4 de aldı doktorum. Ben kas hastasıyım o yüzden erken aldı canım .
(5 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım çokta erken değilmiş 37de sonra erken doğum sayilmiyir
(2,357 puan) tarafından
Yani evet 2 hafta erken aldı diyebilirim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 176 göst.
22 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 193 göst.
18 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Cerenin Annesi (151 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 269 göst.
0 oy
15 cevap 732 göst.
5 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,868 soru

11,371,279 cevap

34,854 kullanıcı

...