0 oy
414 göst.
Diğer kategorisinde (306 puan) tarafından
Bn hep kısa ince naif bir isim olsun istiyorum

Eşimin annesi vefat etti

Ve 1 aydr kavga ediyoruz ikinci isim annemin ismi olsun diye acın hafiflemicek diyorum anlamıyor 

Ilkten ikinci ismi olsun kullanmayız di kullanmicaksak niye kimliğine yük yapıyoruz çocuğun diyordum içim rahat etcek diyordu hep .kendimi biliyorum sırf düğün olmasın ailem oynamalı istemiyor söz hersey senin istedigin gibi olcak dedi ben bunun kavgasını 1.5 yıl yaptim sindiremedim en güzel zamanlarımız kavgayla gecti .simdi küçücük yavruma emine diye seslenirlerse sinirden olurum hazmedemem yine kavga çıkar yine mutsuz olurum sindirebilir miyum bunun muhasebesini yaparken tam hadi neyse koyalım nede olsa herkese benim koyduğum ismi soylicek misiz ya öyle diyordu hadi onunda gönlü olsun derken

..kalkmış bugün zıbın takiminda kapı süsünde inci emine yazakmis hani kullanmicaktik yazsin ismi değil mi millet sorunlu olduğumuzu düşünür diyo evet sorumluyuz dedim sen bana baştan böyle dememistin  yavaş yavaş kabullendirtmeye calisiyor

17 Cevaplar

0 oy
(1,440 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Erkekler insani öldürüyor benim de kocam babamin adı deyip duruyordu kiz oldu Allah tan
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Ya sacmalamasjn ya gelmişiz 2022 yılına millet uzaydan toprak satın alıp arsa dikecek şu büyüklerin isim konhsu bitmeyecek . Bu çocuk küçük kalmıyor yarın birgün büyüyecek okul hayatı olacak iş hayati olacak ömrü boyunca isim konusunda size dert yanar aklınız fikriniz yokmuydu diye benim annemde öldü ama kalbimde onun sevgisi el kadar bebeye kalkıp neden onun ismini veriyim daha çok eziyet banada bebeğede inciler adalar asminler nisalar varken emine neymiş Allah aşkına tamam güzel isim anlamida güzeldir belki ama biraz çocuğun ileriye dönük hayatınıda düşünmek gerekitor 
(306 puan) tarafından
Ben ilkokuldayken müzik dersinde emine diye bir şarkı söylüyorduk sınıftaki erkekler emine arkadaşımıza dönüp aaa emine emine diye şarkıyla onla dalga geçmişlerdi kiz ağladı o gün o yaşta bile insan çocuğuna niye bunu yapar demistum
tarafından
Ve şimdiki yeni nesil çocuklar çok daha fazla acımasız çünkü teknoloji çocukları herşeyin en iyisini biliyorlar
(2,041 puan) tarafından
İsmim emine ne gömdünüz haa ismi :/
(306 puan) tarafından
:) canim üstüne alınma bizim yaşımızla gelecek nesil bir defil ki
(2,041 puan) tarafından
Anladim cnm takilyorum oyle :)
0 oy
(306 puan) tarafından
Git bir ilkokula bir tane emine ismi duyarsan gel karşıma koyalım dedim güzellikle yaptırmadı çirkefliği döndü is birdaha yanımda olmicakmis her istediğim oluyormus bundan sonra görürmüşüm bilmm ne son 13 günüm o kdr burnumdan geldi ki hersey anlatamam 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Keşke hiç kabul etmeseydin tamam Allah rahmet eylesin ama İnci ismini hiç kullanmıyorlar böyle durumlarda bide sinir olduğunu anlarlarsa inadına Emine diye bas bas bağırırlar
(306 puan) tarafından
Evet bak ablanlarla kavga ederiz diyorum ki daha geçen gün birbirimize girdik bu kadın hamile demediler nasılsın üstüme yüklendikten anlatamam eşim yanımda oldu onlara karşı geldi şimdi de ben senin yanında olmadm mı gorursun bundan sonra diyo işte o zamanın hatrina emine ikinci isme hiç istemesemde olur diye bakmıştım şimdi durumlar çok farklı
Bana tripli konuşmadık bu aksam hiç
Bende çocuğa birsey olacak.en sonunda isim kavgamız kalmicak ortada dedim ins doğumda ölürüm ondan sonra koyarsın istediğin ismi ben istemiyorum dedim mahkemeye gderz hakim koyar ismini dedim  hiç güldüğüm gün yok bana şu evrede bunlari yaşananları Allaha havale ediyorum
0 oy
tarafından
Ne olursa olsun için rahat etmiyor ise koyma koydurma o zaman benim annemin ismini koyalım de ne saçmalık ya şu büyüklerin ismine takmışlar 

Evwt emine güzel isim olabilir fakat neden tutturmuş ne gerek var yani 

Benim kaynanam da eşime hiranur koyun küçüğün ismini demiş büyük kızım ikranur uyumlu olurmuş ve kaynimin kızının ismi hiranuur da  çok seviyordunuz o ismi kendi kızlarından birine koysaydın dedim ve olay orda bitti 

Ne olursa olsun koydurma kendi huyunu kendin yazmışsın zaten 
(306 puan) tarafından
Annesi vefat etmiş benim annem ölse o zaman anlar misim asla dedim benim annemin ismi de demode niye koyayım yok yani isim koyunca geri mi gelcek acı mi hafiflik hayir
Şimdi konuşmuyoruz öneriniz var mı son 13 günüm bu arada
tarafından
Konuşmayın birak ne hali varsa görsün ne bu evliliklerde erkek baskısı hep sende öz güvenli ol konuşmuyor ise konuşmasın
Eşin De ısrar ederse o isim konursa sıkıntı çıkar bırakır giderim de tehtit et kimliğe yazsan bile kırarım de kimliği sinir oluyorum bu erkeklerin böyle tavırlarına vicdan yaptırmalarına ya
(306 puan) tarafından
Aynen bende bu gorusteyim koyunca ben üzülüp ağlayacağıma o üzülsün ağlasın sonra zaten unutulur unutmazsa da sorun çıkarır zorla kimlik yazdırır sa da keyfi bilir boşarım diyorum
Annemde isim konusundan boşanan bi snei gördüm diyo mutlu yuvan dağılır diyo bir yandan da eşime kiziyor
Mutlu yuvam bi isim.konusunda mutsuz olacaksa olmaz zaten
0 oy
(306 puan) tarafından
Post yukari kimse gormuyo
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Ben olsam katmam yani ömür boyu seslenicem o isimle olmaz annne katmalı zaten bebeğinin ismini hiç tasnif etmedim. Hangi devirdeyiz
(306 puan) tarafından
Ahhh ahhhh
0 oy
(13,840 puan) tarafından
Bizim komşu koydu Emine Erva 
(306 puan) tarafından
Aaaa kac yaşında yeni mi
0 oy
(2,191 puan) tarafından
Bzimkide Deniz Nusret malesef en azından Deniz ismini kullanıyoruz büyük ismi konulunca ne değişiyor ise içine sinmiyor ise koydurma halamın kızında kayınvaldesi emine idi e sini kaldırdık  mine koyduk inci mine falan olsun olmuyormu öyle eşinle konuşsan eskiden bile modern şekle ceviriyorlar mis
(306 puan) tarafından
Dedim anlamiyo malesef en son tamam demeye yaklaştım hani emine değil ilk işim kullanılacak ya şimdi kalkmış duvar seslerinde heryerde iki ismide yazacakmış hani kullanilmicakti
(2,191 puan) tarafından
Koydumu tabikide süslerde yazar canım hiç kullanılmayacak da neden koysun zaten  tamam bizde Deniz diyoruz ama bir yerde soruyorlar Deniz Nusret diyorsun tam ismini söylüyorsun  en azından resmi yerlerde konulduktan sonra çift isim okuyorsun sen içine sinmiyor ise eşine anlat iyice bence kullanılmayacak diye birşey olmuyor sonra kullanıyor tabikide
(306 puan) tarafından
Bende beni kandırdığını biliyordum ama çok agliyo diye kiyamamistim artık kiycam aramız daha mı kötü olur olsun
0 oy
(1,160 puan) tarafından

Annesi çok ulvi birimiymis önemli bir buluş nmu yapmış koysa nolucak onun yerine her gün mezarına gidip bir Fatiha okusun daha çok sevap alır 

Ağrıyı siziyi doğumu emzirmeyi her şeyi sen cekiyorsun isim hakkı annenin bence 
Herkes kendi doğurduğu çocuğa isim versin diyip konuyu kapatıyorum ben
(306 puan) tarafından
Canımsın ya
0 oy
(409 puan) tarafından
İsimler kaderi etkiliyor diye biliyorum daha doğrusu aynı aileden aynı isim varsa kaderleri karakterleri birbirlerine çok benziyor, ben sırf bu yüzden etrafımda olmayan bir isim tercih ediyorum. Aynı ailede bir isim varsa ikincisine gerek yok ki zaten. 
(306 puan) tarafından
Bncede onun kaderini yaşar derler ne gerek var
0 oy
(108 puan) tarafından
Ben zor hamile kaldım hemde tedavilerden geçip ama tedavilerde olmayıp doğal kaldım

Doğal hamile kalmadan 1 ay önce rüyamda İsmail asaf gördüm bu çocuğun ismi ismail asaftı dedim yani İsmail babamın ismi hoca rüyanda malum olmuş dedi koy ismi dedi bakalım bazen tuaf oluyor ama 
(306 puan) tarafından
İsmail Asaf ta güzel içine de sinmiş bende belki adıyla gelir diye bekledim ama olmadı malesef
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Bizim de iki kız var ilkinde babası yıktı ortalığı karisti kendi istediği olacakmış diye. İkincide eşimle ortak koyduk seçtik güzel oldu. Şimdi oğlumuz olacak bana diyoki hasan Hüseyin koyalım.  5 yıl önce vefat eden dayısının adı Hasan doğar doğmaz bebekken ölen amcasının adı Hüseyin.  Aynı zamanda k.pederim de hasan ve kaynanamin babasının adı Hüseyin. Dedim saçma saçma konuşma bu devirde hasan Hüseyin nedir. Ki ayrıca ölen dayısının 3 oğlu var genç onlar koysun babalarının adını bize mi düşer koymak aynı zamanda babanın ismj zaten olmaz dedim. Hüseyin de zaten bebekken görmemiş etmemissin amcani dedim üstelik öbür amcası oğluna Hüseyin Alpaslan koydu zaten kardeşinin adı diye. Benim çocukluktan beri içimde beğendiğim bir isim vardı onu koycam dedim. Kaynanaminda 4 oğlu var ama hiçbirine kendi koymamış Buğra ismi içinde kalmış eşim de yanına Buğra istedi. Pek sevmesem de en azından az modern diye kabul ettim Meriç Buğra koyacağız şimdi.
(306 puan) tarafından
Aaaaa yok daha neler oldu tüm ölen sülalenin isimlerini koyalım çocuklara hadi benimkinin annesi yeni öldü acısı taze  yok amca falan iyiki koymamışlar Meriç buğra çok güzel çok beğendim ismiyle gelsin insallah
(3,148 puan) tarafından
Hiç sorma onu geçtim görmediği amcasının adını söylüyor ne alaka yani zaten ekstra olarak olmuş insan ismini çocuğuma koymaya karşıyım her çocuk kendi kaderini yaşamalı başkasının adını kaderini devam ettirmemeli bana göre kendi annem babam bile olsa istemezdim yani. Çok teşekkür ederim bu arada sizinki de inşallah saglikla kavuşun gerisi hallolur
(306 puan) tarafından
Sağol canim inşallah
0 oy
(589 puan) tarafından
Ben olsam koyardım eşimi kırmazdım çünkü annesi ölmüş belki annesine olan özlemini o şekilde giderecek. Biz de eşimle anlaşamıyoruz isim konusunda ikimizin istediğini de koyucaz o başka isimle seslenecek ben nbaşka ama yapacak bir şey yok isim yüzünden boşanacak halimiz yok ikimizinde gönlü olsun 
(306 puan) tarafından
Dogru sakinleşince hak veriyorum size ben boşarım diyordum cunku
(589 puan) tarafından
Biz ilk çocuğumda da aynı sorunu yaşadık en son iki isim koyduk eşim kendi istediğini kullandı ben kendi istediğimi şimdi okula başladı okulda iki ismiyle seslenitorlar artık aklı eriyor bize kızıyor benim iki ismim var bana ikisiyle seslenin diye bizde öyle yapıyoruz :) yani değmiyor inan kalp kırmaya bir süre sonra o kendi seçecek kullanmak istediği ismi bence inciyi kullanır babası ve onun ailesi dışında kimse emine demez
0 oy
(120,777 puan) tarafından
iyiki boyle bi esim yok cinnet gecirirdim ben
(306 puan) tarafından
Geçirdim yeterince zaten anneye fazla düşkün şuan ablalariyla da arası açıldı  tek sığınağım bebegim ve sen lütfen anla beni diyo ilkten sinirlendi baya simdi yine yumuşadı ama usim konusunda aynı kararlardayiz
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Yaa bı de yaşasaydı. Yaşarken koysaydinoyle düşün
(306 puan) tarafından
O zamanda koy derdi eminim çünkü hastaydi
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Aynısını eşim yapıyordu erkek olsun Hamza dedi eyvallah güzel olur dedim hamile kaldım cinsiyet zamanına kadar sadece hamzayken bir anda yaşar Hamza oldu dedesinin adıymış ona ev vermiş Allah bir değil bin kere razı olsun bizi büyük dertten kurtarmış ama yaşar ismi çok ağır yaşlı ismi başka bir isim olsa yine kabul ederdim sonuç buda kız oldu erkek kardeşim dedi hadi gidin koydunuz mu yaşar hamzayı sen sipariş ver kıyafetleri sadece inci yazdır içi rahat etsin kötü olmayın emineyide bırak yazdırın kimliğe yuvanızın huzuru bozulmasın şuan hamilelik psikolojisiyle çok üzülüyorsun biliyorum ama kötüye kötülükle gidilince dahada sarpasarıyor
(306 puan) tarafından
Ay canim benim bende aynini yaptim suan:) zibin takımının siparisini verdim kimlikte yazarsa yazsın aynen sadece e çikolatasında yarin oburgun doğum günü suslemelerinde yazmasın bana yeter suan bunun taetismasindayiz hahah ama şükür daha iyim dünden beri yemek yemiyorum az önce yedim kendime geldim
(1,663 puan) tarafından
Her şeyiyle sen ilgilen eşini karıştırma bir anda sürpriz olsun kimlikte ne yazarsa yazsın sen ne dersen insanlar onu bilir hiç kendini üzme
(306 puan) tarafından
Canim benim ya

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 902 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Ebruliiiiii (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 844 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Pamira (1,829 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 261 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ...... (836 puan) tarafından soruldu