0 oy
774 göst.
Diğer kategorisinde (951 puan) tarafından

Hanımlar 2 çocuğum var 3,5 yaşında bir oğlum 1, 5 yaşında bir kızım var korunduğum halde(prezervatif, geri çekilme, âdet düzensizliği,emzirme,) kızım 10 aylıkken gebe kaldım şuan 26+3 haftalığım ama her zaman keşke olmasaydı diyorum cnk çocuklarım küçük ztn 2 tane yeterdi kendim de 22 yaşındayım bu yüzden hiç olduğuna sevinmedim öyle ki cevremdekiler ismini ne koyucan diyince bu çocuğu isteyerek yapmadığım için ismini koymiycam diyorum geçen rüyamda kalbi durmuş Dr kürtaj istedi bende o kdr ağlamıştım ki eşim bana sen o kdr istemediğin için Allah vermedi dedi... dün gece de Dr bebeği 34. Haftada alması gerektiğini gelişiminin durduğunu biraz daha kalırsa öleceğini söyledi...bunları rüyamda görüyorum....doğumdan snr kesinlikle spiral bagliycam da gebelik psikolojisiyle kolay geçmiyor bu düşünceler:(

30 Cevaplar

+3 oy
(1,599 puan) tarafından

Karnın daki yavrunun ne günahı var şimdiden böyleysen doğumu düşünemiyorum bile olan olmuş artık bu şekilde isyan etmeyin diğer evlatlariniz la sınanirsiniz rabbim içinize ferahlık versin inşallah 

(951 puan) tarafından
İnşallah inşallah bende şuan ki evlatlarimi düşünerekten sürekli uyanınca şükrediyorum...
-Reklam-
0 oy
(5,603 puan) tarafından
İsyan etme şükret rabbine nasibi varmış demek ki buna sen karar veremezsin ki. Bak o kadar korunmuşsun ona rağmen olmuş yüce Rabbinin sana hediyesi bu şekilde mi sahip çıkıyor sun? Allah korusun gerçekten kötü bir şey olur o zaman o vicdanla yaşayamaz sın. Abdestini al secdeye kapan tövbe et Bi dahada bu düşüncelere girme 
(951 puan) tarafından
İnanın sürekli öyle düşünüyorum ztn snr hareket etmeyince çok endişe ediyorum hareket olunca inanın dünyalar bnm oluyor kendimi çok suçlu hissediyorum o zmn
(5,603 puan) tarafından
İnanırım tabiki ama dediğim gibi sen içten bir şekilde tövbeni et isyanların için sağlıklı bir şekilde doğması için de bol bol dua et allahın izni ile bir sıkıntı olmaz
0 oy
(2,314 puan) tarafından
Elbet kolay değil ama belki diğer üç cocugundan görmediğin hayrı sonuncudan gorcen..

Benm babaannem in ölenler hariç yedi tane sonuncusu yedi aylık olmuş ölür demişler eskinin şartlarına demişki bende çocuk çocuk ölürse ölür o çocuk ölmemiş smdi elinden tutan bir babam var bir o ölürse ölsün dediği çocuk var diğerleri yüzüne bakmiyo o kız çocuğu el bebek gül bebek anasına bakiyo 

O yüzden bazen nerde ne dua edecgimizi bilmek gerekiyor kendine rezil edeceğin kadar etmişsin hayatı  20li yaşlar çocuk yaşlarimiz ama olan olmuş evlatlarinin hiç bir günahı suçu yok Rabbim yardım etsin ki karnındaki çocuk seni hiç üzmesin yormasn sende lütfen kendini toparla o çocuk doğunca yüzüne nasıl bakacaksn evlat kadar tatlı bişey var mı 
(951 puan) tarafından
Evlat tabikide anlatılmaz yaşanır bir duygu sadece zamansız oluşu çocuklarımın küçükken oluşu falan yetiyordu ya bu da olunca anne olan bilir gelebigin ilk aylarındaki yıpranmalar katlaninca çok zor geçti..
(2,314 puan) tarafından
O bitane bebek için aylarca yananlar kavrulanlar var milyarlar dökenler var her ay o çubuk testte negatifi görünce canından can ayrılanlar var o yüzden şükür etmeli Rabbim aratmamiş bzm zor günlerinmiz gecdi bir insana senin bebeğin olmaz diye yüzüne denilmesi kadar kötü bişey yok git kendini kayadan at bu lafı duyma o yüzden bebeğine bilenme asla güzelce ismini koy
0 oy
(933 puan) tarafından
Yiyeceği rizik varmış öyle düşün, Allah dağına göre kar verirmiş, isyan etme sinanirsin
(951 puan) tarafından
Aynn eşimde sürekli öyle söyler bazen hiç çocuğu olmayanlari düşün o kdr isteyen kişi var Allah bize nasip ediyor ama sen sukretmiyorsun diye söyleniyor inanın bazen öyle ki beden bile yıpranıyor...
0 oy
(9,000 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bende 2.ye hap ve prezervatif ile korunurken kaldım çok üzüldüm çok ağladım hiç istemiyorum diye. Büyük oğlum zor ve kolik ti. Rabbim dağına göre kâr verirmiş nasibi varmış diye diye kabul ettim şimdi kendime çok kızıyorum bnecellik nankörlük bu diyorum o kadar isteyip sahip olamayan varken seninki simariklik sukursuzluk diyorum kendime. Rızkı ile gelir hayırlı evlat olur inşallah 
0 oy
(790 puan) tarafından
Senin bu düşüncelerin bebeğine yansıyor benim dayım 2 engelli bebekten sonra gelmiş ananeme doktor demiş bak eğer tekrardan hamile kalırsan yine engelli olacak%90 demiş ananemde kalmam istemiyorum demiş çok geçmeden hamile kalmış hamile kaldığınınduyunca dünyalar başına yıkılmış 3. Bir çocukta engelli olursa hiçbirşey değil yarın birgün ben ölürsem bunlars kim bakar diye çok düşünmüş çok ağlamış dayım hamilelik döneminden beri asabi sinirli sessiz bir çocukmuş dayım çok celallidir birşey de seni dövmeye gelir ve dayım sağlıklı doğdu ananem diyor oğlumun sağlıklı doğcağını bilseydim asla ağlamazdım oğlumu böyle ben sinirli ettim der ha 2 teyzemde vefat etmiş bu arada küçük yaşta aslında bakıldığında zihinselde bedenselde engelleri yokmuş bıcır bıcır konuşurlarmış ama dilini ısırırlar kan akarmış acısını hissetmezlermiş ellerini yakar hissetmezler sonrada hissettiklerinde kızılca kıyamet koparmış gitmedikleri şehir kalmadıkları hastane kalmamış dua et ve istememezlik etme allah seni çok farklı imtihanlarla sınar 
(951 puan) tarafından
Çok doğru Allah sağlıklı hayırlı evlat versin inşallah bende yavaş yavaş kabulleniyorum inşallah
0 oy
tarafından
Yani çocuk ortada bişey yokken olmadı çok korkuyordn madem 2ciden sonra gerekli önlemi sağlam alsaydın bir laf var ya aklıma tam gelmedi sinirden hem karnım doysun hem pastam dursun kafası sanırım 
(951 puan) tarafından
Bunu yapmadan önce cevremdekiler regl olmadan spiral bağlanmaz dedi bende çocuklarım 8-9 aylık olunca adet oluyorum ilk adetimi olur olmaz Dr gittim ve ztn gebeliğin olduğunu söyledi çok şaşırdım prezervatif spiral olana kdr korur sandım ztn emzirme de gebeliği engeller adet düzensizliği de engeller gebelik olmuş olmasaydı şuan ztn spiral bağlı olacakti
0 oy
(103 puan) tarafından

2 çocuk seni çok yormuş belliki . O yüzden istemiyorm diyorsun... 

Hayattaki güzel duygu; kalabalık bi aileye sahip olmaktır. 

Biz annemle kendi halimizde yaşayan insanlardık. Evlenmeme rağmen halen kendimi yalnız hissederim. Ne güzel kardeş sevgisi... 

Sende zamanla şükredeceksin.. Şuan anı yaşadığın için hak veriyorum ne kadar bunaldigini ,3 evlada bakacak gücünün kalmadığını.. Benim gözümde ise eşinle mutluysan sana değer veriyorsa yani 3 çocuğunu da güzel bir ailede buyutuceksen ne mutlu sana .. çok şanslısın.. gerisini düşünme bile herşey olacağına varır canım <3

İstememissin ama hamile kalmışsın bak olacağı varmış olmuş canım.

(951 puan) tarafından
İyi yorumunuz için teşekkür ederim eşim ile çok mutluyum benden daha çok çocuklarla ilgilendiği zamanlar oldu gebeliğin ilk aylarında çok destek verdi sağolsun çok şükür cocuklarimda alıştılar göbekli halimle sevinmelerine çok şükür herşeyden önce sağlık gelsin psikolojik olarak gebelikten önce biraz zor bir dönem geçirdim iyilestikten az bir süre bu çocuk oldu o yüzden çok zor geldi
(103 puan) tarafından
Haklısın canm anlıyorum seni ama bu geçici bir süre bunun meyvesini ilerde alacaksın etrafında anne anne diye senin gözünün içine bakan 3 tane pırlanta gibi evlatların olacakk <3 Bunun için herşey değer canım birazcık sabır... Sen çok iyi bi annesin herşeyi basaracagindan ben eminimm
(951 puan) tarafından
Bu kdr iyi yorum için çok saolun
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Canım kendini çok darlamışsın bu konuda sanki bu kadar streslendirp durma kendini
(951 puan) tarafından
İlk zamanlar gibi değil çok şükür bazen bişey olucak ona diye çok korkuyorum nasipte varmış diyorum sadece keşke olmasaydım dediğim zamanlarda oldu ama yorucu zaman olunca
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Bence canım olmuş artık bu kadar  istememezlik yapma Allah'ın gücüne gider derler bizim orda yani vardır bir hayır bundada bu kadar isyan etmemelisin arayipta çocuğu olmayan bir sürüde insan var 
(951 puan) tarafından
İnanın sürekli onu düşünürüm çok şükür sağlıklı evlat vermiş Allah daha ne isterim Allah isteyene olmayana versin inşallah
0 oy
(480 puan) tarafından
Allah'a sana bi evlat verdi diye isyan mı ediyorsun ? Hem isyan edip hem de ona bi şey olacak diye korkuyorsun öyle mi ? Bence güzel bi tövbe et . Allah korusun daha başka şekilde imtihan eder neye uğradığını şaşırırsın. 2 evlat yeterdi diyorsun . Onların ömrünün ne kadar olduğunu biliyor musun ? Ne zamana kadar yeter onlar mesela ? Çok derin mevzular bunlar . Ayrıca emzirme ve geri çekilme doğru bi korunma yöntemi değil. Zevk suyundan 1 damla sperm gitse o bile hamile olmana vesile olabilir . Madem istemiyordun kesin korunma yollarına girseydin 
(951 puan) tarafından
Cnm prezervatif vardı ve adet düzensizliği emzirme geri çekilme geçici yöntemdi Dr spiral bağlamaya gidince gebelik olduğunu öğrendim oda beta isteyince gebelik olduğunu söyledi inanmadim o derece
(480 puan) tarafından
Böyle süpriz olan, istemeyen gebeler sonradan doğup büyüyünce"  falan çocuğum " olmasaydı napardim derler . Şuan o var ve kıymetini bilmen gerekiyor . Öyle düşün . SENİN 3. EVLADIN OLABİLİR AMA SEN ONUN İLK ANNESI OLACALSIN . İLK EVLADININ SENDEN BEKLEDİĞİ SEVGİYİ MERHAMETİ AYNEN BEKLEYECEK
0 oy
(6,306 puan) tarafından
Burada bir kadın var adını unuttum. Hamileliginin ilk aylarında istemedigi için sürekli ağlamış sonuç erken doğumla öldü yavrusu. Bazen sozlerimize dikkat etmemiz gerekiyor. 
(951 puan) tarafından
Ben oldu diye ağlamadım ama ilk duyunca ağladım snr nasip diye şükür ettim bazen yorucu olunca falan keşke olmasaydı diyorum ya da çocuğu olmayanı görünce keşke Allah ben yerine ona verseydi diyorum snr bebeğim hareket etmeyince çok endişe ediyorum
(6,306 puan) tarafından
Canım mesela ağlamak değil zaten kadın ağladı diye çocuğu ölmüş demiyorum. 26  haftaliksin ama her zaman keşke olmasaydı diyormuşsun ya veya adını ne koyacaksın diyenlere istemediğim için fark etmez diyormuşsun ya laflarına dikkat et diyorum Allah'ın zoruna gider burada bir şey paylaşırsın üzülürüz ertesi gün hayatımiza bakarız ama sen bir ömür ağlarsın. İyi oldu de karnını sev şarkı söyle çocuklarına karnını sevdir vs.  Lütfen karamsar olma eşinle çocuklarınla büyütürsün bak benim kızım 1 buçuk yaşında şimdiden bana o kadar yardımı var ki..
0 oy
(728 puan) tarafından
Cocugun ne sucu var yaşın cok küçük kaç yasında evlendin
(951 puan) tarafından
18 yaşında 19 da anne oldum 2 yıl snr kızım doğdu hep bı kız bı oğlan istedim çok şükür oldu 3. Sipral bağlamaya gidince öğrendim
(728 puan) tarafından
Bende 18 de evlendim 19 da anne oldum
(951 puan) tarafından
Allah evladını bağışlasın cnm ben bu sene 23 oluncam 23 yaşında 3 çocuk sence de fazla değil mi
(728 puan) tarafından
Kız fazla tabi bizim denklerimiz üniversite okuyor daha
0 oy
(90 puan) tarafından
Kuzum bebeğin senin bu halini hissediyor biliyor musun ablamın 3 çocuğu var ilk 2 si ablamın gönül rızasıyla olmadı üçüncüyü seve seve yaptı ilk 2 si o kadar depresif çocıklar ana üçüncü rengarenk bir çocuk istenmedikleri ruhlarına işleniyor çocukların lütfen yapma
(951 puan) tarafından
Öyle mi Allah bağışlasın inşallah yavaş yavaş alıştım çok şükür bazen doğumu düşününce korkuyorum arada o kdr
0 oy
tarafından
Sana bir post hatırlatayim burda biri vardı ucuz hamileydi ve üç mu dortmu çocuğu daha vardı isyan ediyordu evlatlarıma nasıl dayanicam birakicam diye yabrularinin sanırım ikisini doğumdan sonra kaybetti Alalh verdigini almayı da bilir yapma 
(951 puan) tarafından
Ben her gece uyumadan şükrediyorum Allaha inşallah Allah sağlıkla doğurmayi nasip eder..
tarafından
Tövbe et ağzından da aklında da geçirme öyle vesveseler
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Düşünceler kolay olmuyor biliyorum canm insan kendini bir türlü ikna edemiyor değil mi! Allah bir şeyi verirken sevgisini de verir. 

Bir arkadaş vardı. Onunda istemediği gebeliği oodu. Sürekli istemiyorum istemiyordum demiş durmuş. Doğum zamanı geliyor. Doğumu yapıyor. Bebekte sıkıntı oldu. Kadın pişman oldu. Söylediklerinie bebeği kaybetti. Çok pişman oldu. Bu seferde kendini suçlamaya başladı. Çok kötü oldu kadın psikologa kadar gitti. 

Demem o ki sen hazir olduğunda değil Rabbim senin için verdi belkide ihtiyacın olduğu için bilemezsin.

Rabbim gönlünü razı eylesin canım sağlıkla kucagina al inşAllah
(951 puan) tarafından
İnşallah bişey olmaz ya ilk dönemler zor geçti diye o kdr isyan ettim belkide şuan değil artık alıştım bişey olsa ztn çok üzülürüm
(1,071 puan) tarafından
Allah korusun canm Rabbim kem gözden kem sözden sakinsin.
0 oy
(333 puan) tarafından
Aynı durumdayız bende bu ayın 31 de gidicem sağlık ocağına kan vericem ben hep erken hissediyorum çünki bende belirtiler net oluyo çok korkuyorum ama napim düşünmeden edemiyorum ya hamileysem diye bizde korunuyoduk prezervatif ve geri çekilmeyle ama gebelik belirtileri var tam iki haftadır test yaptım bi hafta önce çıkmadı biri iki yaşında diğeri 4 aylık Allah hakkımda hayırlısını nasip etsin isyan etmedim ama bakması zor 
(333 puan) tarafından
İkinci bebeğimde korunurken hamile kalmıştım bu arada
(951 puan) tarafından
Cnm ben bakmak konusunda yapabilirim maddi manevi sadece bedenen ve psikolojik olarak yipanmak zor geliyor çocuklarım küçük bnm adet düzensizliği vardı ya kalmam diye tedbir amaçlı spirale kdr kullandım o gün Dr gebeliğin olduğunu söyledi inanın 5 haftalık gebeyken diş çektirdim Dr gebeligin olmadığını söyledim beklemiyordum cnk
(951 puan) tarafından
Cnm ben bundan snr ders aldım hem Dr adet olup olmamakla spiral alakası yok dedi doğumdan snr baglayacam direk
(333 puan) tarafından
Aynen cidden ruhen ve bedenen çok yoruldum ikiside aynı anda ağlamaya başlıylolar Vallahi zor he eşim yardımcı olsa baksa sıkıntı olmaz ama o da ses fazla semiyo çok tatışıyoruz bunun yüzüne bende ben bunları babamın evinden mi getirdim senin çocukların diyorum ama nafile eğer bu sefer de hamileysem ki inşallah değildir Allah'ım olmayanlara versin kesin bağlatırım
0 oy
(1,072 puan) tarafından
O minnak ne yazikki senin şuanda karnındayken bile ayrımcılığana maruz kalıyor ve hayatı boyunca kaygıları olacak emin ol onun Günahı ne o seçmedi ki gelmeyi Kendine de ona da şuan zulm ediyorsun
0 oy
(522 puan) tarafından
Cnm yapma böyle Rabbim seni evladinla sinamason Allah.  Ne verdiyse ne aldıysa  kabul etmemiz gerekll
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Ben her ay gün sayıyorum hamilemiyim diye canm tedavisiz hamile kalmak en güzel şey değerini bil şükür et 
(951 puan) tarafından
Çok şükür tabikide zamanında çok isyan ettim şuan tabikide onu çok seviyorum ona bişey olsun asla istemem tabi dilerim sizde tez zamanda hayırlı sağlıkli bir bebek sahibi olursunuz

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 139 göst.
2 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 328 göst.
4 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,359 göst.
0 oy
8 cevap 332 göst.
2 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Berivan022 (3,527 puan) tarafından soruldu