0 oy
284 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sezeryan sonrası göbek kaliyormu normal doğumda kalmiyormu acaba sadece sezeryan dan sonra kalıyor diyorlar

22 Cevaplar

+1 oy
(2,746 puan) tarafından
Bence alakası bile yok..... Kişinin spor yapıp yapmaması ile alakalı. Boyna şeker çikolata yersen göbek büyük yumuşar. Kas dokusu oluşmaz sarkar. Ama dikkat edsrsen olmaz. Örneğin çoğu ünlü sezeryan doğum. Onlarda neden göbek kalmıyor. Mesela berfu yenenler?
(9,614 puan) tarafından
Onu bırak Ebru şallı da sezeryan yaptı pilates yaptığından taş gbi
(2,746 puan) tarafından
Aynen öyle işin sırrı spor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Alakası yok kuzum ben 120 kg oldum hamile iken sezeryan oldum 3 sene oldu doğum yapalı karnım hala taş gibi yumuşama ve sarkma yok spor geçmişine bağlı yapıyla alakalı 
0 oy
(15,227 puan) tarafından
Normal doğum dan sonra da sarkıyor brbce. Benim gobegim yumuşadı. 
tarafından
Sizin normal dogummu
(15,227 puan) tarafından
Evet normal doğum
0 oy
(217 puan) tarafından
Sezeryan normal  fark etmiyor bünye meselesi bence :)  coğrafya kaderdir derler ya genler de kaderdir işte :))
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Benim sezeryan sarkık göbeğim 

Doğum yaptıktan sonra hemen korse takarsan kalmiyormus.
0 oy
tarafından
Benimki kaldi zayifim bile gobek yine ayni sarkik
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Yani bi pırtlama mütevellit oluyo tabii :D

(1,569 puan) tarafından
Yoruma güldüm ya :))
(14,428 puan) tarafından
☺️.   ☺️.
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Tamamen yapıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Ha tabi korse vs kullanabilirsiniz. 
0 oy
tarafından
Sarkma değil canım ben hamilelikten önce karın bölgem hafif kasliydi bile hamilelikten sonra göbek kaldı hafif doktor altıncı aydan sonra spora başlayabilirsin dedi ben de şimdi yeni mekik ve sinava başladım kilolu olsan da olmasan da kalıyor. 
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Yok vallaha 4.5 kg bebe doğurdum . Ne çatlak, ne selülit, ne varis hiçbit şey olmadı..... Taş gibi karnım 
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Sezeryanda kalıyo canım normal dogumu bilmem ama benım gobegım hem kaldı hem sarkık su an toparlamaya calısıyorum 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Gercekten alakasi yok. Kisinin kendi bunyesiyle alakali. Kardesimde bende sezaryen olduk onda kalmadi bende kaldi gercekten
0 oy
(319 puan) tarafından
Valla benim sarkmış çok kötü hissediyorum kendimj
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Sezeryanla doğum yaptım saarkma vs opmafi 
0 oy
(704 puan) tarafından
Benim. Kaldı gebelikte 20 kilo almıştım bi spor geçmişim yok. Diyetle 25 kilo verdm sporda yaptm ufak çaplı 67 kiloda göbeğim kaldı normlde 75te bile göbeğim dümdüz olurdu boyum uzun. Doktor artk. Bırak diyeti senn sezeryana bağlı. Kaldı dedi diyetisyen. Spor salonuna yönlendirdi gitmedm. Görmcemde 2 norml. Doğum yptı onunda kaldı sanırım işte spor geçmişinle alakası vr yada blmiyorm neyle alakası vr :) herkeste kalmıyor 
0 oy
tarafından

Hayır kalmıyo zayıflarsan gider canım benim şuan biraz göbeğim var oda kiloyla alakalı önceden 55 kiloydum şimdi 68 e tabiki eskiye bakarak göbeğim olur yazın gidecek inşallah yediğine içtiğine dikkat edip spor yaparsan bitti gitti işte sezeryan olduğun sadece kesiğin olduğu için belli olur:)

0 oy
(2,307 puan) tarafından
Valla cnm bnm ki kaldı zayıf birym netcm bilmm 
0 oy
tarafından
16 ay önce sezeryan oldum görsen doğum yapmış birisine bile benzemiyorum bence vücutla alakalı 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Sarkıyor diyemeyiz ama göbek bir daha asla eski göbek olmuyor:)))
0 oy
(1,410 puan) tarafından
Benim kaldı canım belki de korse kullanmadığım içindir bilmiyorum sezeryanla yaptım kaldı gitmiyor üstüne iyice şişiyor 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 80 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 102 göst.
13 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevgiumt (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 557 göst.
0 oy
1 cevap 108 göst.
3 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ecitah (9 puan) tarafından soruldu

380,135 soru

11,379,857 cevap

34,869 kullanıcı

...