0 oy
113 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğim gazını cikarmakta zorlanıyor, ıkınıyor,tavsiyelerinize ihtiyacım var,kontrole gittiğimde doktora söylüycem ama o zamana kadar ne yapabilirim. Badem yağı iyi gelir iki damla dedi bi tanıdık,aldirayim mi,başka neler var bildiğiniz 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rezene anason şekerli su  banyo ile
tarafından
Kaç güne bir banyo yaptırayım canım, yaz olsa günlük yaptırırım ama ev sıcak olmasına rağmen korkuyorum hasta olur diye, 2-3 güne bir yikiyorum
tarafından
2 günde fiks yaptır ama çok gazı varsa hergun gün aşırı yaptır odayı şcak tut onuda güzel giydir
tarafından
Kundak yapıyorum genelde uyurken,kalın giydirsem üstüne bide kundakla rahat eder mi acaba ya
tarafından
Uyurken çok kalın giydirme bir atlet bir uzun kol zıbın bir tane uzun kollu penye birde yelek yeleği uyurken çıkart
Kundağı yarım yap çok sıkma bebeği
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Sadece masaj duş ve kontrolün altında yüz üstü yatir. 

Göbeği sıcak tut ki gazını kolay çıkarsın.
tarafından
Kundak yapmaya özen gösteriyorum, karnına ek bişey daha mı sarayım canım
(4,875 puan) tarafından
Yoo sarma yüz üstü yatir saat yönüne doğru belini yavaşça sıvazla benim kız da gazlıydı kaynanam demişti babasına çekti ise yüz üstü yatır gazı sıkıntısı olmaz diye gerçekten de öyle oldu ☺️☺️ gaz sıkıntımız olmadı.
tarafından
Arada yatırıyorum evet, ama ilk yaptığımda çıkardı gazını ay nasıl sevinmiştim, şimdi yapıyorum ama cikarmiyor
(4,875 puan) tarafından
Hemen çıkarmaz günlük gözetiminde olsun en azından hafifler.
tarafından
İnşallah ya sağol canım
0 oy
(119,343 puan) tarafından
gaz damlasi vererek bide gaz yapcak seyler yeme
tarafından
Dikkat ediyorum aslında ama bilemedim ya
0 oy
(2,593 puan) tarafından
3 ay boyunca sabah akşam yıkadım masaj her beslenmeden sonra gazını çıkarttım damla kullandım tamamen geçmiyor ama en azından hafifliyor
tarafından
Ay hasta olur diye korkuyorum ya,yaz olsa günlük yıkarım ama ev sıcak olmasına rağmen korkuyorum
(2,593 puan) tarafından
benim yazdı canım ondan birde kiraz çekirdeği patikleri vardı ısıtıp giydiriyordum ama benim oğlum aşırı gazlıydı
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Ben vicol gaz damlası kullanıyorum canım. Bide kendim rezene ve kimyon içiyorum. Göbeğinide sar bebişin benimkine baya faydası oldu sıcak tutunca kaç aylık
tarafından
22 günlük canim
(1,045 puan) tarafından
Dedigimi yap kuzm sen göbeğini sar bebegin sıcak dursun sen kendinde üşütme
tarafından
Kimyonu nasıl içiyorsun peki canım
(1,045 puan) tarafından
1 çay kaşığı kimyon üstüne sıcak su döküp az bekletip hepsni içiyorm canm
0 oy
(846 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım 15 günlük olduk çok ikiniyor uykusundan ağlayarak uyanıyor. Karnına zeytinyağı ile masaj yapıyorum ben. Rezene içiyorum iki güne bir falan arada ona da iciriyorum 10 cclik 
tarafından
Biz de 22 günlüğüz çok şükür, badem yağıyla ovuyorum karnını zeytinyağı da denerim sağol canım
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Ben kendim rezene anason felan içtim karnına sıcak masaj yüz üstü yatırmak banyo ama şekerli su felan vs. Bunlari bebeğe vermeyin bence bı faydası olmadığı gibi bebeğe zararı var 
tarafından
Rezene anason falan içiyorum ama ne bileyim devit3 ü kullanmaya başladığımizdan beri böyle
(1,334 puan) tarafından
Bilmiyorum ki o kullandığınız yapabilir mi acaba bazen ne yaparsanız yapın yine o sancı oluyor aslında ben yememede dikkat ediyorum ama yinede var işte
0 oy
(17,801 puan) tarafından
Elma yağı canım ayaklarına ve göbeğine sür ayrıca gaz masajı yapmıyomusun ben çok yapıyorum faydasını görüyorumm
tarafından
Badem yağıyla ovuyorum canım karnını, ayaklarını karnına doğru ittiriyorum hafif hafif ama devit3 ü kullanmaya başladığımizdan beri böyle
(17,801 puan) tarafından
Bi 3 4 ay böyle oluyo malesef canım
0 oy
(507 puan) tarafından
Ben her gün sabah ve akşam kimyon kaynatıp içiyordum bebeğin çok aşırı gazı olursa 1 çay kaşıgıda bebege veriyordum. +gaz damlası kullandım. 2.5 aydan sonra gaz sorunumuz kalmadı şuan 4 aylık olmak üzere bir sorun yok çok şükür 
tarafından
Kimyonu nasıl yaptın canım
(507 puan) tarafından
1 çay bardağı suyu kaynatıyordum canım kaynayınca 1 çay kaşı kimyon at 1 dk kadar kimyonla kaynasın dinlendir süz iç
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim ❣️
(507 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım anason rezene falan fişman bunları sakın verme sen iç. Bebeğe dul iyi gelir. Ayaklarını hafif karnına götür. Karnını saat yönüne ovala bağırsakları hızlanır. Her emzir ve ya mamadan sonra sırtını aşağıdan yukarı aşağıdan yukarı sıvazla ağızdan gaz çıkartsın rahatlasın 
tarafından
Hepsini yaptım ay inan ki, devit3 ü kullanmaya başladığımizdan beri böyle
(2,545 puan) tarafından
Benim ki de öyleydi oto koltuğu var mı benim oğlum hep kakasını onda yapardı. Yataylı. Ikınınca koyardım onda yapardı. Artık dalgaya alırdık tuvalet gibi görüyor diye
0 oy
(659 puan) tarafından
Ilk başlarda hergün banyo ile rahatlattım sonra gaz çıkarma hareketi ögrendim sonra onunla devam ediyorum çok şükür fazla zorlanmıyoruz

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 169 göst.
0 oy
4 cevap 176 göst.
0 oy
18 cevap 403 göst.
24 Ekim 2022 Aile kategorisinde Ege'nin annesi❤️ (2,537 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 165 göst.

380,177 soru

11,381,230 cevap

34,874 kullanıcı

...