0 oy
211 göst.
Aile kategorisinde (69 puan) tarafından
Selam kızlar bu durumdan bende şikayetçiyim ama bı çözümü varmı ya örnek veriyorum evi temizledim bütün odalarını sonra oturdum yerde bı pislik gördüm hemen tekrardan bütün evi temizliyorum yada 3 gün sonra tekrar bütün evi temizliyorum hergun çamaşır makinesi çalışıyor evde dolu olsun yada olmasın eşimle tartıştık biraz önce eline hortumu al evi baştan aşağıya yıka ancak paklar dedi bunu demesinin nedeni de çamaşır makinesini bozuldu:) sürekli elimden elektrikli Süpürge düşmüyor acil bı çare bulun bana ya neden böyle oluyor ki 

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bi tane daha doğur zamanı gelmiş 
(69 puan) tarafından
Yok 2 tane var zaten sağol
-Reklam-
0 oy
(22 puan) tarafından
Uzman birinee gidip drstek alman lazım 
(69 puan) tarafından
O kadar ciddi mi yani
(22 puan) tarafından
Yani canım bunlar psikolojik eminim gittikçe dahada titizleşmişsindir başta bu kadsr değilsindir işte gün geçtikçe insan daha çok takıntılı hale geliyo bunun için başta bi uzmana gözükmen lazım o sana en doğru yolu gösterir herşey kafada bitiyo misali benim kaynanamda titiz değil çok ama bazı şeyleri çok kurcalar eti 10 defa kaynar suda yıkamazsa yiyemez gibi banada bulaşıyo zamanla bu yüzden bilen biri daha iyi bilir
(69 puan) tarafından
Aslında haklısın biliyor musun gün geçtikçe daha çok kuruyorum kafamda akşam yatarken aklıma getiriyorum yarın şunu temizleyim şurayı sileyim
(22 puan) tarafından
O yüzden uzmana gözüksen daha iyi canım bunlar önemli hastalıklar
0 oy
(611 puan) tarafından
Sen :Doktor amca doktor amca ben geldim hadi beni dinle 

Psikolog amca: yaşadığın evi anlatır mısın diyecek 

Arkadan Kukuli bakkal amca çalıyor :))) ciddi yazamadım :) 
(611 puan) tarafından
Canım bende de var hastalık seveyesine gelmiştim eve biri gelse her yer pislenmis gibi geliyordu. Seni bu temizleye iten birşey var onu bulmalisin
(69 puan) tarafından
Var biliyorum evde olmak hiç biyere çıkmamak çünkü hiç arkadaşım yok gurbette olduğum için kimsem yok
(611 puan) tarafından
Günlük dışarıya çıkmaya çalışsan bir yerlere gitsen
(69 puan) tarafından
Nereye gideyim ki canım kimseyi bilmem
(611 puan) tarafından
İlla birine gitmeye gerek yok ki al çocuğunu çik dışarı parka git sahile git
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Çoluk çocuk uslu heralde
(69 puan) tarafından
2 tane çocuğum var birine çizgi filmi açıyorum diğeri de 1 yaşında ya kucağımda yada yerlerde oynar :)
(13,702 puan) tarafından
Uslu işte ..
Gel bnm oğlanla yap bakım elektrikli supurgesini açınca sanki çin görmüş  gibi korkup kendini duvardan duvara vuruyo
(69 puan) tarafından
Ya yok öyle değil şükür:)
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Çocugun yok mu canim çünkü  onlar surekli dagitinca insan bi süre sonra  saliuor kendini:D:D bu arada seninki baya kötü tekrar tekrar temizlemek en garantisi bi psikiyatriye git bi ilac yazsin ohhh kafa rahat dünya yansa umrunda olmaz.. 

(69 puan) tarafından
Ona çok ihtiyacım var dunya yansın umrumda olmasın ne güzel bişey o öyle :)) çocuk 2 tane var
(3,950 puan) tarafından
Ben panik atak icin 1 sene kullandim.ilac canim cok iyi geldi..inan tavsiye ederim git bi görüş doktorla. Insan bi zaman sonra yıpranıyor artik
(69 puan) tarafından
Ben yıprandığımi hissediyorum aslında saçıma sabah kalkınca bı topuz yapıyorum maroton başlıyor dışarı da yok bende gurbette olduğun için ev içinde çocuklar ev derken akşamı ediyorum
(3,950 puan) tarafından
En güzeli  yardim almak canım  sende rahatarsin en yakin zamanda bi doktora git
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Varcanıö tekrartemizlik yapmak.... 3 gün iyi sende valla hrgün ew siler süpürğrğrm yok bacım tedavisi obsesif kompulsif bozukluk diye geçiyor yıllarca tedavi oldum ama yok caresi
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Evi süpürcem bi pislik görcem sonra tekrar bütün evi baştan süpürcem 

Hiç işim olmaz,yavaşça alııır çöpe atarım 

Durum vahim canım yarın hiçbiyeri süpürme bakalım durabilecek misin 

Duramıyorsan yardıma ihtiyacın var
(69 puan) tarafından
Yarın kesin süpürmem lazım canım çünkü mutfağın halısını yıkadım
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Okb hastası olabilirsin temizlik takıntısı ve tedavisi var tabi canım.Burcun ne merak ettim :)
(1,140 puan) tarafından
AA benim gibi burçcu biri :)  senin ne pekii :)
(69 puan) tarafından
Burcum başak
(1,140 puan) tarafından
Zaten ben okumuştum okb hastalığı belli karakterlerde oluyor.genellikle duygusal hassas ince düşünceli sorumluluk sahibi kişilerde.bir de başaklar zaten ekstra titiz oluyor tam denk gelmiş
(1,786 puan) tarafından
Başak mı diye soracaktım varya of sen istemesende yaparsın canım göklerden gelen emir var sana kıyamam :)Ama sana zor işte kendine işkence ediyosun hayat kaliteni düşürüyosun kendine sesli bir şekilde temizlik bitti bu günlük bu kadar yeter fazlası normal değil gibi şeyler söyle.ben böyle sesli komutlarla yendim bendede ocağa kapıya tekrar bakma takıntısı vardı.Ama seninki çok yorucu hem fiziksel hem bedensel kesinlikle yardım almalısın.
(69 puan) tarafından
Denicem canım sağol
0 oy
(470 puan) tarafından
Sanırım takıntı olmuş bu sende bunun içinde uzmana gitmen lazm
(69 puan) tarafından
Galiba öyle olacak
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Keşkem bende öyle olsam 
(69 puan) tarafından
Olma hiç iyi değil ama elimden bişey de gelmiyor
(2,525 puan) tarafından
Gerçekten neden öyle olamıyorum bende bilmiyorum eşim yapar temizliği ben pek anlamıyorum tozdan tıkanıyorum  evde temizlik ürünleri ne eksik ne fazla bilmem geçen teyzem diyorki a101 de indirim varmış deterjanlarda alsana dedi ihtiyacın varsa ben bilmiyorum ki dedim eşime sormak lazım daha yeni yeni öğreniyorum sayılır çamaşır yıkamayı hangi göze ne katılıyor vs galiba hep dışarda çalıştım annemde iş yaptırmadı ondan oldu sanada geçmiş olsun derim inşallah dua et bende senin gibi olmasada olurum
(69 puan) tarafından
Ay inşallah biraz olsun sana bulaşır benim bu hastalık ne diyim ki yaşın kaç merak ettim doğrusu
(2,525 puan) tarafından
Amin 23 canim
0 oy
tarafından
Bende aynıyım evi elektrik ilesüpürüyorum yerde bir saç olsa yine süpürüyorum makine ile ev temiz olmadığı zaman ruhum daralıyor aklım hep ev işinde bide artık yeni çözüm elektrikli süpürgeyi salona iyice yakınıma aldım daha rahat kullanmak için :D gece gündüz zaten mutfak saymıyorum ufak bulaşık olsa aklım mutfakta kalıyor 
(69 puan) tarafından
Ayyy aynı ben kendimi buldum diyebilirim sen rahatsız misin bu durumdan
tarafından
Hem rahatım hem rahatsızım :) Ev Temiz olunca içim ferahlıyor fikirlerim netleşiyor. Ev temiz Olmayınca bunalıyorum rahat uyuyamıyorum ama yerde ufak bir şey görüp de hemen tekrar makine ile temizleyince rahatsız oluyorum. Zaten bu yüzden üniversiteyi bile bitiremedim evimiz kalabalık bir aileydi çok çabuk kirleniyordu bende de takıntı olunca sürekli Temizlik yapıyordum. Zaten annem benden daha Titiz temiz takıntılı bazen kurtulmak istiyorum bu halden ama yine de seviyorum normal düzeyde temizlik. Ben başak burcuyum bu burçlar daha takıntılı oluyor sanki Senin burcun ne
(69 puan) tarafından
Bende başak:)
tarafından
Başak burçlarında var bişey :)) Temizlik düzen takıntı herşey :)
0 oy
tarafından
Bu kadar çok değildim ama ben çocuktan sonra geçti benimki ya 
(69 puan) tarafından
Bende çocuk da var ama çözemedim ya
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Çözüm var temizlik yapmamak aksine dagitmak. Zor oluyo ama için icini yese dahi yapmicaksin.  Yani bi kere yemizle supur tamam sobra yat ekmek vs dokulmedikce hic elleme. Cocuk varsa onla ilgilen temizliğe ayirdigin vakti ona ayir sonra yat uzan film ac bitene kadar kalkma vs..
(69 puan) tarafından
Yok yapamam galiba öyle ya yazık 1 yaşında kuzum var bazen o yanımda olduğu halde sevgi ister ağlar kucağıma alır susturur tekrar devam ederim temizliğe
(7,791 puan) tarafından
Yaptığın icine siniyor mu?
Her gun cam kapı siliyodum balkon yikardim yer silerdimm elimle yatana kadar durmazdin makine bossa dahi xakistiririm demissin doldurcak seyler bulur yastik mastik atar gunde 3-4 calistirirdim makineyi cocugum dogduktan sonra ona olan sevgimden onu ilgisiz birakirsam yasayacagi psikolojik sorunlardan sorumlu olmaktansa bolca ilgi gostermeyi sectim is yapmayi azalttim ve kizima daha fazla adapteyim salona her syei döker sacar doyasiya dagitiriz sonrada toplariz yada o uyuyj ca yaparim yada esim yapar.
Yani yapamam deme yap. Bebegine olan sefaktin sevgin daha agir bassin annesin sen. Yada psikologa git gecikmeden. Cocuklarinda da sorun olmasi muhtemel aksi halde.
(7,791 puan) tarafından
Bide benim çocuk fazla yaramaz zaten kolikti vs... Bu benim artim oldu yemek dahi yiyemiyodum ki  Seninkiler uslu bide ki yapiyosun uslu değilmiş gibi farzet.
0 oy
(962 puan) tarafından
2 çocuktan nasıl fırsat buluyon temizlik hastası olmaya
(69 puan) tarafından
Buluyorum demekki yaptığıma göre
(962 puan) tarafından
İmrendim şuan
0 oy
(2,884 puan) tarafından
AA bu ben kız bazen günde 2 kez ev supururum yok anam olmuyor her hafta eve çamaşır suyu alırım 

Eşim bana kızıyor 1 araba parası kadar temizlik malzemeleri kullanmışım  3 yılda☺️☕
(69 puan) tarafından
Kendim gibi birini buldum tek değilmişim bunu anladım:)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 36 göst.
3 Aralık 2022 Aile kategorisinde Busra y (938 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 24 göst.
0 oy
4 cevap 139 göst.
28 Nisan 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
18 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Almi'mm (588 puan) tarafından soruldu

379,930 soru

11,373,320 cevap

34,855 kullanıcı

...