0 oy
331 göst.
Aile kategorisinde (22 puan) tarafından
Kizlar selam,

Ailem sivasta dedem alzeimer, rahatsız olduğu için ona bakıyorlar, yani onlar gelemiyor. Bebeğim 7 aylık annem en son 2 aylıkken gördü ve hem onu hem de beni çok ozlediler. Bu hafta sonu kuzenlerim otobüsle Sivasa gidiyormuş, ben de onlarla gideyim, gece uyur diye düşündüm ama emin olamıyorum. 13 saat yol, akşam 7 buçukta binecegiz. Daha önce hiç uzun yola çıkmadım. Giden var mı? Bebeğin uyuması için ne önerirsiniz? Uçakla gideyim dedim ama buradan havalimani havalimanında Sivas oradan köye gitmek neredeyse 6 saati buluyor. Oradan oraya beni daha çok mahvedecek. Kafam çok karışık ya. 

18 Cevaplar

0 oy
(10,533 puan) tarafından
İşin ucunda anam varsa 20 saat olsada giderdim cnm 
-Reklam-
0 oy
(6,216 puan) tarafından
Ben o aylarda yolculuk yapmıştım 8 saat geceydi bide sürekli uyumuştu çok zorlanmadiydim arabada uyumayi seviyosa zorlanmazsin heralde
(22 puan) tarafından
Arabada uyuyor normalde ağlasa yine sorun değil ama işte millet laf eder vs diye çekiniyorum
(6,216 puan) tarafından
Millet ne laf edecek cnm küçücük bebeğe düşünme öyle
(14,033 puan) tarafından
Kimsenin laf ettiği yok merak etme sen edemezlerde biz oğlum 15 aylıkken yolculuk yaptık sorun yaşamadık ama baska bı bebek dur durak bilmeden çok ağladı kimse ağzını açıp birşey diyemedi diyemezlerde zaten keyiften mı ağlıyor sanki çocuk
0 oy
(323 puan) tarafından
2 3 saat okey ama 13 saat kuzum zor olur senin için de çocuk için de altını değiştircen uyusa dert uyansa dert mama yiyorsa mama hazırlamak emzirme külfet havalar da biraz soğuk ben olsam biraz daha ertelerim 
0 oy
(966 puan) tarafından
Ben gittim canm gece uyumustu yatak yaptim onu karnini fean doyurdum . Cift koltukta ayagimda salladim valla 
(22 puan) tarafından
Yatak nasıl yaptın? Ben de çift koltuk alacagim ama puseti koyup içinde yatırırım dedim. Normalde ayağımda uyuyor ama özel arabaya binince pusette uyuyor. Acaba ayağımın altında yer mi yapsam?
(966 puan) tarafından
Eger pusette uyuyorsa iyi olur tbi. Bnm kizim pusette uyumadi . Altina battaniye felan katladim guzelce serdim bende kenarina oturdum o tum boylu yatti rahatta etti
0 oy
(36 puan) tarafından
Araba otobüs uyutur çocuğu anam sonuçta fizana da giderim
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Bebeğinin huyunu en iyi sen bilirsin canm mesela arabayı seviyormu gece huzurlu uyuyormu bunlarda önemli benim kızım evde uyumaz arabada uyur mesela oyuzdn ben giderdim 
(22 puan) tarafından
Gece uyuyor 2,3 kez kalkar mama yer yatar. Arabada da uyuyor ama gittiğimiz en fazla 2,3 saat. Hiç hu kadar uzun gitmedim.
(1,230 puan) tarafından
Gece uykusu olduğu için belki uyur canm mamasını içip
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Aile için karlı dağlar aşılır
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Kız ben tatil için antalyaya 9 10 saat yol gittim oğlum 10 aylikti anam için 15 20 saat giderim heralde :)) ki canm oğlum uyku sorunu çok olcak diye de düşünerek gittim ama çok şükür uyudu zorlamadi. Belki sende rahat gidersin ama puset olsun arabada eğer müsaitse araba rahat oluyor çünkü.
0 oy
(343 puan) tarafından
Vay topragim git tabikide ama şuan kış oralar Sivas'ın neresindensin gi
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Aaa hiç birşey olmaz ben daha geçen ay İstanbul'dan İzmir'e İzmir'den Bilecik e geldim. Zaten sürekli uyuyorlar etrafı izliyorlar sen sadece rahatça emzirebilecegin birşey giy üzerine. Ayrıca bebek bu kimse de şikayet etmez
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben gitmem hiç eziyet çekemem yollarda valla el kadar bebekle
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Negatif şeylere takılma çocuğunu en iyi sen tanırsın. Uyku düzeni varsa gidersin bal gibi. Arabada uyur zaten
0 oy
(1,158 puan) tarafından
10 saat yolculuk yaptık gece uyuyorsa daha rahat edersin ağlasa da yapacak bişey yok ptpbüstekiler biraz güzel ses duyar kulaklarının pası açılır zaten 2 mola verilir onda  da dolaştırırsın tamam işte 
0 oy
tarafından
ağlarsa emzir uyur bence huzursuz Bi bebek değilse 
0 oy
(133 puan) tarafından
Giderdim ya. Bi gün de dişini sık canım napıcan mecbur 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ben giderdim hem kuzenlerin yardımcı olurlar sana 
0 oy
(228 puan) tarafından
çocuktan çocuğa değişir ama ben asla çocukla uzun yola çıkmam kızım 15 aylıkken 12 saatlik yolculuk yaptım yapmaz olaydım ya çok kötü geçmişti
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Biz 15 aylıkken yolculuk yaptık hemde 24 saat ayağımda uyurdu normalde ama arabada emerken uyudu ve güzel uyudu maşallahı vardı bizi çok şaşırttı. Yanına bir yastık al mümkünse yanında ki koltuguda sen al eline oyalanabilecegi şeylerde al renkli değişik oyuncaklar al yanına daha önce görmediği şeyler olsun ki ilgisini çeksin merak etme güzel geçer inşallah bebekler seviyor arabayı 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 268 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 205 göst.
15 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Esmosum (7,747 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 291 göst.
20 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 325 göst.