0 oy
419 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Sorum başlkta

34 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Evet izliyorum. Alakası yok TV ile zaten 
tarafından
Papatya katılıyorum
tarafından
Oğlum 28 aylıktı kurmaya başladı daha erken canım kucugim on 17 aylık tek anne diyo
tarafından
Benimki de 20 aylık baba dede dayı ac gitti bitti gel diyor ama Anne demek yok
tarafından
Hayal benimle bir mi yaşıyorsun ☺️ şimdi sana onu mu tarif edeyim. Salonla oturma odam yanyana arada kapı var oğlum genelde salonda oynar bende oturma odasında TV izlerim gelir yanıma odada oynariz yanında izlemek olmuyor mu beni mi sorguluyorsun
(16,000 puan) tarafından
Her bebek farklı diyoruz ya alaka orda işte çoğu çocuk etkileniyor TV den kimisi ise tam tersi çok şey öğreniyor bize de.yasak di ve izlemedikten sonra dili açıldı yani TV telefon bunlar konuşmayı etkiliyor
-Reklam-
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Tv izlemem oyüzden izlemiyorum ama izlediğim bir program olsaydı izlerdim sanırım. 
tarafından
Ben esra erola bakyorum
(1,077 puan) tarafından
Onu izlemem açıkçası yanında. Sürekli kaos beni bile geriyor
0 oy
(833 puan) tarafından
Ben onların yanında değil onlar benım yanımda izliyor ben onlarnuyuyunca ancak ama asla dizi izlemiyorum.. Çizgi filmlerdende korumaya calısıyorum 
tarafından
Anladim cbm
0 oy
(4,041 puan) tarafından

Onlar benim yanımda izliyor :D TV ile alakam yok maalesef eşim izler onlar da bakar

tarafından
Peki konuşmada sorhn varmi
(4,041 puan) tarafından
Malesef var hem arkadaş yok cevrede hem de akşam TV hep açık beraber kitap okuyoruz ama çocuğun ilgisi canlı değil. 2 bucuk yaş tüm kelimeler bozuk çıkıyor
0 oy
(10,676 puan) tarafından
İzlerim çinkğ kızım dönüpte bakmaz bile TV'ye dikkatini çekmez 
0 oy
tarafından
İzliyorum onada çizgi film açıyorum bizim Dr inanmiyor o konuşma geriliği işine 
tarafından
Canım sen Kelime kartları meyve magnetleri  vs al inan çok faydalı kitap oku benim kızım ****** seslerini TV den öğrendi mesela
tarafından
Valla ben izliuom derinede kukuli de açıyorm derin  benmle tv ye de bakar tabikide her dakika izlemiyorz zateb gündüzlerş ev işi yemek derken yürüteçle peşimde hep beni izliyo 5 ten sonra yemekteyiz i izliyoz derin tartışıyolarken ses yükselince bakıyo zaten arada da yemek yedirirken kukuliyle yiyorz
tarafından
Kaçıncı aydan beri konuşuyo mesela esra , derin 29 unda 14 aylık olcak anni baba dede mama nemnem pisi diyo tabiki her zmaan konuşmuyo neşeliyken ben onunla konuşurken normalmi sence
tarafından
Yani bende 7 24 izletmiyorum sadece Hayri varsa izler oda hayrinin sesini duyunca bakar dediğin gibi sürekli hipnoz olmuş gibi bakmaz
tarafından
Mesela tv izlerken yanından geçiyorm bana bakıyo yada derin diyorm gene bana bakıyo . Bilemedimki her doktor farklı demekki bizim doktorumuzda aşırıya kaçmamak şartıyla eğitici videolar vs izleyebilir dedi . Şuan korktm post sahibi öyle diyince
0 oy
tarafından
İzliyorm canm  
tarafından
Doktor bana izleme dedi ama izlemeyincede coo sklyorum
tarafından
SiZmi izlemiceksiniz niyeki ?

Yoksa çocuğunuzmu izlemicek
tarafından
Onun yaninda izleme dedi
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Ben izlerim oğlum çok nadir bakar 
0 oy
tarafından
Gunduz hic acmiyorum aksam babasi gelince açıyo ama bakmiyo bile zaten esim 7 gibi geliyo oglumu 8.30-9 gibi yatiriyorm sen de gunduz izleme beraber oyun oynayin bol bol kitap oku
0 oy
(2,191 puan) tarafından
İlk 7 buçuk  ay hiç izlemedim fazla ses çıkarmazdi son bir haftadır bir kaç kere açtım oğlum  ilginç bir şekildeçizgi film açmaya başladım günden sonra fines  ve förn şarkıları çıkınca onalarla beraber wa wa waaa diye bağırmaya başladı ortalıkta şu şarkı varya wa ciki waa wa diye o yüzden arada açıyorum mutlu oluyor biliyorum kötü etkileri var dediler korkudan 7 buçuk ay hiç TV ekran görmedi ama TV de şarkı falan duyunca eşlik etmeye çalışıyor bağırıyor şarkılar ile  çok şaşırdım çizgi film müziklerine eşlik etmeye çalıştığı için arada azıcık açıyorum 
(1,208 puan) tarafından
Benimkide altı aylık evde tek olduğumuz için sürekli açık TV reklam çıkınca bir heyecan yapıyor sesler çıkarmaya başlıyor diğer türlü bakmıyor beraber müzik filan dinliyoruz bende söylüyorum kitap dergi zeka kartları herşeyi beraber oynuyoruz.  aklıma çok takılıyor bazen acaba hata mı yapıyorum diye ama sessizlik beni hasta ediyor komşumun kızı var bizden bir ay önce evde hiç TV açmıyorum diyor ama bebeği çok sessiz tepkisiz bende bilemiyorum ne yapmam gerek çok kararsızım ;( birde sonradan pişman olur muyum diyorum senin yazını görünce rahatladım az biraz heralde bazı şeyler genetik
(2,191 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benimkide çok izlemiyor sadece şarkı ve renklamlar da dönüp bakar çoğunlukla oyun oynuyoruz karşılıklı onu bebek dış dünyaya teleyizyon izlerken tepkisiz kalırsa tehlikeli diye biliyorum ben göz teması kurmazsa adına seslendiğinde bakmazsa vs gibi ama biz gün içinde oyuncaklarımiz ve karşılıklı  ile baya oynuyoruz sürekli bebeğim ile konuşuyorum bana tepkiler veriyor , göz teması var adına bakıyor hatta istediklerini bile bir şekilde anlatıyor bana aşırı dalıp dünya ile ilgisini kesecek şekilde izlemadikten sonra evde ses olmasının zararı yok bence ama TV ye çok  daliyorsa açmayın
0 oy
(5,950 puan) tarafından
İzlemiyorum zaten tv bağımlısi degilim ogluma 30 dk 3 gunde 1 İngilizce renklrt vucudumuz tanıtan cozgi filimlr açıyorum 
0 oy
(2,292 puan) tarafından
Evimde televizyon yok ama bilgisayar var dokuz yaşındaki oğlum açıyor 22 aylık kızım olunca izin vermiyorum çünkü yasak ona gelişim uzmanı yasakladı 14 aylıkken ismine bakmıyor diye götürdüm otizmden şüphelendi takib başlattı telefon televizyon herşey yasak şuan herşey çok düzeldi ismine bakıyor konuşmaya da başladı çok şükür bir ay sonra tekrar kontrole gideceğiz inşaAllah 
0 oy
(4,390 puan) tarafından
herşey internet olmus tv izleyen kaldi mi ki
0 oy
tarafından
Evet mecbur ne yapicazki ayni odada oturuyoz ister istemez bakiyolar
0 oy
(120,777 puan) tarafından
izliyoruz            
0 oy
(2,597 puan) tarafından
gündüz ben çalışıyorum zaten babaannesi bakıyor genelde kayınvalidemin kayınvalidesi izler ama oğlum pek bakmaz çizgi film de izliyor oğlum açıyoruz hay.van sesleri ali baba yardımcı arabalar leo maşa ile koca ayı cocomelon gibi ama öyle saatlerce izlemez 2 dk bakar bırakır o 2 dakikada da sürekli çizgi filmde olanları anlatmaya çalışır 
0 oy
(1,160 puan) tarafından
İzlemiyorum izletmiyorum 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Hayır izlemiyorum
0 oy
tarafından
Izliyoruz ama oğlum oturupta pür dikkat bakmaz kesinlikle 
0 oy
(7,478 puan) tarafından
Evimde TV yok