0 oy
325 göst.
Diğer kategorisinde (863 puan) tarafından
Ben yaz gelmeden derin temizliğe girişeyim diyorum yavaş yavaş önceden hep derin yaptığım için hiç böyle birikmemişti şimdi ilk nerden baslicagimj bilmiyorum mutfak mi camlar mi perdeler mi kafam allak bullak oda oda yapayım diyorum ama yine de nerden başlasam bilmiyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz 

24 Cevaplar

0 oy
(217 puan) tarafından
Oda oda yapınca hiç bir şey anlamıyorum o yüzden aynı günde yapıyorum mis gibi 
(863 puan) tarafından
Oğlumla oda oda bile bir günde bitmez valla :D
(4,875 puan) tarafından
Sen temizlik yapabiliyor musun ☺️☺️
(217 puan) tarafından
Hanım efendi başıma bela mı oldunuz   ne istiyorsunuz brnden :((((
(4,875 puan) tarafından
Takipçinim artık ☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mutfaktan başlarım ben hep 
(863 puan) tarafından
Mutfak zaten başlı  başlına sorun aslında orayı sürekli yapıyorum ama yine de hep dağınık
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Mutfaktan başlarım cnm
(863 puan) tarafından
Bende ordan başlamalıyım galiba dağınıklığı bitmiyor
0 oy
(4,389 puan) tarafından
duvarlardan pencere camlari yalniz kadin cagiriyorum sonra diğerlerini ben kendim yavaş yavaş yapıyorum 
(863 puan) tarafından
Keşke bende bulsam güvenilir temiz iş yapan bi kadın böyle anca 1 ayda bitiricem ben :D
0 oy
(303 puan) tarafından
En zoru mutfak ilk mutfağımı çıkarırım 1 günümü mutfağa veririm. Mutfak bitse zaten diğer kalan yerler basit kaldır sil süpür ser 
(863 puan) tarafından
Evet ya mutfağı nerdeyse hergün tabak bardak yerleştirince silip yerlestiriyorum yine dağınık yine dağınık
(303 puan) tarafından
Ah ah hiç deme hiç deme ya
0 oy
tarafından
Evden kaçarim :) 
(4,389 puan) tarafından
;DD  kaçmak fayda olsa keşke dkjdjfj
(863 puan) tarafından
Benim sonum galiba :)
0 oy
(15,892 puan) tarafından
Ben camlardan başlarım. Camlarla birlikte perdeler. Sonra oda oda yerleri sil süpür çık. En son toz almâ. Ve mutfak dolapları. 
(863 puan) tarafından
Mantıklı perdeler yıkanırken camlar aradan çıkarılabilir en iyisi camdna başlayıp kapıya kadar
0 oy
tarafından
ben yatak odasından başlarım ilk tek isen oda oda yap bebeğine bakacak varsa 1 günde yap bitir 
(863 puan) tarafından
Yok canım nerde bakacak oglanla bırakıyor işler eskiden 15 günde bir perde yıkar koltuk silerdim iş birikmezdi
tarafından
hepimiz ayrıyız saniem benm de 2 tane küçük kara kara temizlik nasil olacak diye düşünüyorum
0 oy
(2,140 puan) tarafından
Ben oda oda yaparım cam ,kapı,petek perde ,koltuk.

Sonra öbür oda aynı şekilde öyle bitiririm.

Ama aynı gün bitmiyo çünkü oğlum durmuyo o kadar .

Detaylı temizlik 3 güne falan bitiyo.
(863 puan) tarafından
Benimde oğlum durmuyor gunluk isleri bile zar zor yapiyorum bemde o sekilde yapayim bari nerden nasıl baslicagimj bilemedim
(2,140 puan) tarafından
O şekilde daha iyi oluyo canım.
0 oy
tarafından
Ben de oda oda yaparım öbür türlü çok yoruluyorum önce oturma odami yaparım Amerikan mutfak zaten 
(863 puan) tarafından
Benim oğlan bırakmıyor mecburen oda oda bir günde pert olurum yoksa camlar perdeler en son mu yapiyorusn
tarafından
Hangi odayı yaoiyorsam o gün o camlar perdeler yıka ir canım
(863 puan) tarafından
En iyisi öyle yapicam artık
0 oy
tarafından
Surekli yapiyorum :)) vlja bezdmmm oda oda cnm daha kolayima geliyor
(863 puan) tarafından
Benim sürekli yaptığım şükür sil toz al topla o kadar valla :)
tarafından
Oda iyi cnm bide bn  2 bebeylee taknti olmus bana
0 oy
(695 puan) tarafından
Oda oda beni kesmiyor bir basliyorm akşama kadar eşim ewde oluyor ya da annem geldinde yapıyorum çocukla olmuyor cunku
(863 puan) tarafından
Yok çocukla olmuyor oğlum beni hiç bırakmıyor valla
0 oy
tarafından
Ben ilk mutfaktan dolaplarda başlıyorum sonra beyaz esyalari siliyorum ondan sonra pencereler en son odalar iki tane çocuğum olduğu için bu saydikalrim 3gunde bitiyo :)
(863 puan) tarafından
Masallah 3 gun yine iyi bakayım ben kaç günde bitiricem :)
tarafından
birer günde yapıyorum evim iki oda bir salon zaten odalar çabuk bitiyo hayırlısıyla başka biter biter:)
0 oy
(3,894 puan) tarafından
Ben dışardan içeri doğru yaparım. Önce bahçeyi temizlerim . Bir gün cam perdeler kapı duvar priz lamba ve petekleri yaparım. Diğer gün koltuğumu ve TV ünitemi. Diğer gün sadece mutfak buzdolabı. Sonra elbise dolapları ayakkabı dolabı vs. En son banyo ve evi siler süpürürüm. Çalıştığım için bir anda yapamıyorum 1 hafta bazen işim çıkarsa 2 hafta bile sürüyor 
(863 puan) tarafından
Güzel plan benide oğlum bırakmıyor zar zor evi süpürüyorum bakalım bunu nasıl yapıcaz beraber
(3,894 puan) tarafından
Yaparsın canım yavaş yavaş ben akşam 6da işten gelip yapıyorum. Üstüne yemek yapıyorum her gün mutlaka ütüm oluyor çok takıntılıyım yıkadığım her şeyi ütüleyip yerleştiririm. Ve ertesi gün 7 de kalkıp tekrar işe gidiyorum. Düşün yani ne zorlukla yaptığımı
0 oy
(461 puan) tarafından
33 haftalık hamileyim 2.5 yaşında da kızım var hep heryer heryerde oluyor kızım sağolsun:) 15 gündür annemlerdeydim bı kaç gün oldu eve geleli bebeğin son çamaşırlar yıkanıp utulenecek :( dış yalıtım yapılıyor salonumun duvarimi da yapsinalr pencereleri mahvetmisler. İlk olarak halıları yikatmaya vercem sonra koltukları yikattircam örtüm yoktu örtü alıp sermek için sonra kopmle cam pencere tül perde o ara mutfağa girerim dolap içlerini yeni yaptım sayılır üstünden geçerim havalar çok isinirsa ki benim evim çok güneş alıyor daha fazla ısınır kisliklari dolaptan çıkarasim var. Bebek beşiği kurulacak kızımdan kalan vs vs yetişebilirsem tabi kaynanamda yardım ederim dedi kocamla beraber halletcez inşallah dogurtmazsam :)
(863 puan) tarafından
Oy saglikla gelsin insallah :)  isler bitmiyor bende başlayacağım inşllah bizim evde güneş alıyor çok sıcak oluyor bunaltıcı derecede o zaman asla yapamam şimdi  yapiyim bitiriyim isiyorum
(461 puan) tarafından
Sağol canım İnşallah:) bizimde ayni canım ilk bahar son baharda güzel oluyor :)
0 oy
(4,089 puan) tarafından

Başlamıyorum :D

0 oy
(14,428 puan) tarafından

Salondan başlar,mutfaktan çıkarım 

En son pertim çıkar :'(

0 oy
tarafından
Ben hiç  evi öyle büyük temizlik yapmam çünkü haftada iki kez gündelikçi geliyor evi komple kaldırıp silip süpürüyor halılar kirlendiginde yıkamaya gönderip diğerlerini seriyorum iki üç ayda bir perdeler duvarlar yıkanıp siliniyor kıyafet ve eşya dolapları komple inip temizleniyor hepsini üst üste koyunca bitmiyor asla ben sadece günlük sıradan çamaşır bulaşık süpürme işi yapıyorum
(863 puan) tarafından
Bende oglandan once oyle yapıyordum en güzeli öyle aslında keşke bulsam temiz güzel iş yapanı bende alsam mükemmel olur
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Oda oda yaparım ben her gün biri yatak odası oturma odası sonra mutfak diğer günler de çocuk odası koridor tuvalet banyo falan 1 haftayı geçer bitmesi 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Bana kalsa sabahtan akşama kadar evi bitiririm ama bebeğim asla durmaz o yüzden aklımda oda oda temizlemek var. Gözümde en büyüyen yer mutfak bi günüöü oraya ayırcam.... Dip köşe 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 651 göst.
8 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 479 göst.
0 oy
11 cevap 304 göst.
0 oy
7 cevap 344 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu

385,621 soru