0 oy
96 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (514 puan) tarafından
Kizlar merhaba. Bebegim 2 aylik. Sutum azaldigi icin mama vermek zorundayim. Ama etrafimdaki herkes mama zararli cocuk ilerde hasta olur gbi yorumlar yapiyorlar. Bebegini bile besleyemiyosun diyorlar. Onca bebek mama ile buyuyor bu sacmalik degil mi

8 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Oğlum 4 ay emdi zorla. Sonra mama yedi ve 11.ayda mamayı kestim 

Şuan 28 aylık ve doğru düzgün hastalandigini bilmem. 

Ne gereksiz insanlar sütun yoksa açlıktan gebersin mi bu çocuklar.. mama zehir sanki gereksizler 
(9,642 puan) tarafından
Katılıyorum bacım +++
(2,678 puan) tarafından
Ay bnm.de oglum 4 aya kadar zor emdi tabi dogdugu gunden beri hem mama aldi 11 aylik iken mamayi biraktik suan 19 aylik normal.yani herkezde olduğu gibi mevsimsel hastalaniyor  sukurler olsun
tarafından
Maşallah canım. Keşke anne sütü alsalardi ama olmadı işte
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Benim oğlum mama ile beslendi. Maşallah kolay kolay hasta olmaz. Kızım anne sütü alıyor. Sürekli hasta. Çevreme bakıyorum mama alan bebekler sanki bir tık daha kuvvetli gibi geliyor. Hiç kulak asma :)
0 oy
(5,953 puan) tarafından
4.5 ay emdi bir an sutum cekildi stresden üzüldüm birsey olmusdu neyse o ay kg alimi olmamis dr mamaya gecelim dedim gecdim suan 7.ay 5 günlük oğlum mahsallah 2 disi 6.aylik cikartti ates yasamadim aşılarda hasta olmadi mahsallahi var oglumun ek gida da veriyorum 5 aydan beri   anne sutu evet saglikli ama anne siti alip cok kronik hastalik olan cocuk var gorumcem 19 ay emzirdi gel gor oglu 6 yasinda icdigi antibiyotikleri gorsen bu cocukmj ocsi dersin tezgah dolusu ilaclar toplasan halada marazli derler bizde :)  bebegin bağışıklığı ile alakali besle ek gidaya gecince guzel besle vitaminli .4.5 ayda az az verdim havuc suyu elma suyu armut suyu 5 ayda corbalara gecdim snr hersey verdim canim mamadan snr 2 cay kasigi su ver 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yaa çok komik bu devirde hala bunları tartışıyor olmak. Mama ile büyüdü hem de reflüsü var kilosu ve boyu 2 yaşa yakın 1.5 yaşında şuan. Giyim dersen 3 yaş giyiyor. Üstelik pofuduk kilosu da yok. İçindeki vitaminlerin çoğunu anne sütünden 15-20 dk sonra almaya başlar mamada direk vitamin olarak alıyor. Ve iki kez hastalandı onun ikisini de babası bulaştırdı. 
0 oy
tarafından
Oğluma Doğar doğmaz mama verdim 20 ayına kadar. 27 aylık 3 kez nezle grip olmuştur.
0 oy
tarafından
3.5 aylıktan beri sırf mama ile besleniyor. Şükür gayet sağlıklı. Mama zararlı diyenler bebek beslenemeyip kilo almayınca ya da bağışıklığı düşünce de bu çocuk çok zayıf diyecekler. Bırak şu cahilleri.
0 oy
(4,390 puan) tarafından
vala ben de doğduğundan bu yana mama veriyorum elbette anne sütü gibi olmaz ama nasipte mama vermek varmış agladim üzüldüm yapacak bisi yok. 

bu arada ilac kullandigim için veremedim 
0 oy
tarafından
Bakma sen gereksiz insanların sözüne 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 97 göst.
0 oy
5 cevap 920 göst.
0 oy
3 cevap 68 göst.
15 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nzli (138 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 195 göst.
7 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zuzum81 (907 puan) tarafından soruldu

380,903 soru

11,404,002 cevap

34,942 kullanıcı

...