0 oy
372 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından

Merhaba kızlar buraya hiç yazmamıştım ama kendimi çok kötü hissediyorum kime anlatsam bilemedim doğru mu yapıyorum hatalimiyim anlayamıyorum bana bir akıl verin lütfen. Şimdi eşim de bende çalışıyoruz sağlıkçıyız oğlum var suan dört buçuk aylık bebek doğduğu ilk zamanlar herşey çok güzeldi ilk 25 gün kendi annem geldi sonra kaynanam geldi aslında ben ücretsiz izin alacaktım ve kışa doğru başlayacaktım işe kendi annem gelip bir süre bakacaktı ama öyle olmadı borcumuz var biraz eşim de annem buradayken sen başla işe 2 3 ay görevlendirme isteyelim dedi ilçe Hastanesi'nde calisiyoruz ama evimiz merkezde o yüzden işte bana dedi ki 2 3 ay çalış sonra çocuk bir buçuk iki yaşına gelene kadar çalismazsin idare ederiz bende tamam dedim aslında kimse baksın istemiyorum kendim bakmak istiyorum ama borcumuz var biraz kabul ettim görevlendirme 2 ay verildi eşim uzatmak istedi ben kabul etmedim çünkü sürekli kavga ediyoruz ve bana hiç söylemediği laflar söylüyor mesela en son geçen gün doktora gittik doktor da uyku eğitiminden bahsetti işte emzirerek uyutma falan dedi bende biliyorum bunu ama şuan atak zamanında 6 aylıkken benim işim bitince vereyim dedim ama eşim annesinin yanında bak doktor ne dedi sen emzirerek uyutmaya devam et dedi kinayeli bir şekilde neyse ben çocuğu uyuttum yanıma geldi yine emzirerek mi uyuttun dedi bende bir anda biraktiramam dedim oda dene falan dedi bende seninde yardımcı olman gerekir sen napicaksin bu süreçte ben icerde emzireyim sen getir uyutmaya çalış pispisla beni görünce yine emmek ister dedim oda bana çocuğa bakmak için çalışmak istemiyorsun ya o zaman bak falan dedi bende ikimizin de çocuğu dedim sonra bana sus konuşma kapat çeneni demeye başladı ben kendimi aciklamaya çalıştıkça da sen iyi bir dayağı bhakediyorsun dedi böyle aradaki saygı iyice yok oldu neden böyle oluyor anlayamıyorum neyi yanlış yapıyorum :( 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Rica ederim bana karışma ben ne yapacağımı biliirm bilemezsem büyüklerime sorarım sen kaç cocuk büyüttün bana akıl veriyosn herkes kendi işine baksın lütfen ben bebegıme zarar gelceği hiç bşy yapmam de belki susar o zaman 
(19 puan) tarafından
Bir dahakine bu şekilde söyleyeceğim belki anlar ya da işe yarar
tarafından
Umarım yarar canım içini ferah tut erkekler dengesiz bsver
(19 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Bu merhametsizle birlikte yaşamaya devam ederek hata yapıyorsun ben anlamıyorum bu adamları ya bi insan karısını sevmez düşünmez de bebeğini de mi düşünmez ya ona da mı merhamet etmez 
tarafından
İnsanlar en ufak bşyde hemen boşansınlarmı çekip gitsinler mi karşı tarafı düzeltmeye çalışmak varken ne kadar karamsar yorum yapıyorsunuz
(19 puan) tarafından
Onlarda şimdi benim anlattığım kadarına yorum yapıyorlar gerekirse bosanamayacak biri değilim işim var gücüm var arkamda ailem var ben sadece bu durum düzelir mi ya da nasıl düzelir onun için fikir almak istiyorum ilk çocuğumuz ve ikimizde biraz afalladik galiba
tarafından
Haklısn ama evlilik kolay kurulmuyo en ufak bi sorunda kestirip atamayız zaten vursa sana 1dk durmazsn. Evlilik cok büyük bir imtihan canım bazen görmezden gelmek gerekiyo bu ruhsuz erkekleri yoksa yürümez
(19 puan) tarafından
Kendi adıma elimden geleni yapacağım ama olmazsa da olmaz napayım
(4,089 puan) tarafından
Sen iyi bi dayağı hak ediyorsun diyen adam yarın da o dayağı atar nasıl düzeltilir böylesi cezalandırmadan o evden çıkıp gitmeden göz korkutmadan ben bilmiyorum eşleri çalışamayınca para kazanmayınca hele de çocuğu için onlardan yüz çeviren soğuk davranan erkeklerden nefret ediyorum insan karısına maddi gelir gözüyle bakmamalı bu çok aşağılayıcı bi şey bana göre sana göre normal düzeltilebilir olabilir ben yazdıklarından bu çalışma meselesi yüzüne soğuk davrandığını çıkardım
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Eşinle sakin bir iletişim  kurmaya çalış canım etrafınızdaki insanlara  takılmadan sizler için doğru olan kelimeleri  kullanarak orta yolu bulun yoksa daha çok yıpratacaksınız kendinizi  
(19 puan) tarafından
Deniyorum sadece konuşmak istiyorum ama işin sonunu kendi sürekli kavgaya bağlıyor çocuk doğduğundan beri bir türlü mutlu olamadım bunu hissedemedim bu da beni çok üzüyor
(5,311 puan) tarafından
Ozaman neden gergin olduğunuzu bulun sizi bu seviyeye getiren durum çalışma koşullarınız mı yoksa birbirinizi inciticek cümleleri çok telafuz etmeniz mi  yada tam kavga çıkacak konuyu orada sonlandırın neyse sonra devam edelim yoksa bir birimizi kırıyoruz şekilnde sonlandırın eşinizi tanıyan sizsiniz bundan önce yoktu diyorsunuz belkide sizin çalışmadığınız durumdaki yükün ağırlığını taşımak onu strese sokuyor olabilir
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Eşinin dangalaklığında bile kendinde hata bulmaya çalışıyorsun nasıl baskılamış seni. Sen annesisin o çocuğun nasıl istiyorsan öyle yap. O adam da cok biliyorsa sana akıl vereceğine elini taşın altına koysun. Sen de umursama nasıl istiyorsan öyle yap. Kaynanayi da gonder bir an önce
(19 puan) tarafından
Zaten kendi istediğim gibi yapıcam onun ne dediği umurumda değil sadece kendimi çok kötü hissediyorum böyle hayal etmemiştim çocuğumu da bu karmaşada büyütmek istemiyorum nasıl düzelir onu da bilmiyorum
0 oy
(2,620 puan) tarafından
İnsan kendi evladına bunu yaparmi pes 
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Canim doktor neden yatarak emzirme dedi ben hep emziriyorum merak ettim açıkçası 
(470 puan) tarafından
Tatlım öyle yapma alisirsa sabaha kadar memende bekletirsin diş çıkarma dönemi olacak atak dönemi olacak vs o zmn uyumuyolar pek meme de bekler öyle sende beklersin onla
(1,448 puan) tarafından
Kuzum oyle sabaha.kadar durmuyor emip dönüyor uyuyor alıştı bikere o da ablam dedi daha 40 liyken yatarak emzir diye sende bedenen rahatlarsın diye simdj oýle kaldi suan 17 aylık
(19 puan) tarafından
Ya zaten eğer bebeginin emerek uyuması anneyi rahatsız etmiyorsa uyku eğitimi vermeye gerek yok benim ki bu ara uykusunda ağlıyor onu söyledim doktora oda atak haftasında dedi i yüzdendir dedi birde emerek uyuyorsa seni ister ondan uyanır demeye getirdi
(1,448 puan) tarafından
Anladım cnm yanii biraz daha aklı kesince önce memeyi sonra yatağı ayırmayı düşünüyorum nasipse suan böyle iyiyiz bende rahatım dedim acaba tehlikesi mi var
(19 puan) tarafından
Yok bir tehlikesi niye olsun bebek mutlu sen mutluysan benim ki mesela gece bir kez uyanır emmek için sadece bazı geceler ağlıyor uykusunda oda çok normal şuan için bende uyku eğitimi vermeyi düşünmüyorum
0 oy
(470 puan) tarafından
Çocuğunu düşünmeyen adam k.bakmada sen calismasan bu size baktığı için dertlenir seni sanki para getiren bir varlık olarak görüyor çocuk yapmasaymis parayı bu kadar seviyorsa merhametsiz o çocuğun sana ihtiyaci var
(19 puan) tarafından
Aslında borcumuz var o yüzden çalışma mevzusu açıldı ama bende 2 aydır çalışıyorum daha başka ne yapabilirim çocuğumu kendim büyütmek istiyorum aslinda kendi annem olsa belki devam ederdim ama kaynanamdan sıkıldım oda eşimi dolduruyor bana karşı
0 oy
tarafından
Öncelikle canim buradaki yorumlari cok ciddiye almamani tavsiye ederim millet senin buraya yazdigin kadarini eleştirir onu da pireyi deve ederk eleştirir şu boşan felan dienleri hiç umursama evlisiniz sonuçta arda ufak tartışmalar olur ha dayagi hak ediyorsn demiş hoş degil ama yapmamiş yaparsa affedilmez zatn orasi ayri ama eşinle konuş bu kadar ufak şeyler icin canini bile sıkma cocugunun babasi burnundan getir dır dır yap al öcunu sonra çözüme kavuştur ama sen eşini daha iyi tanirsin
(19 puan) tarafından
Ya aslında böyle bir insan değil de işte istiyor ki kavga anında ben susayım konuyu kapatayım ama bende susamiyorum oda sinirlenince böyle saçma sapan konuşuyor
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Pandemiden kafayı bozmuş sağlıkçılar kervanına katılmış zaar eşin
(19 puan) tarafından
Pandemi değil de zamlardan bozdu kafayı para yetmeyecek diye ödü kopuyor millet asgari ücret ile kaç çocuk büyütüyor benimde psikolojimi alt üst etti
(4,430 puan) tarafından
Ayıptır sorması kaç para alıyor esin
(4,430 puan) tarafından
Sağlıkçı yani iyidir parası benim eşim işçi evde iki çocuk biz ise arabayla gidip geliyo krediler var kart var bezdir sigarasidir üstüdür başıdır benim ki kafayı yimedi onkadar neyin stresini yasiyo
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bnm takıldığım nokta emerek uyutma demesi doktorun neresi yanlış acaba bnm oğlum emerek uyurdu hiç ayağımda sallamadim bir süre sonra hem emerek hemde kendi kendine uyumaya başladı emmeyi kesince de kendi kendine uyumaya başladı hiç yormadi bile beni.cok saçma bir muhabbet olmuş bence ya bu durum 

Kendi kendine de uyutmaya alıştır emerek uyutmaya da bak bakalım nasıl Kendi kendine uyuyor
(19 puan) tarafından
Doktor öyle söyledi hadi diyelim eşimde hemen uygulamaya geçirmeye çalışıyor sanki bir o biliyor herşeyi ben ne kadar çok araştırdım oysaki

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 344 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (810 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 199 göst.
3 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (893 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 687 göst.
0 oy
15 cevap 314 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (763 puan) tarafından soruldu