0 oy
1,478 göst.
Aile kategorisinde (208 puan) tarafından
Bugün kayınvalidem değiştirmesi doğru değil dedi annemde onay verdi bana çok saçma geldi soncta babası yani sizler ne düşünüyosunuz merak ettim 

89 Cevaplar

+3 oy
(208 puan) tarafından

En İyi Cevap
Bütün yorumları okudum ama hepsine cevap yazamadım değiştirir tabiki babasi diyende var değiştiremez mahrem diyende var herkesin kendi düsüncesi ama benim düşüncem hla degistirebilicegi yönünde aklı erene kadar tabiki .Sonuçta babası tamam neler görüyor ve neler duyuyoruz ama ben o kişileri kendi eşimle kıyaslamıyorm.Ozaman eşimiz ve kızımızı tek bırakıp hiç bir yere gitmeyelim dmi Allh korusun erkek nefsi ama ne olur ne olmaz! 

Herkesin kendi  düşüncesi bazıları dini açıdan yanlış demiş biraz araştırıldığında dini açıdanda 4 yaşa kadar kız çocuklarının avret yeri olmadığını söylüyor zatn. Oyüzdn dini karistirmadan önce biraz araştırıp yorum yapmak daha mantıklı hemen dinin altına saklanamak  yerine keşke ♥️ 
tarafından
Benim mantık değil kuzum bu :) valla kadın öyle demişti kaldı aklımda,Allah'ım pis nefsimizi kirsin, evlatlarımız hep iyi insanlarla karsilassin inşallah
(208 puan) tarafından
Ozamnda böyle olaylar vardı ama TV telefn olmadığı için duyulmuyordu ayrıca kadınlar bastırıyordu konuşamıyordi
tarafından
Aslında ben de öyle düşünüyorum,hep ört bas edilmiştir çoğu, çünkü mesela kadın hamile kalıyormuş cinler hamile bıraktı diyorlarmış, o zaman da DNA testi falan nerde,herkese yutturuyirlarmis
(208 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen öyle smdi en ufak kuşkuda kamera odaya koyuluyor DNA testi yapiliyor eskiden nerde böyle şeyler smdi hemen açığa çıkıyor ama elimizin altında her imkan var
tarafından
Aman şimdi iyi valla ya
-Reklam-
+23 oy
tarafından
Ben oğlumun altını değiştirebiliyorsam eşimde kızının altını değiştirebilir
(208 puan) tarafından
Evet doğru
(72 puan) tarafından
Dahada yorum yapılmaz bu sözün üstüne süper
(5,828 puan) tarafından
Yaw erkeğe iş yaptırmamanın kolay yolunu bulmuş kaynanası evladı sonuçta ne alaka töbe töbe ‍♀️
tarafından
İşte mantık konuştu ❤❤
+9 oy
(1,610 puan) tarafından
Bence de yanlış bir davranış. Kızımın veya oğlumun altını benden başka kimse değiştiremez babası bile olsa
tarafından
Kesinlikle aradığım yorum yani. Baba değiştir, teyze değiştir, kaynana değiştir,  anne değiştir.  Çocuğun Bi mahremi var
(1,610 puan) tarafından
Aynen öyle
(2,039 puan) tarafından
+++ çok haklısın 2 kızım var bırak babasının altını değişmesini odada bile durmaz çıkar olması gereken de bu zaten ha mecbur kalsa neyse ama anne dururken babanın yapmasını mantığım vicdanım yüreğim kabul etmiyor açıkçası
+9 oy
(1,995 puan) tarafından
ne alakaa ya nasıl kafalar bunlar 

cahil dedine de alınıyolar bas baya  cahillik ben anasıysam oda babası havadan düşmedi bu bebek sonuçta.
(208 puan) tarafından
Evet yaa bende şaşırdım çok fazla hatta altını değiştirmeyi bırak odada bile durmaz diyenler olms
(610 puan) tarafından
Valla açık açık söylüycem dinin hiç bir üslübunu yerine getirmezler kuranda yazan hiç birşeyi bilmezler çocuklarına öğretmezler kendileri ağızlarında küfür eksik olmaz tatilde soyunurlar sonrada gelirler babası altını değiştirmesin . Güvenmediğin adamdan çocuk yapmayacaksın bukadar niye yapıyon ölüp gitsen kocan sanki senin yasını tutacak çocuğuna kim bakacak . Yorumları okudukça çıldırıyorummmmm haksızmıyım ama
(1,995 puan) tarafından
aynen
erkek bebeklerin altını da annesi değiştimesin ozaman bu nasıl bi zihniyet ya
biri de yazmış erkek nefsi pistir :D aboo
yahu baba baba o ben anasıysam oda babası komşunun kocası değil benim kocam
ay ne diyeyim bilemedim
(1,995 puan) tarafından
sanki herşeyi dine uygun gibi yapıolarmış gibi :dd ay neyse herkes kendince haklı
(208 puan) tarafından
Yaa bence bunları yazanların çoğu kendi kocaları değiştirmiyor diye kiskaniyorlar :D
+6 oy
tarafından
Kızım yok ama fetva hattına sormuştum mecburi bir durum olmadığı sürece değiştirmesi doğru değil demişlerdi
+6 oy
(449 puan) tarafından
Bemde değiştirsin babasi diyorum bazen ama cidden degistirmemesi gerekiyor en azindan kizlarimizin namahrem bolgelerini iyi kavramasi lazim ogrenebilecek yastalar artiik hani babası sapikmi diyoruz bize bisey olsa babasi var degistirir diyoruz ama yanlis yapiyoruz inan bana v ebende artik esimin yaninda bile degistirmiyprum ki kizim o bolgelerin sadece ona ozel oldugunu bilsin bir baskasinin dokunamayacagini bakamayacagini kavrasin istiyorum yani inan buna buyuklerimiz haklı
tarafından
Eşim oğlumun alıyor sordum alırmıydin kız olsa almazdım dedi
(1,127 puan) tarafından
O zaman sizde değiştirmeyin çocuğunuzun altını çünkü o bölgesi size de namahrem başkasının yanında değiştirmemenize saygı duyarım ama babasına değiştirtmemek bebekken çok cahilce o zaman bizlerde kadın olarak erkek çocuklarımızın bezlerini değiştirmeyelim sadece babaları değiştirsin sonuçta o da bize namahrem. Çocuğunuza mahrem bölgelerini zamanı geldiğinde doğru bir şekilde öğretirseniz daha iyi olur aksi takdirde bu mantıktaki bir annenin baskısı Allah muhafaza
+1 oy
tarafından
Babası tabi ki değiştirecek 
(208 puan) tarafından
Evet bencede ama dogru değil diyorlar
+1 oy
(7,189 puan) tarafından
Kızım 2 yaş dört aylık geçen aya kadar hiç degsitirmemisti. O gün ben çok yorgundum akşamdan misafirlerim vardi. Allah razı olsun sabahtan kalkmış kahvaltı hazırlamis . Kızın bezi sızdırıyor diye ben kalkar kalkmaz değiştiririm o da değiştirmis . Yazın babası banyoda su ile oynatirdi ama ben şort giydirirdim kızıma muhakkak. Sevmiyorum böyle şeyleri . Rabbim muhtaç etmesin iş başa düşerse yapılır ama harici gerek yok  
(1,389 puan) tarafından
Hay ağzın bal yesin anlatmak istediğim de bu gerçekten biz babalar sapık kızlarına nefsi kabaracak onlara bşey yapacak güvenmiyoruz anlamında söylemiyoruz. Bende bu tarz şeyleri sevmediğim için eşiminde sevmediğini bldğim için uygun görmüyorum. Ha zorda kalınır elbette alablir babası sonçta. Açıkcası benm eşimde pek anlamaz ztn bez değişimi fln herşeyi yapayım bez deme bana elime yakışmıyor der ki 2 oğlum var bezlerini almamştır her gece o götürür tuvalete şmdide minik bir kızım var bezini alsam arkasını döner. Şahsen bizde öyle bi çekinme var edeptir bence bu. Cahillik değil... Düşüncelerim benzer oldğu için yazmak istedim
(1,389 puan) tarafından
Bu arada bez değişenler edepsizdir demedim edeptir derken sakın linç edilmesin.
+1 oy
(1,389 puan) tarafından
Bunun nefisle alakası yok o babası diğeri onun evladı ancak dinen zorda kalmadıkça uygun deil diye biliyorum ben kızımın bezini alırken eşim bakmaz hatta. Zorda kalınırsa alınabilir 
(208 puan) tarafından
Dinen 4 yaşına kadar sakıncası yokmus canm öyle okudum bya araştırdım hatta teyzmin eşi hoca oda aynısını dedi ve kendi kızı 2 yaşında o bile degistiriyor
(1,389 puan) tarafından
Doğrudur cnm net bilgim yok teşekkür ederim bilgi için :)
0 oy
tarafından
Dinen doğru dgeil benim esimde degistirmez ve bamyo yaptırsam o ortamda bulunmaz 
(7,791 puan) tarafından
Canim bu dunyadaki cezasini bu dunyada cekmesi en guzeli varsin aci cekerek olelim rabbim ahirette cektirmesin. Zaten eger sevgili bir kulsan cezani gecici dunyada alirmissin bu dunyanin cezasi hic bir sey oteki dunyadansa... O yuzden ayağın taşa carpsa sukret ki rabbim bi gunahinin cezasini silmis.
tarafından
O zaman ki pskolojim hiç iyi değildi şuan iyiyim kafamı toparladım Allah görsün kalbimizi ne diyim
(7,791 puan) tarafından
Seni anlayamam ama deniyorum hani babaannem vefat ettiginde nasildim düşünüp bi nebze anliyorum Allah rahmet eylesin annene mekanı cennet olsun inşallah
tarafından
Gülcan ayrı yorum yazsan seni artilardim.
tarafından
Saol canomm ❤️
0 oy
(119,248 puan) tarafından
degistirir bazen benle beraber dusunuda yaptirir
anaa niye noldu ki
tarafından
Post acmistim Doğarken solunum yolu sıkıntısi yasiyordu 3 gün yattı cuma günü çıktık sonra pazartesi günü hafif sarılık var gibiydi götürdüm Sarılık çok azmis kan tahlilleri iyi çıkmadı bazı değerleri yiksek bazilari düşük çıkıyo anlicagin 2 gün tek yanımda kaldı yavrum
allah im sifa versin aayy gormedim postunu
tarafından
Aminn inşallah bugün sözde taburcu olacaktı gittik 6 saat sonucunu bekledik yine aynı çıktı birakmadilar yarın belli olacak dediler durumu dua et alim kucağıma sadece 2 dakika kuvezde dokunanamadan gördüm bugün öyle zor bişeydiki tarifi mümkün değil
kiyamam yaa uuff
0 oy
tarafından
Saçma değil doğru diyorlar 
(208 puan) tarafından
4 yaşa kadar dinen sakıncası yokmuş ama
tarafından
Bilmiyorum kızım yok ama olsaydı büyüdükçe istemezdim belki bebekken değiştirirdi ama bilmiyorum
0 oy
tarafından
Benimde kızım var ve yeri gelince eşim değiştiriyor bana sormadan etmeden ben mutlu oluyorum vallahi ne olacak sanki babasi sonuçta 
(208 puan) tarafından
Evet 4 yaşa kadar dinen sakıncası yokmus
0 oy
(7,375 puan) tarafından
babası adı ustunde nıye degıstırmesın kı
0 oy
tarafından
Bende degirtirtmem ama hastayım falan çok zor durumda isem anca oyle
0 oy
(3,385 puan) tarafından
Şimdiye kadar hep ben değiştm çok çok zorda kalmzdam değiştrtmem
0 oy
tarafından
değiştirmez bakmak istemez 
0 oy
(520 puan) tarafından
Bnm esimde değiştirmez annem de demişti bana kimsenin yanında altını acma babasıda değiştirmesin erkek nefsi pis olur kızım dedi 
(323 puan) tarafından
Yahuu sen doğurdun onu sen senden evladına zarar gelir mi gelmez.
Ama baba öyle değil anlatmak istediğimizi sen anlamak istemiyorsun bence.
He bi senin kalbin temiz en iyi sensin sadece senin dediğin doğru aferim tebrikler .
(5,955 puan) tarafından
Babasini. Kanini taşıyor senin degil..
 Sen kadinlar yurduna git esini birak kızını kolla orda eşinden zarat gelir belimi olur esine güveni olmayan kadin olmak istemem allah siz gibi zihniyetten korusun allahim evlerden ırak.. iyi akşamlar.
(323 puan) tarafından
İkimizin kanını taşıyor sadece babasının değil.
Ben kadınlardan bile kolluyorum kızımı sadece erkeklerden değil farkındaysan sadece babaanne ve anneanne dedim.
Ben kimseye tamamen güvenmem.
Senin kime güvenip güvenmediğin beni ilgilendirmez herkes kendinden mesul.
Allah herkesi özellikle evlatlarımızı kötü insanlardan korusun.
Sen bi soru sormuşsun ve senin gibi düşünmeyenleri linçlemeye çalışmış ötekileştirmişsin ve hiç saygı da duymuyosun direk kötü kalp kötü düşünce ve sapkınlık olarak algılıyorsun ama ben korkuyorum kimseye güvenemiyorum senin gibi düşünemiyorum maalesef.
İyi akşamlar.
tarafından
Anlından öpülesi yazı olmuş resmen. Anlatmaya çalıştığını bir türlü anlamadan sürekli baba baba demiş ya evet ama yani dikkat etmek lazım her şeye demek istemişsin ama anlayamamışlar. Sadece kendi düşüncelerini değiştirmek istemiyorlar madem öyle kendi düşünceden vazgeçmiyrsan bildiğini yap soruyuda sorma yani ilginç gerçekten
(323 puan) tarafından
Yani ben onun söylemek istediğini anlıyorum o diyo ki babası onun babası kötü bakamaz yanlış yapamaz evladı canı kanı evet aslında olması gereken o ama herkesin anne olamadığı gibi herkes baba da olamıyo 3 5 terbiyesiz ahlak yoksunu insanlar yüzünden biz de korkarak gardımızı alıyoruz o bunu anlayamıyo. Bizim korkumuzu pis kalplilikle suçluyo belki evlenmeseydin doğurmasaydın da diyordur
0 oy
(12,958 puan) tarafından
Benim kayinvalidem de dedi bunu bende eğer kızım olursa mecbur değiştirecek dedim şu an bir oğlum var ama altına mi yapmış bu diyor değiştirmeye başka yere götürünce bozuluyor illa c.ük görmek istiyor saçmalık işte bosver sen onların lafını 
0 oy
(61 puan) tarafından
Ben hep sakindim ama cocuklarim ust ustr olunca birbirlerini gördüler ama baba görmedi sadece anane babaanne onun dışında hiç kimse hep odalarda değiştim valla insan şaşırıyor burda biri post açmıştı oglum beni emerken zevk alıyorum diye
(208 puan) tarafından
Ayy midem bulandi ne sapik insanlar var yaa
(3,385 puan) tarafından
O kimse büyük ihtimal erkektir post açmştır valla benim oğlum emio hiç bişy hisstmiyorum bazen bırakmş oluo farketmiom bile
(61 puan) tarafından
Zannetmiyorum pedofili insanlar çoğaldı yabancılara gerek kalmadı göre göre normalleşme hersey biz elimizden geldiğince dikkat ediyoruz mesela esim kucagina almaz kizimizi cok sarılır oper ama sırtına falan alır esormansiz dolanmaz bende oglan cocuklarim icin dikkat ediyorum

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 695 göst.
8 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,213 puan) tarafından soruldu
+1 oy
71 cevap 1,112 göst.
3 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 896 göst.
0 oy
7 cevap 167 göst.

379,260 soru