0 oy
246 göst.
Diğer kategorisinde (1,465 puan) tarafından
Roka maydanoz tohunu aldım ekmek istiyorum nasıl yapıcam başka bilinmedik otlar var onları da yok etmem lazım ki ekeceğim tohumların hem vitaminini hemde büyümesini engellemesin diye

12 Cevaplar

+1 oy
(1,740 puan) tarafından
Bence ne yap biliyor musun benim babam hep böyle yapardı gerçi hala yaptığı zaman da böyle yapıyor. Bı tane uzun saksı al dikdörtgen şeklinde olanlardan sonra tohumları içine serp azda su gezdir sonra o saksının üstünü strecle kenarlarını hava almicam sekolde bantla sera misali o buhar yapıp kendi suyuyla yeşerecek. Çok güzel tutuyor tohumlar o zaman. 
(1,740 puan) tarafından
Aynen fide şeklinde büyütüp toprağa dikerse daha verimli olur. Toprağa dikmek istiyorsa.
(1,465 puan) tarafından
O zaman domates biber patlıcanı öyle yapim ama bizim yan komşu burda domates çıkmıyor dedi arka taraftaki komşu da òyle dedi neden kaynaklı bilmem ama biz çok denedik çıkmıyor diyorlar
(1,740 puan) tarafından
Saksıda dediğim yöntemle yapmayı deneyin bence bi 2-3 haftaya filiz verir inşallah.
(1,465 puan) tarafından
Tmm cnm inşallah dediğin gibi yapayım saksıya ekip streçliycem değil mi başka bir şeye gerek yok sulama yada başka bir şey
(1,740 puan) tarafından
Aynen canım strecle yanlarını da bantlaki hava almasin. O kendi çilermesiyle filizlenecek insallah. Ama şuan bunun için erken olabilir.
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ay bahcelimi evin asko
(1,465 puan) tarafından
Evet kuzum bahćeli ama kiracıyım olsun yinede seviyorum bahćeli olması avantajım bu sene salatalık kıtı fasulye biber patlıcan maydanoz roka ekmeyi düşünüyorum inşallah nasip olursa kışı çok soğuk gećiyor ama değer yinede çocuklar da bu sene keyif yaparlar bahçede geçen sene kızım tekti bu sene kardeşi de var bu yaz onlar içinde iyi olacak bnm oģlan şimdiden kapıyı açık gördüğünde emekleye emekleye fırlıyor bahçeye yaza tutubilene artık
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Toprağın taşını temizleyin tohumu ekin üstüne çok kalın olmadan toprakla kapatın ondan sonra iyice tepeleyin üstünde yürüyün yada ağır birşeyle üstünden gidin hafif sulayın hava durumu nasıl ama biz bu hafta çok soğuk diye ekmedik
(1,465 puan) tarafından
Soğuk olmaz olur mu daha bu sabah kar yağdı komşum yapınca belki roka maydanoz için sorun olmaz diye düşündüm bnde
(1,506 puan) tarafından
Yok canım ona da soğuk oluyor geçen sene biz diktik diğer hafta bı soğuk vurdu hepsi buza kesti kötü oldu
(1,465 puan) tarafından
Bekliyim o zaman bn sağol cnm yan komşum ekince bnde heves ettim bi anda
(1,506 puan) tarafından
Bekle bekle canım sonra hep ziyan olur
(1,465 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum sağol
0 oy
(7,478 puan) tarafından
Bahcemi cnm bide hangi şehirde oturuyon bazı yerler için erken daha 
(1,465 puan) tarafından
Maydanoz roka içinde mi erken
(7,478 puan) tarafından
Cnm kar yağdı demişin cikmayabilir ilk önce saksıya filan ek balkonunda dursun sonra toprağa geçirirsin
(1,465 puan) tarafından
Balkonum yok kuzum
(7,478 puan) tarafından
Bnce birazdaha bekle ozmn cnm boşa gider tohumlarin
(1,465 puan) tarafından
Aynen kuzum 1 hafta 10 gün daha beklemek en iyisi
0 oy
(1,080 puan) tarafından
Ekecegin yeri capala canım yabancı otlardan arindir.topragi düzelt güzelce...

Ekecegin tohumları yerlerini belli et ki karışmasın.

Tohumları serp hafif tırmık ile toprağı karıştır.uzerini de delikli süzgeç ile sularsin
(1,465 puan) tarafından
Saģol kuzum Allah razı olsun havalar az bişey daha düzelsin yapıcam inşallah tohum aldım yaģışlar bırakmıyor
0 oy
(3,180 puan) tarafından
Daha ekme canim Nisan ayını bekle yoksa donar tohumların hem emeğin hem paran boşa gider eğer kalın naylon bulabilirsen onunla üstünü ortebilirsi. 
(1,465 puan) tarafından
Yok yok bekliycem zaten kuzum bn şimdiden bilgi edinmek istedim bide o otları nasıl yok edicem o konuda bilgi almak istemiştim
(3,180 puan) tarafından
Canim Zirai ilaç satan yerlerde ot ilacı var onu oraya yaptinmi ot bitmez üstüne yağmur yağsın sonra dikersim yine sor sen onlara
(1,465 puan) tarafından
Otları napıyor kurutuyor mu cnm
(3,180 puan) tarafından
Aynen canım çok fazlaysa faydası olur
0 oy
(120,187 puan) tarafından
valla esimde domates biber ispanak kuzu kulagi patlucan tohumu almis duruyo arabada kim nasi ekcek hic anlamiyozda adam ozenup aliyo bakalim ne olcak
(1,465 puan) tarafından
Ayy sormayın bnde bu sene ekmeye heves ettim etrafım kim duysa ayy senin bahćen mi var bu sene yazım geliriz senin bahçende bişeyler yeriz toplarız diyorlar bizim bahçe olsa böyle böyle yapardık diye bi heveslendirdiler bnde bi imrendim bindik bi alamete gidiyoruz kıyamete mi diycez yada tam tersi ki olcak bakcaz
0 oy
tarafından
Daha erken canım bence yaa 
(1,465 puan) tarafından
Biraz daha bekliycem cnm bn önceden bilgi edinmek istedim
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Toprağı taşı temizle farklı otları kökünden söküp at güzelce toprağı bı çapala yada belle havalandir sorma tirmikla düzelt toprağı üstüne serp tohumları toprak altına girsin az birşey onların tohumu özellikle çok assagida olmayacak yüzeyde olacak 
(1,465 puan) tarafından
Taş yok kuzum ot dolu çimen dolu hep
(1,541 puan) tarafından
Himmm sen orayı şimdiden belle bı yada çapala sonra o otları tirmikla çek at ottan ayır yeşillik ekince zor oluyor içinde farklı ot olunca ektikten sonra büyümeye başlayınca başka otları sürekli temizle mis Gibi yeşillik olur artı toprağın canini o otlar almasın güzelce yetişir
(1,465 puan) tarafından
İlaç varmış arkadaş dedi onu alim deniyim bi kuzum saģol
0 oy
(4,492 puan) tarafından
Bence Nisan girsin canım dedem rahmetli Nisan girmeden hiç bişi ekmezdi pek kaz sen komple temizle nereye ne ekeceksin belirle yerlerini havalar iyice ısınınca böyle keserim ucunu aldır arala at tohumunu kapat topragi fide gibi sıkı olmasına gerek yok tohumun suyunu ver o kadar gerisi düzenli takip etcen
(4,492 puan) tarafından
Tamam canım sende sağol senin oralar soğuktur bencede bekle Allah güle güle yemeği nasip etsin:)
(1,465 puan) tarafından
Allah razı olsun cancazım tekrardan bu sene yazı görürmüyüz bilmem ama zor gibi nisana gircez daha kar kapıda
(4,492 puan) tarafından
Sendende canım cok önceden de böyleydi ama bn kucuklugumu hatırlıyorum da biz Zonguldak'ta oturuyorduk dedem bezelye bı de birkaç şey dışında hiç bişey ekmezdi özellikle 23 nisani beklerdi yağmur yağardı her 23 Nisan toprak bereketlenir erken ekersen soğuk vurabilir yanar diye anlatirdi goruruz bu sene de Allah'ın izniyle ne kaldi
(1,465 puan) tarafından
Eskiler daha iyi bilirler onlar sürekli toprakla meşgul haşır neşirdiler ondan cnm insallah bnmde tutarda dua ederim her gördüğünde aklıma geldiğinde
(4,492 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Henüz erken değil mi Ekim için
(1,465 puan) tarafından
Nisanı bekliycem cnm öncden bilgi edinmek istedim
0 oy
(32 puan) tarafından
Canım yabancı otları yol önce sonra toprağı kabart tirmikla sonra da elinle ekecegin yere serp tohumu bu kadar biz de hep ekeriz böyle yapıyoz 
(1,465 puan) tarafından
Öyle kuvvetliler ki dün bi deniyim dedim her çektiğimde arkada doğru toto üstüne oturur vaziyette düşüyordum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 96 göst.
0 oy
4 cevap 73 göst.
30 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Yusufcan (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
5 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dolunay65 (785 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 145 göst.
9 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde E.m.hs (202 puan) tarafından soruldu

385,960 soru

11,538,512 cevap

35,210 kullanıcı

...