0 oy
279 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (850 puan) tarafından
Anneler bir konuda deneyimlerinize ihtiyacım var..hamileyim, nasipse 3 ay sonra doğumum var..takibim devlet hastanesinde yapılıyor..birçok anne gibi ben de normal doğum olsun istiyorum, araştırıyorum okuyorum..mümkün olduğunca doğumun doğal akışında gitmesine izin verilmesini, eğer yolunda gitmeyen bir durum olursa gerçekten ihtiyaç duyulursa tıbbi müdahale olmasını istiyorum..bu konuda devlet ve özel hastanelerde doğum ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

24 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bazı devlet hastaneleri berbat oluyo bazisida özel gibi muamele oluyo mesela ankara şehir hastanesi on numaraydı canim
(850 puan) tarafından
Gittiğim devlet hastanesi kadın doğumu iyi bir hastane, çok şükür riskli bir durum da olmayınca devam ettim..ama doğum konusunda iki tarafta da endişelerim var..devlet hastanesinde en büyük endişem o günkü nöbetçi doktor kimse o gelecek ve yoğun bir hastane acaba ne kadar ilgilenebilecekler..bununla alakalı tereddütlerim var..özelde de ya hemen sezaryene yönlendirirlerse diye endişe duyuyorum..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben özel hastanede planlı spinal sezeryan yaptım sonrasinda ertesi gün geldim bebeğimle ilgilenmeye basladim ne dikiş ağrısı ne lohusalık bilmem ne yaşamadım oturup kalkarken sızladı sadece oda 1 hafta sürdü şuan 3 ay oldu hiç olmamış gibiyim ilk regl mi bile oldum bitti iyi ki spinal olmuşum diyorum zira normal doğum yaptigimda vajinamdan makatima kadsr yırtılmasına kesilmesini o ladsr sancı çekmeyi saatlerce sancidsn kivranmayi gözüm almadı yapana saygı duyarım . Hastane konusunda bişey diyemicem ekonomik durumla alakalı bir durum çünkü 
(850 puan) tarafından
Ben de size kararınızı saygı duyuyorum tabi ki, çok şükür sağlıkla ele almışsınız..benim özel hastanedeki tereddütüm istiyorum ki doğal akışına müsaade edilsin, yani kafadan sezaryen denilmesin..normal doğum sürecine giremiyorsam ya da girdikten sonra farklı bir durum gelişmişse müdahale edilsin..çok şükür eşim de ben de çalışıyoruz, maddi konudan dolayı değil bu saydığım sebeplerden dolayı endişeliyim..
(6,825 puan) tarafından
Normal doğum yaptım hemde çocuğum kilo doğduğu halde.. saygı duyuyorum diyip de korkutacak yorum yapılıp neden yalan yanlış konuşulur hiç anlamıyorum vajinadan makatima ne bı yırtılma oldu nede kesip biçme ilk doğum olarak yaptığım halde dikis olduğu halde ilk günden doğurup kalktım ve gezdim bile
tarafından
Ne mutlu size o zaman benim etrafımdakiler 15 gün yerinden kalkamadi alt tarafında bir sürü dikiş avrdi ayrıca ne demişim lütfen dikkatli oku sancı cekmeyi alt tarafımin kesilmesi riskini ben göze alamadım karnım kesilsin daha iyi dedim alt tarafim kesileceğine iyi bunyeniz sağlammis ben ağrı çekmek istemedim öyle bir atlamissiniz ki konuya sanki aman allshim normal doğum mu aslaaa sakin yaptırma nevrin döner falan demişim ne bu şiddet ne bu celal yani lütfen ya biraz sakin
0 oy
(611 puan) tarafından
Hastaneye göre degisir. 
(850 puan) tarafından
İyi söylediniz öyle yapayım, çok teşekkür ederim ♥️
(611 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
(1,792 puan) tarafından
Hastaneye hatta doktora göre değişir ben muayene haneye gittim özele kadin doktor bozuntusuna muhafazakar diye zehir zıkkım olsun sezaryen im de masada bıraktı gitti lohusa depresyonuna soktu beni bide tanıdık tanıdığı diye gittim
(850 puan) tarafından
Desenize hiç belli olmuyor devlet ya da özel..doktor çok önemli..çok geçmiş olsun, kötü bir tecrübe olmuş :(
(1,792 puan) tarafından
Evet şans tamamen doktorunuzu iyi araştırın en azından çocuk seven bir hekim olsun çocuk sevmiyorlar doktor oluyor lar malesef
0 oy
tarafından
Durumun var ise kesinlikle özel. :)
(850 puan) tarafından
Durumumuz var çok şükür..benim özel hastanedeki tereddütüm istiyorum ki doğal akışına müsaade edilsin, yani kafadan sezaryen denilmesin..normal doğum sürecine giremiyorsam ya da girdikten sonra farklı bir durum gelişmişse müdahale edilsin..duyuyorum özelde özellikle daha çok sezaryene yönlendirme olabiliyor diye..
tarafından
Ben pek duymadım onu..İki dogumuda özelde yaptım. Aksine doktor normal istedi sürekli. Hastane ile ilgisi yok. Bazı doktorlar sezaryen taraftarı. Doktorunu iyi araştırıp seçtikten sonra kesinlikle özel.
(850 puan) tarafından
O zaman ben doktor araştırayım en iyisi ve eger içime sinen bir doktor olursa özelden devam edeyim..
(1,792 puan) tarafından
Kesinlikle doktor çok önemli özel ve devlet den ziyade ben özele muayenehane ye gittim sezaryenimde masada bıraktı gitti muhafazakar diye tanıdığın tanıdığı diye gittim okadar para verdim zehir zıkkım olsun bebeğimin plasenta si yapışık çıktı onu bile bilemedi hep aşağıda idi bebeğim günlük hayatına devam et yatmicaksin dedi doğum yaptım halen odaya geldi yatmicaksin dedi lohusa depresyonuna soktu beni
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Normal doğum düşüncen varsa özel derim canım 
(850 puan) tarafından
Peki özellerde sezaryen doğuma daha çok yönlendiriyorlar diye duyuyorum, var mı öyle birşey?
(1,730 puan) tarafından
Canım normal doğumda çok destek bekliyorsun haliyle sancı çekiyorsun yardıma ihtiyacın oluyor desteğe ama devlette yani ben antepteyim devlet Hastanesi'nde normal doğumda çok ilgisiz olduklarını duydum
(850 puan) tarafından
Onlara da birşey diyemiyorum çok yoğunlar, hangi birisiyle özel ilgilensinler ama dediğiniz gibi destek beklerim yönlendirme beklerim ben de..
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Şans meselesi canım biraz
(850 puan) tarafından
Çok doğru dediniz de işte elimden geldiğince o şans faktörünü düşürmeye çalışıyorum..ilk gebeliğim haliyle kaygı ve endişelerim daha fazla :(
(4,430 puan) tarafından
Gönlünü ferah tut canım ben ilkini devlette ikinciyi pandemi var diye özelde yaptım ikisindende memnundum inşallah seni de rabbim insaflı insanlarla karşılaştırsın canim
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Bazı devlet hastaneleri güzel bazıları çirkin. Özel de o şekilde. Ben özelde yaptım çok rahattım arkadaşım da devlette yaptı o da çok rahattı. Yani Allah iyi insanlarla karşılaştırsın cnm. 
(850 puan) tarafından
Amin inşallah..gerçekten iyi insanlarla karşılaşmak önemli olan..
0 oy
(13,151 puan) tarafından
Doktora da bağlı bu ben özelde yaptım doktorum ısrarla normal doğum yaptırdı baştan beri bende öyle istiyordum ama bir ara sitem ettim beni niye normal doğuma ikna ettiniz diye yapayım yapmasına ama 1500 TL fazladan paranı almayalım hocam gerek yok demişti doktorum sagolsun sayesinde normal oldu sancıyı çekmiştim zaten 
(850 puan) tarafından
Zaten dediğiniz gibi doktora bağlı, doğal sürecinde ilerletmiş ne güzel..doktor araştırayım biraz o zaman özel hastanelerde..inşallah korkularımdan, endişelerimden uzak bir doğum olur..
(13,151 puan) tarafından
İnşallah canım doktor çok önemli Ben çok korkuyordum ona rağmen normal olduysa doktoruma borçluyum bunu yalnız ben son.gune bıraktım sen erkenden bul doğru doktoru
(850 puan) tarafından
3 ay kaldı şimdiden araştıracam inşallah, çok teşekkür ederim ♥️
(13,151 puan) tarafından
Rica ederim canım sağlıkla gelsin bebişin
(850 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkür ederim..
0 oy
tarafından

Devlet hastanesinde normal doğum yaptım çok şükür çok güzel bir doğumum oldu yine olsa yine orda olurum canım özele o kadar para verdim ilk bebeğimi kaybettim :'(

tarafından
Aynen öyle canım çok şükür ondan sonra yine hamile kaldım bir prensesim oldu 1 yaşına girecek
(1,792 puan) tarafından
Maşallah size Rabbım korusun meleğini ve seni
tarafından
Amin canım benim Allah razı olsun sende var mı bebiş
(1,792 puan) tarafından
Var benim mucizem 39 yaşımdan sonra doğal yolla Rabbım verdi emanetini bugün itibari ile 10 aylık bal oğlum var
tarafından
Yaaa maşallah canım Rabbım bağışlasın inşallah çok çok sevindim senin adına ne güzel
0 oy
tarafından
Ben özelde yaptım çok rahattım normal doğumdu doktorumdan ebelerine kadar aşırı ilgilendiler benimle.

Arkadaşım buradaki devlette yaptı normal hepsi azarladı doğum esnasında dedi mesela. Hastaneden hastaneye fark var bence ya 
(850 puan) tarafından
Evet devletteki en büyük endişelerimden biri..kitapta okudum az önce, doğum esnasındaki o kötü tecrübeleri ben kendimi geçtim bebek hissediyormuş..yani onu öğrenince daha bir endişelendim :(sanırım en iyisi araştırmak ve özelde güvendiğim bir doktorla görüşmek..
0 oy
tarafından
Valla ben devlette yaptım çok şükür güzel geçti özel gibi davrandılar insandan insana değişiyor canım ya özel veya devlet hiç fark etmiyor bazen özeller bile ****** muamelesi yapıyor insanlara 
(850 puan) tarafından
Haklısınız, ona da yapacak birşey yok işte..şu an bana düşen elimden geleni yapıp araştırmak..sonrası Allahın takdiri, Allahım iyi insanlarla karşılaştırsın..
tarafından
Amin inşallah rabbim bi avazda kurtarsın inşallah canım
(850 puan) tarafından
İnşallah çok teşekkür ederim ♥️
0 oy
(686 puan) tarafından
Dr denk gelmek mesele birde hastaneye insaniyete kalmış ben özel de sezeryan oldum ebeler olsun Dr olsun çok ilgileilerdi maddi açıdan rahatsaniz özel derim ama birde şu var bı arkadasim yakın zambda bı özelde doğum yaptı hastane şartlarından memnun kalmadı ama ben el bebek gül bebek ti 1 gece Bir gündüzkaldim akşamına çıktım çok şükür 
(850 puan) tarafından
Durumumuz var çok şükür..benim özel hastanedeki tereddütüm istiyorum ki doğal akışına müsaade edilsin, yani kafadan sezaryen denilmesin..normal doğum sürecine giremiyorsam ya da girdikten sonra farklı bir durum gelişmişse müdahale edilsin..duyuyorum özelde özellikle daha çok sezaryene yönlendirme olabiliyor diye..
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Bulunduğun yerde şehir hastanesi varsa orada yap hem temiz hem kişiye özel oluyo odaları özelde para almak için sezaryen yapma ihtimalleri var diye düşünüyorum 
(850 puan) tarafından
Şehir hastanesi açılmadı henüz burda..gittiğim devlet hastanesinin kadın doğumu iyi hep öyle duydum ama yoğun tabi kalabalık..kişiye özel odalar az eğer o gün şansıma denk gelirse işte..
(1,068 puan) tarafından
Canım iyiyse devlet hastanesine git özeller hepsi değil tabiki hastaya müşteri gözüyle bakılıyor o yüzden sezaryen yapabilirler para için ama devlette risk olmadığı sürece sezaryen yapmıyorlar
(850 puan) tarafından
Bazılarında o şekilde de duydum, evet..teşekkür ederim araştırıp karar verecem bakalım..
0 oy
(4,390 puan) tarafından
devlet diyorum 
(850 puan) tarafından
Ya aslında şimdiye kadar ben de o düşüncedeydim ama vakit yaklaştıkça ve okudukça kaygılarım artıyor :(
(4,390 puan) tarafından
Allah hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin
(850 puan) tarafından
Amin inşallah çok sağolun ♥️
0 oy
tarafından
Ben Diyarbakır Özel dünya doğum Hastanesi'nde normal doğum yaptım çok memnun kaldım gece 3 te dogumum oldu çok ilgili iyi ve tatliydilar çok yardımcı oldular bana hiç bişey için zorlamadilar
(850 puan) tarafından
Ne güzel, çok sevindim adınıza..Allahım sağlıkla evladınızı büyütmeyi nasip etsin..
0 oy
tarafından
Canim özelde dogum yaptim suanki aklim olsa devlette yapardim evet dogumum cok iyi gecti cok guzel davrandilar ama cocugum sarilik vs oldu ilgilenmediler pek aksina bisey olmaz emzir dediler ama sutum gelmiodu sezeryanliydim hastaneden ciktm bu gun snra tekrar gittim sarilik normal dediler ama cocugi uyandiramiodm devlete goturdum kansekeri 50e dusmus normalde acken 75 olmasi gerekio demislrrdi cok guzel ilgilendiler oglumla smdi olsa devlete giderim
(850 puan) tarafından
Anlattıklarınıza benzer tecrübeler, ilgisizlikler duymuştum özelde de..işte her yerde olabiliyor ne yazık ki :/
0 oy
tarafından
Özel hastane kesinlikle
(850 puan) tarafından
Anladım, teşekkür ederim ♥️
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Özelde yaptım devlet hastanesine göre değişir iyi kötü olması çevremde herkes özelde doğurdu biri de beni sezeryana yönlendirdiler demedi valla hastaneyi yıktım sezeryana alın diye ne ebe ne doktorum kabul etmedi bi şekilde sakinleştirip normal için benden çok çabaladılar 
(850 puan) tarafından
Haklısınız hastaneden ziyade iyi bir doktor olması önemli..çok teşekkür ederim ♥️
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Kesinlikle özel hastane hem çok ilgililer hemde daha konforlu
(850 puan) tarafından
Anladım, çok teşekkür ederim ♥️
(7,447 puan) tarafından
Rica ederim sağlıkla gelsin :)
0 oy
(119,348 puan) tarafından
gittin devlet hastanesinde dogun katina cik yeni doguranlardan bilgi al
(850 puan) tarafından
Haklısın aslında o şekilde de tecrübelerini alabilirim..

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 317 göst.
19 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 555 göst.
0 oy
2 cevap 87 göst.
+1 oy
26 cevap 273 göst.
25 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu

380,273 soru

11,385,718 cevap

34,885 kullanıcı

...