0 oy
292 göst.
Aile kategorisinde tarafından

1. Kaç aylıkken başladınız? 
  2. Süreç nasıl işledi? 
  3. Neler yaptınız?

Kızım 20 aylik cis kaka söylüyor ama yaptıktan sonra, klozet üstü aparat aldım oturuyor oraya hergun deneme yapıyorum kalkmak istediği zaman kaldırıyorum hic zorlamiyorum. Ama klozete yapmıyor. Baya araştırdım. Bebek tuvaleti almamaya karar verdim. Çünkü ilk oraya alışınca klozete geçmek için zorlaniyorlarmis. Onun içinde ayrı eğitim verilmesi gerekiyormuş. O yüzden adaptör aldım. Üstünde oturuyor ama fazla değil ve kaka cis yapmıyor  siz nasıl başardınız   

11 Cevaplar

0 oy
(13,702 puan) tarafından
20 aylık çiş kaka soyluyosa ne şanslısın kız.

Faruk tam 3 yaştan 15 gün evvel alıştı ahahah

Klozettwn korkuyo lazimliga yapiyo
tarafından
İşte o yüzden ilk klozete başlamak istiyorum cnm
-Reklam-
0 oy
(4,290 puan) tarafından
27 aylikken başladım

5 gün sürdü

Bununla alakalı detaylı post açtım göz atabilirsin
(4,290 puan) tarafından
Rica ederim :)
tarafından
Güzel anlatmışsın canim. Bende hiç zorlamiyorum ve başarabilirsin diyorum alkış yapıyorum hep. Hoşuna gidiyor. Bakalım söylemeye başladı inşallah tuvalete de yapar
(4,290 puan) tarafından
Yapar canim sen sakın davran cok sık sorma ama gozlemle ilk salon a koydum lazimligi yavaş yavaş banyoya doğru ilerlettim en son de klozet adaptorune alistirdim sukur şu ana kadar çok nadir kaçırdı gece hiç kacirmadi
tarafından
Maşallah kuzuya. Bende çok sıkıyorum günde 1  2 deniyorm
(4,290 puan) tarafından
Sıkma valla ben cok üstüne gittim tuvaletini tuttu baya saat cis yapmadi falan çok tedirgin olmuştum doktor dedi ki buna kiziniz karar verecek sorun beze mi yapmak istiyorsun lazimliga mi diye
0 oy
tarafından

Oğlum 3 yaşini doldurdu 

Öyle denemek için 2-3 defa wc ye götrdm baktm gûzel oturuyo vs 

Bi daha da bezlemedm 

Aģlayark bezini açiyodu tuvalalete koşuyodu hemen 

Hiç zorlnmadm anliyodu vs

tarafından
Maşallah hemen alışmış darısı bana
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bende dün başladım canım 25 aylık yarım saatte bi tuvalate götürüyorum sürekli çişçişçişşşş diyorum hemen yapıyor çıkarkende kendisi su döküyor hosuna gidiyor.kakasınıda belli ediyor zaten yaparken kızarıyor hemen götürüp oturtuyorum yapıyor dünden bu yana 2 tane pijama kirletti biri gündüz biride gece 
tarafından
Qyy hemen oturtunca yapiyormu ne güzel. Ben iki saat cis cis cis diyorum gelsin diye bana bakıp gülüyor yapmıyor:)
(2,565 puan) tarafından
Hemen yapmıyor tabi biraz bekliyorum yapmıyorsa giydirip 15 dk sonra tekrar götürüyorum tuvalate o zaman yapıyor bide bakıyorum çok su içti ise 10 dk da ni götürürüm
tarafından
Benimkilerde de baya su içiyor  gün içinde gece de dahil bakalım nasıl işleyecek benim süreç
(2,565 puan) tarafından
Emin ol sandıgın kadar zor olmuyor :) ben kafama koydum eşim bez aldı bu bez bitsin birdaha aldırmıycam alıştıracam dedim :)
tarafından
Ahah esinde tam destek maşallah
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Benim oğlanda 20 aylıktı alıştırdım 10gunde tam oturdu çiş kaka söylüyordu ama klozette yapmyor malesf 3 yasnda şuan norml lavaboya gidip yapyo kendimi yirtsamda oturmaz klozette çocuk norml tuvaleti dha seviyor anlmadm gitti:) o yüzden diyorm nerde istyorsa orda yapsn :)
tarafından
Anladım canm. Aslında ordan daha da korkması lazım. Ama maşallah yani bebeğine.
(1,122 puan) tarafından
Valla cnm bnde anlamdm ya bizimki tam tersi oldu klozeti hiç sevmyo direk alaturka tuvalte gidyo aslnda ikisinede alissalar iyi olur ama naplm sennkide cıs kaka diyosa kolay öğrenir cnm.surekli hatırlat çiş varmı kaka varmı annecim tuvalte gidlm de bnmki 3 günde öğrendi 10gundede tam alıştı ne kdr erkn ogrense o kdr iyi cnm bide gece gündüz hiç bez baglama ben hiç gece baglamadm smdi oğlum sabh uyanyo direk gidip yapyo gece cisi gelincede kndi uyanp gidip yapyo anne cisim geliyo diyo yani baglmazsan dha çok çabuk alisir yaş gittkcede zor öğrenyo çoğu çocuk bnm arkdsn oğlu 3 yasnda yeni öğrendi bez gece baglyo diye hala tam alismams çocuk gece hala bez baglar
tarafından
Aaa eğitime başlayınca bezi cikarcakmiyim hiç baglamicakmiyim
(1,122 puan) tarafından
Tabiki baglama cnm bağlarsan alışmaz eskisi gibi altna yapar sürekli gündüz çıkar hiç baglma gecede bi iki gün dene bak bezi kurumu sabha karşı yapyosa gece bezinide birak
tarafından
Anladım canım tamam yatın denicem bakalım sagol
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Benimki 30 aylık cnm ısınsın biraz daha basliyacam şimdiye kadar söyleyeceğini dusunmedigim için alıştırma dim kimi bebek erken kimisi 3 yaştan sonra öğreniyor bence ne yapmalıyım bende bilmiyorum
tarafından
Ben erkenden öğrensin diyorum ama niyeti yok gibi
0 oy
(450 puan) tarafından
Bnm kizim 3 yasinsda ogrendi 2 yadindan beri deniyorum ama kizim bir turlu ogrenmiyordu 1 ayda bir 2 ayda bir denedim olmuyordu 3 yasinda denedim biranda ogrendi sukur yani onunda zamani var hazir olunca ogreniyor bnde direk tuvalete alistirdim gecede baglamadim 
tarafından
Bende direk tuvalet düşünüyorum diğer türlü zor qlisiyorlarmis. İnşallah benimki de hemen öğrenir şuan pek hevesi yok. Bez rahat geliyo. Ama altı ıslak olsun da istemiyor. Hemen ciss kaka diyor.
0 oy
(2,618 puan) tarafından

image

annem bize böyle ogretmis :D 

Oglum 2 yaşında ogrendi kızımida 2 yaşında öğretecem inş 

tarafından
Ahahah çok güldüm canimya :))) nasil öğrettin neler yaptın
0 oy
(339 puan) tarafından
Canım bendensin bende bugün başladım kızım 2 yaşında yarım saate bir tuvalete götürüyorum çişini yap hadi üf yap diyorum sürekli suyla falan oynamak istiyor biraz önce ilk defa küçügünü tuvalete yaptırdım allah yardımcımız olsun bakalım 
tarafından
Ayy ne güzel darısı bana canm. :)
0 oy
tarafından
Benimkide anne kaka yaptım diyor 27 aylık sadece geceleri bağlıyorum ama yine uyandırıp tuvalete götürüyorum ilk günler biraz zor oluyor ama çabuk alıştı fistigim bazen sabah altını açtığımda bezi temiz oluyor
tarafından
Ne zaman başladınız nasil süreçtir?
tarafından
25.ayda başladım

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 261 göst.
19 Şubat 2022 Diğer kategorisinde EslemSerra (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 152 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ysmnalparsln (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 292 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 112 göst.
24 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Catzzz (280 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...