0 oy
763 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar başlık biraz tuhaf olabilir ama bugün kaynanm bize gelmişti cüzdanını mutfağa koymuştu bana da telefonumu getir cüzdanın içinde dedi telefonu alırken bisey gördüm 1 TL ama böyle şeffaf bir poşete sarılmış şekilde poşette temiz değildi sarı bir şey vardı kızlar valla korktum sizce ne olabilir kendisine gördüğümü söylemedim ama aklıma takılıyor akşamdan beri 

12 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Bereketi artsin diye duaya sarmıştır korkma:)
tarafından
Valla aklıma gelmedi değil:)
(968 puan) tarafından
Benimde aklima bu geldi benmde cuzdanimda vardir ama kagit benmki parayla oluyomu bilemedim
(7,654 puan) tarafından
Muhtemelen böyle biseydir;)sor kendisine
tarafından
Samimi değiliz abla yoksa sorardım ama aklıma geldi sıkışıklar çünkü ama burda birilerinin bilecegini bildiğim için sordum:)
(7,654 puan) tarafından
Allah ferahlik versin
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Sorsaydinya keske bizide meraklandirdin
tarafından
Pek samimi değiliz canım o yüzden sormadım ama acayip merak ettim
0 oy
tarafından
Kiz eminmisin para olduğuna aceleden yanlis görmüş olmayasin. Biri prezervatifi kapak sanmisti ondan soruyorum
tarafından
:D kaynanasının cüzdandada onun çıkması poşete sarılı paradan daha tuhaf kaçar gibi sanki
tarafından
Yalnız ben yorumun sonunu okumadan cvb verdim ama o değil kuzum bu yaştan sonra ne yapacak onu :)
tarafından
Canm ne kaynanalar var bi bilsen :)))))
tarafından
Ben biraz safım bu konularda temiz düşünüyorum :D
tarafından
Kizz ama iyice inceledim öteki olsa bilirdim:)
0 oy
(181 puan) tarafından
cocukken duymustum belirli bir zaman da o paraya dua okuyorsun cuzdana koyuyorsun ve o sene bereket bol oluyor diye kotu birsey olsa cuzdanini acmani istemezdi canim tabi benim fikrim 
tarafından
Yaa zaten şu an çok sıkışıklar zaten görünce aklıma geldi ama yine de korktum burda da bilen vardır diye sormak istedim
(14,010 puan) tarafından
Hıdrellez zamani yaparlar bizim orafa benim de vardır ama poşete değil beze sarılı bereketi artsin diye cuzdanin:)
0 oy
(2,610 puan) tarafından

Kız belki 15 temmuz yada Ayasofya parası falandır

tarafından
Öyle bir parayı niye sarsın ki kuzum
0 oy
(2,472 puan) tarafından
Bazı insanlar dualı para tutarlar cüzdanın oyle birseymi acaba hani aklına büyü  falan geldiyse hic duymadım oyle parayla yapılan 
tarafından
Büyü değilde acaba bereket için mi yaptı onu merak ettim o yüzden sordum canım ama yine de korktum çünkü aramız pek iyi değil
0 oy
(7,423 puan) tarafından
Gelin parası filandir belki bereket olsun diye gerci bendede var ama tüle sarılı bilemedim 
tarafından
Bende bilemiyorum canım valla değişik geldi ilk defa gördüm
0 oy
(323 puan) tarafından
Tam olarak hatırlamıyorum ismini ama mayısta yapmıştık galiba 7 karınca yuvasından toprak toplayıp kırmızı bi beze sarıp içine bozuk para koyum bi kaç suresi var okuyup saklıyosun onun gibi bir şeydir :D
tarafından
Keşke her konuda bu kadar inançlı olsa konu paraya gelince bayağı inançlı:)) hey allahim yaa gülesim geldi kız
(323 puan) tarafından
Hahahaha sen çok yaşa :D
tarafından
Valla kuzum öyle ama o para varya o para insana herseyi yaptırıyor demekki
(323 puan) tarafından
Eksikliğini de göstermesin canım :D
tarafından
Aynen orası öyle de kuzum sadece para için dua etmekte çok saçma :) gece gece güldüm ha
(323 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin ne diyim :D
tarafından
Amin kuzum Amin
0 oy
(11,508 puan) tarafından

Kendisine sordun mu canim

tarafından
Yok canım o kadar samimi değiliz sormak istemedim
0 oy
(284 puan) tarafından
Canim bı kandil gecesi wardi o gece demir 1 TL ye dua okuyosun sene boyunca cüzdanında bereket para eksik olmaz :) bende de War :) 
tarafından
Anaa valla ilk kez duyuyorum ha iyiki sordum buraya yoksa aklıma takılırdı hep :)
0 oy
tarafından
Hıdrellez derler bizde yani nevruz bayramında bir parayı gül ağacının dibine koyarlar keseye ve bir gece bekletip alırlar cüzdana koyarlar öyle yapınca cüzdanında hiç param eksilmez iş bereket olurmuş bilmiyordum arkadaşımdan öğrenmiştim onu da vardı cüzdanında ve hiç param eksik olmaz derdi öyle bişey olabilir 
tarafından
Valla benim kaynanamdan korkulacagini bir kez daha anladım:)
0 oy
(419 puan) tarafından
Yengeme annesi vermişti yengemde cüzdanında taşırdı bereket için duadır kesin para etrafına renkli poşet sarmıştı patlamıştı onunki
tarafından
Valla görünce tuhaf oldum zaten ama buradakiler biliyor demekki bereket için yapmış

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 1,259 göst.
2 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 1,546 göst.
22 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 2,069 göst.
18 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Bi prenses annesi (682 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 878 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Oslemomur (5,950 puan) tarafından soruldu

399,779 soru

11,958,215 cevap

36,124 kullanıcı

...