+2 oy
1,470 göst.
Diğer kategorisinde (1,059 puan) tarafından
Evet kizlar gelelim onemli, canimi sıkan duruma. Şimdi burdan da linçlerler hiiiiiç umrumda deeel.

Anlatmistim ya dr 1hafta sonra gel dedi. Aradim iste sabah test yap gel dedi. Test hafif cizgi inanamadim. Gittim 5tane baska marka test aldim. Hepsi negativ. 

Neyse kan testi falan verdim yine negativ. Hayirlisi hic uzulmuyorum gercekten. Hamdolsun bi bebegim var. Coksukur.

Komsumuzun kizi var. Onunda bi bebegi var 7aylik. Gitti spral takdirdi. İlla bende takdirmaliyim diye israr ediyo. Hamile kalmazsin kalmazsin diye diye 

Bende zaten tedavi olmadan hamile kalamam dedim. Adet duzensizligi yasiyorum dedim. Korunmani birakali 2ay oldu hic biseh yok dedim. Korunmasam sa zaten cocuk olmuyo ki 

Bu tutturdu aman hic bebegi olmayanlar var, şukretmiyosun. Bi tane bebegin var, onunla yetin. Pes pese cocuk mu yapilir.

Ben bunu guzel bi dinledim, sonra dedim, bebegim 17aylik. Hamile olunxa dogurmuyosun onumde kocaman 9yil gibi gecen 9ay var dedim. Zaten bebegim ona kadar 2bucuk yasinda olacak. Maddi durumun iyiyse, baka biliyosam neden istemeyeyim?

Yani illa bi cocuk varsa, ikinci ucuncu cocuk dogurmamali miyiz? 

Bizde evlat hasreti cektik, yetmedi topraga gomup kahrini cektik. Kimsenin bunu gormeye gozu yok ama, ikinci cocuk neden istiyorsun diye diller bes karis. Haksizsam eyvallah

55 Cevaplar

0 oy
(12,513 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Pardon da kime ne kaç çocuk doğurduğumdan ya da doğuracağımdan:D boş şeyler için sıkmayım Allah aşkına canınızı. Ağzı olan konuşur " yav he he" de geç:D

tarafından
Eski postları hortlatmayanda ne bileyim:-)
(12,513 puan) tarafından
Bayadır yoktum özlemişim :))
tarafından
Belli oluyor :-)
(1,059 puan) tarafından
Yaaaa sen nerdesin balim gelmis
(12,513 puan) tarafından
Gel - gitliyim:))
-Reklam-
+5 oy
(1,059 puan) tarafından
5tane dogurcam insAllah
(119,288 puan) tarafından
arti sana 5 de olmaz 6.7.8. devam et aytaciimmm
(1,059 puan) tarafından
Hasjdhskhd
(7,376 puan) tarafından
Kaynanam 12 tane doğurmuş şimdi 47 torunu torunlarının çocukları var kim bakıyor hiç kimse  kız çokluğu önemli değil bakması önemli kimse yiyeceğini içeceğinide vermiyor onlarda bakmıyor kimseyede muhtaç olmuyorlar biz kendimiz istiyoruz deyip doğuruyor lar sende öyle de eltim 5.ciye hamile benim hayla düşünüyoz diyor kaynanam ın rekorunu kıracakmış
(1,059 puan) tarafından
Yuh be yani ben 5 5 diyorum ya şaka amacla yani. Asla 5cocuk yapmam. Yapamam. Nasipse 2yeter
(7,376 puan) tarafından
Biliyom canım senin şaka yaptığını ama onlar şaka yapmıyor valla keşke balabilseler yaptıkları gibi çocuklara günah çünkü
+1 oy
tarafından
Derler , derler , derler . Takmaaa. Kimseye de özelini açma ❣️
(1,059 puan) tarafından
Sana arti❤️❤️❤️❤️☺️☺️☺️
tarafından
Sana da öpücük ❣️
0 oy
uyi geceler aytacim
(4,759 puan) tarafından
Anlamı ne çok güzel adıyla büyüsün inşallah
evet kuzey demek sagol teyzesi
(4,759 puan) tarafından
Ya ne güzel kuzum sen nerelisin canım
dogma buyume eskisehir aslen afyon
(4,759 puan) tarafından
Hım memnun oldum canım benim
0 oy
tarafından
Niye insanlari bu kadar umursuyorsun ve hamile kalmak istediğini bile anlatma,hamile olunca öğrenirler zaten.Rabbim gönlüne göre versin
(1,059 puan) tarafından
Evet ikizlerimde ikiz ikiz ikiz diye diye zaten bi yediler kafami
0 oy
(323 puan) tarafından
Yahu doğuran sensin sefası da cefası da senin millete ne yaaa 
(1,059 puan) tarafından
Ay agzin bal yesin
0 oy
tarafından
Cocuk sayiniza da karistirmayin bi zahmet millete bu kadar yüz vermeyinn. 13 ay arali iki evladım var yargılayan olmadı kimseyi ilgilendirmez kimse bakmıyor sonuçta 
(1,059 puan) tarafından
Ben biliyo musun nasil biriyim. Saklamak, gizlemek beceremiyorum. Test yapar illa millete yayarim
0 oy
(2,938 puan) tarafından
İstersen 5 tane dogurursun pespese kimse bir şey diyemez. Biz 2. İstemiyoruz Rabbım nasip eder de kazara olursa o ayrı . Sen olmuyor deyince 1 tane var diye seni teselli etmek jcin söylemiş olabilir lafın nereye gideceğini tahmin etmemiştir
(1,059 puan) tarafından
5tane doguecammm
0 oy
tarafından
Bu konu strese gile gelemiyor cnm hemen etkiliyor adetini bile geciktirir stres o yüzden akışına bırak nasipte varsa olur zaten..kimseyi de takma onlar bakmıyor sonuçta 
(1,059 puan) tarafından
Haklisin dibine kadar
tarafından
Bu ay ben de stresliydim 4 günüm geçti test yaptım dün negatif gece az bir kanama geldi devamı yok çünkü bugün daha da stresliydim düşün düşün bunaldım iyice..etkiliyor yani
0 oy
(419 puan) tarafından
Hiç yoktan bir tanede yeterlidir Allah sağlık sahat versin 2.olmasada olur önemli olan sağlık
(1,059 puan) tarafından
Aynen soyle dediydi
0 oy
tarafından
Ya belki de kötü niyetle dememiştir . Nasıl bı üslupla soyledi bilmiyorm tabi de sen kafaya çok takıyorsun falan diye şükret vs demiş olabilir
(1,059 puan) tarafından
Canim, konu ben degilim. Konu şu. Bi bebegin varsa ikinci olmamali.
tarafından
Yanlış bi düşünce durumun varsa istiyorsa karı koca yapılır niye yapılmasın
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Aman kız umursama bile 
(1,059 puan) tarafından
Elde degul ki cinnet gecircem suc bende insan sanil anlatiyoruz
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Kimki o kadın bu kadar açıklama yapıyosun hata sende yüz verme böylelerine saygı duyulmaz yaşı kaçsa kaç önemli değil özel hayatına karışamaz.
(1,059 puan) tarafından
Ayni yaştayiz hem akraba hem komsu
(1,786 puan) tarafından
Hiç farketmez çizgini çek bi daha konuşturma.Konuşursa yorum bile yapma sıkılır susar bi süre sonra.Bu konulara girme gevşeklerle.
0 oy
(833 puan) tarafından
Sefasını da cefasınıda ben çekecegim. Cocuklar yokluktan yana dert yanmıyolar. Kötü aile hayatından dert yanıyorlar onları asıl yaralayan kötü anne baba. Onlara huzurlu saglıklı bir ortam saglanıyorsa. 1 de dogururum onda kımseyi ırgalamaz. Üstlərinə gıyecek karınlarını doyuracak gücüm varsa yeterli. Fazlasıda olsa olur ama elzem depil cocuk buyutmeye
(1,059 puan) tarafından
Artim bitmissss
O kadar haklisin kiii
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Ooo kız biz onları takarsan çocuk yapıyoz niye yaptınız erken yapmasak niye yapıyonuz sıkıntı mı var 1 tane var ya hemen doğurma bazılarıda ya bu çocuk tek doğurmalısın yani biz hiç yaranamıyon bacım boşver onları sen çocuğunla ilgilen gerisini de Allaha bırak zamanı ve nasibi olduğu zaman gelir 2.side 
(1,059 puan) tarafından
Ahaha kahkaha attim ya aynen. Bi grup dogur bi grup yapma diyo :D
(7,376 puan) tarafından
Napalım tatlım gerçekler ya ne diye peş peşe doğurdun diyorlar diğer grupta kız ne güzel yalnız büyümez diyor bir grup 2 çocuk zor diyor bir grup yap yap yapabiliyorlen sonra çok arıyom diyor valla biz ne yapsak boş bunlara bende kendime güldüm şimdi ❤️❤️
0 oy
(594 puan) tarafından
Kımseyi ilgilendirmez bu konular kendin istiyorsan yaparsın sanki onlar bakacak onlara ne ayol ne batıyor anlamadım. 

Eğer maddi durum yoksa, çocuk yönünden istemem tabi biliyorsun tek karnını doyurmak la da olmuyor şu devirde biraz üst baş ta düzgün olmalı peşpeşe doğurup herşeyi karın tokluğu sanıp yoksulluk içinde buyutenlere de karşıyım her çocuk iyi bı hayat hakeder .
(1,059 puan) tarafından
Aynen canim evet. Yani cocugum bakicak ben o şeyi alamiyacaksam asla 2yapmam. Bir mutlu edemiyosam ikiyi de edemem. Rabbim en basinda saglik sonra hayirlisiyla nasip etsin herkese
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Suan hamilemisin cnm bi önceki postuna baktm çok net çıkmış 
(1,059 puan) tarafından
Kan negativ canim
(1,448 puan) tarafından
Cok ilginç baya net halbuki neyse sağlık olsun kuzum Allah güzel.kalbine göre versin inşaallah
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Canım akrabamız var bes senedir tanırım 3 kere adet oldu bes senede aha dogurcak az kaldı  imkansız diye birşey yok
(1,059 puan) tarafından
Saglikla alsin kucagina canim. Rabbim verirse kaşla goz arasinda verir. Nasip kismet
0 oy
tarafından
Çekmeden kimse kimseyi anlamaz evlat hasreti çekip yetmeyip 3 çocuk kaybeden biri olarak seni en iyi ben anlarım
0 oy
(192 puan) tarafından
Kim ne derse desin senin hayatın senin kararın 

Bence bu düşünceniz eşinle aranızda kalsın insanlar herşey der çünkü

bazı şeyler gizli kalsın söyleme 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 518 göst.
0 oy
21 cevap 429 göst.
1 Kasım 2021 Aile kategorisinde mirayasel (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 279 göst.
4 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lillte garden (539 puan) tarafından soruldu
+3 oy
37 cevap 459 göst.
29 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mrs.Eris. (2,586 puan) tarafından soruldu

379,631 soru

11,364,337 cevap

34,841 kullanıcı

...