0 oy
159 göst.
Diğer kategorisinde (1,122 puan) tarafından
Kızlar bn son ayıma girdm 2.ci gebeliğim ilkinde suyum gelmsti gtmstm bunda açılmalar olsn diye neler yaptnz? Neler yapmam lazm kolay doğum icin önerilerinizi yazarmsnz rica etsem belki biraz sacma soru oldu ama ilkde bu kdr korkmyordm ama bunda korku var içimde nasl olack nasl olmayack diye nolur k.bkmayn kızlar.

6 Cevaplar

0 oy
(15,656 puan) tarafından
Herşeyi yaptım gelmedi varsa bişey bende yapayım
(15,656 puan) tarafından
40 bitti bacı
tarafından
Anamm ben 2. gunune yaptım doğumu neler olduğunu yazacagummmm :D
(1,122 puan) tarafından
Rabbim bi sesden kurtarsn cnm inşallah dogarsn kolay bi doğum olur inşllah
(15,656 puan) tarafından
Amin insaAllah bu gidişle suni verirler bana :(
(1,122 puan) tarafından
Yaa inşallah almazsn suni kendi sancilarn gelir cnm rabbim yar ve yardmcn olsn inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız benim 2 yada 1 cm acilmam vardı hastaneye yatırdılar beni 2 gün kaldım hareket ettirmiyolar covidden çıkarmıyorlar sonra ben çıkacam dedim imza atirdilar ebe dediki sandalye in cik yürüyüş yap cinsel ilişkiye gir 1 gün sandalye ile duvar sildim heryeri temizledim 2 gün baya yürüyüş yaptım afedersiniz akşama cinsel ilişki dediler ya tam o iş olacaktı kanamam başladı hastaneye gittim 3 yada 5 cm acilmam olmuş ama ağrım varmış hissetmiyordum 2 gün kanama olunca bekledik normal doğum niye suni de girmedi sezeryana alındım aksami
(1,122 puan) tarafından
Ayy oylemii yaa aslnda olurmus norml doğumda nasıp ya suniden çok korkyorm bn ilkde suyum gitti bnim gttk hastnye 1cm acıklik vardı meryem ana otu annem suya koydu tam yatrdilar 5 10 dkka snra sancm geldi otu koyduktn snra acilmalrm hizlandi 4 5 saat şancı cektm doğdum ilk gene kolaydı da işte bu nasl olur Allah bilir yinede korkyorm
tarafından
Korkma bacim Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ❤️
0 oy
tarafından
Hiç açılmam yoktu 40+5de 40+6da suyum gelince hastaneye 4 cm açıklıkla gittim. Hamilelik boyunca hep hareketliydim ama. Perine masajı yapabilirsin artık yavaştan doğumun daha kolay olması için. Sancılar başlarsa sıcak suya gir, squat yap. Başka da birşey yapamazsın. Bebeğe kalmış bu süreç :)
(1,122 puan) tarafından
Bende başdan beri harektlym ama işte nolacgni kestyorm perine masajini uygulaycm artk hastane uzak diyorm ya yetismezse banyo yapsam gtsem çok olursa şancı diye blmyorm baklm:)
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Sanciliyken evde bekledim comel kalk yaptım 4saat boyunca 8 cm le hastaneye gittim ilki çok zordu ama suni ile oldu
(1,122 puan) tarafından
Bnde öyle yapacm comelip kalkcm:)
0 oy
(119,252 puan) tarafından
bol ananas ye ve suyunu ic acayip faydali
(1,122 puan) tarafından
Öylemi yerim cnm teskkur edrm
0 oy
(4,955 puan) tarafından
Bn calisyordum o kdr isim tempoluydu eve gelir yürüdüm merdiven inerdim son ayda hurma yemeye başladım evde hareketlerim olurduw 

Sonuç suyum patladı iki santimden başka açılma olmadı 9 saat bekledim acıyla sezeryanla geldi kızım ;))) 

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 103 göst.
27 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nazife (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 322 göst.
28 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 507 göst.
23 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubraa0990 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 124 göst.

379,329 soru

11,354,322 cevap

34,827 kullanıcı

...