0 oy
380 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Benim 3 buçuk aylık bebeğim var arkadaşım mayısta doğum yapacak. İkimizin de kız bebeği var. Benim bebeğe bir ton elbise geldi. Bazılarını hiç giydiremedim bile. Ama hepsini yıkadım ütüledim. Arkadaşımın bebeği için burada bir ablaya battaniye yaptırdım. Mevlüt elbisesi aldım. Ama benimkinin küçük gelen giyilmemiş bir ton elbisesi var. Onları da göndermek istiyorum ama teklif edemiyorum. Bebeğime eskileri mi giydiriyim yani der gibi mi olur acaba? Geçen konuşurken sen çok cicili giydiriyorsun ben öyle giydiremem diye korkuyorum dedi. 

18 Cevaplar

0 oy
(2,525 puan) tarafından
Teklif edin sorun isterse verirsiniz 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne olacak ben kızıma hiç tanımadığım insanların kıyafetini giydiriyorum hoşuma gidiyor işimi görüyor ihtiyacımı gideriyor çok şükür öyle bi düşünceye girmedim daha
0 oy
(149 puan) tarafından
Bence başka ihtiyaç sahibi birine ver eğer arkadaşının durumu iyiyse. İyi değilse teklif edebilirsin hiç giyilmemis sonuçta. Bana söylense kabul ederim. Giydirmedigimi de ihtiyaç sahiplerine veririm. 
(7,741 puan) tarafından
Aynen katılıyorum
0 oy
tarafından
Teklif et,kabul ederse götürürsun.
0 oy
(880 puan) tarafından
O kadar pahalı ki bebek kıyafetleri bende küçük gelenleri giymemiş olduğu kıyafetleri kuzenimin eşine verdim hatta onun büyük oğlu var onun küçüklerini de ben alıyorum 
0 oy
(205 puan) tarafından
Zaten arkadasinizsa bu duruma kirilmaz hatta sevijir banada arkadasim park yatagim var kiyafetler var kullanirsan onlari sana veryim onun yerine baska bi ihtiyacinizi karsilarsiniz dedi cok sukur maddi durumumda kotu degil ama dusunmesi bile cok guzel 
0 oy
(9,615 puan) tarafından
Bi teklif et hiç giyilmedik şeyler var de kızına hediye etmek istiyorum kabul eder misin de
0 oy
(197 puan) tarafından
Dert ettigin şeye bak giydirmese giydirmesin salla ya al başka ihtiyaç sahiplerine ver hem daha sevap cnm 
0 oy
(15,231 puan) tarafından
Bunda ayı kızacak bişey yok. İyiliğini düşündüğün için soyluyorsun
0 oy
(576 puan) tarafından
İlla birilerine vermek zorunda değilsin. Sende kalsın hatıra hepsi.  Şahsen ben kimseye vermeyi düşünmüyorum. Yıllarca en güzel yerde muhafaza ederim
tarafından
hepsini mi ?

bi kac parca hatira kalır tabi ki ama hepsi cok olur bence
(2,692 puan) tarafından
Yıllarca saklayınca ne olacak? Gerçekten sadece meraktan soruyorum. Bütün kıyafetlerini saklamaktaki amaç ne?
tarafından
aynen bi muddet sonra sarariyor kotu görünüyor zaten
(154 puan) tarafından
Aynen hepsini değilde bikacini saklayabilirsin annemde benim bebekken ki bikac elbisemi saklamış onları verdi bana çok sevindim inşallah yaz gelsin kızıma giydirecegim hala yeni gibi duruyor
(576 puan) tarafından
Yıpranmış lekeli şeyleri saklamayı düşünmüyorum ve birine de verilmez zaten. Benim annem 1 parça kıyafetimi bile saklamamış. Yıllar sonra aaa bu benimmiydi ne güzel demek isterdim. Maneviyatı çok yüksek bana göre. Kızım için bunu yapmak istiyorum. Belki onun da bi kızı olur da giydirir. O yüzden kimseye vermek istemiyorum
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Hiç giyilmemiş olanları teklif ederdim napcam turşusunu mu kurcam. Derdim ki " bak elimle hiç giyilmemiş kıyafetler var öyle duracağına istersen gel seç beğen al " derdim
0 oy
(63 puan) tarafından

Bence arkadasiniz size bi ışık cakmis sen cicili giydiriyorsun diye sorarsaniz cok sevinebilir diye dogdu icime ayrica bunda hic cekinilecek bisey yok herkes herkese veriyor bebekler zaten ne kadar giyiyor bi kiyafeti en fazla :)

0 oy
(8,986 puan) tarafından
Benim havali bi arkadasim vardi hep marka iyi alirim vs demisti sonra ben bi arkadasa veriyorum cok giymedi zaten deyince bana niye vermedin dedi yani bazen seyine bakma sen teklif et boyle boyle var kullanirim dersen gönderiyim mi de
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Eğer gerçekten arkadaşınsa niye çekiniyosun ki ? O da sebij niyetini bilir sonuçta 
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Valla bana oğlumda sordular. Kaç kere giyiyo zaten bebekler olur dedim. Bende benden sonra doğum ypan birine verdim hep
0 oy
tarafından
benim 2 kizim var bi arkadasim da hamile kiz bebegi sordum giydirirmisn hosuna gidenleri secersin begenmedigini ayirirsin birine verirsn sende diye o da kabul etti sevindi de hani bende tanidigim kisilerden aliyorum giydiriyorum kullanilacak sekildeyse tekrar birilerine veriyorum hep bu sekilde oluyor 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
canım sıfır kıyaette almışsın zaten.Gidince önce kendi hediyeni verirsin sonra benim çocuğun çoğu kıyafetleri yesyeni kaldı çabuk büyüyorlar , belki değerlendirmek istersin diye getirdim dersin.Ben oğlumun küçülenlerini öyle yaptım .Ben de başkasına verdim
0 oy
tarafından
Arkadaşının huyunu sen bilirsin . Maddi durumu iyiyse ve bu tarz şeylere takılan biriyse hiç teklif dahi etme. Gerçekten ihtiyacı olanlara ver bence daha makbule geçer. 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 659 göst.
16 Kasım 2019 Diğer kategorisinde İlayda (128 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 376 göst.
11 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Eymen Alim25 (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 449 göst.
16 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 144 göst.
26 Nisan 2024 Aile kategorisinde Tugbamelis (1,070 puan) tarafından soruldu

380,157 soru

11,380,514 cevap

34,871 kullanıcı

...