0 oy
868 göst.
Diğer kategorisinde (5,307 puan) tarafından
55 yaşında üst katımda oturan bi teyze var karşılaşınca sohbetimizde var ama bi konuda çok canımı sıkıyor. Halı yıkayıp asıyor  benimde balkonum cam balkon ve büyük sil sil bitmiyor. Geçen yaz astı uyardım benden helallik bile istedi. Bundan 2 hafta önce gene yıkamış asmış camlarım lekeli güneş vurdukça kötü görünüyor halının su lekesi beyaz beyaz leke yapıyor gene uyardım bida asma hava ısınsın silecem dedim insan bi özürr diler o da yok neyse bugün karşılaştık biraz konuştuk sphbet filan binadan çıkıyodum diyo ki camları sildin mi iki halım daha var yıkanacak diyor.

Hey aallahım ya sakın asma dedim lekesi çok zor çıkıyor çovuk durmuyor çok huysuz iş yaptırmıyor aglama seslerini kendide duyuyor kadın asmam demedi ben bu kadını napıyım koca kadın ya.

Halıyı da felçli kaynanası bikaç ayda bir gelip bunda bir ay kalıyor sırayla bakıyolarmış o gidince yıkıyor bu halı yıkamanın sonu yok yani

14 Cevaplar

+5 oy
(1,995 puan) tarafından

yani tek siz yaşamıyosunuz orda asıcak tabi sizin eviniz ise onunda evi 

başka asıcak yer varsa o başka ama yoksa nereye asıcak. Valla dünya bi sizin etrafınızda dönmüyo tek değilsiniz rahatsız oluyosanız bu kadar apartmanda oturmayın :) 

tarafından
Ya apartman kuralları diye birşey var bence sorun teyzede kızlar iyimisiniz bizim sitede as bakalım halıyı taşla kovalarlar :) her yerde böyledir halı asilmaz sofra bezi cirpilmaz balkondan altta oturan da insan kimse kimsenin pisliğini temizlemek zorunda degilk
(5,307 puan) tarafından
Buda bana diyor aparttmanda oturmayın diye bide dünya etrafımda dönüyormuş ben o kadını zabıtaya şikayet etsem ceza yer yöneticiye söyledim uyarmamış daha 8 katlı bina hangi birinin pisliğini temizleyeyim ben.
tarafından
Kız öyle seymi olur ya Allah aşkına ben 4 katta oturuyordum bazen tozlanan küçük el bezini çırpmaya haya ederdim kul hakkıdir bu kimse benim pisligimi tozumu halimin suyunu temizlemek zorunda değil yikamaciya veremiyorsa para yıkamasin yada apartmanda oturmasin
(5,307 puan) tarafından
Durumuda çok iyi evler arabalar o yıkamacıyı begenmiyormuş zaten  bellşydi apartmana benden sonra geldi geldiği ay bana soruyor halı çırpılıyor mu bende yasak demiştim bunun apartman kurallarıyla alakası yokmuş zaten ama şikayet etcem bida asarsa
tarafından
Başka yıkamacı mi kalmadı memlekette canm et boşver sen sınırını de bozma yorumlara
-Reklam-
+2 oy
(833 puan) tarafından
Arkadaşlar, asıcak tabii falan dıyenler iyimisiniz siz. Ee o assın o silkələsin o fışkırtsın. Bizde silelim nasılsa dünya bizim etrafımız da dönmüyor gelen s.csn giden s.csın böyle bir kafa olamaz. 19 katlı binada oturuyorum. Komsum bişey silkelese benım camın önune doluyor oradan alttakı teras komsulara. Böyle bişey olabilir mi ya. Sacma sapan konusmayın allah askına. Yıkayıp asabilirmiş. Asamaz halısını. Kımse kımsenın halısının pisliğini  cekmek zorunda değil. 
(1,154 puan) tarafından
Canım yağmur cok farklı durum doğa olayı ve elimizde olmayan bir durum irade dışı ama kadın uyarıyormış ona rağmen süreklo asıyor dıor eminim o yaşlı kadın da olsa altta aynı şekilde oda laf yapar
(833 puan) tarafından
Yahu yagmur la baskasının pisliği bir mi iyimisiniz. Örneğe bak ya. Oldu hergun yagmur yagacak zaten dıye balkon yıkayın halı asın. Nasılsa yagmur yagacak amaan boşver dök sabunu. Batır camları
(5,307 puan) tarafından
O lekeleri çıksrtmak daha sor halıyı yıkadıgı gibi asıyor tepemden su akıyor binada yasak böle şeyler
(5,307 puan) tarafından
Ayrıca bina 8 katlı ben birinci kattayım her ay biri halı assa balkonlar pislikten görünmez ben başkasının pisliğini temizlemek zorunda değilim yasak bu yaptığı zabıtayı arasam ceza yer
(1,154 puan) tarafından
Haklısın canım
+1 oy
tarafından
Bana cok normal geldi. Halisini yikamis nerde kurutsun. Onun balkonu sonucta. Yagmur yaginca da islaniyor camlarin. Hangisehirdesin bilmiyorum ama ozellikle akdeniz bolgesinde herkes yikar sarkitir balkondan
(833 puan) tarafından
Öyle bişey olamaz. Altındaki insanı düşünmek zorunda
(5,307 puan) tarafından
Yağmurun suyu başka bu başka deterjanlı su lekesini çıkartmak öyle kolsy değil ayrıca 8 katlı bina ben birinci kattayım her ay biri halı yıkayıp assa o pisliği düşünebilşyor musun apartmanın kuralları var
0 oy
(331 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım Allah halden anlayan iyi insanlar çıkarsın karşımıza laftan anlamayan insanlar la uğraşmak zor 
(5,307 puan) tarafından
Amin canım sagol insanlardan soğudum iyice
0 oy
(118 puan) tarafından
Benimde UST katta bi alman komsum var herseferinde yukardan hali cirpiyor balkonda artik ne yetistiriyorsa bilmiyorum kiri pisligi hep aşağıda kackez uyardim yapma diye ama nafile TAKI gecen yukarı cikip agzima geleni sayana kadar benimkide asagi CAM yukarda su pislik ne ararsan geliyor her hafta O cami silene kadar anam agliyor iki cikuk bebekle yukarı ciktim diye POLIS cagirdi tipik alman beni tehtit ediyor diyor **** oluyorum kadina 
(5,307 puan) tarafından
Seninde işin zor ben en sonunda zabıtayı arıycam vala onu istiyor artık o yaşlılar her gelip gttiğğnde halıbyıkıycak o çişli halıların pisliğini akıtacak
(118 puan) tarafından
Ama kimsenin hakki yok bunu yapmaya bebim oturdugum bina hepsi alman bi turk olarak ben varim bugune kadar cicekleri bile balkonda Sukarken dikkat ederim asagiya gitmesin diye ama kimsede boyle bi saygi yok ben seni cok iyi anliyorum
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Oturduğun yer bina mi yönetici falan yok mu canm
(5,307 puan) tarafından
Bina 8 katlı yöneticiye söyledik uyarmamış demek ki amacasarsa zabıtayı arıycam artık onun çişli halısının pisliğibi çekmek zorunda değilim bide geçen yaz helallik istemişti bu nasıl helallik
(1,019 puan) tarafından
Tekrar söyle yöneticiye onlari eleştir uyarmadiniz mi diye hala yapıyor falan diyin olmaz son çare ararsin cnm
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Yıkamaya versin bence
(5,307 puan) tarafından
Begenmiyormuş onlwı ben 5 yıldır veriyorum teetemiz oluyor
0 oy
tarafından
Yanii haklısın. Halı yıkamaya versin. 
(5,307 puan) tarafından
Begenmiyırmuş halıyı yıkadığı gibi asıyor su akıyır bildiğin
0 oy
tarafından
Anlamayan anlamıyor sacımızı tarwyınca toparlar makara sarar gibi sarar atarız ya o saçı topak halınde benım balkona 3 kez attı ust kattaki ve bır kezde erkek sacı kesmısler benım balkona cırpmıslar bıldıgın yukardan bıde mutfak balkonu  hanı sogusun etsın dıye bısey koysam cinnet sebebı kac kere de uyardım ama yok yok
(5,307 puan) tarafından
Ben en sonunda zabıtayı arıycam
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Hali silkelemeye bende karşıyım ama halıyı yıkamış nereye aşacak yağmur yagdincada kirlenecek  bu kadarda abartmayalim hersey cok   pahali yikamaya verecek gucu imkani yok belki bilemeyiz sen temizligini yaomadan birak assın camlari silince soylersin olmadi
(5,307 puan) tarafından
Durumu var yıkamacıyı begenmiyormuş onunda üstündeki asınca o da rahatsız olmuştu
0 oy
(396 puan) tarafından
Canım halıyı yıkıyorsa kndi illaki balkonuna asacak oda haklı napsin baska. Ama sende haklısın. Bzm. Binada da asarlar ama yikadi ya hmn suyuyla sapur şupur asmazlar. Halıyı rulo yapip dikine koyuyorlar. Suyu akıyor öyle asıyorlar. Böyle bi çözüm sunabilirsin ona 
(5,307 puan) tarafından
O haklı değil binada  yasak bi gece beklet değil hal da iz yapıyormuş yıkqdığı gibi asıyor tepemden su akıyor en sonunda zabıtayı arıycam
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Zabıtaya şikayet et gitsin apartmanda oturmayı öğrenememiş adama sen ne anlatsan boş
(5,307 puan) tarafından
En sonunda öyle yapcam
0 oy
(323 puan) tarafından
Halı yıkamacıya versin bali 
(5,307 puan) tarafından
Begenmiyormuş onları galiba halısı çiş oluyor kendi o yuzden yıkıyor titisleniyor ama benim canlarım batıyor
0 oy
tarafından
Yorumlara şok oldum ya üst kattakinin pisliğini alt kattaki çekmek zorunda değil müstakil evmi bu halıyı asayim olur ertesi günde sofra bezi felan cirpisin ne kadar saçma valla kuzum laftan anlamiyorsa yöneticiye şikayet edeceksin
(5,307 puan) tarafından
Bende yorumlara şok oldum bunlar nerde oturuyolar acaba. Binada yasak cezası var yönetici uyarmamış onada söyledim özellikle üstümdeki iki daire yıkayıp asıyolar diye en sonunda zabıtayı arıycam ben
tarafından
Ara valla bacım acıma

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 391 göst.
1 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Whiteangell (2,610 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 239 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 494 göst.
23 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Ygurbet (163 puan) tarafından soruldu