0 oy
494 göst.
Aile kategorisinde (163 puan) tarafından
Oğlum 20 aylık hayır dan yapma dan anlamıyor kızıyorum kaç defa hem de. yapma bak cıs elini yakarsın diyorum fırından uzak durmuyor çamaşır makinası mutfakta ona tırmanıp tezgahın üstünde bulaşık sepetinde ne varsa atıyor heryere tırmanıp herşeyi kırıyor çekmeceleri açıp çekmeceden çekmeceye tırmanıyor küçük bebekleri dövüyor saçlarını çekiyor asla yapma etme den anlamıyor çok yıprandım gittiğim her yerde bir yerleri yıkıp döküyor asla lafımı dinlemiyor normal midir ya çevremdeki herkes çocuğun 10 çocuğa bedel biz boyle bir çocuk görmedik yapma etme ne demek anlamıyor diyor of ya 

18 Cevaplar

0 oy
(1,389 puan) tarafından
Çocuğunda sanırım hiperaktiflik var bir doktora göster ayrıca çok fazla uyarı alınca çocuk inadına yapıyor 
(163 puan) tarafından
inat olduğunu sanmıyorum doktor ne yapabilir acaba bu konu da ilaç mı veriyor
(1,389 puan) tarafından
Evet ilaç veriyor cnm görümcemin oğlu da aynı ilaç kullanıyor ilacı kullanınca baya sakinleşiyor senin ki daha ufak verirler mi bilmiyorm ama en azından sormak da fayda var
-Reklam-
0 oy
tarafından
Normal değil bence bir doktora göster yani en azından dur komutunu alması lazım. Oğluma hayır dediğim anda durur ve bana gelir şuan 16 aylık ama bir yaşından beri biliyor hayiri
(163 puan) tarafından
Ya daha çok endişelendim şimdi :(
tarafından
Endişelenme cnm sadece biraz oluruna bırak izle  bakalım tepki vermediginde ne yapacak. Biseyleri kızarak değilde anlatarak söyle ve seni dinlediği zaman sarıl öp böyle böyle 9grenir ama mutlaka doktora götür
(163 puan) tarafından
Bu yöntemleri denedim İnan ama fayda etmedi
tarafından
Anladım cnm o zaman doktor tek çare
0 oy
tarafından
Herşeyine kızma çocugun. Hayırın ne demek olduğunu bilsin mesela ben kızıma kızmam çekmeceleri açar döker ses etmem priz gbı tehlikeli işlerle uğraşırsa kesin kararlı bir dille hayır kızım o çok tehlikeli derim uzaklaşana kadar hayır derım oda anlıyor gidiyor zaten 15 aylık kzm 
tarafından
Kesın ve kararlı bir dille HAYIR de canım o uzaklaşana kadar Hayr de annecim fln deme yumuşak yüzlü olma o an kararlı ol çekmece döksün dağıtsın kızma onları uyutunca nasıl olsa topluyoruz canları sağolsun çocuk onlar ☺️☺️
tarafından
Kosurken göz teması kurmaya ozen goster bide tv tablet telofon vs uzak tut eger bakiyosaa
(163 puan) tarafından
Vallahi döküyor dağıtıyor kızmıyorum günde 10 dan fazla topluyorum aynı yeri çok sert bir şekilde de hayır diyorum ama yine aynı ya
tarafından
Sen pes etme canım Hayrı öğrenene kadar devam et ben kızıma telefon tv izletmem vermem tv telefon izleyen çocuklarda iletişimden uzaklaşıyor yiğenlerimden biliyorum
(163 puan) tarafından
Göz teması var TV vs izlemiyor
0 oy
tarafından
 26aylık oğlum ve maalesef ki öyle ama 20aylık halinden şuan  daha iyi kuzum aynısını yapıyodu fırın çok sıcak bakmak ister misin dedim blraz yaklaştırdım elini çekti hemen şimdide sıcak olsa bişey yaklaşmaz uff uff der üfler bugün açık hava yeşillik olan bi yere gittik üç kişi peşinde koşmaktan yorgun düştük öyle söyleyim çok aktif bi bebek sakin olmasındansa aktif olan beynini sürekli çalıştıran bi bebek oyönden bak canım ama öyle herşeye hayır dememelisin öyle mi yapıyosun ? Çekmecelere tırmanıp tezgaha çıkmaz ama öyle tehlikeli şeyleri yok bi kaç kere deneyecekti anlattım yapmadı bidaha
tarafından
1 anne bende o durumu 1 haftadır yaşıyorum alisti disari eve gelmiyo agliyo yani cok degisti ya
(163 puan) tarafından
Ay İnan unutmuyor fırının kapağını açıp üstüne çıkardı bantladim unuttu evet ama çamaşır makinasına nasıl bir önlem alabilirim veya fırının üstündeki demirlere bant yapistiramam ısıdan yanar ne yapacağımı şaşırdım artık ya
tarafından
Evde kısıtlı alanları var dışarıda istedikleri kadar koşacak alanları var çocuklar daha rahat oluyolar birde bu çocuklar pandemi çocukları o yüzden bazı çocuklar bazı şeyleri uçlarda yaşayabiliyolar geçici dönem ama tabi uyarmazsan değil maalesef ben eve geçeceğimiz zaman konuşuyorum eve gidiyoruz artık uyku saatiyse uyku saati geldi kuşlar yuvalarına gitti köpeklerde gitmiş bak diyorum ortama göre konuşuyorum işte kendimce :)
tarafından
Çamaşır makinesinin kapağını açamaz tam kapalıysa benim makine zor açılıyo mesela çalışırkende mutlakadan çocuk kilidini aç ki makine bozmulmasın fırındada sıcak olduğunu anlasın hissetsin sıcak olduğunu bidaha elini deymez bİzimki fırın kapağına kilit takmıştım çeke çeke onu kırmıştı bidaha kilit almadım arada bi açar geri kapatır mısın diyince kapatır ama zamanla oluyo benim oğlanla aralarında 6 ay var canım ama bizimki dnlemediği zaman asla dinlemez kızar kafasına göre davranmaya devam eder mesela bunun önüne geçemedim maalesef beni değilde babasını daha çok dinliyo bu konuda o daha baskın
tarafından
Allah yardim etsin buyuyene kadar bendr cok kotu oluyorum bu halinr  ygubert bence birsk firini ellesi eli biraz sicak olsa belki cis der anlar
0 oy
(163 puan) tarafından
Şuan birinin benim çocuğum da öyleydi ama düzeldi yazmasını diye bekliyorum :/
0 oy
tarafından
Benimki hayiri anliyo evde ama disarda asla anlamiyo 
(163 puan) tarafından
Benimki anlamıyor her yerde
0 oy
(5,038 puan) tarafından
Benim kızım da 20 aylık ve tırmanma dışında her şeyi aynı. Doktora da götürdüm normal keşfediyor kısıtlama dedi. Mesela tehlikeli bir şey yapıyorsa ilgisini başka yere çekiyorum. Bir yere giderken mutlaka sevdiği bir oyuncak, boyama kitabı falan alıyorum. Çamaşırları birlikte makineye dolduruyoruz bulaşık makinesini birlikte boşaltıyoruz. Şu an bebeklikten çocukluğa geçiyorlar ve merak duygusu gelişiyor. Ne kadar çok hayır dersen o kadar çok yapar
(163 puan) tarafından
Ya eli fırına yetişiyor ve üstünde ki herşeyi almaya çalışıyor alabildiğini alıyor heryere tırmanıyor çok yıprandım ilgisini dağıtmaya çalışıyorum ama vaxgecmiyor oradan
(5,038 puan) tarafından
Çok zor anlıyorum ama elden bişey gelmiyor işte. Birkaç kere kendi kontrolünde göster belki merakı azalır
(163 puan) tarafından
Gösterdim ama maalesef aynı
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Kuzum bir çocuk psikologu tavsiye ederim 
(163 puan) tarafından
Tuhaf mi yani böyle davranması
(2,512 puan) tarafından
Yooo tabiki değil ama bizler evde bazen çocuklara yapmamaları gereken şeyleri ogretemiyoruz bir yerden sonra sabır kalmıyor o zaman da psikolog devreye girebilir xoxuklar için çok iyi oluyor onlara yapmamaları gereken şeyleri çok iyi anlatıyorlar oyunlarla falan
(163 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim yorumun için doktora gideceğim inşallah
(2,512 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Enerjisini atabileceği yerlere götürüyor musunuz hiç 
(163 puan) tarafından
Evet parka götürüyorum dışarı çıkarıyorum koşuyr falan
(14,032 puan) tarafından
O zaman arkadaşlara katılıyorum bı uzmana götürün normalse zaten içiniz rahat eder size nasıl davranmanız gerektiğini anlatır
(163 puan) tarafından
Ben biraz evhamliyim işte ilk çocuğum herşeye üzülüyorum ya
(14,032 puan) tarafından
Üzülecek bir şey olduğunu sanmıyorum bence enerjisi fazla
0 oy
tarafından
Yani yeterince sert davranmıyorsan kaale almıyor olabilir. Daha ciddi bir şekilde söyle anlasın yapmaması gerektiğini.ama bazı çocuklar gerçekten çok hareketli ark oğlu vardı o da öyleydi Allah yardımcın olsun dra götür bakalım ne diyecek bence bir sorun yok ama. Ayrıca enerjisini atmasını sağla hergun parka çıkart , yürüt , yorulsun.
(163 puan) tarafından
Çok sert davrandığımda oldu ama aynı değişen birşey yok gözümün içine baka baka yapmaya devam ediyor
tarafından
Sert derken ciddi olduğunu anlasın . Normalde sıcak davranıyoruz ya o zman dinlemiyorlar mesela ama kızınca kizdigimizi anlayıp durması lazım. Huyu böyle demek ki. Babasına da mı aynı şekilde davranıyor
(163 puan) tarafından
Aynen babasına da bu şekil takmiyor hiç
tarafından
Kimsenin sözünü dinlemiyor mu peki
(163 puan) tarafından
Yok ya dinlemiyor
0 oy
(364 puan) tarafından
Oğlan çocukları gerçekten hep böyle çok nadir görüp duydum sakın olanlarını benim oğlum sa öyle şuan 14 aylık anamızı ağlatıyor 2 kişi yetişemiyoruz arkasından doktor hareketli çocuktan korkmayın demişti keşfetme dönemi atliycaklar zipliycaklar e çocuktur 2 3 seneye hersey daha da oturur canları sağ olsun ama başka çocuklara vurma konusunda haklısın benim ki de bilmiyor ısırıyor ittiriyor oyun sanıyor bilmiyor daha ben bazen severken kolunu bacağını ısırarak öpüyorum belki ondan ısırmayi öğrendi benim ki siz yapmayın sakın severken vurarak ısırarak sevmemek gerekli aslında bide böyle yapmaması gereken şeyleri yaptığına fazla tepki vermeyin bağırmayın yada gülmeyin ben şey yaptım oyuncak bebek vardı evde aldım bebeği sevdim öptüm sarildim ısırmak yok o cici onunla oyun oynarız vurmak ısırmak yok diye diye konuştum bol bol konuşun 
0 oy
tarafından
Benimkide 20 aylık kız bebek ama benimkisi bilmiyorum cinsiyetten mi ama onun suyuna gidince güzel konuşunca yapmıyor yanlış olduğunu anlıyor. Mesela sofraya süz biberi turşusu katinva uf uf der asla elini sürmez ocağa da aynı şekil yaklaşır. Sen sanırsam çok bağırıyorsun o da inadına gidiyor
0 oy
tarafından

Gel beraber kafa yiyek bacım. Benim kız okula baslicak hala ayni:D

0 oy
tarafından
Canım senin bir postunu gördüm de oğlun herşeyi yüzüne ensesine falan sürüyordu acaba bıraktı mı o huyunu benim kziimda öyle 
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Birşey okumuştum çocuklara günde 3 hayır kelimesi kullanın diye surkli yapma hayır gitme gelme vs söylendiği zaman inatla yapmaya devam ederlermis.Benim kızımda yaramaz oda öyle hayır desende gözümün içine bakarak yapar bende o an dikkatini farklı şeylere yonlendirirm yada o an çok acil değilse elimdeki isim birakir içeri götürürüm biraz oynarım tekrar devam ederim cnku hayr dediğim zaman daha çok yapıyor 
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Canim uyarıları sert ve kesin bir dille şöyle kızdığın anlaşılsın kibarca söyleyince cocuklar oyun sanıyo inadına yapiyo bazen ayırt edemiyorlar ağlarsa da aldırış etme hemen yanına çekme ki anlayabilsin daha çok küçük ama hayır deyinc3 anlamalı bir durmalı o an sonra yine yapabilir tabi cocuk bu neticede bunları yaptim ama hala beni kaale almiyo duymamazliktan geliyo diyosan mutlaka bir dr görsün zamane çocuklarının sendromu bitmiyo malesef benim ikizlerim o hastayken markete giderdik bir köşede beni bekleyin ayrılmayın derdim oyle dururlardı hic biryere dokunmazlardı şimdi büyüdüler laf kâr etmiyo da küçükken uslulardı ikiz diye heralde rabbim yardim etti bana 
0 oy
(537 puan) tarafından

Altif bir çoçuk durağanlığı sevmiyor.Benim kızım da öyle çok aktif yeni 3 yaşını doldurdu hala daha çok hareketli yapma etme demeden anlamazdı bizde sözden çok müdahale gerekiyor ben öyle yapıyorum mesela apartman girişinde demirlere tırmanıp kapının önündeki ayakkabılığa oturuyor 3 .kattayız Allah korusun düşse kafa üzerine gitti kesin 2 kere alıp indirdim 3.ye çıkıyor yine aldım tuttum izin vermedim ağladı vs sert şekilde izin vermiyorum çıkamazsın dedim birz ağladı sarıldı yapmaz inşallah bir daha diye umuyorum.Benim ki sadece yapma etmeden anlamıyor kucağıma alıyorum ya da kaldırıyorum elindekini.Fırın ve ocağa da şöyle çözüm bulmuştum kızım cıss açır çok sıcak bakmak ister msn diyip denettim ondan sonra yapmadı

0 oy
(3,055 puan) tarafından
Bilmiyorum benimki 23 aylık hayır dedim de veyatta zarar geleceni bildini yapmaz sen kendi doktorunuz varsa bı danış göster derim çocuktur evet yaramazlık yapacak ama anlatiklarin hepsini yapıyorsa bı sor

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 391 göst.
1 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Whiteangell (2,610 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 239 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 371 göst.
13 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 885 göst.