0 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde (46 puan) tarafından
Kızlar perdelerimle basım belada istediğim gibi beyazlamiyor makinadan da memnun değilim nasıl beyazlatcam ben bunları siz nasıl kaç derece de yıkıyorsunuz

18 Cevaplar

0 oy
(1,019 puan) tarafından
Vallahi deli gibi bı sürü şey koyardim beyazlar falan diye ama bulaşık tabletinden gerisi yalanmış anam perdeleri imkan varsa özellikle tülleri geceden suya yatır (kaya tuzu beyaz sirke ve çamaşır deterjani koyuyorm ben suya) sabahta at makineye bitane bulaşık tableti at üstüne deterjan gözüne de normal deterjan ekle biraz çalıştır bembeyaz oldu benmkiler
tarafından
Yırtıyor mu gerçekten herkes bembeyaz oluyo yazmış
(10,411 puan) tarafından
Yapma kuzum sen perde dediğin neki hemen yırtılıyor ve çok ta pahalılar yani sen kosla tül beyazlatandan al yeter
(3,730 puan) tarafından
Halamın gelini hep öyle yıkıyordu 2 sene de tül adına bişey kalmadı yukardan aşağı ortalarda yırtıklar vardı
(1,019 puan) tarafından
Kız bende öyle duydum bıraktım tablet atmayi hiç istediğim gibi beyazlamadii perdeler bu kaç seferdir tabletle yıkıyorum hic biseyde olmadi canım hatta az önce mutfak perdemi yıkadım bembeyaz çıktı sapasağlam
(3,730 puan) tarafından
Valla bişey diyemem canım herkesin kendi tercihi inşallah senin öyle olmaz :)
-Reklam-
0 oy
(2,709 puan) tarafından

Ped diye okumam dışında sorun yok :angel::D

0 oy
(184 puan) tarafından
1 tane Bulaşık tableti koy perdelerin içine canm Bn o sekilde beyazlattım
(46 puan) tarafından
Kaç derece de yıkıyorsunuz vee kaç saat
0 oy
(204 puan) tarafından
Pervolle sjsjsjsj neyle olcak bacim ben valla o kokusuz bingonun domestosu varya onla cok iyi oluyo valla
0 oy
(7,376 puan) tarafından
1 gece önceden sıcak suya çamaşır sodası koyup sabaha bekliyom sabah makinaya atıyorum üstüne bir bulaşık tableti koyuyorum deterjan gözüne deterjan bide çamaşır suyunda ekleyince kar beyaz oluyor 
(46 puan) tarafından
Bende deniyim canım wllaha delircem en sonunda
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Oxi powerla networkte hepsi var:)
0 oy
tarafından

Vallahi dün yıkadım attım perde ayarına 40 derecede 2.5 saat yıkandı ama perdenin üstüne bir tane tablet attım bulaşık tableti deterjan gözüne De yumuşatıcı ve tursil döktüm pırıl pırıl bembeyaz oldu

Soba kullanıyorum perdenin rengi açılmiyordu öyle bembeyaz oldu 
(24 puan) tarafından
İki ay mı bende ben çok yıkarım millet yılda bir yıkar sanırdım ama iki ay da çok kısa, soba yokken öyle değil dimi
tarafından
Evet 2 ay canım çünkü soba kirletiyor
Yazın da kafama ne zaman eserse☺
(24 puan) tarafından
Hmm iyi bende daha kısa tutcam 3 dört ayda bir yıkarım bizde soba yok
tarafından
Biraz öyleyim kuzum bide takıntılıyım mesela halıların koltukların örtülerini yıkarsa ararım Çünkü çocuklarım olduğu için kirletiyorlar onları mesela her hafta yıkar sererim Ama 2-3 haftada bir de mesela böyle perdeye bakarım bunu derim niye yıkamıyorum sanki Hani eksik kalmış gibi hissederim o yüzden böyle hepsi full olsun istiyorum
(24 puan) tarafından
Maşallah maşallah
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Ben ariel le yıkayıp kosla koyarim her yıkamam da. 40 derecede ön yıkamalı perde ayarında calistiririm.  3 saat filan başka da bisey yapmam bembeyaz 
0 oy
(361 puan) tarafından
Ilk once sıkma yapmadan 30 derece de yıka sonra perde ayarinda makinain icine karbonat ve camasir sodasi koy bunlar her markette var bulamazsan da bulasik tableti koy mi oluyor 
0 oy
(374 puan) tarafından
Daha geçen denedim el sabunu rendele 2 kaşık sabun bide toz koy 2 saat yıka benim perdeler parladı valla 
0 oy
(102 puan) tarafından
Ariel ,alo ,Omo beyazlar için kullan çalıştırmadan perdelerin üstüne bibtane b.makima tableti koy,30 da yika 60 da yikayinca buruşur sonuç bembeyaz perdeler 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Zaten benimkiler krem gibi beyazlama derdim yok
0 oy
tarafından
Benim makinada perde programı var 40 derece 800 devir de deterjanimj on göze döküyorum üstüne de çamaşır sodasi döküyorum tertemiz cikiyor 
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Karbonatttttttt bembeyaz yapiyor. Beyazlarada koyuyorum ben normal çamaşıra bembryaz yapiyor birazda domestos tamm
0 oy
(6,823 puan) tarafından
Valla ben açe çamaşır suyu ile beyazlaydım daha 2 gün önce yıkadım miss gnu oldu özellikle motifleri bembeyaz oldu 1 ölçek deterjan koydum su alırken yarim çay bardagi açe döktüm yıkandı perde programinda
0 oy
(119,280 puan) tarafından
tablet diyolar ama denemek lazim
tarafından
Evet herkes demiş baksana marka fark eder mi acaba :d bende denicem
0 oy
tarafından
Perdeyi makineye at on yikamali olacak şekilde 30 derecede 1 saat falan beklet sonra ustune karbonat bir kasik şeker koy sonra deterjan bölümüne Yumusatici ve bingomun kokusuz camasir suyunu koy perde ayarina al 3 saat sonra isil isil bembeyaz perdeler 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Yıkarken azcik çamaşır suyu dök canim 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 246 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde ryaaygt (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 176 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde Eyupsema (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 259 göst.