0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde (1,097 puan) tarafından

31 haftalığım bebeğimin ölçüleri bunlar. Bütün testler yapıldı kordosentez hariç. Doktor neden küçük anlamıyorum diyo. Küçük olması dışında başka hiç bir sorun gözükmediğini söylüyor. Suyu iyi hareketleri iyi kan akışı bebeği besleyen damarlar hepsi iyi. Ama bebek küçük kafayı yicem şu ölçülerden anlayan baksın. Sürekli tahlil veriyorum. 24 saatlik idrar toplama yaptık bişey çıkmadı. Tansiyon takibinde bişey çıkmadı. Detaylıda da sorun yok ufak olması dışında. 2 hafta 3 hafta fark var diyolar

image

12 Cevaplar

0 oy
(1,097 puan) tarafından

En İyi Cevap

Net değil galiba resim

image

-Reklam-
0 oy
tarafından
Regl tarihini tam veriyomusun doktora canim benimde 2 hafya geriydi sorun olmadi sadece ufakndogdu
(1,097 puan) tarafından
Evet veriyorum kafası ve bacağı özellikle küçük diyolar
(4,431 puan) tarafından
Valla bana da hep kafa bacak büyük dediler gayette mini mini çıktı takılma onlara
(1,097 puan) tarafından
İnşallah sağlıkla gelir
(4,431 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Siz minyonmusunuz 

Bide pek guvenilmez bu ultrason ölçülerine 

İçini ferah tut strese girersen cocuguda etkilersin
(1,097 puan) tarafından
Ben 170 boyum. 52 kiloydum gebelik öncesi eşim 190
(4,986 puan) tarafından
Masallah bence cihazla alakalıdır
(1,097 puan) tarafından
Ama başka doktorlarda böyle ölçüyor. Hem fakülte hem devlet takip ediyor aynı şeyi söylüyolar
(4,986 puan) tarafından
Bilemedim ama kac kisinin özürlü doğacağını soyledikleri halde saglam dogan cocuklar vardı
0 oy
(119,153 puan) tarafından
bu cihazlarda yanilma oluyo
(1,097 puan) tarafından
Ama farklı doktorşarda küçük dediler herkes aynı ölçüyo
(119,153 puan) tarafından
askim dr bana 2bucuk kili dedi igne yapti en fazla 3 dogar dedi 3700 dogurdum
(1,097 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(7,230 puan) tarafından
Stres yapma canim belki geç döllenmedir birde olcümler hep doğru çikmayabiliyor 
(1,097 puan) tarafından
Tüm doktorlar böyle ölçüyo detaylıda böyle ölçüldü
(7,230 puan) tarafından
Geç döllenmedir siz minyonsunuzdur olabilir kuzu butun ölçümleri mi kucuk cikiyor minyon bi bebektir belki
(1,097 puan) tarafından
Kafası ve bacağı en ufak olan ölçümler. Ama hiç nir ölçüm haftasında değil hepsi küçük
(7,230 puan) tarafından
Stres yapma bence canim banada slak devlet doktoru basi kucuk dedi netten baktim basimdan asagi kaynar silar dokuldu doktorumuza sorunca seninde basin kibar bir problem yok dedi ya minyondur ya gec dollenmedir bos yere stres yapip bebegini etkileme
(1,097 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım sen ve babasının boy ve kilonuzu öğrenebilir miyim senin hamile kaldığın ve şimdiki kilon 
(1,097 puan) tarafından
Benim boy 170 52 ile hamile kaldım. 66 buçuk kiloyum.
Eşim 190 70 kilo
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Pekte güvenme bu cihaza ben dogumumda bir gün önce kontrole gitmiştim oğlumun kilosu 3,670 demişti boyu 52 demişti a oğlum 4 kilo doğdu boyu 53  di
0 oy
(218 puan) tarafından
Ya bana da 2 haftaya yakın bacak ve göbek çevresi geride geliyor dedi ilk defa 10 15 gün önce. Başka hastaneye gittim orda haftasıyla uyumlu çıktı. Aynı doktor 5 dk sonra ölçse yine farklı çıkıyor deniyor. Yarın kontrol var bakalım ne olmuş değişmiş mi gelişmiş mi. Sıkma canını beslenmene dikkat et bebeği besleyecek şeyler yemeye çalış. 2 haftaya kadar normalmiş baya araştırdım 
(1,097 puan) tarafından
Ya sürekli aynı fark çıkıyor ondan tedirgin oldum
(218 puan) tarafından
Sağlıklıysa genel anlamda çok dert etme minyon bi bebetir belki
(1,097 puan) tarafından
Sağlıklı olsunda küçük olsun bişey bulamıyolar bulamadıkça başka bişey araştırıyolar bende strese girdim
0 oy
(785 puan) tarafından
Geç döllenme olmuş bence benim bebiste hep iki hafta küçük cikiyordu doktor geç döllenme olmuş dedi son adet tarihimi iki hafta ileriye aldı normalde 28 martti ama 11 nisana çekti ve bebeğim doktorun çekti tarihe göre doğdu sizinde öyle bence
(1,097 puan) tarafından
Benim sezeryan olucak ama. Eğer öyleyse 38de doğursam 36da mı doğurmuş olucam
(785 puan) tarafından
Valla şimdi ne desem boş doktoruna sor onu bence geç döllenme olabilirmi de bakalim ne diyecek
(1,097 puan) tarafından
Her hafta çağırıyor artık. Haftaya sorayım
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Bebeği besleyen damarlarda sıkıntı yoksa geç döllenme veya genetik minyon olabilir.  Bebeğin kafasının bacağının karnının veya başka yerlerinin küçük olmasından ziyade ense burun gibi şeyler daha önemli 
(1,097 puan) tarafından
Küçük sadece tek problem bu
0 oy
tarafından
Bunlara hiç inanmıyorum en son ki dogim yaptığım şeyi söyleyeyim size çocuğun boyu 47 cm dedi çocuk 52 cm doğdu ablası da 53 doğmuştu kilosu 3700 dedi doktor çocuk 3300 doğdu ablasına da 3600 dediler 3275 doğdu çocuk komple yanılma payı çok aşırı yüksek iki çocuğuma da çok büyük oranda down sendorumu var dediler ilkinde 3 bine nifty yaptırdım sonuçlar tertemiz çıktı oğlumda da aynısı dediler test falan yaptırmadım şuan 6,5 aylık elleronden öper 
(1,097 puan) tarafından
38-39 arası sezeryan olucam. 2 hafta küçük olduğu için 36-37 arası gibi doğacak stres hep
tarafından
Bacım sen stres yapma benim kuzenim de ocakta yüksek tansiyondan gitti yanlış bilmiyosam 37 veya 38 de doğum yaptı çocuğu ufacıkdı düşün 2800 veya 2700 doğdu kırılacak bı yeri diye dokunmuyodun daha yeni 2 ayını geçti çocuk 5500 kiloyu geçti nerdeyse o yüzden sağ sağlim doğsun cocuk sen hayırlısıyla bı kurtul gerisi hiç önemli değil
(1,097 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Aslında böyle şeyler duymak iyi geliyo. Ben başka bi problemi varsa diye de korkuyorum doktorlar hep sebep araştırınca ama demek ki benim kızımda biraz ufak ❤️
tarafından
Bacım minyon tipli olabilirsin yani doğal böyle şeyler Allah'ım sağlık versin sadece gerisi kucukler buyur boyu uzar kilo alır diş çıkarır bunların hepsi geçer
(1,097 puan) tarafından
Evet sağlıklı olsunda minyon olsun
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Bende yasadim ayni problemi 4 hafta geriden geliyo diyodu doktor hatta normal dogum yapacaktim riskli gordu sezeryana aldi dogum yaptim gayet saglikli hicbir sikinti olmadi 3 kilo dogdu cihazlarda yanilma oluyo sikinti etme kendine saglikli sekilde beslenmene devam et stres yapma 
(1,097 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 1,179 göst.
22 Mart 2020 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 89 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Hayriye_6464 (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 212 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Hayriye_6464 (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 293 göst.
15 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,660 cevap

34,778 kullanıcı