0 oy
169 göst.
Aile kategorisinde (209 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 6 aylık olacak ek gıda olarak ilk ne vermeliyim ve ne kadar vermeliyim ilk başlarda bebe bisküsi ne kadar koymalıyım mesala kaç öğün de 

4 Cevaplar

0 oy
(5,489 puan) tarafından
Bebe bisküvisi çok çok çok zaralı çünkü içi katkı maddesi dolu, ben çorba suları ile haşlama sebzeler yoğurt ile başladım. Yumurta sarısı ile de başlayabilirsin. Kızım yaşını geçtiği halde hiç bebe bisküvisi vermedim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben önce sebze verdim(kabak, tatlı patates, havuç, balkabağı), sonra meyveler ( elma, armut, avokado, kırmızı erik) Günde 1 öğün verdim tadımlar bitene kadar. Ne kadar yerse o kadar verdim. Zorlamadım.
0 oy
(547 puan) tarafından
Yeni başlayacağın için canım tadım olarak vermen gerekiyor. Yoğurtla başla,sonra sebze sonra da meyve. Her birinde 3 gün kuralını uyguladım ben. İlk gün 1 çay kaşığı,ikinci gün 1 tatlı kaşığı, üçüncü gün 1 çorba kaşığı. Herhangi bir alerji belirtisi yoksa vermeye devam edersin. Bebe bisküvisi olayına gelirsek hiç hazır almadım,hep kendim yaptım. Onun malzemelerini de tek tek denettim öyle yapıp yedirdim. 
0 oy
(4,642 puan) tarafından
Zaten bir ay tadım yapacaksın. Sebzeler ile başlamanı öneriyorum. Üç gün kuralı ile. Örnek vereyim kabak ile başladın pazartesi bir çay kaşığı salı yine bir çay kaşığı Çarşamba üç çay kaşığı şeklinde devam edebilirsin. Böyle iki hafta sebzeleri daha sonra meyveleri tattır. İlk iki hafta bir öğün meyveleri tatmaya başladıktan sonra iki öğün verirsin. Yani öğlen sebze ikindi meyve verirsin mesela. 9.aydan itibaren 3 öğün verirsin. 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 115 göst.
0 oy
3 cevap 64 göst.
0 oy
2 cevap 70 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Canananga7 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 51 göst.
2 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,019 soru