0 oy
266 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Neler söylüyor kaç kelime konuşuyor. Biz yakında 2 yaş olcaz merak ettim geleceğimizi <3

12 Cevaplar

0 oy
(15,224 puan) tarafından

22 aylık olmak üzere. Şuan herşeyden konuşuyor. Kelime sayısı yok yani. Taklit etmeye çalışıyor. İkili cümle kuruyor. Anne gel, asansör geldi hayırlı günler gibi. Bazı şeyleri sadece ben anlıyorum. Çünkü benim cümlelerimi ezberlemiş. Benden önce kullanıyor. Ben hayret ediyorum.baskalari anlayamıyor. Tam dili dönmüyor herseye:D

tarafından
Bizim kızı da bir tek biz anlıyoruz şuan için :D
(15,224 puan) tarafından
Bazı dedikleri anlaşılıyor da bazılarıni ben anlıyorum. Dün mesela babannesigile gittik. Yaşlılar. Kapıdan girerken hayırlı günler dedi. Ama kendince tabi . Cikarken bize Allah'a emanet olun dedi onlar. Bizimki de siz de dedi. Benim cümleleri benden önce söylüyor. Ama kimse bilmiyor :)) tam tatlı oldukları zaman işte:))
tarafından
Ya Cok kitap okumuşsun ya da boooolca konuşmuşsun belli ki ☺️❤️ yirimmm❤️❤️ masAllah
(15,224 puan) tarafından
Kitap da okuyoruz konuşuyorum da. Herkes kadar işte. Sağolasın teyzesi oğlum da ellerinden öper ❤️
-Reklam-
0 oy
(7,376 puan) tarafından
16 aylığı daha 18  kelimemiz var bakalım ne zaman konuşacak arada da yabancı bir dil konuşuyor onu anlamıyoz
(100 puan) tarafından
Maşallah kuzuya hayırlı evlat olsun inslalah, insalalh bende görürüm o günleri.
(100 puan) tarafından
Sagoalsin canım orayada bakayım aklıma gelmemişti
(7,376 puan) tarafından
Rica ederim canım zamanla yapar herşeyi merak etme sabret ve devam et sadece bebeğide öp yerime
(100 puan) tarafından
İnsalalh canım çok sağol bende zamana bıraktım ama elimden gelenide yapicam çok ustelemicem çok teşekkür ederim öperim tabiki çok sagoalsin
(7,376 puan) tarafından
Aynen canım ısrar etme sıkılırsan sonra dene
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Biz de 2 olucaz ama yok az kelime var
tarafından
Bizim de az ama biz anlıyoruz :D
0 oy
tarafından
27 aylık söylemediği şey yok benim kadar konuşuyor diyebilirim birde dün ne diyor bana koydeydik ahıra gidiyordu dedimki kızım gel nereye gidiyorsun koyunlara bakicam ya anlamiyormusun dedi 
tarafından
Haha bıdık :D
0 oy
tarafından
2 yaşında senin benim gibi konuşuyor . Hemen hemen herşeyi yiyor 
tarafından
Maşallah ❤️❤️ insallah bizde öyle olucaz ya
0 oy
(7,651 puan) tarafından
25 aylik canim

Kendini ifade edebiliyor ne derse anliyorum cok konusuyor bir suru sey syluyor uzuuun uzun ama anlasilmiyor bazilari:) 

Su ver mama aciktim parka gidelim ellerimi yika oyuncaklarin ismi ****** isimleeinden bazilari 10 kadar sayar vs
tarafından
Oh maşallah inşallah darısı başımiza :)
(7,651 puan) tarafından
Insallah
0 oy
(68 puan) tarafından
Herşeyden konuşuyor ben ne dersem falan abisi ne derse şuan anne bak arkanda kendi var diyor aslında yok yani oyun yapıyor bana haylaz.
tarafından
Oyy kuzum Maşallah ❤️❤️
(68 puan) tarafından
Sağolun darısı sizin başınıza bıcır bıcır konuşur merak etmeyin iki oğlum var ikisi'de 2 yaşında konuşmaya başladı.
tarafından
Bizimki de konuşuyor çok şükür ❤️ ama az yetersiz. İnşallah çoğalır
(68 puan) tarafından
Çoğalır merak etmeyin açılır zamanla.
0 oy
(7,025 puan) tarafından
Valla bayağı büyük insan gibi konuşuyor canım sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorlar beyin meyin kalmıyor anlayacağın. 
tarafından
Ay hadi darısı başımıza :)
(7,025 puan) tarafından
Amin inşallah ben şimdiden uyarayım da :D
tarafından
Zaten ufaktan bir korkuyorum ama neyse :D
0 oy
(356 puan) tarafından
1 yaşında 25 kelimesi vardı 19. Aylıktı kardeşi oldu 25 aylık olucak cümle kurmuyor herşeyde geriye döndük 
tarafından
Aaa neden ki kıskançlık mi oldu :(
(356 puan) tarafından
Bir şeyler oldu ama anlayamadık
0 oy
tarafından
26 aylık her şeyi dili döndüğünce anlatıyor saymadım valla kaç kelime konuştuğunu 
tarafından
Maşallah bizde o aylara gelelim inşallah
0 oy
(2,565 puan) tarafından
25 aylığız herşeyi konuşuyor cümleler kurabiliyor 

Eğitici kartlar alabilirsin canım İnan çok yardımcı oluyor nesneleri öğrendikçe,anlaşılması ve cümle kurması hızlanıyor.
tarafından
Eğitici kart kitap herşeyi var ama pek ilgili değil. Daha küçük ondan kaynaklı sanirim. Ben yinede ısrarla yapıyorum
(2,565 puan) tarafından
21 ay küçük değil canım ben 19 aylıkken başladım oynatmaya
tarafından
21 aylık değil ki 17 ay olduk bugün
(2,565 puan) tarafından
Kız ne bilem yakında 2 yaş olacak deyince tahminde bulundum :)
tarafından
İnşallah o günleri de görürüm ama az kaldi :D
0 oy
(456 puan) tarafından
17 aylık saymadım kaç kelime konuştugunu anne baba dede anneanne elif asel abi abla gel su geliyorum hadi bay bay uf der sıkılınca panda köpek kedi tamam begendim hayır kapat aç mama alo böyle şeylwr söylüyor fazla aslında ama bunlar çok kullanıyor ben kızınca sus der hemen :) 
tarafından
Ufff la bay baya çok güldüm çok sevimli :D

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 139 göst.
18 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
29 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 188 göst.
5 Nisan 2024 Aile kategorisinde 3mhnads (1,939 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 164 göst.
20 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sinem48300 (583 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,861 kullanıcı

...