0 oy
437 göst.
Diğer kategorisinde (223 puan) tarafından
Zorlanıyor musunuz hele ki büyük şehirde hastaneye parka filan gitmek tam işkence. Almayı düşünüyor musunuz 

19 Cevaplar

+4 oy
(276 puan) tarafından
Büyük şehirde arabasız olmanın nesi zor olabilir ki biraz halinize şükredin herşey elinizin altında her köşe de park var her semtte hastane var taksi otobüs bir şekilde gidilir. Benim gibi köyde oturan ne yapsın hastene 1 saat uzaklıkta park desen kim bilir nerde hayla görmedim market aynı şekil şehirde oda 1 saat ve arabasızım. Bunları yazdım ki şükredin halinize diye rabbim isteyene hayırlısıyla araba almayı da nasip etsin inşallah 
(2,870 puan) tarafından
Verdim gitti+
(1,964 puan) tarafından
Emin ol büyükşehirdede çok zorluk var. İstanbul'da yaşıyorum.  Biz bile park göremiyoruz park bulsan kırık dökük serseri ve suriyelilerden yer bile yok. Hastahane var ama kalabalıktan sıra bile bulamıyorsun ki hastane aynı ilçede bile olsa araba lazım gitmek için sıra alsan kaç ay sonraya acilden girsen kimse düzgün ilgilenmiyor. Mecbur özele gidiyoruz ayak atmanla en az 400-500 TL para gidiyor. Otobüse binmek eziyet gibi kim kime dum duma tek zor gidip geliyorsun ki çocukla gitmek ölüm gibi taksiler bile gideceğin yeri seçerek götürüyor. Varlık içinde yokluk yaşıyorsun. Allah'a şükür araba var onunla cikiyorum onu koyacak yer bile bulamıyorsun. Hem senin hem bizim durum zor anlicağın sen en azından yok diyebiliyorsun biz varken ulaşamıyoruz :)) en iyisi köy ve büyük şehir arası birşey lazım canım ne çok kalabalık nede az olsun.
(731 puan) tarafından
Artık eskilerdeki gibi parklar masum çocuk ile dolu değil ki büşra04 dün dediği gibi içkici hapçı suriyeli dolu kendi ülkemizde mülteci hayatı yaşayan biziz zaten değil özgürce çocuğu parka yollayalım ekmek almaya gönderemez olduk pedofili hastalık lı insanların korkusundan
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebek arabası mi canim  
(223 puan) tarafından
Hayır canım normal araba
tarafından
Heee arabamız var canım ama bebek arabamız yok ☺
(223 puan) tarafından
Ya normal araban olursa bebek arabasına gerek kalmıyor İnan
tarafından
Aynen canım o yüzden almadım zaten gerek duymadim hiç
0 oy
(11,217 puan) tarafından
travelimiz vardi. artik buyumustu bide cok zirlaniyorduk onunla bi yere giderken arabaya koy cikar. kabin aldim seyahatler icinde kolay olur.  bence arabasiz olmuyor canim.
(223 puan) tarafından
Ya normal araba bebek arabası değil
(11,217 puan) tarafından
ha : D oda var canim sukur
(223 puan) tarafından
Dua et Rabbim çocuğum için bana da nasip etsin inşallah hayırlısıyla
(11,217 puan) tarafından
Allah en hayrlisini versin canim. cocuklariniz icinde sizin icinde
(223 puan) tarafından
Amin ya Rabbim çok sağ ol ♥️
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Hemde cokkkkkki zorrrr
(223 puan) tarafından
Allah im çocuklarımız için hayırlısı ile bize nasip etsin
(2,562 puan) tarafından
Amin amin valla bu ay doktor kontrolü vardı gidemedik arabasizliktan bulamadi eşim araba birinden
(223 puan) tarafından
Ehliyeti aldım boşuna sanki :(
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Uzak yerlere arabasız düşünemiyorum zor oluyor zaten bizim oğlan ı zaptetmek zor 
(223 puan) tarafından
Ya benimki de otobüste ağlıyor hep
0 oy
tarafından
Uzak yere gidiyosam taksi mecbur
(223 puan) tarafından
Ben de ya. Bir dr taksi fiyatı da acayip pahalı
tarafından
Araba alsan daha masrafli canm şöyle eli yuzu duzgun aile arabasi aliyim desen 150 binden basliyo ee mazot fiyatlari da aldi başını gitti zaten o yuzden taksi ve doktor masrafini gozum gormuyo benim
(223 puan) tarafından
Of offff
0 oy
tarafından
Ben ehliyet Alicam bu yaz arabasız çok zor
(223 puan) tarafından
Sen çalışıyor musun
tarafından
Yok kız ben çalışmıyorum eşim jand.  Yüksek alıyor 10600 hani senin de memur eşin iyidir diye dedim calissam iyi olurduda bakalım
(223 puan) tarafından
Benim ki sağlıkçı o kadar vermiyorlar maalesef
tarafından
Sağlık olsun canım en azından memur halimize şükredelim
(223 puan) tarafından
Ya her halimize şükürler olsun dipte de olsak milyonluk da olsak. Aldığımız nefese binlerce şükür
0 oy
(119,248 puan) tarafından
ehliyetin varmi
(223 puan) tarafından
Var cnm
(119,248 puan) tarafından
ins aracinda olur
(223 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Hem eşimin hem benim arabam var cnm şükür istediğim yere gidiyorum
(223 puan) tarafından
Ne güzel canım Rabbim bana da nasip etsin
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Parka arabayla gitmeyende ne biliyim :)
(223 puan) tarafından
Shshshsh uzak kız
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Şu devirde 2 araba lüks degil ihtiyaç. En sevdigim kocam :)  degistirecek diye satti benimkini. Tek araba var şuan. Koca gun biryere cikamiyorum. Kocam eve geldigi gibi ben vııınnnn sokağaa arabayla ;) 
(223 puan) tarafından
Ne güzel benim koca da arabasiz shshh
(1,363 puan) tarafından
Olur olur allah daha iyilerini sizlere de nasip etsin. Emeklemeden koşulmaz... şuan yok diye hep olmayacak anlamina gelmiyor.  Ben esimi ilk tanidim, isi gucu yerindeydi. Sonra bir batti ama ekmek alacak parasi kalmadi. Ben baktim  eşime, ozaman sevgiliydik. Sonra dipten öyle bir sıcradi kiiii simdi milyonluk arabalara, istediklerimize ve fazlasina sahibiz. Fabrika kurdu kendine. Cok sukur herseye. Binlerce kez sukürler olsun.  Allahim herkese istedigini nasip etsin insallah.
(223 puan) tarafından
Şu an biz dipteyiz dipte elimizden tutan anam dışında kimse yok kayinpeder kaynana para içinde yüzerken. Rabbim senin kocan gibi milyonluk kalkış nasip etsin bize de
(1,363 puan) tarafından
Zamanla oldu guzelim, bir anda imkansiz okadar büyük kalkış.... Bizimde yani kocaminda elinden tutan kimse olmadi. Bir başina yapti ne yaptiysa. Çok sukur bu gunlerimize. Allah birdaha dusurmesin. Hep korkar ozaman tek basimaydim simdi sen ve cocuklar var deyip işine gucune dort elle sariliyo ama tabi Allah buyuk, nasipte neyse onu yaşicaz.
(223 puan) tarafından
Amenna
0 oy
(2,067 puan) tarafından

Keşke bebek arabam olaydı da normal arabayı kalsaydı :D kızımda sağlık ocağına giderken komşu nun alırdım sonra baktım vermek istemedi bende bir daha alamadım şimdi oğlumu kucağıma alırım kızım elimi tutar öyle yani :) 

(223 puan) tarafından
Rabbim hayirlisini versin
(2,067 puan) tarafından
Aminn inşallah
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Çocuğum var bebek arabamda vardi artik yok. 

Niye? 

Çünkü bir tane pisicik bizim arabayi ele gevirmis 3 de bebisiyle ortak kullaniyo :D 
(223 puan) tarafından
Ya ne güzel shshsh
(7,791 puan) tarafından
He kiz post actim hatta resimleri var :D yuva yaptim arabadan kacsin ora gitsin diye ugrastim gitmedi bende elkemedim arabaya koyverdim sutle ekmek yemis dün hatta bidaha koyverdim bende :D
(223 puan) tarafından
Ay sevabı ne kadar büyüktür
(7,791 puan) tarafından
Orasini Allah bilir artik :) inşallah arabayi da temizleme kolayligi verir ahah cunku orda dogurmus yaa hala sasiriyom arada .
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Araba alicaz ama ehliyetim yok yaaa çok istiyorum almayı ama oğlum 2bucuk yaşında bırakacak kimsem yok varmı böyle küçük çocukla ehliyete giden acaba bende sormuş olayım burada

Bu arada acayip zor birşey hele o otobüslere inip binmek işkence bazen yardımcı olan da çıkmıyor en güzeli arabayla gitmek 
(223 puan) tarafından
Evet oğlum 23 aylığa yakın. Kardeşime bıraktım bazen. Bazen de kndimle götürdüm hocanın kucağında oturdu shshsh ama ben sürmesini filan biliyordum o yüzden hoca izin verdi
(3,274 puan) tarafından
Ayy kız benimki kendini yırtar orada beni de şaşırtır asla durmaz kimsede bende ondan tedirginim hoca da anlayisliymis ne Güzel :D
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bizimde normal var bebek arabamız yok ama bebek arabasında cok lazim parka falan giderken yada hava almaya cikinca letgodan bulabilirsek alcaz bakalim 
0 oy
(2,307 puan) tarafından
Valla biz aylığı alsa düşnyrz ya gerçekten hem. Dışarı cıkarıp gezdrrm Bi yere giderim cok lazım gerçekten cocuk arabasını mı dedin o yok ama dieri var 
0 oy
(565 puan) tarafından
Ayyy hemde nasllll zor Rabbım izin verirse yarın eşim alacak inşallah 1 aydir bu günü bekliyordum yeminle 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Arabamız var ama bindirince ağlıyor dün markete gittim rezil oldum arabada ağlıyor kucağıma aldım bir elimde araba kucağımda çocuk mahvoldum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Parka arabayla gitmeyende ne bileyim. İstanbulun göbeğinde yaşıyorum arabamız yok, çok şükür heryere rahatça gidiyorum. Asıl büyük şehirde araban olması işkence, trafikten çık çıkabilirsen, metrobüs öyle mi bin git :D 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 298 göst.
20 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Melis Melisa (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 597 göst.
30 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Nehiir (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 319 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Citipiti (2,402 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 390 göst.
5 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zambak (1,972 puan) tarafından soruldu

379,218 soru

11,351,724 cevap

34,822 kullanıcı

...