0 oy
762 göst.
Aile kategorisinde (166 puan) tarafından
Kalbi atmıyor, Düşük nasıl yapabilirim. Doktor kendi düşsün dedi. 12 gün bekle vücut atar inşallah gerek kalmaz ama bu süreçte atmazsa kürtaj dedi. Kalbi atmazmis kürtaj sıkıntılı deyip hissetmedigim duygularımı paramparça etti. Doktor bilgili ama çok korkuyorum. Önceki düşükten sonra çektiğim süreç acı beni bitirdi. 1 yil sonra oldu dedim olmadı yine ☹️☹️yine acı çekecem. Yoruldum çok yoruldum. Kürtaj olmadan bebek düşer mi ne yapmalıyım. Hamile kalır mıyım yine ne yapacağım yardım edin. Soğan suyumu içeyim. Tüm ilaçları kestim bebek düşer mi kendiliğinden. Duanızı eksik etmeyin yaşayan ölü gibiyim. Hiçbir şey hissetmiyorum hersey den yoruldum dengem bozuldu. Kafayı yiyecek gibiyim. Bazıları bebeği istemiyorum deyip düşürmek için uğraşır bazıları karnındaki ölü bebeği düşündükçe bunu düşürmek için beklediğini düşündükçe nasıl bir şey bu deyip deliye dönecek hale gelir. Ne olur dua edin. Çok yoruldum ne yapacam bilmiyorum 

29 Cevaplar

0 oy
(250 puan) tarafından
Sakin kendin birsey yapma bekle canım ben adetim 20 gün geçti kan  verdim degerim 204 çıktı yani adet tarihine göre değerin çok yüksek olması lazımdı benimkisi çok dusuktu ikigun sonra kan ver dediler verdim yine degwrim iki katı olmamıştı yuzde %60 artmıştı doktor sağlıklı gebelik değil dedi tekrar kan ver düşük çıkarsa kadin doğuma git dendi değerim yükselmişti ama ortada kese yoktu normalde 8 haftalık olan bebek ulturasonda 5 haftalık görünüyordu sonradan kalp atışı duyuldu ve bebek sağlıklıydi geç döllenme olmuş yani bekle seninde öyle olabilir benim bebek çok geriden geldi 27 haftada ayını yakaladi
-Reklam-
0 oy
(14,044 puan) tarafından
Cok gecmis olsun 8 haftalik dusuk yaptin kalbi atmadi sagliksiz demisti zaten kurtj dedi istersen 1 hafta bekle demisti 8 haftalikkeb kendi dustu
0 oy
(6,046 puan) tarafından
Adaçayı düşüğe neden oluyor diye duymuştum 
0 oy
(152 puan) tarafından
Bazıları da ben gibi karnında teknesini herşeyini hissettiği bebeğini ilaçla düşürmek zorunda kalır ondan vazgeçmek zorunda kalır Beterin beteri var canım üzülme arkadaşımın da iki kere 7-9 haftaları civarında sen gibi oldu kürtaj oldu ikisinde de fakat genetik yaptırdı kan pıhtılaşma çıktı şimdi 3. Gebeliği bakalım kalbi duymaya gidecek haber bekliyoruz  1 senede 3 bebek üzülme üzerine düşen duayı ve tıbbi araştırmayı yap inşallah hakkında hayırlısı olsun
0 oy
(833 puan) tarafından
8 haftada duyan var kalp atısını 9 da bile duyan var sakin ol allaha sıgın 
0 oy
(199 puan) tarafından
Cnm bende kurtaj oldum ama düsun kalp atisi hic yoktu doktor vebale girmemek adina ve benimde rahatlamam adina 10.haftaya kadar beklemisti kesin diye birsey olamaz yasatacak olan Allah yasatir hani umut verip seni beklentiye sokmak istemem ama hic umutsuzda olmamamaya calis.

Ha olaki dusuk yaparsan benim kurtajdan sonra 3 ay sonra tekrar bebegim oldu ve hamdolsun suan 10 aylik umut hep var cnm..
0 oy
(2,472 puan) tarafından
Kalp atışı 9.cu haftada duyan var belki sağlıklı devam eder geç döllenme olmuştur doktorun tarihleri tutmuyo genelde ben dr gittiğimde kızımın  7 haftalikti gelişimi adet tarihine göre 10 haftalikti 2 hafta sonra yakaladı fark 1 haftaya düştü birden gelisebilir  bence birsey yapma bir hafta daha bekle başka bir doktora git imkan varsa özele git  
(2,472 puan) tarafından
Ins sagliklidir rabbim kucagini bos birakmasin
0 oy
(1,611 puan) tarafından
Benm bebegm 7 haftalıkken kesede görüldü yani niye acele etmiş o doktor 
0 oy
tarafından
Bende o haftalarda gittim kalp atışı yoktu..sonra doktorum.bir.hafta daha bekleyelim dedi..geç döllenme olabilir dedi..bir.hafta snra gittik  gelişmemiş..kalbi atmadı yavrumun...kürtaj dedi..özele gittim birde.orda.baktirdim.ayni şekilde dedi..bir hafta daha bekledim hatta..9 haftalık olması gerek dedi.. kürtaj oldum...o küçük minik kalbi atamadan gitti yavrum..üstüne 3 ay snra.yine hamile kaldım..her doktora gittiğimde korkuyla gider.oldum.9 ayım hep korkuyla geçti..kötü bisiy duyacak diye.simdi.kizim.13 aylık..Allah büyük canım..umudunu inandici hiç kaybetme..bnm kuzenim 10 yıl bebekleri olmadı..kocasına kısır teşhisi kondu..tüp bebek tedavisi tutmadı..snra.on yılın sonunda bebekleri oldu.hemde doğal yolla..bir sene snrada ikincisi hamile kaldı..bu hayatta imkansız diye bisiy yok..

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 217 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Asyahag123 (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 770 göst.
1 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 546 göst.
0 oy
11 cevap 454 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mina (2,674 puan) tarafından soruldu