0 oy
423 göst.
Diğer kategorisinde (6,820 puan) tarafından
Kizlar ben bi yerde yiyorum 2 defadır o kadar güzel yapiyo ki yapan ama ona sormak istemiyorum gerekirse o dayı deneye deneye bul cam tarif verirmisiniz şimdiden yazanlara teşekkür ederim

25 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Mercimeği sabahtan ıslıyorum 5-6 saat. Sonra yıkayıp süzüyorum. Yarım Soğan ve 3 diş sarımsağı kavuruyorum yağda salça koyuyorum sonra mercimeği koyup kavuruyorum iyice. Üstüne kaynar su koyuyorum 1 su bardağı da et suyu yarım çay kaşıgı kimyon atıp kaynamaya bırakıyorum. İyice pişince kuru nane koyup blenderdan geçiriyorum tuzunu atıyorum kaynayınca kapıyorum. Mercimek bir su bardağı kadar koyuyorum 1 su bardağı et suyu kalanı göz kararı kaynar su harika oluyo valla lokantadaki gibi:D 
-Reklam-
0 oy
(524 puan) tarafından
Google'a diyet mercimek çorbası yaz canım nefis yemek tariflerinde bol baharatlı bi tarif çıkıyo. Ben sürekli onu yapıyorum her içen bayılıyor hazır sanıyor.
0 oy
tarafından
Bir su bardağı mercimek pirinç pilavi yapar gibi islatiyorum 10 kadar sonra suzuyorum bir kaşık tereyağ bir kaşık sivi yağ koyuyorum soğan patates havuç küçük küçük dogruyorum ucunu kavuruyorum sonra mercimeği atıyorum 4 dakika kavurup içine 1 kaşık un koyuyorum hemen yapışıyor un sonra da 6 bardak su koyuyorum bir tane defje yapragini atip kaynatiyorum süzgeçten geçiriyorum sonra icine 1 cay kaşığı zerdacal yarım çay kaşığı karabiber tuz koyuyorum üstüne pul biber tereyağ kizdiruyorum o şekilde servis yapıyorum kızarmış ekmek vazgecilmwzim bunu dene o senden tarif alır :)
0 oy
(1,479 puan) tarafından
Yağda soğan salça havuç patates kavururum biraz yıkanmış mieecimegi de atar bı cevirirm suyu koyar kaynatirim pişince.blendardan geçiririm tuz kuru nane pul biber koyarım missss
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Ben sogani kavuruyorum güzelce üzerine salça ekliyorum onuda kavurup mercimeği döküyorum onları hep beraber kavurup tavuk suyu veyatta et suyu hiç biri yoksa normal su katıp pişiriyorum biraz da zerdeçal katıyorum rengi için pişince blendra vuruyorum üzerine de tereyağında nane toz biber iyice kızdırıp döküyorum genelde herkes beğenir bazen soğan kavrulurken içine 1 yemek kaşığı un da koyup kavuruyorum öyle daha kıvamlı oluyor 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 248 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 322 göst.
28 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Selmaaa❤ (4,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 249 göst.
13 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 146 göst.
5 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Umutsuz0034 (457 puan) tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,536 cevap

34,822 kullanıcı

...