0 oy
456 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,020 puan) tarafından
Kızlar 3 yıllık evliyim sahurda kahvaltı yapıyoruz genelde yumurta bazen yufka ile gözleme tava... 

Eşim geçen 3 yıldır kahvaltı ile ğeçiytiriyon dedi, ailes hep hamur işi yapmış alıytrmş ama ben az beceriyorum bu konuda . En önemlisi fırınım yok. Fırınsız sahurda neler yapabilirim hazur yufka veya hamur işi olan şeyler,! Bana akıl verebilir msn bu konuda ne yapabilirim,! 

25 Cevaplar

0 oy
(4,567 puan) tarafından
Valla bizde kahvaltiljm yapariz gece gece agir olur hamurisini esimde ister ama cocukla zor
(1,020 puan) tarafından
2 buçuk yaşında çocuk üstüne kpss hazırlık yapıyorum yaaa! Kahvaltının neyi varmış sanki!!!!
(4,567 puan) tarafından
Ohoo kahvalti bulduguna dua etsin ozaman
-Reklam-
0 oy
tarafından
Börek sar tavada kızart 

Krep yap tavada 
(1,020 puan) tarafından
Bunları denerim inşallah
tarafından
Pacangada pastirma oldugu icin susatir canm
(1,777 puan) tarafından
Ay börek yap canım patatesli, peynirli en iyi o gidiyor, bende bu sahurda sadece ay börek yapıcam gibi
(1,020 puan) tarafından
Fırının yok o çeşit börekleri kozartaçam mecbur
(1,777 puan) tarafından
Ay börek fırında yapılmaz canım tavan varsa tavayı ısıt üstünde pişir
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Sigara böreği, krep, pankek, tava böreği falan olur herhalde ama ben öyle ağır şeyler yapmayacağım artık gün içinde zorluyor eğer gece yağlı şeyler yersem. Yumurta, peynir, yoğurt, hurma falan yerim inşaallah. 
(1,020 puan) tarafından
Çok sağol canım eşime kalsa gece mantı yer,  kahvaltının neyi var sanki!
(4,589 puan) tarafından
Valla bence en iyisi kahvaltı ya ben gece yemek yiyemiyorum öyle
0 oy
(44,769 puan) tarafından
Ben genelde kahvaltı yufkayla felan biseyler yaoarim ole
(1,020 puan) tarafından
Kahvaltının neyi var sanki!!
(44,769 puan) tarafından
Neyi var derken
(1,020 puan) tarafından
Yani ne güzel herkes de kahvaltı yapıyor. Eşimin kahvaltıyı beğenmemesine söylerdim:))
0 oy
(8,411 puan) tarafından
Eşin kendi yapsın da sen ye :) nefıs yemek tarıflerıne bak canım ordan guzel seyler cikar
(1,020 puan) tarafından
Haaa keşke canım yaa. Bakayım ona da yaa
0 oy
(810 puan) tarafından
Hazr alsın ozaman yada kalksın yapsın:) lahvaltının nesi car anlamıyorm benım eşimd hıc sevmez kahvaltıyı sahura sırf kahvaltı koyuyorm diye kalkmaz öylece tutar banane yapamam valla gece gece hamurlamı ugraşcam zayıflasın az:) fırınsız anca tavada gözleme olr işte baska nasl olr bılemedım canm ya tost fılan yap bol krep yap peynır sürsün yesın trit biliyormusun sızın oralarda varmı et kavur bayat ekmegın üzerine salcalı sos yapıp eti dök yesin bozde cok öeshurdur o doyırucu oluyo patates haşla ıcıne yumurta süt un baharat peynır kat yapısmayan tavada kızart arkalı onlu sıcagıyla tereyagıbsür pizze gibi keser servıs edersın yanı ne bıleyım anca bunlar gelıyo aklıma doyırucu fırınsız
(1,020 puan) tarafından
Yaa bunu bilmiyordum yapayım trit bilmiym bakayım tarifine can çok sağol yaaa... Sonra milletin ortasında ulu orta kahvaltı ile ğeçiytiriyo bizi diyor
(810 puan) tarafından
Aman densız hepsı ya:)hep aynılar valla dene kuzum o tarz seyler hem kahvaltıya yakısıyo hem yemek gibi doyurucu oluyo tridin degısık tarıflerı var yogurtlu yapanlarda var mesela konya usulu ama annem köyde bıze yufkadan kavurmayı salcalayıp soslayıp yufkanın üzerine dökerde oyle lezzetlı doyırucu olrdukı valla ekmegı ekmekle yerdık:)ah eskılerrr  ınternetten fırınsız doyurucu paratık tarıfler fılan dıyerek gir birsürü çeşit cıkarırsın
(1,020 puan) tarafından
Aynen sağol canım yaa çok haklısın.
0 oy
tarafından
kahvaltılık severim sahurda. ama sen tost, börek hazırlayıp kızartma yapabilirsin( peynirli, patatesli ıspanaklı) istediğin gibi sar, tavada yalancı su böreği, krep. Fırınsız hamurişi biraz kısıtlı. 
(1,020 puan) tarafından
Tavada su böreği mi duymamıştım hiç.
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Tavada börek yadavyufka yapabilirsim canm
(1,020 puan) tarafından
Yufka stoku yapmam lazım bol bol
0 oy
tarafından
Benim annem her gece hamur yogurur kiymali ya da patatesli ic harci hazirlar sahur vakti de pisirirdi ama ben ugrasamam ya biz de kahvaltilik yeriz kuymak falan tok tutuyo
(4,275 puan) tarafından
Her gece mı ayyhh zor olmuyormu..
tarafından
Yapiyo valla anneme yemek yapma de ekmegin her turlusunu yapar yemek yapmayi sevmiyo ama ekmek ustasi :D
(1,020 puan) tarafından
Kaynanam da öyle. Asla yemek yapmaz salça sebze terçire yemeği pişmez ama sürekli hamur işi ekmek... Ben bilmiyorum eşim alışmış benden beklyor
0 oy
(678 puan) tarafından
Hamur kızartması patates kızartması.tost pizza kahvaltılık yumurta sigara böreği hergun birşey yapardım ama bu sene malesef ara vereceğim 10 aylık bebeğim var kahvaltılık ve yumurta haşlaması ile geçiririz 
(1,020 puan) tarafından
Tost makinem de yok yoksa yapardım
 Allah kolaylık versin sana canım . Hamur kızartması yapacağım inşallah yaa
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Daha ne olsun canım 

Hazır yufkadan tava böreği yap istersen 

Börek yap 

Ha pardon fırın yok dedin 

Nefis yemek tarifleri var orası çok iyi uygulama bak derim oraya 

Özellikle sevim Atalar 

Elif Atalar var of anam of çok güzel tarifler var
(1,020 puan) tarafından
Bakayım ona hemen çok sağol. Anası asla tençeri yemeği bilmez sürekli hamur işi yapmış alışmış benden bekler
Bende bilmem tava börek hamur kızarması biliyorum patetisli bazlama oda susatır yapamam. Eşime kalsa mantı yer sahurda o dereçe
0 oy
(4,301 puan) tarafından
Kahvti yapariz genelde ama arada haftasonu falan ya da evde oldugum zamanlar uyumam biseyler yaparim 

Menemen 

Patates salatasi 

Tava boregi 

Sigara boregi 

Patates kizartmasi 

Krep 

Pankek 

Kavurmali yumurta 

Kiymali yumurta 

Hamur kizartmasi 

Ekmek kizartmasi, pideden de guzel oluyo ozellikle kalan pideleri degerlendirmek icin iyi oluyo 

Kalan pidelerden pizzada yapabilirsin, ekmekleri hafif yaglanmis tavanin dibine diz pizza sosuyla islat biraz, sonra canin ne istiyosa koy kapagini kapat, en son indirmeye yakin peyni kasar falan koyarsin 

Bi de pide den tost yapiyoruz
(1,020 puan) tarafından
Aaa bunu bilmiyorum yaparım tabi bunu
0 oy
tarafından

Ay bir komşumuz yıllardır belki 10 yıldan fazladır sahurda hep pişi yapar adet gibi oldu bizede 1 tabak uzatırdı aklıma getirdin şimdi kız :D bizde yumurta yeriz 

(1,020 puan) tarafından
Ayyy pişi hamur kızartması yaparım ben de:))
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Katmer yapıyorum hep 
(1,020 puan) tarafından
Basit mi o yaaa. Hiç yapamam
(5,134 puan) tarafından
Basit çok zor degil
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Pişiiii yapabilirsin veya yufkanın içine harç. Koy tavada kızart o da güzel oluyor 
(1,020 puan) tarafından
Fark eder mi harç patates ıspanak girer mi
(1,610 puan) tarafından
Fark etmiyor ne isterse koyabiliyorsun
0 oy
(52 puan) tarafından
Canım hazır yufka ile tava böreği yapabilirsin mükemmel oluyor. Birde tencerede yapılan kekler var fincan kek falan , yağ çekmeyen pisi yapabilirsin , açabilirsin içli gözleme yapabilirsin, pankek olabilir, krep olabilir, bazlama yapabilirsi, sigara böreği olabilir, 
(1,020 puan) tarafından
İçli gözleme nasıl ona bakayım dediklerini not aldım teşekkür ederim
(52 puan) tarafından
Rica ederim canım içli gözleme bizim köyde katmer denir yarım ay şeklinde yaparız tavada yağsız pişirip üzerine margarin süreriz. İcinede patatesli harç ıspanaklı neli istersen peynirli yap köy canım çok lezzetli oluyor
0 oy
(119,719 puan) tarafından
sahurda agir yebmez kiz kahvaltiluk iyi
(1,020 puan) tarafından
Eşime kalsa mantı yer kız
(119,719 puan) tarafından
aboo cok agir gelir bacim
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Annem bize hem hergun mutlaka makarna yapardı veya akşamdan kalan yemek isinirdi. Tost olurdu genellikle çay ile.  Öde o gün kahavltilik ne olursa.menemen kızartma vs.
(1,020 puan) tarafından
Eşim de öyle yemek istiyor.. maddi manevi yetişmeyiz ki! Hele hamur işi bilmiyorum
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Sahurda giden en güzel şey kahvaltı yaa bizde hep öyle yeriz belki yanına poğaça pankek krep börek patates kızartması falan olur 
(1,020 puan) tarafından
Börek patates krep yaparım ama işte
0 oy
tarafından
Bir çay bardağı yoğurt bir tane yumurta kabartma tozu tuz yağ karıştır unda koy yoğur. Çok ince olmıcak şekilde aç kes kızart. Pişi tarifide yazabilirsin internetten. Mayalı hamur yapıp bazlama yapa bilirsin çok açmayı bilmene gerek yok içine haşalnmış yumurta koyarsınız yersiniz. Sigara böreği sar buzluğa at. 
(1,020 puan) tarafından
Teşekkürlir tatlım yapaçam inşallah

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 309 göst.
10 Mart 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,425 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 564 göst.
6 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sdfhkn (413 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 586 göst.
29 Nisan 2020 Diğer kategorisinde §§§Eslem§§§ (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 893 göst.
27 Nisan 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,453 soru

11,450,247 cevap

35,025 kullanıcı

...