0 oy
624 göst.
Diğer kategorisinde (2,097 puan) tarafından
Bu başlığı okumak size şımarıklık veya çılgınlık gibi mi geldi; yoksa gerçekleştirilmek istenen hayaller, içte kalan istekler ve umutları mı çağrıştırdı??? Çoğunluğun fikrini merak ediyorum....

31 Cevaplar

+2 oy
(1,363 puan) tarafından
Ne şimariklik ne çilginlik. Insan mutlu olmadigi yerde sürgündür. Istafa etmek iyi gelecekse cok mantikli. 
(2,097 puan) tarafından
O sürgünden bakalım ne zaman kurtulacağim.....
(1,363 puan) tarafından
Yani, sonucta tekrari olmayan bir hayatin icindeyiz. En iyi şekilde istedigimiz sekilde yaşamak hakkimiz. Hayirlisi olsun
-Reklam-
+1 oy
(1,160 puan) tarafından
Özel sektör kurtlar sofrasıiiii
(2,097 puan) tarafından
Ama bir yandan da bir kalp ağrısı.. :) yani en azından bende :(
(1,160 puan) tarafından
Sen bilirsin çok iş az maaş
Hatta şöyle bir teklif aldım geçen gün
Sabah 8:30 akşam 7
Eve gidince de işime devam etmeliymisim gelen mailleri vs anında cevap verip rapolark fln hazırlamam lazımmış
Köle ariyorlar
0 oy
(217 puan) tarafından
Yanı dogrudur bunalmıssındır ama bu devırde delilik dedıgın, para olmadan hayaller,kalan ıstekler nasıl gerceklesır, pekı unduguna bılamazsan gerı donus yok asla yapmazdım 
(2,097 puan) tarafından
Bunalmak demeyelim de şu yalan dünyada hayallerimi yaşayacak hakkı kendime tanıyamamanın iç sıkıntısı diyelim...
(286 puan) tarafından
Yillij izin al ve yapabildigini yap bence canim ben 10 sene dir kpss ye gir cik pes ettim artik sonuz yok cok zor yani memur olmak
0 oy
(2,202 puan) tarafından
Tazminatın yandığını çağrıştırdi bana ☺️☺️☺️☺️
(2,097 puan) tarafından
:)) o da var di mi...
0 oy
tarafından
Aklımdan ilk geçeni soyleyecegim alınma veya durum olmasın .

Ben çocuk bı yandan kpss kendimi paraliyorum ama memurluğu beğenmeyen insanlara da şaşıyorum doğrusu geçen bı kadın dert yanıyordu insanlarla ugrascagima keşke dağda çobanlık yapsaydım . Daha iyidi diye ... Ama ne deyim herkes gönlünden geçeni yapsın
(2,097 puan) tarafından
Yok alınmam. Memurluğu bırakmak o kadar kolay olsa aklım bu kadar karışık olmazdı zaten haklısın sen de.
tarafından
Öyle tabiki durumunla veya düşünce yapinla alakalı bı durum
(2,746 puan) tarafından
Sakın bırakma kızzzz.... Atanmak çok güzel... Tabii mesleğimi seviyorum ben bana güzel. Sen nerede çalışıyorsun bilmiyorum ama üretsiz izne ayrıl en olmadı yani. Hemen bırakma bence
0 oy
(4,089 puan) tarafından
İnsanla muhattap olduğun her iş insanı bunalıma sokuyor ara ara sana tavsiyem bi anda bırakma memurluğunu yaparken ufaktan hayallerini gerçekleştirmenin yollarını ara baktın artık istediğin gibi gidiyor ayakların yer sağlam basıyor işte o zaman arafta kalmazsın zaten 
(2,097 puan) tarafından
Evet en doğru yol bu sanırım. Birden gemileri yakmak öyle kolay değil.
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Gayet normal bir düşünce hiçbir şekilde şımarık hissiyatına kapılmadım
(2,097 puan) tarafından
Teşekkürler :)
(5,108 puan) tarafından
Rica ederim ☺️
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Ne guzel kendi ayaklarının üstünde duruyorsun bosanabilirsin başına birsey geldiğinde ailem sahip çıkmadı diye acı da cekmezsin kocan bile daha farklı davranır paralı olunca galiba memurluk bırakılır mı kiz 
(2,097 puan) tarafından
Haklısın valla ne diyim.
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bence oturun oturduğunuz yerde, çünkü memurluk aryık bulunması çok zor bi meslek
(2,097 puan) tarafından
Siz de haklısınız..
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Memur olmak için bi taraflarını yırtan ben bu postu hiç beğenmedim :) özel sektör leş ilkokul mezunu adam sana ukala ukala konuşur emir verir bir şey diyemezsin işsiz kalman an meselesi iki dudağının arasında çıkışın mesela ben çocuk doğurdum diye işten atıldım ama kamu öyle mi garanti iş 
(2,097 puan) tarafından
Çok haklısın ama ben zaten bir yerde çalışmam kendim ofisimi acabilecegim bir isim var
0 oy
(230 puan) tarafından
Eşim askeri personel ve elbet bir gün istifa edip asıl evimize döneceğiz insanlar gurbet nedir bilmediği için bol bol atması çok kolay oluyor hiç şımarıklık olarak algılamadım şahsen 
(2,097 puan) tarafından
Allah kavuştursun hayırlısiylaa
(230 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Bence idari izin falan kullan kafanı topla bi silkelen ve ben ne düşünüyorum acaba diye bı sor kendine canım etme eyleme zamların ardı arkası kesilmiyor geçim zor bak yinede sen bilirsin
0 oy
tarafından
Sakın istifa etme sonra cok pisman olursun
0 oy
tarafından
Bu zamanda 50 kişi alınacak yere 50000 başvuru yapılıyor insanlar iş diye diye nerelerden medet umuyor. Memurluktan ya da sabit bir işten ayrılan ya sıkıca gelemiyodur ya kocası çok zengindir
(2,097 puan) tarafından
Ya da çok sevdiği bir işi vardır ama devlet baba o işi istediği gibi yapmasına imkan vermiyordur. O da her gün biraz daha öldüğünü, işinden soğuduğunu, yeteneklerinin eriyip gittiğini hissediyordur.
tarafından
İşini başka şekilde sürdürebiliyorsa mutlu olacak şekilde ama memurlukta eş değer kazançta ya da daha fazlası o zaman ordan devam etsin. Kaç memurluk dalının başk imkanı var ki
0 oy
tarafından
Ikisi de degil. Kisinin kendi tercihi der gecerim ama hayal kurmak bile parayla bizim ulkemizde. Memursun bi guvencen var hayalinin pesinden koşunca ya batarsin ya çıkarsın risk işi 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Edilebilir asgari ücretle arasında cok fark kalmadi
(2,097 puan) tarafından
Evet..
0 oy
(211 puan) tarafından
İcra katipliği için klavye çalışırken buna denk gelmem peki :)
(211 puan) tarafından
Ay inşallah bende atanirim meslektaş oluruz :))) tercihler yapıldı da bakalım uygulamalı mülakatı kazanıp kazanmadigimiz belli değil henüz
tarafından
Yaa sonuna gelmişsiniz. İnşallah olur :)
(211 puan) tarafından
İnşallah ya :))
(1,016 puan) tarafından
Bu yorumlar burda dursun:) kazanınca meslektaş olduk diyelim demi aselina67
(211 puan) tarafından
Ay inşallah yaaa çok güzel olur :))
0 oy
(603 puan) tarafından
Daha az önce konuştuk eşimle. Asla zoraki iş yapamam sevdiğim ve zevk aldığım iş olmalı. 6 sene okuduğum bölümü bırakıp başka bir meslek sahibi oldum. Hiç pişman değilim çünkü mutluyum :) eğer sevdiğiniz işi yapıyorsanız bir gün bile çalışmış olmazsınız gibi bir laf var:)
(603 puan) tarafından
Merk ettim yapmak istediğin meslek nedir:)
0 oy
tarafından
Bu zamanda delilik gibi geldi
0 oy
(920 puan) tarafından
Mesleğiniz nedir?

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 165 göst.
20 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 660 göst.
14 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde 583423 (125 puan) tarafından soruldu
+1 oy
0 cevap 163 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 494 göst.
20 Mart 2023 Diğer kategorisinde Baldananne (291 puan) tarafından soruldu

380,003 soru

11,375,059 cevap

34,858 kullanıcı

...