0 oy
264 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Kızlar merhaba eşim ile 6 yıldır evliyiz. Hemen konuya giricem eşim evlenirken ev aldı aile apartmanında oturmak istemedi 3 senelik bir ev borcumuz var ailesi az çok yardım ettiği için kira mızı vermiyor. Aile apartmanında abisi yengesi ailesi ve alt katta kiracı var. Kaynanam memleketten yağmızı peynirimizi üstümüzü gönderir. Neyse eşim bekarken ailesine abisine çok destek olmuş para konusunda abisi iş batırmış yardım etmiş vs. Şimdi eşimin işleri durdu bu dolar yüzünden falan çalışma yok ve abisinin işleri açık zamanında hiç iyi değilmiş hani çıkarıp şunu kardeşine verim bile demiyor sadece ihtiyacın varsa söyle dedi dün biz içerdeydik onlar abi kardeş dışarda eşimde yok sağol dedi istemez huyunu biliyorum yani sorana kadar azıcık yardım etmeli diye düşünüyorum o zamanında eşimi çok sömürmüş ama eşim çok gururlu hayatta istemez sizce istemeli mi kızlar ayın 5 ne kadar kenarda 400 TL miz var sizce idare edip istemesin mi hiç içinden gelmiyor 

10 Cevaplar

0 oy
(2,062 puan) tarafından
İstesin kardeş onalr ne var ki yine öder abisine
(228 puan) tarafından
Bende öyle diyorum ama istemiyor
(2,062 puan) tarafından
O zaman boşver hiç almasın. Demekki o kadr samimi yakın hissetmiyor. Ya da samimiyet çok abisine alınganlık yapıyor abisi düşünsün versin istyo
(228 puan) tarafından
Aynen cnm abim düşünsün diyor sormadan
-Reklam-
0 oy
(3,419 puan) tarafından
5 ine bişey kalmamış zaten canm 400 TL gayet yeter idare edersen boş ver kimseye biyun egmeyin
(228 puan) tarafından
Zaten istemez o zman andı eşim den çok istemiş eşim destek olmuş ama kaynım düşüncesiz demekki
0 oy
tarafından
Valal canim bizde oyleyiz  inanki evde 100 tl kaldi ayin 5nde maas alicak esim benim ailem el uzatio saolsin ama biz isteyemiyoruz gecen annem bez islak mendilini aldi cocugun almasaydi o para ona gidicekti
(228 puan) tarafından
İşte hiç bişeye güç yetmiyor eşim çok yardım etmiş ama hani söylemeden vermeli diye düşünüyorum eşim hayatta istemez
0 oy
tarafından
400 TL ye idare edilirde, kardes yani niye istemiyor gurur yapip
(228 puan) tarafından
Kendisi düşünsün istiyor
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Kardeşi sormak yerine direk verebilir. Ben olsam istemem ben bugün ayın 1 i 5 ine kadar idare edin bence 
(228 puan) tarafından
İdare edicez mecbur istemez huyunu biliyorum ayın beşinde maaşı yatıcak inşallah
0 oy
tarafından
Canim nerden bilsinki bu kadar sıkışık olduğunuzu eşin önceden yardım etmiş olmasa bile istesin kardeşi sonuçta gurur yapacak bişe yok 
(228 puan) tarafından
Bende öyle diyorum elinde var iste diyorum zaten istese geri almaz abisi parayı hani sorduda paran var mı yok mu ara ihtiyacın olursa diye
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kocan istemiyorum dese bile kardeş kardeşinin halinden anlar, kaynın adam değilmiş
(228 puan) tarafından
İşte eşimde öyle diyor ben demeden vermesi gerek diyor
0 oy
(7,791 puan) tarafından
İstesin canim abisi istemis ki vermis esin de isticek vercek. 

Adam yine tutmus sormus demek ki yardimci olmak istiyo. 
(228 puan) tarafından
Aynen iki kere sordu eşimde tamam dedi kafa salladı ama istemez biliyorum
(7,791 puan) tarafından
Parayi iatedigi halde vermeyen car bazi insanlar ince dusunemez kardesiyim sonucta isterse veriirim der ki sormus da o kadar
(228 puan) tarafından
İşte bnde söylüyorum iste diye bakalım
0 oy
tarafından
Canım evim buz dolabim bomboş inan 100 TL kaldı evde ramazanda geldi napicaz bilmiyorum yinede hamd olsun hiç kimseye sunum yok demem önümüzdeki hafta maaşını alacak çok şükür zamlardan böyle olduk ama senin farklı eşin zamanında çok destek olmuş istesin bence 
(228 puan) tarafından
İşte kendisi düşünsün istiyor zaten görüyor işlerimin olmadığını diyor
tarafından
Oda doğru diyo aslında ama maalesef benim eşimde öyle
(228 puan) tarafından
Gurur yapıyorlar
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Biraz sıkıştım desin ne var bunda yani. Abisinin durumu kötü olur zaten söylenmez ama iyimiş. Neden istemiyor ki. 
(228 puan) tarafından
Kendisi düşünsün şuan çalışmıyorum diyor
(1,361 puan) tarafından
Yani kardeşinin düşünüp vermesi lazımm. Ama istemeyene vermezler bacım.
(228 puan) tarafından
Evt öyle bende öyle diyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 297 göst.
14 Mart 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 481 göst.
2 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Ruyamm34 (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 524 göst.
3 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu