0 oy
153 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba arkadaşlar.ben kurani kerimi kendi dilimizde okudum yinede okuyorum.kuran derslerine gidemiyorum yaşadığım yerde öyle bir hoca yok eşim çok kıskanç ve bide insanlar sanki öyle bakıyorki sanki kötü bişey.bazı insanlarda yok tercüman edilmiş kuranı okumak sayılmıyor.Allah affetsin okumakdan sakındım daha kabul olmuyormu bişey öyrenmiyormuyum ve yahud yalnış tercümemi edildi.siz nasıl düşünüyorsunuz?

3 Cevaplar

0 oy
(3,826 puan) tarafından
Elmalılı hamdi yazır Kuran-i kerim var benim de çok güzel hem arapçası hem türkçesi yazıyor... arapça bilmiyorsan öğrenme şansın da yoksa elbette mealini okuyabilirsin.  Ama internetten elif ba açıp öğrenedebilirsin bence . 
tarafından
Çok teşekkür ederim
(3,826 puan) tarafından
Rica ederim arapçasını okuyorum ben ama mealini de okuyorum . Ne anlatıyor neler var bunları da bilmek lazım
-Reklam-
0 oy
(314 puan) tarafından
Tercümeler hocalar kendi bildiğiyle yapıyor. Kuran-ı Kerim'le birebir değil belki ondan derler. Hiç okumamaktan iyidir. Dinleyebilirsiniz telefondan yâda tv den. Kur-an bilen birisi hiç yok anlayışlı iyi birisi öğretebilir. 
tarafından
Teşekkür ederim
(314 puan) tarafından
Rica ederim.
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Artık internette tane tane öğreten videolar var programlar vs var. Çok rahat evden öğrenebilirsin. Diyanetin de var Kuran öğreniyorum dersleri, baştan sona çalışsan tecvitli bile okursun. 

Sadece meal okumak bilgisi az insan için tehlikelidir, tam olarak anlayamazsın, ayetin inme sebebini ne demek istediğini bilmek lazım, tefsir dersleri var youtubeda, bi seriyi aç dinle. Tabi doğru seçmen lazım, hadisleri inkar edip kafasına göre mana vermeye kalkışanlar var, insanın imanına itikadına kast ediyorlar. İsmail hünerlice hocanın tefsir videolarını dinliyorum ben, çok istifade ediyorum tavsiye ederim. Hayırlı ramazanlar. 
tarafından
Hayırlı ramazanlar çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 51 göst.
8 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaa (1,761 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 278 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde Metesmoms (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
2 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Busra_beydogan4195 (53 puan) tarafından soruldu
+7 oy
35 cevap 970 göst.

380,942 soru

11,404,984 cevap

34,942 kullanıcı

...