0 oy
183 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (16 puan) tarafından
Mrb kizlar hayatimda hic dogum kontrol hapi kullanmadim bebegim 14aylik emziriyorum kadin dogumdan randevu alip sormayi dusunuyorum. Emzirirken olani yazacak muhtemelen ama Sorum su ki

Kullanan hanimlar vucudunuzda nasil bi degisiklik oldu ? Kilo alip verme durumu oldu mu? Psikolojiyi ya da cinselligi falan etkiliyor mu? Yani ozet olarak ne fayda ve zararlarini gordunuz acaba? 

11 Cevaplar

0 oy
(1,945 puan) tarafından

Yan etkiler kişiden kişiye değişebiliyor. Ben normalde qlairista kullanıyordum. Hatta doktor yan etkisi en az olan hap demişti. Gerçekten de çok iyiydi. Şimdi bebeğim 3 aylık oluğu icn cerazetta kullanıyorum. Çok şükür bi yan etki görmedim. Ya da yorgunluktan farketmedim :D

(16 puan) tarafından
Ay bana da onu yazar muhtemelen bir de kilo almaktan korkuyorum zar zor toparladim baya gobegim de var hala ondan korktum
-Reklam-
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Evlenmeden önce kullanmıştım canım bende insülin direnci yapmıştı.doktor hemen değiştirdi.

Doktor kontrolünde kullanmanı tavsiye ederim canım. 
(16 puan) tarafından
Nasi oldu o test falan mi yaptilar ki kullanmadan once ben de doktora sorucam evet cok sagol canim
(1,076 puan) tarafından
Polikistik over vardı canım bende kan tahlili falan yapıldı.adetliyken gittim.adetin 3gununde gel dedi.kan aldı ona göre verdi.ilk yazdığı ilaç bende insülin direnci yaptı.hemen değiştirdi sonra ilacı onu da iki sene kullandım bir sıkıntı yaşamadım.
Ama evliyken nasıl olur hiç bilmiyorum.
Hiç bir fikrim yok canım
(16 puan) tarafından
Tesekkur ederim cok sagol
0 oy
(11,217 puan) tarafından
bekarkn adet duzenszligi icin bir ay kullandim tovbe daha kullanmadim.kullanmam. hormonlu hic bir korunma yontemini kullanmam asla
0 oy
(1,886 puan) tarafından
hamilelikten önce 4 ay yazz isimli doğum kontrol hapını kullandım canım. çok memnun olanlar da var hiç memnun olmayanlarda ben memnun olmayanlardanım benim iştahımı çok açtı 7 kilo aldım tam. bu nedenle kilolu hamile kalmış oldum açıkçası. baş ağrısı yapıyordu bende  biraz. cinsel isteksizlik pek yapmadı. 4 ay kullanıp bıraktım ertesi ay hamile kaldım. bir daha kullanmam ama. şu an hamileyim doğumdan sonra spiral düşünüyorum. 
(16 puan) tarafından
Ben de ondan korkuyorum ya iste bu nedenler de dusundurucu off zor is valla bu isler:((
(1,886 puan) tarafından
deneyebilirsin canım benim migrenim çıktı o nedenle artık kullanamıcam her gün de aynı saatte alman lazım iyi takip etmek gerekiyor. hormonlu bir şey almaktan vazgeçtim sanırım ben kendi açımdan.
0 oy
(736 puan) tarafından
Ben kullandım adı cerazette idi. Beni çok sisirdi karnımı görsen dersin 5 aylık hamileyim  ok moralim bozuldu. Hap kutusu bitmeden geri bıraktım suskunluğum falan 1 ayda düzeldi şükür 
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Yasmin kullanmıştım 15 gün filan ama bende depresyon yaptı durup dururken mutsuz olmaya başladım ve uyku yaptı her akşam saat 6 7 gibi uyku bastırıyordu sonra bıraktım bı daha kullanmadim
0 oy
(1,580 puan) tarafından
3 sene Yasmin kullandım, cildimi güzelleştirdi. Zaten doğum kontrol haplarının böyle artıları var. Kilo aldırmadı da verdirmedi de. Bir arkadaşım biraz kilo aldığını söyledi ama hapa başladıktan sonra. Yani kişiden kişiye göre de değişebilir. Kimisinde asabilik yapıyor, bende yapmadı  
0 oy
tarafından
Cerazette emzirenler için. Ben kullanıyorum hiç bir soru yaşamadım. Hatta çok kanamam oluyordu onu azalttı. Ağrılarım gitti
0 oy
tarafından
Kist tedavisi için Yasmin kullanıyorum 3. Ay son ay inşallah cinsellik ten zaten uzaktim hepten uzaklaştım evet birde uyku problemim arttı hapın yaptığını düşünüyorum ama Yasmin içinde progesteron en çok bulunan yapmış galiba ama kilo falan aldırmadı stres yapmadı 
0 oy
tarafından
kişiden kişiye değişir yan etki spiral taktır bence daha kolay hemde daha garanti ilacı içmeyi falan unutursan hamile kalma riski var spiral yan etkisi de yok 
0 oy
(1,284 puan) tarafından
2 aydie kullanıyorum emziriyorum bu arada. Ilk ay kullandim 10. Gun kanama yapti baya sürdü 2. Ay adetim gunjnde oldu ama mormalde 5 6 gunde biterdi  bugun 8. Gun hala bitmedi ve kanama da yok lekelenme seklinde bir an once spiral denemek bu haptan kurtulmak istyrm

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 333 göst.
4 Ekim 2021 Diğer kategorisinde kimsebilmesin (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 297 göst.
27 Eylül 2021 Aile kategorisinde Hayatzor (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 135 göst.
15 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 45 göst.