+1 oy
657 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,233 puan) tarafından

Bugun pazara giyim zaten kıt kanaat geçiniz o ne biçim fiyatlar Allahı bunu yapanların belasını versin cidden ağlanacak haldeyiz ya düşünmeden yapamym hadı yarım kiloda olsa zorla alıyz ya o durumu bile olmayanlar napsın psikolojimiz alt üst şu mübarek aylarda :'(

21 Cevaplar

0 oy
(14,036 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Taze fasulye 50 liraydı yaa pazarda
(833 puan) tarafından
Yok şoktaymışsınız ya belliki bilmiyodunuz aydınlatayım dedım:)
(616 puan) tarafından
Burada 90 liraydı. Bi bayan 10 liralık ver dedi. Adam o paraya bişey gelmez deyip vermedi. Nasıl geçnicez hiç bilmiyorum
(7,791 puan) tarafından
Mevsimi olup olmamasi onemli degil sebze yani topraktan cikan Allah in sebzesi hic bu kadar pahali olmamisti.
tarafından
Rose98
Canım çünkü tohum pahalandı gübre pahalandı Elbette bunların zammı geldi fakat daha az geldi ama Pazarcılar ve arada götür getir yapan taşıyıcılar kendi kafalarına göre daha fazla zam koydukları için böyle oldu ben taze fasulye almıyorum Mesela yazın kendime gittiğim için dondurucum da var Fakat denk geldim bir çok sebzeye Cuma günü fahiş fiyata satılıyordu şikayet etmişler zabıta geldi ve fiyatlara baktı devlet böyle zam koymuyor dedi inanmayın bunlara zam adı altında dedi bunlar kendi çıkarları için dedi daha fazla kar koyuyorlar üzerlerine Yani bugün baktığın zaman gelen zamlar Evet var Fakat satıcı daha fazla üzerine zam koyuyor ve olan devlete olmuş oluyor Neden Çünkü Devleti üzerine kalıyor ihale adevlet zam verdi Diye şikayet edildikçe her yerde fiyatları düşüyor
4.5 litre yağ şuan oturduğum yerde 110 TL ama başka yerde baktım 150 altında yok ben Erzurum da yaşıyorum
(7,791 puan) tarafından
Ya insanımız da çıkarcı vurus cikti maske fiyati artti en basitindenn ama konu o degil mevsimi olsa da olnasa da hu fiyatlar fazla yani onu belirttim ben.
Devlet konusunda da denetle olnali yani halk bu kadar sikayet ediyo maske mesafe zamani nasil jaril haril denetleme olduysa aynisi simdi fiyatlar icin de olmali.
-Reklam-
0 oy
(13,103 puan) tarafından
Sırf ramazan diye boyle yapmışlar olacak şey değil gecenbhafta hersey normaldi bizim insanımıza yazıklar olsun 
(13,103 puan) tarafından
Sizin oralar daha pahaliymis neresi oylr
(7,208 puan) tarafından
İstanbul Ümraniye sizin
(1,344 puan) tarafından
2-3 TL ye aldıgımız marul 20 TL idi bugun Bursa da sok yani marul bu yaa marul
(13,103 puan) tarafından
Bende bursaliyim sumdi kutahyadayiz annem yanımda sasirdi pazar fiyatına bursaya gidince daha da şaşıracak demek ki .hangi semt
(1,344 puan) tarafından
Oralarda uygundur diye dusunuyorum Günes. Besevler konak pazarı canım
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Ben artık yoruldum hesaplamaktan hiçbişey alamıyoruz artık ne yiicez bilmiyorum. 
(1,233 puan) tarafından
Vala öyle ya
(5,904 puan) tarafından
İnsanlar gözünü açıp sorgulamıyor diye bu haldeyiz okadar sinirliyim ki. Bebeğimize bez alırken bile zorlanıyoruz. Temel ihtiyaç olan şeyleri karşılayamıyoruz resmen.
(2,014 puan) tarafından
Hala suçlunun pazarcılar olduğunu düşünenler gelip götüren aracıların çıkarcı olduğunu savunanlar varken bizim insanlara asıl sorunun kimde olduğunu anlatmaya çalışmamız çok zor
0 oy
tarafından
Sorma canım Rabbım hepimizin yardımcısı olsun inşallah 
(1,233 puan) tarafından
Aminnn
0 oy
(619 puan) tarafından

Sorma canm valla patlıcan alcktk dün 30 tl:'( Allah yardımcmz olsn 

(1,233 puan) tarafından
Aminn can en son ne zmn yedik patlıcanı umutuk vala
(619 puan) tarafından
Öyle cidden
0 oy
tarafından
Valla bugun carsiya gittik esimle dana eti 120 tl kanat aldik 1 kg 50 tl tavuk 50 tl olmus bu nedir ya gercekten cok cok zor hayat
(1,233 puan) tarafından
Ne vicdan ne merhamet kalmış herkes kendini kurtarma derdindde
tarafından
Aynen ya bu nedir
0 oy
tarafından
Fırsatçılık ya. Ramazan geldi diye iyice uctu fiyatlar. 

Şunu alayım diyorum fiyatı görünce haftaya düşer o zaman alırım diyorum haftaya daha da çıkıyor anlamıyorum ne olcak halimiz..

Makarnaya talim^_^
(1,233 puan) tarafından
Makarna zengin yemeği oluyo artık
tarafından
Makarna dan daha ucuzu yok. Sebze lerin yanına yanaşılmıyo. Pirinç bulgur desen fiyatlar tavan yapmış. Şaştık kaldık
0 oy
(11,399 puan) tarafından
Biz karnımızı doyurduk başka ülkeye gezmeye gidiyoruz sosyellesmemiz lazımmış  :D
(11,399 puan) tarafından
Amin canım inşallah biz küçük yerdeyiz ikimizin de anne babası destek ama gene yetmiyor gene yetmiyor sosyalligi bırak extra abur cubur bile alamaz hale geldik
(1,233 puan) tarafından
Al bndede o kadar canm
(11,399 puan) tarafından
Allah büyük şehirde olup tek maaşla geçinen ailelerin yardımcısı olsun
(2,014 puan) tarafından
Bide millet bu haldeyken dalga geçer gibi konuşmuyo mu delirmemek elde değil :(
(11,399 puan) tarafından
Çoğu da görmüyor en acı vereni de bu
0 oy
tarafından
Pazara gittim dün hiç birşey almadan geldim bomboş oğluma sayıyla mandalina aldim o kadar
(1,233 puan) tarafından
Nolcak böyle bilmiyorum
0 oy
(119,496 puan) tarafından
ufacik maydanoz 18 tl mis 
(1,233 puan) tarafından
Dere otu bildiğin 10 liraydı ya inanabiliyomusun
0 oy
(2,808 puan) tarafından
Valla bu gün nohut dedim yok kuru fasulye dedim yok artık bunları yemekten yoruldum dedi eşim ne dicmi ne yapcami şaşırdım canım mübarek ramazan 
0 oy
(616 puan) tarafından
Geçen hafta 7 liraya aldığım kıvırcık bu hafta 12 liraydı
(589 puan) tarafından
Burda 20 :(
(616 puan) tarafından
Ben almadım ne yazık ki siz alabildiniz mi?
(589 puan) tarafından
Alamadım canım çok sinirlendim almıyorum ama ne alıcaz şaşıyorum neyin yanına yaklaşsak ateş pahası mutfakta dört dönüyorum artık ne pişiricem diye. Ben kışlıkları falan yapmıştım fasulye patlıcan biber VS  hep onları kullandım artık onlarda bitti bu yaz nasip olursa çok daha fazla yapıcam ders oldu bana bu sene
(616 puan) tarafından
Aynen bende de durum öyle. Geçen ramazan şükür her gün bir yemek buluyodum yapacak. Patlıcandır biberdir patatesdir alamıyorum yaa. Ne yapıcaz bende şaştım kaldım
(589 puan) tarafından
Allah yardımcısı olsun herkesin inşallah
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Mevsimi olmayan hiç bisey almıyorum yinede basedemiyorum
0 oy
(5,393 puan) tarafından
Vala bugun bende gttm markete 405 tl tutu blmiyorum ne aldıgımdıda inan 7 8 adet domates 47 tl tutu ben şok oldum ağlaıdm resmen yazıklar olsun valaaa yaah:( bir lahana 20 tl daha hangısıni sayım bir süt 12 tl kız bune gerçekten uçmuş lar artık coşuyor lqr neypacqgını bilmiyorlar ya
(1,233 puan) tarafından
Vala ayklanmak şart
(5,393 puan) tarafından
İnsanlar korkuyır yaa
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Valla ben pazar duzmuyorum artık. Bakliyat yiyoruz. 
(1,244 puan) tarafından
Bakliyatta pahalı.  1 kg kırmızı mercimek 25 lira.
0 oy
(700 puan) tarafından
Hiç bahsetme canm bende üzülüyorum ama Rabbim herkesin yardımcısıdır kulunu darda koymaz diyip içimi ferahlatıyorum

Rabbim kimseyi açlık ile terbiye etmesin 

Bu insanlarda nasıl hesap verecek onu düşünsün 

Allahim verdiği nimeti bu fiyata satmak ne demek
0 oy
(2,562 puan) tarafından

:'(Bu ay kıç biswkilde pazar yapamadik. :ermm:

(5,393 puan) tarafından
Bzde vallhi
0 oy
(848 puan) tarafından
dün a101den 460 tllik alışveriş yaptım 2 poşet geldi Tamı tamına 2 dolu poşet. neredeyse 4 5 günlük yevmiye ama 2 poşet. İçinde yağ Et vs de yok bu arada. Sadece 1 paket tavuk vardı . Domates salatalık marul vs 400 küsür tuttu ya Çöğ poşetiyle pirinci de alamadım kasada bıraktım kartta limit yok diye. gerçekten hakkımız haram olsun bu duruma düşürenlere
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Valla cnm insanlarmz herşeyi fırsata çeviriyo bizlerde hala alyorz. Alıyoruz diye zaten böyle yapyolar yağa zam geleckti  nasl koşa koşa gttiler böyle yaptıkları için işte herşey dahada pahalı oldu bide bu ramazn aynda rabbim olmayana versin çok zor bizler bir şekilde alablyorz çok şkur ama olmayan için dahada zor rabbim bi feraha çıkarsın ülkemizi.
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Maalesef öyle Allah yardım etsin ne diyelim 43 TL ye aldığım 400 Gr mama şimdi 85 TL kızım 4gunde bitiriyor mamayı alamayan ne yapacak geçenlerde baya oluyor Kadinin biri mama almaya gelmiş belliki parası azdı almadan geri gitti fiyatı görünce içime dert oldu eşim anlattı böyle böyle oldu diye dedim sen alsaydın keşke oda yanlış anlarsa diye teklif edemedim dedi sen olsaydın ederdim dedi ve öyle ninmillet haline geldik ki böyle birşeyi bı adam teklif bile edemiyor sadece fiyatalr değil insanlarda çok değişti Rabbim yardım etsin çok zor zamnlardayiz şimdi bu zmanda ne var diyen büyükler var ama düşününce eskiden daha iyiydi şimdi pahalılık insanların insanlara yaptığı şeyler hiç iyi değil yani durumlar eskiden komşun açken tok yatan bizden değil diyorduk ama insan yardım ederken bile 50 kere düşünüyor ki canlı örneğiyim bunun amacım asla bunu söylemek değil ama yardım ettigin insanlar sırtından vuruyor gün geliyor yapmasaydin oluyor 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 647 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde linalin1 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 308 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 574 göst.
0 oy
8 cevap 317 göst.
8 Mart 2020 Diğer kategorisinde Maviş annesi (84 puan) tarafından soruldu