0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde (389 puan) tarafından
Kızlar 32 haftamdayım bugün öğrendim ki sezeryan ücreti 15 bin cok fazla ama devlette de doğurmaya çekiniyorum ilgisiz ve gösterdikleri muameleyi sevmiyorum ama su an bunu ödeyecek maddi durumumuz yok siz benim yerimde olsanız napardınz borç harç bir şekilde halleder miydiniz yoksa sıkıntıya sokmadan devlette mi olurdunuz 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Neden kendini zor duruma sokucaksin canım çocuk doğduktan sonra da bir sürü masraf olucak devlette doğur durum yoksa ve kötü ve ilgisiz davranmiyorlardir inşallah iyi doktora veya ebeye denk gelirsin 
(389 puan) tarafından
Cok korkuyorum zaten sezeryan cok zor doğurduktan sonra ağrısını çekiyorsun bilmiyorum korkuyorum
-Reklam-
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Nerde oturuyorsunuz? 
(389 puan) tarafından
Osmaniye de oturuyorum
0 oy
(2,011 puan) tarafından
normal olms olsaydi ozelde yapardim ama sezeryan icin gerek yok bence zten ilgi alakayo dogum aninda istiyor insan e bunda bise hissetmiyorsn 
(389 puan) tarafından
Sezeryan sonrası ağrın cok oluyor bilmiyorum korkuyorum devletten tavırları falan hiç hoşuma gitmiyor
(2,011 puan) tarafından
nerde olursan agrin olacak 2 sezeryan yasayn biri olarak bir devlette bir ozelde oldm ayni seydi ekstra bi muamele gördüğüm yoktu zten uzaniyorsn habire agrin olunca agri kesici vuryorlar oldu bitti yani ek bise yok
(389 puan) tarafından
Bilmiyorum ya cok kararsızım randevuda bulamıyorum bir de ben 32. Haftamdayım kabul eder mi bazı doktorlar hamileliğin başından beri bakmadığı için kabul etmiyomuş
(2,011 puan) tarafından
orasi dogru ama devlette bu sekil olyor gittigin doktor deil sana verilen randevu zamaninda hangi doktor nobetciyse o giriyor
(311 puan) tarafından
Kız kardeşim normal doğum yapıyor sürekli bana sezeryan olsaydım.ozele adım atmazdim diyor
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Ben 1 ay önce doğum yaptım 10 bin di ilk gittiğim hastane 20 bin istedi araştırmsk gerekiyor İstanbuldayim ben 
(389 puan) tarafından
Kucuk bir yerdeyim maalesef Osmaniye de o kadar hastane yok hepsi aynı para
(832 puan) tarafından
Adana şehir hastanesine gtme sansn varsa eğer git
0 oy
(832 puan) tarafından
Sezaryansa özele para verme hiç şimdi daha artacak bulundum yerde şartlar iyi olsa yapardm durumum oldugu halde sonucta orda hizmet al diye ama personeller sert tahammülsx Rabbim vicdanlı insanlar la Karşılastrsn  ben smdi devlete muaneye gidyodm fazlasıyla perınatolaga gttm  verdm her muayene 1600 ondan gtmyrm smdi  son haftalarda Özel bakacam ama emin ol devlet daha iyi işinn ehli insanlar var daha cok hasta ve tecrübesi var önce özelden baska gtmezdm şuan bebegm saglıklıysa devletteki doktorm sayesinde 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Allah iyilerle karşılaştırsın inşallah ben devlette doğurdum sırtımı bile dakikalarca ovdular benle konuştular sakinleştirdiler müZik açılar o 4 kıza hala dua ediyorum 5 sene oldu asla unutmam. Doktorlar desen her dakika birisi geldi gitti içeri erkek almamalarına rapmen kimsem yok diye eşimi aldılar. Ben çok memnun kaldım her hastahane her çalışan bir değil vijdanlı insanlarda var yani korkutma kendini bende diyordum bana bişey derlerse ben kaldırmam o durumda diye ama çok şükğr korktuğum olmadı
0 oy
(311 puan) tarafından
Sırf bu yüzden  hamile olduğumu öğrenir öğrenemez eşim para biriktirim çeyrek aldı. 32+6 şimdiye kadar 4 çeyreğim oldu. Doktor bize ameliyat ücreti 12 bin dedi. Ocaktan sonra zam gelecek dedi.  Geçenlerde gittim zamli fiyatı 16 bin dedi.   Altınım 13 bin ediyor. 2 bin doktor indirim yapacak. Yani 1 bin ekleyecez altını bozup. Toplam 13 e olucam sezeryani ve gerçekten iyikide eşim toplamış yok şuan aynen bu durumda olurdum.  Ocak sonu Şubat başı sezeryanim şimdi de garibim ilaç parasını taksi parasını yemedir icmedir onun için topluyor.
0 oy
(299 puan) tarafından
Valla benim durumum olmasına rağmen gidip de 7 bin niye vereyim 1 gün için dedim devlette doğum yaptım gayette ilgilendiler. O parayi kızıma harcadm
0 oy
(425 puan) tarafından
Canm 15 bin borca giricegine osmaniyeden bi taksi tut bin tl yol ucreti ver gel cam sakurada dogur banada dua edersin insallah ben birini kanunide digerini sakurada yaptim ikisindende cok cok memnun kaldim ozeldende guzellerdi ikisinide ozelde yaptim bu iki hastanede gordugum ilgi alakanim zeresi yoktu
0 oy
(1,293 puan) tarafından
15 bin yine iyiymiş. Benim doğum yaptığım hastanenin şuanki fiyatı sezeryan normal fark etmiyor 38 bin olmuş. Dünyanın en doğal olayını ticarete dönüştürdüler ne yazık ki
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Dewletin adı çıkmış ilgisiz dye bir kere ozellerden daha iyi paran yok daha bide devleti beğenmiyorsan ozamn ewde doğur sen
0 oy
(675 puan) tarafından
Yeni hayat hastanesine mi sordun canım Osmaniye devlet hastanesi de iyi diyorlar 
(389 puan) tarafından
Evet canım yeni hayata sordum bilmiyorum Osmaniye devlet hastanesi nasıl randevu da bulamıyorum
(675 puan) tarafından
Ben de Osmaniye ya da ceyhan da düşünüyordum ama vazgeçtim çok pahalı
0 oy
tarafından

Açık konuşmak gerekirse kendinde diyorsun durumum yok diye fuzuli masraf olacak 2 gün için o kadar para vermeye değmez devleti beğenmiyor san iyi bir üniversite hastanesi ne git üniversitesi hastanelerinde erken davaranirsan 1.2 milyar verip tekli odada ayaralaya biliyorsun ben gereksiz buluyorum özele para verilmesine 

0 oy
(4,663 puan) tarafından
Öyle de olsa çıkacak bu çocuk böyle de olsa çıkacak canım devlet o kadar kötü degil ben karsta devlette doğurdum corona şüphesi olduğundan dolayi tek kaldım çift kişilik odada rahatım baya bi dua et iyi doktor hemgelsin 
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Ben ilk kızımda özele gittim ve şuan devlete gidiyorum inan hiç bir farkı yok orda da aynı şeyi yapıyor devlette de ve doktorumda çok iyi bebeği öyle güzel inceliyorki gayette kibar ozelin o şişme fiyatlarına asla para vermem. Büyük konusmayayim da ben özele gitigim halde ilk kızımda kendi doktorum doğuma girememisti herşey nasip devlette de doktorları araştırma arastira kafama en yatana gidebilirsin ben hemen hemen her doktora gittim hepsinin ilgisine baktım ona göre kendime doktor seçtim kemsinlikle ozele o parayı asla vermem 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 645 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde linalin1 (8 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 656 göst.
0 oy
16 cevap 571 göst.
0 oy
8 cevap 315 göst.
8 Mart 2020 Diğer kategorisinde Maviş annesi (84 puan) tarafından soruldu

380,039 soru