0 oy
348 göst.
Aile kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Ben ramazanı birlikte iftar açınca seviyorum herkes uzak bize sadece kaynanamlarla aynı yerde oturuyoruz. 50 km ötede arkadaşlar var bir de ailem de aynı şekilde uzak. Onlara iftara gidicez.  Eşim dedi ki çok yakar. Bundan kısmak gerekir mi ramazan dedihin yılda bir kere. Durumumuz kötü değil. 

Mesela siz davet yemeği verirken masrafı düşünüyor musunuz 

Eskiden bunu düşünmek yoktu ya :(

13 Cevaplar

+1 oy
(3,055 puan) tarafından
Yani evimde varsa düşünmem ama hususî alıp çağırmam kimseyi ne varsa onu pisiririm ister istemez dusunuyoz ya
(4,040 puan) tarafından
Hususi almak gerekiyor hicbirseyi bereketi kalmadı ha deyince herşeyi alamıyoruz
-Reklam-
+1 oy
(119,292 puan) tarafından

daver yemegi vercek kimsemiz yok :angel:

(4,040 puan) tarafından
Biz de davet yemeği vermezsem insan göreceğimiz yok anam ben mi çok sosyalizm kimse takmiyor
tarafından
Beni davet et sevdoş alim benim 4 bebeyi sana gelim büyük oğlan internet varsa sesi çıkmaz kızim Hamza mi şimoşu görse sesi kesilir ortancada kuzeyle takılır ama Hamza için bişey diyemem o baya kalabalık ağlar fajxjxjcty
(119,292 puan) tarafından
☺☺☺toplasip gelin
0 oy
(328 puan) tarafından
Abartmadan yapıldığı sürece kısmayı doğru bulmuyorum. Tabi ayak yorgana göre uzanmalı ama aileye de gitmek konusunda da kıaılmamalı
(4,040 puan) tarafından
Mesela illa ki bir et yemeği oluyor ana yemek et oluyor gerisi çorba salata zaten durumumuz kötü olsa düşünürüz ama fuzuli birşey değil bence
(328 puan) tarafından
Ya bir de ete sebze karınca yemek otomatik çoğalıyor
Allah çok güzel bereket veriyor
tarafından
Aılene gıtmek ıcın ıftar olmasına gerek yok tabıkı gideceksin ne yakarsa taksın sorumlusu sen degılsın  sımdı bır gıdersın bıde bayramda gıdersın nedır yanı

yemek kısmına gelince hususi olarak ne alınır hazır tatlı alınır evde yapıyorsan ona da gerek yok serbetlı bır sekerpare revani uzerıne krem santi meyve vs oyle tatlılar yapılır hesaplı olur
50 - 60 lıraya bır tavuk alsan mıs gıbı sebzelı vs yemek cıkar pılavdır corba dır salata dır gunluk yapılan seyler zaten masraflı olacagı taşşşş çatlasın 100 lıra yanı
0 oy
tarafından
Evet düşünürüm tabiki. Haricinde 20 cesit yapiliyor hepsi ziyan oluyir. Kim iftarda o kadar cesit yer. Gittigim yerdede o kadar cesit yapılsın istemem. Kendimde yapmak istemem. Hele 2 cocukla cok zor
(4,040 puan) tarafından
Bizde öyle adet yok üç çeşit yapılır bu kadar. Ama bir çeşit et olur kalan ziyan olan olmaz.
tarafından
Tabiki canim misafir menusunde et olmazsa.olmaz
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Savet edecegin kimseye yok a olsa düşünmem o an para varsa et tavuk alirim boregini baklavasini corbasini etli yemegini hep yapardim yani...  

Ha ay sonu para uoksa zaten cagirmam maasi alinca cagirirdim :)
(4,040 puan) tarafından
Bence de böyle olmali
(7,791 puan) tarafından
Aynen canim bende hep böyle gordum en kotu etlipide, ayran yaptırırlar di bizde kalabalik davetse
0 oy
(1,032 puan) tarafından
İllaki çoğu şey alınıoncunku evde her şey olmuyor bu devirde
0 oy
(99 puan) tarafından
Şuan hayat çok pahalı geçiminiz nasıl maasşınız falan bilmem ama git gel gercekten arabalar çok yakıyor bide önümüz bayram falan eşiniz erkekce düşünüyor siz kadınca :) arabanız varsa varken değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum yarına kimin ne placağı belli olmaz..bende araba çok yakıyor diye bi yerlere gitmek istemiyorum eşimde araba varken gidecegimiz yere gidelim ilerde satılırsa zaten gidemeyiz diyor  aileniz ne kadar uzakta 
(4,040 puan) tarafından
Evet git gide kötü oluyor herşey bence fırsat varken yapmali
(4,040 puan) tarafından
Ailem 1 saat araba yolu
(99 puan) tarafından
Benim ailemde 1 saat
(218 puan) tarafından
Aileniz 1 saat uzaklıktayken gidin bence benimki 15 saat imkanı yok gidilmiyor :(
0 oy
(17,760 puan) tarafından
Zaten senede bi geliyo bnce kısılmaması lazım
(4,040 puan) tarafından
Bence de öyle ve bence Allah yerine koyar israf yapmadığın surece
(17,760 puan) tarafından
Aynen öyle Allah kabul etsin canım
(4,040 puan) tarafından
Amin inşallah canim
0 oy
tarafından
Keşke bizi de çağıran biri olsa da bizde gitsek
(4,040 puan) tarafından
Bizim de yok cok
0 oy
(632 puan) tarafından
Gercekten oyleydi ben cok zengin bir ailede buyumedim ama tavuklu etli davetler verirdik simdi anca cocuguna yediriyorsun kendini bile es geciyorsun bazen insan istiyor ama bir davet minimum 100 200 tl olur yemegi tatlisi vs. Falan insallah geri gelir o gunler :(
(4,040 puan) tarafından
İnşallah 2024 umudumuz
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Bende cuma günü kaynanamgil bı günde annemgili cagircam bu kadar
(4,040 puan) tarafından
Benim annemlerin arabası yok malesef gelemiyorlad
0 oy
(683 puan) tarafından
Az önce bir yazı okudum daveti ret etmek  Allah'a karşı gelmek gibidir yazıyordu 
(4,040 puan) tarafından
Reddetmek değil de bı cagirinca onlar da bizi çağıracak diye
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Masrafı düşünmüyorum bereketiyle geliyo gelen misafir o yüzden alir harcarım bende eşimde düşünmeyiz
(4,040 puan) tarafından
Bence de öyle olması lazim
(9,626 puan) tarafından
Müsrif değiliz tabiki ama mesela misafir gelicek olsa cebimizde ki son parayla biseler alsak yarın napariz diye düşünmüyoruz Allah kapı aciyo cok şükür hepte o şekilde oldu o yüzden hiç kacinmiyorum misafire para harcamaktan

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 255 göst.
18 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,695 soru

11,366,163 cevap

34,846 kullanıcı

...