0 oy
261 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
Merhaba adete göre 8 hafta ultrason kaydına göre 6 haftalık hamileyim .. bebeğin sağlıksız olduğu söylendi bir kaç gün sonra tekrar kontrole çağrıldım evet bebegin kalp atışı yoktu. Önce düşük sonra kürtaja alinmam gerektiği söylendi fakat uyuşturma ve uyutma yapmadıklarını söylediler kabul edersem hemen yatış yapılacaktı.kürtaj olmadanda kendiliğinden düşer dediler Ben kabul etmedim. Başka bir hastaneye gittim orasıda hafta sonu olduğu için narkoz vermediklerini söylediler . 10 cu haftaya kadar zehirleme durumu olmaz kendiliğinden de düşer dendi. Ama hiç bir gelişme yok çok yoğun akıntım olmasına rağmen kanama başlamıyor bana lütfen yardım edin kürtajdan çok korkuyorm nasıl bu kese dışarı atar ne yapmam lazım.

7 Cevaplar

0 oy
(3,738 puan) tarafından
Çok üzüldüm canım Rabbim inşallah sağlıklı gebelik nasip etsin :( adaçayı maydanoz suyu falan normal de adeti getiriyor ama gebeliği bozar mı bilmiyorum
(3 puan) tarafından
Ada çayı iciyorm dünden beri kasılmalarm çoğaldı biraz daha ama bir an önce kurtulmak istiyorum çok korkuyorm
(3,738 puan) tarafından
Korkma inşallah kürtaj da zor bi işlem değil inan ki
(3 puan) tarafından
Artık Perşembe günü aldiricaz korkunun ecele faydası yok gibi duruyor
-Reklam-
0 oy
(13,723 puan) tarafından
Özel bı hastaneye git canım onlar belki uyuturlar
tarafından
Aynen beybii
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Yaaa bu gebeliklerde böle durumlar neden arttı anlamıyorm :( gerçekten aşılardan mı onuda bilmiyorum ama geç döllenme olabalir belki cnm
(3 puan) tarafından
Geç döllenmeden kaynaklı bence ama net bilgide alamıyorum sağlıksız gebelik tek bildiğim bu şuan
(2,040 puan) tarafından
İnşllah kötü bişi yoktur cnm
(3 puan) tarafından
İns tşk ederim
0 oy
(2,593 puan) tarafından

doğal yol olarak pek bir bilgim yok ne kadar zor bir süreç olduğunu biliyorum bende 3 doktor gezdim ve sonuç aynıydı bu sürede yaklaşık 7 güne yakın beklemiş bulundum ama hiçbir şekilde kanama düşme olmadı en sonun kürtaj oldum korkulacak birşey yok tamamen uyuyunca 5 dk sonunda işlem bitmiş oluyor aynı gün de taburcu oluyorsunuz ağrı vs bişey olmuyor..  inşallah sağlıklı gebelikleriniz olur ilerleyen zamanda <3

(3 puan) tarafından
Sizede çok geçmiş olsun bende 1 haftadır bekliyorum ama yok kendiliğinden atamıyorum amin çok tşk ederim
(2,593 puan) tarafından
teşekkür ederim tavsiyem imkanın varsa özel hastaneye gitmenden yana canım
0 oy
(103 puan) tarafından
Kürtaj uyuturlarsa çok kolay benim de 8 haftalıkken alındı bebeğim ama beklersen ki 2 gün beklettiler beni aşırı ağrım oldu aşırı keşke doğursaydım dedm
(3 puan) tarafından
Sizin demi sağlıksız gebelikti
(103 puan) tarafından
Yok ilk çok normaldi kalp atışı vardı sonrada bianda durmuş bende kontrol günü bekliyordum 11+4 günlüktü öğrendiğimde kalbi durduğunu ama benim zordu bebek yapışmış Rahime kalbi durmuş ama zor bir kürtajdı bu benle alakalıydı
(3 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun benim bebekte yapıştı muhtemelen yoksa atardım sanırım ama sizin hafta büyükmüş benim küçük daha
(103 puan) tarafından
Ağır iş yaptım ben sürekli kanamam olsun diye ama gene çok çok az oldu hami çok yürüdüm birde oğlum vardı bir yaşında onu hep kucağımda tuttum ama gene çok kanamam olmadımlekelenme gibi
(3 puan) tarafından
Öyle lekelenme bile olmuyor bende
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Akinti beyazmi.yoksa kahverengimi
(3 puan) tarafından
Kahve rengi idrar rengim koyu sarı çok koyu ama
0 oy
tarafından
Kurtajdan korkma ama uyutulmadan da yaptırma. Kanama olmayabilir bende olmamıştı 2 kez kürtaj oldum hiç korkulacak bisey yok. 
(3 puan) tarafından
Uyutulmadan asla kabul etmem

İlgili sorular

+2 oy
13 cevap 921 göst.
13 Kasım 2022 Diğer kategorisinde ASENA40 (17,882 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 636 göst.
24 Ocak 2020 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 275 göst.
14 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Semraa_0747 (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.

381,232 soru

11,413,238 cevap

34,957 kullanıcı

...