0 oy
167 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Kızlar benim yaptığım sarmaların içi güzel oluyor ama sert oluyor 1 saat pişirdiğim falan oluyor ayarı tuttutamıyorum siz nasıl yapıyorsunuz varmı tarifler:)

5 Cevaplar

0 oy
(2,447 puan) tarafından

sogan ve sarımsak kavur. Ben bunları kullanamıyorum tabi. Biraz sıvıyag ile domates salçası kavururum. Üstüne tuz, yarım limon suyu, 1 tatlı kaşığı şeker, bol nane, az tatlı biber katar en son pirinç koyar kavururum. Ustunu geçmeyecek sekilde su katarim. Fokurdamaya başlayınca kaptırıp. Yavaş sardığım için suyunu çekmesin diye sulu bırakırım yani harcı kuzum. İçini güzel yaparım ama hep Bi sırası yaniyo benim pişerken unutuyorum kontrol etmeyi :D

tarafından
Bende hamileyim canım çekiyor soğan sarımsak sıkıntı ama denicem 2 aydır yemek yapmıyorum unutucam bu gidişle :-)
(2,447 puan) tarafından
Sarma kısmı zor geliyo bana belim ağrıyo otur otur ondan çok nadir yaparım :D
(1,439 puan) tarafından
Sırayla dizme sende canim bağla iple demet demet yapıp elinde oyle pisir ben hep oyle yaparim dizmeme de gerek kalmaz
-Reklam-
0 oy
(680 puan) tarafından
Soğanı kavuruyorum salça ekliyorum pirinç koyup biraz kavuruyom baharatları ekliyorum su yerine büyük bi domates rendeliyorum 2 dakika daha bekleyip altını kapatıyorum eğer maydanozlu seviyorsan da en son ekle
0 oy
(17,874 puan) tarafından
Kuzum 2 tane soğanı yemeklik doğra yağda kavur pirinç ekle ne kadarlık yapıcaksan iyce kavur sonra salça ve baharatları ekle su koy ğzerini geçsin yumuşak olur
tarafından
Teşekkür ederiiim:))
0 oy
tarafından
Kısık ateşte pişiririm bol baharatlı yaparım salçalı yaparım 
0 oy
(32 puan) tarafından
Çiğden pişiren yok mu ? Herkes pirinci kavurmus önce 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 150 göst.
5 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sinem48300 (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 213 göst.
21 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 115 göst.
1 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 154 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,056 puan) tarafından soruldu

381,017 soru

11,406,814 cevap

34,943 kullanıcı

...