0 oy
395 göst.
Diğer kategorisinde (996 puan) tarafından
Kızlar ne zaman deldirdiniz kızım 28 aylık özeniyorum ama delirdiğim gibi ya hemen çıkarmak isterse diye çekiniyorum çünkü dışarıda her şeyi takar kolye toka güneş gözlüğü falan ama eve girdiği an her şeyi çıkarmak ister sizce doğru zaman ne zaman veya kulağını deldirenler süreç nasıldı kızınız alıştı mi hemen

Not ben deldirmicem kendi tercihi vs diyenler gelmesin sorumun cevabi bu değil :D

25 Cevaplar

+2 oy
(44,603 puan) tarafından
6 yaşında deldirmedim kendisi ne zaman isterse o zaman deldirsin ona bıraktım 
(44,603 puan) tarafından
Üşendim okumaya başlığa göre yazdım :D
(996 puan) tarafından
He tamam o zaman canım çünkü en son kısma ben çocuğumun kulağını deldirmedim kendi tercihi diyenler yazmasın demiştim ama okumadıydan sorun yok senin kararın :D
(44,603 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️
(7,709 puan) tarafından
Artıladım valla. Benim kulağım delik değil ve iyi ki diyorum. Olsa istemezdim. Kızımı düşünüyorum ona da yaptırmayacağım
(44,603 puan) tarafından
Ona biraktim valla nasıl isterse öle yapsın ister deldirsin ister deldirmesin
-Reklam-
0 oy
(11,238 puan) tarafından
Benim ablam 3 aylikti deldirdiginde ne kadar erken o kadar iyi bence
(11,238 puan) tarafından
Akılları ermeye başladıklarında canının aciyacagini bildiği için durmuyorlar ya ya.muk oluyor ya biri deliniyor öteki kalıyor benim fikrim erken deldirmek benim de kızım olacak havalar soğumaya başlayınca deldirmeyi düşünüyorum sahsen
tarafından
Bnm bebekken delmisler..hiç kapanmaz küpe takmam..halkalı küpeleri hiç takamiiyorum.mesela kulak memem büyüdükçe genislemis delik yukarda kalmış..bnde istiyorum ama kızımın deldirim toka falan hiç sevmiyo bir yaşında başına şapka bile taktirmiyo o yüzden yaptırmadım..kendisi isterse yaptircam bakalim
(11,238 puan) tarafından
Eskiden hep öyle iğneyle bebekken delerlermis benim de ablamın da tam olması gerektiği yerde deliklerimiz de büyük değil yeğenim de 7 yaşında onun da iyi takip takmaması kendi kararı delik kapanıyor olsa bende takmam kapalıyım zaten halka aldım hiç çıkarmıyorum
tarafından
Ewt ortaokula kadar iplik takiliydi kulaklarımızda  kapanmasın diye..ama işte bnm delik çok yukarıda kalmış yaa..halka takamiyorum ..
(11,238 puan) tarafından
Delen belki delememistir
0 oy
(119,250 puan) tarafından
valla suan 20 gunluk temmuzda turkiyeye hidince annem deldirriz kupe alcam diyo bilmiyom cani cok yanarmi
(996 puan) tarafından
Erken olması daha iyi olur bence en azından alışır şuan ben cesaret edemiyorum deldirsem hemen çıkarmak ister diye
annemde oyle diyo sen bi karisma torunuma diyoda cani yanarsa zor aayy
(1,018 puan) tarafından
Ben kiziminkini 1 yaşina bir hafta kala deldirdim hem ozaman çok anlamiyorlar hemde hemen alisyi iyiki erken deldirdim diyorum
anne sozu dinkeyip yaza deldiriyim o zaman bemde
(2,194 puan) tarafından
Yok ya ben kulaklarımı derdirdim 2 delik daha hiç acimamisti eczanede deldirin hijenik olsun ,hissetmesi için öncesinde soğutucu sprey sıktırtın bebisler hissetmesin hiç birşey olmaz birde işaret koysunlar önce kalemle ya muk olmasın delik benim işaretlemeden deldiler bir kulak deliğim biraz yam uk :)
0 oy
(2,592 puan) tarafından
9 aylıkken deldirdim hic kupesine dokunmaz 
(996 puan) tarafından
Ya ne güzel küçük olunca hemen alışıyor tabi
0 oy
tarafından
8 aylıklı delirdim alıştı hatta kendinden bu parca gibj hiç ellemiyor kulağını bence daha iyi küçükten az ağladı emzik verdim sustu 
(996 puan) tarafından
Aynen alışması açısindan iyi olmuş
0 oy
(1,045 puan) tarafından
2 yasında deldirmiştm kuzm kremde kullandm ama yara oldugu için çıkartmak zorunda kaldık şimdi 4 yasında kendi istiyo bidaha deldirecz
(996 puan) tarafından
Yaa bende şu sıralar istiyorum ama hemen çıkarmak isterse diye kararsızım yara olur diye
0 oy
(248 puan) tarafından

Doğru zaman 1 yaşından sonra 1 yaşını da geçmiş yani deldir bir şey olmax

(996 puan) tarafından
Ya benim tek düşüncem ya rahatsız eder de cikarmak isterse diye yoksa hemen gidip deldiredim var
(248 puan) tarafından
Yok ya sanmam
0 oy
(1,316 puan) tarafından
22 aylık 21 aylıkken deldirdim hiç var yok anlamıyor bile :) 
(996 puan) tarafından
Yaa ne güzel inşallah benimki de anlamaz
(1,316 puan) tarafından
Anlamaz canım ilk deldirirken biraz mizirdadi ağladı eve gelince kardeşini gösterdi onada yapacakmışiz sonra unuttu :) küçük kız biraz büyüsün onuda deldiricem şimdilik çok ufak daha 6.5 aylik
0 oy
(11,217 puan) tarafından
3 yasinda deldirdim akli basindsydi hatrlio. izin istedi dekdiren eczaci izin verdi durumu anlatti felan.cokta sevio kupe takmayi
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Bn 3 buçuk yaşında deldirdim. O yaşta bile acıya dayanamdi. Çok acıdı. Zıplayarak ağladı yavrum kıyamam. Ama hiç çıkarmak istemedi. Hala cikaramiyorum altın takmak istiyoruz kabul etmiyor
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bir yaşında kuzu ideal bence 

Geç kalmışsın deldir gari küpeyi çıkarırsa ip bağlarsın
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Kızım 16 aylıkken delirdim şu an 26 aylık hiç dokunup ellemez kupelerine zaten deldirdiğim zaman da ellemezdi hemen alıştı
0 oy
(392 puan) tarafından
Kızım diş çıkarmaya başlamıştı 6.ayında dişlerinin sancısıyla acı hissetmesin ağrı kesici veriyorum nasılsa diye düşünerek iki kez canı yanmasın istedim Allaha şükür deldirirken hiç ağlamadı miniğim hemen de alıştı zaten farketmedi bile diyebilirim 
0 oy
(1,972 puan) tarafından
4 yaşında kendi isteğiyle hevesiyle deldirdik. Biraz ağladı ama kendi istemişti vazgeçmedi. İstemeseydi kendim takmayı düşünmüyordum. 
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Canim kizimınkini 1 yaşina bir hafta kala deldirdim hemen alişti bide erken deldirdinmi iyleşme sürecide cabuk oluyor şimdi kızim 2 yaşinda bir kere bile olsun kupesine karişmadi hemen alişti
0 oy
(677 puan) tarafından
5aylıkken deldirdim canım hiç bir şey de olmadi büyüyünce sıkıntı olabilir canım 
0 oy
(473 puan) tarafından
Bir buçuk yaşına yakın deldirdim. İlk gece biraz ağladı acisindan. Sonra korktuğu için elini vurmadı öyle öyle alıştı. 
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Erken deldirilmesi bi yonden daha iyi bende 2 yasina giricekti deldirdim az agladi oynamadi hic kulagiyla unuttu ama buyuk olunca surekli oynuyorlar
0 oy
(636 puan) tarafından

1 yaşına girdiğinde deldirmistik sadece kuyumcudan çıkana kadar ağladı.  Hiç de cekip çıkarmak istemedi 

Şimdi de 2 Yaşında kulağımı gösterip anne küpe defne küpe dio sıpam<3:D

0 oy
(2,564 puan) tarafından
Geç bile kalmışsın 6 aylık değdirdim erken farkına varmadan taktırmak daha i CNM alışmış oluyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 199 göst.
15 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Ummebrar (1,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 174 göst.
17 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sude ayse elam (895 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 249 göst.
12 Ocak 2022 Diğer kategorisinde 6840 perikizi (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 184 göst.
18 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sude ayse elam (895 puan) tarafından soruldu

379,286 soru

11,353,082 cevap

34,824 kullanıcı

...