+1 oy
360 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (13 puan) tarafından
Ben 56yla hamile kaldım şuan 37 haftaya gircem 70 kilo olmuşum doğumdan  hemen sonra kaç kilo gider kaç kilo olurum biliyosaniz ilk doğum da yazarmisiniz benim ilk gebeliğim karnım felan o kadar çok büyümedi nasıl 70 kilo olmuşum anlamadım doğumdan hemen sonra kaç kilo verdiniz 

17 Cevaplar

0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım ideal bir şekilde  kilo almışsın neyi sorun ediyorsun hiç anlamadım valla 
(13 puan) tarafından
Peki doğumdan sonra kendi kiloma inermiyim boyum 160 olduğu için 3 kiloda alsam çok kötü duruyo
(3,162 puan) tarafından
Verirsin tabiki kuzum bunları düşünme şimdiden. Sağlıkla kavuş bbeişne inşallah az kalms
(13 puan) tarafından
İnşallah canm şimdiden heyecan korku hepsi var
-Reklam-
0 oy
(7,538 puan) tarafından
Doğumla beraber yedi kilo kadar gidiyor birde eve döncen uykusuz geceler emzirme vs derken kendi kendine gidiyor birazda.
(13 puan) tarafından
Bilmem ki acaba ben nasıl olcam bakalm 37 hafta olduk daha belirti yok senin bebek kaç haftalık canm
(7,538 puan) tarafından
Ben büyüttüm 13 yaşında kızım var ama gözümde hala bebek o ayrı:))
(13 puan) tarafından
Yaa belki ilerde abla olur prenses bende çok istiyodum kızım olsun oğlum oldu ama en önce sağlık tabi erkekler de annesine düşkün oluyo diyolar
(7,538 puan) tarafından
Sağlıklı olsun canım önemli olan o nasibinde varsa birde kızın olur belki sonra.
(13 puan) tarafından
İnşallah cnm seninde bı oğlun olsun ilerde:)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
54 le hamile kaldım 75 le dogurdum şuan 57 yim 1 ayda hepsi gitti hiç takma
(13 puan) tarafından
İnşallah benimde öyle olur peki doğumdan hemen sonra kaç kilo gitti
0 oy
(261 puan) tarafından
Bende 57yle hamile kaldım 25+4 um şuanda 6 kilo aldım doğuma kadar seninkini geçebilir bile muhtemelen çünkü son zamanlarda iştah tavan bende merak ediyom acaba verebilecek miyim kimileri emzirirken çok veriyormuş kimileri aksine süt olsun diye yerken alıyormuş bende merakla bekliyom :) ama sıkma canını yani nasıl olsa veririz illa :)
(13 puan) tarafından
Benim haftama gelince aynı kiloda oluruz kesin çünkü o haftada bende öyleydim sonra iştahın kesiliyo o haftalarda çok kilo oliyosun ama benim yengem 14 kilo aldı doğumdan hemen sonra 4 kilo vermiş göbeği bile inmedi sanki hayla hamile gibiydi benim de aklıma takıldı bide boyum 160 aldığım bı kilo bile baya kötü duruyo
(261 puan) tarafından
Ay dur kız tam yemek öncesi korkutma beni :) benimde tüm vücut aynı sadece göbeğim çıktı zaten :) 165 im bende selvi bir boyum yok malesef:)
(13 puan) tarafından
Boyun tam orta bence senin inşallah fazlası bizde kalmaz :) son zamanlar da iştahın fazla olmiyo zaten benim öyleydi aman sağlıkla dogsunlar inşallah
(261 puan) tarafından
Aynen kalmaz inşallah evet en önemlisi sağlıkla dogmalari oda ayrı bir panik ilk olunca bilinmezlik Allah yardımcımız olsun
0 oy
(4,651 puan) tarafından
63 le hamike kaldım 78 ile doğuma girdim. 1 sene oldu 65 e düşmüşüm. Emziremedim maalesef. Spor  diyette yapmadım. Ama ev iş oğlum baya spor diyet yerine geçti. Hamile iken benimde karnım pek yoktu. Du bakalım sağ salim bebeğini kucağına al gerisi hallolur. 
(13 puan) tarafından
Allah bağışlasın erkek bebekler biraz yaramaz oluyo heralde benim de oğluşm olcak
(4,651 puan) tarafından
Geneli mi öyle bilemiyorum ama oğluö gün geçtikçe yaramazlık dozunu artırıyor :) maşallah canım sağ salim kucağına al.
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Ay neyin derdindesin kilon çok normal içinde çocuk var. Tek derdin bu olsun.... Gidiyor zaten onlar 1 hafta içinde...

.

.

Örneğin ben 74 ile hamile kaldım 93 ile doğurdum. 1 haftada tekrar 74 olmuştum. Hamileliğimde spor yapıp azcık da olsa dikkat ettiğim içim kilolarım yerleşmedi
(13 puan) tarafından
Ya inşallah ben zor kilo veriyorum sen iyi vermişsin biraz da vücut la alakalı heralde
0 oy
(9,247 puan) tarafından
67 kiloydum hamile kaldığı da dogurdum81 din.on gün ödem oldu Max 72 ye düştüm gerisi kaldı
(13 puan) tarafından
Sende baya iyi vermişsin benim vücut zor kilo veriyo ya niye öyle bilmiyorum
(9,247 puan) tarafından
Yok bacım emsin diye yedim 74 ğm suan ay bide ewlenmeden önce 52 ydim şimdi çok agırım
(13 puan) tarafından
Boyun uzunsa göstermiyosan fazla farkedilmez cnm
0 oy
tarafından

Ben ilk hamilelegimde 57 ile hamile kalıp 73 ile 40.haftada dogum yaptim dogum sonra 63 kiloda sabit kaldım ne aldım ne verdim kısım 6 aylik olduktan sonra ekmeği makarnayı tatlıyı azalttım hayatımda arada yürüyüş yaptim evde de uygulama indirdim göbek eritme hareketleri yaptim şuan 58 kiloya geri düştüm hiç kafaya takma kiz bende çok sorun yapardım bu kilolar nasıl gidecek diye demekki gidiyormuş dikkat edersen birde normal dogum yaptim dogum sonra korse kullandım göbek öyle kalmasın diye :D:D

(13 puan) tarafından
Normal doğumdan memnunmusun canım korse işe yariyomu peki senin bebiste çok geç gelmiş ama :)
tarafından
Korse yaradı bana evet normal doğum çok sağlıklı çok mutluyum normal olduğu için evet tam 40.haftasinda geldi :))))
(13 puan) tarafından
Yerini beğenmiş senin ki çok geç gelmiş ama sağlıklı olması tabi benim oğlum inşallah nazlanmaz 37 haftaym ağrım yok ama
tarafından
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah aslında 40.hafta çok geç değil tam vaktinde gelmiş:))
0 oy
(161 puan) tarafından
Bende 55 ile hamile kalmıştım 38e kadar 72 buldu dogumdan hemen sonra 62 oldu 3 ay sonra 53 kilo oldum.Simdide hamileyim  55 ile hamile kaldim 19 haftalik şuana kadar 1 kilo aldım 56 kiloyum
(13 puan) tarafından
Hemen vermişsin sen ya inşallah bende öyle olurum ben zor kilo veriyorum bazıları doğumda sadece 4 kilo veriyomus öyle olunca morelim baya bozuldu yaa
(161 puan) tarafından
Hayir canım gidiyor hepsi biraz egzersizle verirsin kafana takma hem ideal kilo almışsın sağlıklı yani fazla yok gider hepsi
(13 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah cnm ya:)
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Keske butun hamilelerin derdi kilo olsa bence sukur edin saglikli sihatli kucaginiza almak icin dua edin
(13 puan) tarafından
İlk duam o inşallah cnm hepimiz sağlıkla kucagimiza alırız çevremizdekiler soruyo bide son ayimda yım kaç kilo aldın felan 14 deyince çok almışsın işte bebeğe de zararı var sana da o kiloyu hep sen almışsın diyince takıldım
0 oy
tarafından
Ben 52 ile hamile kalmıştım 32. Haftada 72 kiloydum sonra tartilmayi bıraktım herhalde 75 olmusumdur. Doğumdan 1 hafta sonra 63 e düştüm şimdi 1 yaşında 58 kiloyum. Verirsin gözün korkmasın 
(13 puan) tarafından
Ya senin ödemin çok olmuş heralde doğumdan sonra gitmiş hepsi inşallah bende öyle olurum çünkü daha oğlumun kilosu 2 buçuk larda felan 37 hafta dayım daha
tarafından
Evet canım ödem coktu elim ayağım şişti doğumdan 2 gün sonra 68 ken bı hafta sonra 63 oldu ama 4-5 gün ömrümde icmedigim suyu içtim ve WC den çıkamadım
0 oy
(611 puan) tarafından
45 kilo ile hamile kaldım. 70 ile doğuma girdim :) 3 aylıktı 50 kiloya düştüm. 6 ayda eski kiloma geri döndüm. Karnının kalmasını istemiyorsan egzersiz yaparsınm doğum sonrası hamur işi tatlı çok yeme 
(13 puan) tarafından
Ben hiç hamur işi sevmem mantı hariç onuda ay da yılda bi ben bı tatlı çok yedim benim kilo hiç durmadı hep yükseldi cnm:D gittikçe arttı inşallah fazlası kalmaz sen iyi vermişsin her vücut aynı değil ben fazla su içsem hemen kilo aliyorum
(611 puan) tarafından
Dengeli beslenmeye çalış canım. Öğün atlayip sonra yemekte kilo yapar
0 oy
(854 puan) tarafından
inersin canim kendi kilona bir iki ay icerisinde ben daha 24 haftaligim 12kilo almisim dogumda yarisi gidiyor zaten diyer yarisida zamanla gidiyo
(13 puan) tarafından
İnşallah gider ya bazılarında gitmiyo inşallah bende gider
(854 puan) tarafından
kolay kilo alip verebiliyorsan gider canim mesela ben hic kilo alamam sadece hamileligimde o da dogumda yarisi gidiyo kirkim cikmadan geri kendi kiloma donuyorum
0 oy
(373 puan) tarafından
Ben 20 kilo aldım doğumdan sonra iki haftaya kadar kilolarim gitti eski kiloma beş var
(13 puan) tarafından
Ya senin çok ödemin olmuştur bı hafta sonra inmiştir inşallah benimde öyledir kalıcı olmasa bari kilolar
(373 puan) tarafından
Kalmaz bolca yürü
0 oy
(11,151 puan) tarafından
O dert bende de var kız 53 bile çok kiloymus gibi gelirken bana 70 oldum daha 35. Haftamdayim evlendiğimde 43 tüm  :(((
(13 puan) tarafından
Boyun orta ya kısaysa kilondan fazla durursun bende de var ya napcm bilmem doğumdan sonra 7 kilo gider diyolar en fazla sonra diyet le  artik gittiği kadar
(11,151 puan) tarafından
Sağlıkla dogsunlar da canim artık veririz napalm tek derdimiz kilo olsun biraz hareket biraz az boğaz :)
0 oy
(907 puan) tarafından
Gayet normal cokta degil kilon, haha ben 32 haftadayim 15 kilo aldim ayol )) ama dert etmiyorum oglumda 20 kilo almistim, 7 si dogumda gitti, 5 kilosu ilk 40 hunde kendiliginden gitti, kalanida dert etmedim hic )) boyum uzun 1.72 kaldirdi yani bir noktada bir yil icerisinde hic rejim yapmadan kendiliginden kayboldu eski kilomq dondjm canikom dert etme verirain yeterki evladin saglikla gelsin
(13 puan) tarafından
Ya senin boyun uzun hamilelikte bile anlasilmiyodur canim kilo aldığın inşallah sağlık li doğsun hepimizin bebekleri
(907 puan) tarafından
Yok be canim anlasiliyor 20 kilo az degil ama dert etmiyorum valla tadini cikartiyorum )) bebisler saglikla gelsinde inanki kilolar gidiyor ilk gebeligimde bende cok korkmustjm veremeyecem diye ama hepai gidiyor
0 oy
(391 puan) tarafından
Bnde 56 ile hamile kalip 69 ile doğuma girdim 35. Haftamda normal doğum 4 kilo gitti. Dogumdan sonra doğumda giden kiloyuda geri almistim süt olsun diye yerken. Suan 62 yim 7 ay geçti.

Bnde vermek istiyorum ama habire tatli yiyorum engel olamıyorum kndime :) 
(13 puan) tarafından
Ya bende öyle doğumda 4 kilo gider diyolar zamanla verirsin bence bebek varken insan çok yiyo tatlıyı felan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 130 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Cyln76 (618 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 484 göst.
0 oy
3 cevap 437 göst.
15 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 449 göst.
31 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Zehra800 (1,056 puan) tarafından soruldu