0 oy
92 göst.
Diğer kategorisinde (36 puan) tarafından
Merhaba. 28 gün önce normal doğum yaptım alttan dikişlerim var sayısını bilmiyorum sormadım onlarda söylemedi. Dikişimin olduğu taraftaki bacağım kalcam çok sancimisti ilk zammlar ağrı kesici de almadım o sanciyi çektim. İlk dikişim 6 günlükken düştü dikiş tutmadığı için attı mı yoksa düştü mü bilmiyorum hafif açıklık olmuş gibiydi sonra kendiliğinden kapandı. Şuan vajinamda sancılar oluyor bazen sızlıyor. Bu iç dikiş dedikleri tam nerde oluyor ve vajinada genişleme olmuş gibi ayıptır soylemesi. Sizde nasıl oldu. Dikişler iki üç sefer farklı günlerde peceteye geldi bazıları küçük parça bitanesk uzun tek parça halindeydi. Tamamen sancılar ne zaman geçer daha doktora gidemedim. Doğumda travma oldu bende çok korkuyorum artık alttan muayene olmaya. Ve ayıptır söylemesi ilk birliktelikten çok korkuyorum çok acı çekmekten 

4 Cevaplar

0 oy
(15,713 puan) tarafından
Birliktelik şuan düşünme normal doğum yapan birinin iki ay girmemesi gerek bana göre 

Dikiş ilk dogumumda yirmi gün sonra düşmüştü vajina da açıklık vs yoktu bunda daha belli değil 4 Nisan'da yaptım benim de iç dikisim var iç dikis rahimde olan sanırım dışta 7 yenyakin var galiba ne zaman düşer Allah bilir sancı da kendini üşütme sıkı giyin 
(36 puan) tarafından
Şuan düşünmüyorum zaten ama bundan sonra da hiç dusunemicem gibi geliyor. :)
(15,713 puan) tarafından
Ben ilkinde üç ay yapamadım korkudan bunda da eminim ele olacak ama adam dayanmaz :D asjjajsjsj
(11,217 puan) tarafından
dogurdun mu fato. Allah anali babali buyutsun. Gecmis olsun canim :)
(15,713 puan) tarafından
Postumu görmedin mi kız :D
-Reklam-
0 oy
(324 puan) tarafından
Canım benim tamamen bütün dikişlerin düşmesi 30 günü buldu ağrıya gelince 40 a kadar da onu çekmiştim igne batar gibi içte ağrım olurdu oda yavaş yavaş kayboluyor . İliskiyi de şöyle düşün hani afedersin ilk birliktelikte derler ya kendini bırak kolay olur kasarsan kendini bı o kadar da zor diye aynı şey oluyo ilk bı korkuyorsun ediyorsun falan ama bırakınca öyle olmuyor kendini hazır hissettiğinde yasa
0 oy
(551 puan) tarafından
Benim ilk birlikteliğim iki ay kadar sonra olmuştu canım hatta korkumdan tam da olmamıştı. Dikiş konusu ağrı acı sizi 6. Aya kadar bende devam etti fazla nazliymisim öyle dediler :D acıdı işte napiyim yalan mı söyleyeyim. Bide belirli bir zamana kadar kendimi hep yamalı gibi hissettim onu atlatmam ne kadar sürdü inan hatırlamıyorum senin ki gibi bende kaç dikisim oldu bilmiyorum her banyoya girdiğimde yerde küçük küçük ipler goruyordum. şu an 2. Ye hamileyim bu daha kolay olur inşallah. Kontroller kolay oluyor bu arada tavsiye ederim dikişler tutmuş mu bir sıkıntı var mı ona bakıyorlar git derim bir sıkıntı varsa şimdiden söylerler. 
0 oy
(7 puan) tarafından
İki normal doğum yaptım ama o dediğin acıyı hissettim iki ay nerde ise sanki pişik olmuşum gibi yanıyordu canım temiz tuttum bazen krem sürdüm bı buçuk iki ay gibi sürede geçti ve bende de travma oldu sanırım doktora gitmedim doğumdan sonra açıkcasi
(36 puan) tarafından
Kanamaniz nasıl bitmişti benim pembeye döndü birde sarı su gibi akintida geliyor normal mi acaba enfeksiyon değildir değil mi ilk dogumum hiç bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 91 göst.
15 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Asli_aydmr (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 191 göst.
25 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ♥️Berat Seha'm♥️ (6,724 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 110 göst.
13 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mehtapp (6 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 137 göst.

380,087 soru

11,378,471 cevap

34,863 kullanıcı

...