0 oy
189 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (6,721 puan) tarafından
Hayırlı ramazanlar kızlar. ❤️

5 gün önce normal doğum yaptım. Kanamam fazla yok ped kullaniyorum. Ama affedersiniz dikişin olduğu bölge pedime değiyor . Cok rahatsız ediyor. Siz nasil bir çözüm buldunuz. ? ☹️ 

14 Cevaplar

0 oy
(2,405 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sarı kantaron yağı kullan canım hem dikişlerinin sertleşmesini engeller hemde çabuk iyileşmesini saglar ben öyle yaptım ilk doğumunda da bu dogumumda da 
(2,405 puan) tarafından
Günde iki defa yeter bi sabah bı akşam sürmen yeterli
Ben doğum bile yapsam ped kullanamıyorum pedi çamaşırıma yerleştiriyorum üstüne de beş altı kat pecete koyuyorum uzun olanlardan varya hem distirmesi kolay hem koku olmuyor iki dogumumda da öyle yaptım hem genital bölgen ıslak kalmıyor saat başı peçeteyi değiştirebiliyon ohhh mis
(6,721 puan) tarafından
Tamam canim 2 kkere surerim . İlkte bende ped kullanmadim hastaneden gazli bez verdiler icine pamuk koyup ped gibi yapıyordum. Hic acimamisti. O gazli bezlerden bulabilsem hep küçükler  satiliyor. ☺️
Canim peçete de yapışır diye korkuyorum hic denemedim peceteyi. Kağıt havlu yu diyorsun sanirim uzun olan.
(2,405 puan) tarafından
Bende yapışma olmadı canım aynen kağıt havlu hatta şöyle yap dikiş kısmına gelen yere bir miktar kantaron yağı sür öyle kullan hem yapışma ihtimali kalmaz hemde rahat tek sıkıntı kağıt havlu biraz fazla kalinca parçalanıyor sen onuda suyla temizler yenisini kullanırsın
(6,721 puan) tarafından
Tamam kuzum sürekli değiştiririm bebisten firsat buldukca☺️. Cok teşekkür ederim canim Allah razı olsun ❤️❤️ detaylı detayli anlattin cevap verdin cok sağol ❤️
(2,405 puan) tarafından
Yardımcı olabildiysem ne güzel geçmiş olsun
-Reklam-
+1 oy
(1,919 puan) tarafından
Temiz yıkanmış ütülenmis bez kullan daha rahat edersin. Bende ped kullandim baktım dikislerime degdikce yakiyordu hic rahat edemiyorudm. Bez kullanınca yanma yapisma olmadı daha rahat oturdum kalktım. Bide lavaboda ılık suyla yıkayıp iyice kurulayinca daha çabuk iyileşiyor 
(6,721 puan) tarafından
Bez aklıma geldi aslında cesaret edemedim yapışır diye. Utuleyip deneyeyim olmadi. Gerçekten cok rahatsız ediyor ya degip duruyor.
(5,252 puan) tarafından
Bu doğru bende öyle yaptım +
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Çözümü yok canım mecbur deyecek yani tendirdiyot kullan bı sure mikrop kapmasın 
(6,721 puan) tarafından
Tamam canim teşekkür ederim ❤️☺️
0 oy
(119,219 puan) tarafından
cozumu zaman her wc den sonra don makinasiyla iyice kurut inc cabuk duser bebik napiyo
(6,721 puan) tarafından
Kurutuyorum sevdosumm ☺️ama bugün çok rahatsiz etmeye başladı. İnşaallah canim. Bebiste emiyor teyzesi ❤️
0 oy
(2,995 puan) tarafından
Batikon kullan canım ben çocuk bezi kullandım ama çok can yakıyor yine de sıksık değiştir pişik olma ve kabız olmamaya dikkat et bebeğin de hayırlı olsun canım rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin 
(6,721 puan) tarafından
Batikonu doktor yazmamış nedense ilkinde yazmislardi. Kendim simdi alip kullansam sıkıntı olmaz demi canim? Cocuk bezide denedim ondada rahatsız oldum ☺️
Aminn Allah razı olsun kuzum ❤️❤️
(2,995 puan) tarafından
Senden de canım ❤❤Benim de ilkin de çok rahattı da çabuk geçmiş di ikinci de hem pişik oldum hemde dikişlerim sanki açılır gibiydi 1 .5 sene olacak arada sanki sızlıyor nedense geçer inşaAllah seninde canım
(6,721 puan) tarafından
O sızlama bayağı bir geçmiyor zaten ☺️ inşaallah canim ❤️❤️
(1,634 puan) tarafından
Batikon ilk doğum da bende kullanmıştım 2. Dogumda sordum iyileşmeyi yavaşlatıyor dedi gerçekten de öyle oldu daha hızlı iyileştim o yüzden kullanma
(6,721 puan) tarafından
Tamam canim zaten doktorda kullan demedi. O yüzden kararsız kalmıştım alip almamakta en iyisi kendisi iyileşsin .
0 oy
(270 puan) tarafından
Malesef cozum yok pedi cikartdigin andan itibaren daha cabuk iyilesiyor 40gun kanamam oldu mecbur takdim ama sk sk kuru tutmaya ozen gosterdim.ve tendiriyotla temizledim
(6,721 puan) tarafından
Evet canim mecburen takmamiz gerekiyor ☹️. Fön Makinesi ile kuruluyorum ama tentürdiyot yok doktor yazmamış. Kendim alip kullanayim olmadi
(270 puan) tarafından
Evet cok ucuz birsey kurutyor hemen canm kulan kesinlikle
(6,721 puan) tarafından
Tamam canim cok teşekkür ederim Allah razı olsun ❤️
(270 puan) tarafından
Sendende insallah canim
0 oy
(486 puan) tarafından
Ben yumuşak bir bez kesip koydum rahatladım 
(6,721 puan) tarafından
Pamuklu bi kumaş vardi bebegin battaniyesi icin almıştım. Onu yikadim utuleyip birde onu deneyeceğim canim . İnsallah yapışıp kalmaz
0 oy
(645 puan) tarafından
Hic çözüm bulamadım genelde uzaniyordum canjm sık değiştir pedi rahatsız etmemesi icin
(6,721 puan) tarafından
Canim yeni koyuyorum 1 saat sonra sanki saatlerdir degistirmemisim gibi acisiyor. ☺️
(645 puan) tarafından
Anladım csnim
0 oy
(144 puan) tarafından
Ay hayatım aynı konudan muzdaribim valla bende WC sonrası ılık suyla yıkayıp batikonla temizleyip kurulayip ped koyuyordum üzerine de pamuklu bez koyuyordum o biraz rahatlatiyordu diğer türlü kesin bi çözümü yok yani bundan eminim 
(6,721 puan) tarafından
Olmadi pamuklu bez deneyeceğim. Cok rahatsiz ediyor. Teşekkür ederim canim ❤️
(144 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Bi alternatif tıp uzmanının önerisi ile günde 2 3 bardak limonlu su içtim elhamdülillah çok faydası oldu dikişler çabuk iyileşiyor ağrısı azalarak geçiyor 
(6,721 puan) tarafından
Bende deneyeyim limonlu su ☺️insallah cabucak gecer . Teşekkür ederim canim ❤️
tarafından
Rica ederim inşaellah. Allah mübarek etsin bebeğini bu arada. Afiyetle yaşayın ailecek
(6,721 puan) tarafından
Amin kuzum Allah razı olsun ❤️❤️☺️
0 oy
(9,543 puan) tarafından
Ay bende sezeryan doğum yaptım bi hafta önce yaram sürekli açık daha hiç bakmaya cesaret edemedim kıyafet de değdirmiyorum . Normal yapsaydım heralde donsuz gezerdim çok geçmiş olsun 
(6,721 puan) tarafından
Bende hic bakamiyorum. iyilesince ancak bakarız. İnsan o anın psikolojisjni atamıyor ki baksin. Donsuz gezmek aklımdan gecti ama havalar soğuk:D sicak olsa gezerdim. ☺️
0 oy
(8,852 puan) tarafından
Normal dogumda o kadar kesi atılıyor mu ki canın yaniyor
(6,721 puan) tarafından
Kimisinde az oluyor canim kimisinde çok dikiş olabiliyor. Benim ilktte de cok dikiş vardi.  Dikisten cok pede değdigi icin aci veriyor. :)
(8,852 puan) tarafından
Abooww şimdiden tırstım ben normal doğumda dikislerin o kadar acitacagini hiç dusunmemistim
(6,721 puan) tarafından
Korkma kiz belki seninki az dikişli olur☺️. İlkinde bu kadar aci vermiyordu. Bunda cok rahatsiz etti.
(8,852 puan) tarafından
Ayy insallah yaa
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Ben ilk doğum da bez koymuştum 2. De şu ucuz ped ler var ya daha kalın onlardan kullandım diğerleri ince olduğu için daha çok can yakıyor 
(6,721 puan) tarafından
Bez koyacağım bende canim. Pamuklu bez vardi yıkadım kurusun. Onu kullanayim olmadi o pedlerden de alirim. Teşekkür ederim canim ☺️❤️
0 oy
(15,130 puan) tarafından
Her gün batikonla pansuman yaptım. Ve doktor fito isimli bı krem vermişti. Onu kullandım. 
(6,721 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim ☺️❤️

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 134 göst.
0 oy
9 cevap 213 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Bsra77 (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 181 göst.
0 oy
12 cevap 483 göst.