0 oy
315 göst.
Diğer kategorisinde (2,898 puan) tarafından
Ben kaynanamla yaşıyorum sagolsun yardımcı oluyor gün içerisinde o bebekle de ilgileniyor ben iftar yemeklerini hazırlıyorum sonra topluyoruz bebegin banyosu derken saat geç oluyor ve yorgun hissediyorum ama ev dağınık oluyor yani iş yapmak istesem çok iş var halim kalmıyor sadece 

Düşünüyorum da ayrı olsam tek başıma nasıl baş ederim diye aslında bebekle tek kaldığım günler oldu başa çıktım herseyle ama o günler gayet güzel uyumustu kızım bazen huysuz oluyor vs siz nasıl yetistiriyorsunuz yemekleri erkenden mi yapıyorsunuz 

22 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Tek kalınca daha rahat edersin tabiki yemeğini istediğin zaman yaparsın işini istediğin zaman yaparsın baktın yetişmiyor iki yumurta kırar yersin ama kaynata kayınpeder olunca mecbur yapiyosun iste
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ben kafama huni takcam artık az kaldı cıldırmaya
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Tek başına daha rahat oluyor çünkü sadece kocan sen çocuğun başkasının yükü yok üzerinde ama tabi gene yetişilmiyo da hani yapmasam lafı olur mu derdi yok keyfine göre her şey  
0 oy
(551 puan) tarafından
Zamanla yerine oturuyor canım bı an da hiç birimiz her şeyi dört dörtlük yapamıyoruz :) 2. Gelecek benimde bakalım yetisebilecekmiyim idare edebilecek miyim kafamda deli sorular :)
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Belli bi düzene koydum canım sabah uykusunda kahvaltmı yapar evi toplarım öğlen uykusunda yemeğimi yapar toz alırım uyanık halinde de onunla ilgilenirim ama öncelik hep bebeğim bu zamanları geri gelmicek inan yarın öbür gün üff anne beni arkadaşlarımın yanında sevme rezil oluyorum yaaa dicekler şimdiden o günlerin acısını çıkarıyorum :) bide yalnız olunca ev daha az dağılıyor inan ki nerde çokluk orda bişeyleer demişler işte :)
0 oy
(31 puan) tarafından
Valla ben ayriyim 19 aylik ve 5 aylik iki tane bebişim var evimde sobali bi yere gitmiyorum mis gibi düzen oluşturdum tabi illaki sıkıldığım oluyonama son zamanlarda bebişlerim büyümeye başladiklarin da daha da rahat etmeye başladim bende bazen kaynanama gidiyorum yeminle iş bitmiyo eve gelince belim kırılıyo kötülemek gibi olmasin mümkünse evin ayır daha rahat edersin
0 oy
tarafından
Tek olunca daha rahat ediyorsun . Bazen annemler geliyor yada ben gidiyorum simariyor az uyuyor falan ☺️ evde tekken her işimi yapıyorum süpürge toz yemek çamaşır ne varsa 
0 oy
(324 puan) tarafından
Bende kayınvalidemle alt üst oturuyorum aynı senin gibi sağolsun arada oyalar evleri toplarken yemek meselesinde de paylaşırız o ben aşağı inmeden biseyler hazırlamış olur bende eksik neyse onu yaparım yada ben yukarda hazırlarım o eşlik neyse onu yapar gelir vala çok desteği var iki tane oğlanla başa cikamazdim heralde
0 oy
(485 puan) tarafından
Şimdi bir de günde 10 saat çalışıp 2 saat yol gittiğini düşün ve elindeki o endişeyi sakince yere bırak. :) 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sabah kahvaltıdan sonra yaparım yemeklerimi el pratikliği ile alakalı birazda hızlı ve pratik olmak gerekli 
tarafından
Vay canına
(25,224 puan) tarafından
Mesela senin gibi camış ve uyuşuk olmamak lazım yoksa iş zor:D
tarafından
Puhahahahha ükela :)
0 oy
tarafından
Yetişemiyorum saldım çayıra mevlam kayıra 
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Yetisebilmek icin neler yapyom neler bebeğim cok huysuz mutfaga getiryom bi ayağımla sallarken tezgahtda yemek yapmaya çalışyom sonuc 30 dakikalk yemek 1 bucuk saate anca bitiyor
0 oy
(3,282 puan) tarafından
10 gündür kaynanamın yanındayım iş bitmiyo oğlum durmuyo ama evde tek olsam böylr olmuyo
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Oğlum öğlen uyuduğu zaman işimi yemeğimi yapiyorum bazen temizliği eşimin evde olduğu günler yapiyorum. Yetiştiği kadar artık yapamadığım zaman takmıyorum oğlumun canı sağolsun
0 oy
(2,573 puan) tarafından
2 sene önce yemek yapmayı bilmeyen ben şimdi 10 kişiye yemek yapıyorum.Ben yetistiriyosam herkes yetiştirir net
0 oy
tarafından
Ne olursa olsun tek olunca daha iyi oluyor 
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Kaynanan sizle mi yaşıyor bebeye yardımcı olmak için mi sizin yanınızda genelde o gün ixinde yapıyorum eşim çocuklara bakarken yada kızlarım uyanmadan çorba köftelerini yaparım kendi yemeklerimizi yetiştirememki bazen yumurta yedgimiz bile oluyordu o an ne yapabliorsam çocuklar ihmal oluyor agliyolar salata bile zor yaptığım oldu smdi ise basladigim için kaynana ve annem bakıyor onlar yapıyor yemekelri saolsunlar ben salaata pilav onu bile çok zor yapıyorum çok agliyolar 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla canım hep tekim tabi artık büyüdü ama kendi evinde daha rahat ediyor insan gerçekten 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
2 yavrum var bazen yemekti çamaşır bulaşık ortalık goturuyor deliricem simdi derken iş yine bana bakıyor Allahu Ekber diyip girişiyorum. Kızımı mama sandalyesine oturtup eline bişiler veriyorum oyalanıyor oglum zaten idare ediyor kendini. 4-5 gibi yapıyorum yemegi ramazan dısında esim gelince yemek sıcak oluyor bir daha ısıtma derdi olmuyor. Hersey oluyor sırayla canım 
0 oy
tarafından
10 aylık bir bebeğim var canım hiçbir zaman ne temizliğimi aksattım ne de yemeğimi ve sabah 8.de uyanıyor ta geceye kadar yürütecine koyup yapıorum veya çizgi film açıyorum yatırıyorum öyle yapıorum sürekli gözetim altında tutuyorum onunla da ilgileniyorum 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 323 göst.
0 oy
20 cevap 618 göst.
21 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Papatya43 (523 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 416 göst.
28 Ekim 2023 Aile kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 479 göst.
17 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu

380,201 soru

11,382,229 cevap

34,880 kullanıcı

...