0 oy
414 göst.
Aile kategorisinde (250 puan) tarafından
İlk kızım 2 yaşına girecek bide 25 günlük kızım var kaynanamlar bizde kalıyordu onlarda gitti şuan o kadar zorlanıyorum ki ruh gibi oluyorum iki çocukla nasıl yetisebilirim ne olur tavsiye verinnn

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yetiştirsin cnm alışırsın ben 3le şuan iyiyim dört gelince nasıl olur bilemem eş yardımı desteği olmazsa olmaz
-Reklam-
0 oy
(1,642 puan) tarafından
Büyüğü büyüyünce anca çünkü senin 2 si de çok küçük o yüzden  baya zor olur Allah kolaylık versin ins
(250 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(674 puan) tarafından
Benim ki daha doğmadı bugün mü gittiler ilk doğumdan annem 40 çıktıktan sonra gittiydi bi hafta boyunca düzen oluşturamamıştım zamanla senin de düzenin olur inşallah kolay geçer günlerin 
(250 puan) tarafından
İki gün önce gittiler
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Eşin destek vermezse zor canım burda este bitiyor buyukle ilgilenmesi yedirmesi gezdirmesi lazm biraz
0 oy
tarafından
Biri 4. Sınıfa gidiyor diğeri 30 aylık ona rağmen yetişemiyorum 
(250 puan) tarafından
Çok zorr :((
0 oy
(17,737 puan) tarafından
3 oglum var tempom asiri yogun 
0 oy
(600 puan) tarafından
Yetisemiyoz saliyoz şal gitsin kizz:))
(250 puan) tarafından
Öyle de yapamıyorum ama bu sefer harap oluyorum cok yoruluyorum
0 oy
(8,897 puan) tarafından
Benim de küçük 9 aylık büyük 27 aylık. Çalışıyorum. Çift motor takmış gibiyim. Herşeyin pratiğini uyguluyorum sjsjsj herşeye de yetişiyorum çok şükür. Senin küçük bebeğin çok.minik daha. Biraz zaman geçsin düzenini oturtursun merak etme canım 
(250 puan) tarafından
Nasıl pratiğini uyguluyorsun peki
(8,897 puan) tarafından
Sabah erken kalkiyorum. Altı gibi en geç. Çamaşır varsa atarım hemen. Yemeği ocağa koyarım. Tuvaleti yıkarım. Çamaşırı sererim. Çocuklar uyanır yedi buçuk gibi onların altını üstünü değiştir. Küçüğü emziririm. Sekizden sonra evden çıkıyorum ise gidiyorum. Üç gibi geliyorum işten geri. Yemek hazır olmuş oluyo. Ortalıkta bisiler varsa toparlarim. Yapılacaksa bir pilav salata. Çok geç olmadan yemek yeriz saat beşi geçmez hiç. Sonra klasik mutfak bulaşık. Bir sonraki günün yemek hazırlıklarını yaparm. Biraz çocuklarla oynarz. Yedi gibi çay içiyoruz. Sekizde küçük oğlumu dokuz gibi büyük oğlumu yatırıyorum. Robot evi süpüruyo işteyken. Bir toz alırım. Ortalığı toplayıp ben de yatarm. Eşim ama her konuda çok destek oluyo bana. Her işime yardım eder. Bir de çalıştığım için daha planlı oluyo galiba herşey. Evde olsam belki daha karışık olur herşey.
(4,155 puan) tarafından
Masallah birde çalışıyorsun ben de 2 cocugum var planlı olmak önemli ama çalışsam halım kalmazdi
(8,897 puan) tarafından
İlk başlarda çok yoruluyodum ama alıştım galiba şimdi bir düzene girince. Herşeyim planlı olduğu için rahat oluyor. Eşim de her konuda çok yardım ediyo onun da hakkını yiyemem.
0 oy
(3,322 puan) tarafından
Bebitto uyuduğu zaman hemen kızla kaliteli zaman geçirme görevi. 

Ev işin beklesin. Karnınızı doyuracak yemek olsun yeter. Gerisi hallolur. Önce büyük çocuğun her bakımdan gelişimi
0 oy
(768 puan) tarafından
Benimde kızım 4 yaşına girecek oğlum da 23 günlük biz depremden beri kaynanamlarla yaşıyoruz yemeği falan kaynanam yapıyor ben bazı şeyleri yapıyorum büyük kızımla ilgileniyorum ev işi ortak yapıyoruz kaynanamla eşim de işten gelince büyük kızımla ilgileniyor uyutuyor tuvalete falan o götürüyor şimdilik böyle evlerimizi ayırdığımız zaman nasıl olur bilemiyorum küçük biraz buyur zaten evlerimiz ayrılınca 
0 oy
tarafından
Her şeyim dört dörtlük diyen kendini kandırıyordur eminim buna. Ben yemeğimi daha yeni yiyeceğim. Öncelik çocuklarım. Onlarla en güzel şekilde ilgilenmeye çalışıyorum ama yine de yetişemiyorum her şeye. Onlar uyudu mutfağı banyoyu misledim. Çöpleri topladım çamaşırları makineye attım. Şimdi oturup yemeğimi yiycem. Eşim desen görevden geldi 2 aydan sonra. Üzerine 29 Ekim kutlamaları için tam teçhizat sabahlara kadar çalışıyorlar. Eve geldi direk uyudu. Ben tek başıma anca bu kadar yapabiliyorum bu da en iyi hali. 
(250 puan) tarafından
Benim eşimde gündüz kendi isind gidiyo akşam da taksiye ek işe cikiyo sıfır destek bende senin dediğin gibi yapmaya çalışıyorum ama o kadar yoruldum ki
0 oy
(506 puan) tarafından
ahh ahh ben 1 taneyle yetisemiyorum seni dusunemedim canim. benim kizim 2 yasinda ve 2.ciyi dusunmuyorum desem. yani uyku problemi var suan saiyorum ve Allah bilir kaca kadar devam edecek bu sallama. Asla uyumuyor bitik durumdayim inan. keske tavsiye verebilsem ama ben de bekleyim burda bir tavsiye veren cikar mi diye :((
0 oy
(12,993 puan) tarafından

Yapan var ama benim kızım 25 aylıkken oğlu. Doğdu  kvalidemşer kaldı yanımda ben dedim sizde kalalım hem onlarda hem de annem de kaldım oğlum 6 aylık olana kadar :)

0 oy
(1,575 puan) tarafından
Eşinizle iş bölümü yapmalısınız. Mesela benim oğlanla eşim ilgilenir. Sabah kaldırır, giyinmesine yardım eder okula götürür, okuldan alır, ödevlerinin bir kısmını o yaptırır. Onun kişisel bakımıyla da çoğu zaman o ilgilenir. Kızımla ve ev işleriyle de ben ilgilenirim. Tabi bu ben oğlumla ya da o kızımızla hiç ilgilenmiyor demek değil. 
(250 puan) tarafından
Esim çalışıyo bide ek iş yapiyo ondan çok yardımı dokunmuyo ki
(1,575 puan) tarafından
Benimki de aynı. İki iş yapıyor ama elinden geleni yapıyor sağ olsun
0 oy
(8,998 puan) tarafından
Benim de oğullarımin arası 22 ay ilk zamanlar çok zordu kimse yardımda etmiyodu ama bir şekilde alıştık hepimiz. Bazen birşeyler eksik kalıyor ama.kalsin. her zaman önceliğim çocuklarım oldu. Bazen çok dışarı çıkmak istiyolar evde işim bile olsa.kapiyo çekip çıkıyorum. Onlar bu yasa birdaha gelmicek ve bir daha bana bu kadar ihtiyaçlari olmicak diye düşünüyorum. Zaman su misali insan alışıyo bu tempolu hayata
0 oy
(565 puan) tarafından
Bu daha iyi gunlerin 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Biri 3 yaşına biri 3 aylık olacak 15 inde küçük uyuyor büyük kendi oyun oynuyor gece eşim evde iken apar topar tüm işimi bitirip yatiyorum gündüz ufak tefek isim kalıyor böyle yetiniyorum ben canım doğumdan beri tekim bide ben
0 oy
(286 puan) tarafından
Yetişemiyorum yetiştiği kadar diyorum
0 oy
(13,821 puan) tarafından

Kucukler daha simdi bi oglum 4 yas bi oglum 2 yas olacak beni aramiyorlar:woot:

0 oy
(1,311 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun çok zordur eminim. Tek çocuklar yetisemeyip hergün sinir küpü oluyorum 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 378 göst.
16 Haziran 2021 Aile kategorisinde Kayrmm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 323 göst.
0 oy
23 cevap 475 göst.
17 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 315 göst.
5 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,883 puan) tarafından soruldu

379,478 soru

11,360,105 cevap

34,838 kullanıcı

...