0 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar su olayı bana bi detaylı anlatır mısınız ya,eşimle yikiycaz bebeğimizi inşallah,akşam yikasak olur demi illa gündüz mü olması gerekiyor ?

Bide resimlerde görüyorum biseyler koyuyorlar çay tabaklarinda falan onlar ne oluyor,neler konuluyor detaylı bi şekilde yazar mısınız ya siz neler yaptınız 

Söylenecek sözler okunacak dualar sureler var mı bide

14 Cevaplar

+1 oy
(7,212 puan) tarafından
Kırk banyosu diye bir şey yok canım insanların uydurmasyon ritüellerinden biri . İstediğin zaman yapsın banyosunu sabah akşam fark etmez 
tarafından
Biliyorum canım da hatıra kalsın istiyorum,onun için yapicam,yoksa baksana ne olduğunu bile bilmiyorum :D o çevresine konulanlari bilmiyorum işte
-Reklam-
0 oy
(2,360 puan) tarafından
Bana çok saçma geliyor şahsen bu 40 banyosu. Sırf kaynanamı kırmamak için suyu kahve fincanından 40 tane döktüm o kadar
tarafından
Kız bana da saçma geliyor da hatıra kalsın istiyorum işte
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Gündüz yaptırdı annem 40 tane tas toplaniyor altin para koyuyolar kırkliyolarmis iste bende pek anlamam o.suyla somra sen yikaniyorsun falan :)))
tarafından
Taşı nerden bulucam ay :D olmasa olmaz mi
(1,918 puan) tarafından
Valla eşime toplatmisti annem ya bide ocaga denk gelmisti 40 ı kar kıyamet tas aradilar disarda :))
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Gündüz yaptık bİz.    
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Tabaklarw suyuna birseyler katmadim batıl inanç yikadim çıkarttım resim cekmek için kuvvetine çiçekler attim sonra normal yikadim cookk geceleri yikadim gunduz ayri gece ayri yikadim ağustosda doğdu sabah aksam yikadik suanda 7.5 aylik geceleri yikarim yatiririm 
tarafından
Ben de kırmızı gül yapraklarıyla 40 yazayım diyorum ya,taş falan bulamam valla taş da oluyormuş sanırım
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Oğlumu iki günde bir banyo yapardım 39 günlükken yaptığım 40 günlükken banyosunu yaptirmamistim bugün banyo günü değil diye. O kadar onemsiz
0 oy
tarafından
Ay bizde 34 günlük olduk esimle tekim gurbette bnde bu postu acacktim 
0 oy
tarafından
Öyle bişey yok normal yıkadım geçtim ben hiç bişey yapmadım
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Benim oğlum gece 00.36 da doğdu o zamanlar illahki bu saattler bir uyandığı oluyordu bizde gece 1 gibi banyosunu yaptırdık.  Banyo suyuna nohut, fasulye, buğday bunlardan atılır. Bizde 40 tane nohuta tek tek dua okuyup ( ihlas suresi) suyuna attık. 1 altın azcikta çiçek koydum. O şekilde yıkadık bebeğimi. Ondan sonra da ben girdim güzelcene abdest aldım bebeğe hazırlanan sudan en son 3 kez başıma döktüm çıktım. Normalde bebeğin değil annenin kırkı çıkarmış anne gusül alsa yeterli olurmuş. Benim büyüklerim böyle anlatti bizde böyle yaptıkm
0 oy
(2,562 puan) tarafından
40 diye bişey yokkk canim y a yıka geç istediğin zaman
0 oy
(7,637 puan) tarafından
Sabahtan yıkanır benim bildiğim o gün bütün gün temiz olsun valla para yüzük falan atıyorlar suya ama onlar batıl inanç bence banyo yaptırman dua etmen hayırlı evlat olması için yeterli.
tarafından
Yok suya atmiycam zaten, görsel olarak biseyler gördüm de anlamadım ne olduklarını
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ya Şamanizm adetleri bunlar yıka cık gündüz gece ne fark eder takılma
tarafından
Kız maksat hatıra kalsın,yoksa baksana ne olduğunu bile bilmiyorum:D
(9,247 puan) tarafından
Ay canım ya 40 gündür nasıl yıkadıysan yıka :) sen duş al rahatla bitti gitti
0 oy
tarafından
Biz 39.gününde çıkardık çünkü albasması oluyor vs dediler. Tabi hepsi batıl inanç ama... Ben suyunuz içine hiç bir şey katmadım. Yanına taş para altın vs koyup resmini çektim. Normal yıkar gibi öğlen yıkadım. Zaten yıkarken dua okuyoruz. Değişik bir şey yapmadım 
tarafından
Ay altin olmasa olmaz mi ya :D bozdurduk da biraz önce :D
0 oy
(119,577 puan) tarafından
9nce bebegi yika uyut snr kendin bi dus bi gusul tamamdjr

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 190 göst.
8 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Fnkrn (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 193 göst.
6 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu